Jump to content



Αγορά νέου Monitor 2017


Recommended Posts

1. imho μην θυσιάσεις ανάλυση για μεγαλύτερο μέγεθος. Πήγαινε για την iiyama. Επειδή στο αρχικό σου μήνυμα αναφέρεις glossy, λάβε υπόψιν σου αυτή εδώ είναι με matte finish.

2. δεν είδα ποια κάρτα γραφικών έχεις. Μία οθόνη με μεγάλη ανάλυση που σου προτάθηκε θα χρειαστεί για παιχνίδια σε αυτή την ανάλυση ισχυρή κάρτα γραφικών αλλιώς δεν... Επίσης όποια κι αν επιλέξεις έλεγξε ότι η κάρτα σου έχει τις ανάλογες εξόδους με τις εισόδους της οθόνης. Αυτό με την κάρτα γραφικών σε παιχνίδια ισχύει και για την περίπτωση που η τωρινή σου ενδείκνυται για αναλύσεις 1080 και η νέα οθόνη είναι στα 1440.

3. η σειρά U της Dell έχει ικανοποιητικές οθόνες για γενική χρήση, αν βρίσκεις στα χρήματά σου δεν είναι κακή επιλογή.

4. μελλοντικά να ανοίγεις άλλο νήμα :-) είναι επιθυμητή πολιτική του TheLab. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για gaming η liyama ειναι καλυτερη λογω μικροτερης αναλυσης, τα 4Κ θελουν πολυ ισχυρη gpu και σε μικροτερη αναλυση η εικονα θα χανει σε σχεση με τα native 1440p.

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την έχεις δει; Είναι οριακά κάτω από το max budget σου και φαίνεται εξαιρετική για όσα προσφέρει.
Νομίζω πως καλύπτει όλες τις προδιαγραφές σου, εκτός από το glossy part.

Το ένα κακό είναι πως δεν είναι άμεσα διαθέσιμη, αλλά το amazon δεν αργεί συνήθως να ξαναστοκάρει προιόντα. Το δεύτερο αρνητικό σημείο είναι πως επειδή πρόκειται για νέο μοντέλο, δεν έχει περπατήσει αρκετα ακόμη στην αγορά, άρα δεν γνωρίζουμε για πιθανά προβλήματα που ίσως υπάρχουν.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01IHFIVQ4/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1

EDIT: το link :p

Έγινε επεξεργασία από mpourdas
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mpourdas said:

Αυτήν την έχεις δει; Είναι οριακά κάτω από το max budget σου και φαίνεται εξαιρετική για όσα προσφέρει.
Νομίζω πως καλύπτει όλες τις προδιαγραφές σου, εκτός από το glossy part.

Το ένα κακό είναι πως δεν είναι άμεσα διαθέσιμη, αλλά το amazon δεν αργεί συνήθως να ξαναστοκάρει προιόντα. Το δεύτερο αρνητικό σημείο είναι πως επειδή πρόκειται για νέο μοντέλο, δεν έχει περπατήσει αρκετα ακόμη στην αγορά, άρα δεν γνωρίζουμε για πιθανά προβλήματα που ίσως υπάρχουν.

Δεν έχει βάλει link ωστε να το δεί κυρίως ο ενδιαφερόμενος:D

Link to comment
Share on other sites

είναι matte. Οποιαδήποτε οθόνη πας να αγοράσεις να έχεις κοιτάξει τη σελίδα του κατασκευαστή και τα τεχνικά χαρακτηριστικά. Υπάρχει λινκ σε προηγούμενο νήμα νομίζω αλλά http://lmgtfy.com/?q=XUB2792QSU

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, AccelDrag said:

Δεν λειτουργεί το link, τουλάχιστον σε εμενά.
Η XUB2792QSU-B1 τελικά είναι glossy ή όχι;

 

Σε εμένα λειτουργεί κανονικά, περιέργο! Μπορείς να ψάξεις για "XF270HUAbmiidprzx" ή  "B01IHFIVQ4" στο www.amazon.co.uk για να δεις το μόνιτορ. Είναι Acer 27"/1440p/IPS/144Hz/matte με λεπτά bezels  σε pre-order στα 515-520 περίπου με τα μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

επανέρχομαι μετά από αρκετούς μήνες χρήσης...

 

η οθόνη (Dell U2715H) είναι απλά ΥΠΕΡΟΧΗ...! Τουλάχιστον γι' αυτά που ζητούσα... Πήρα και μια 1050ti και έδεσε το σύστημα (έμαθα html, css, php, mysql και τώρα δουλεύω Wordpress, τερμάτισα και το Far Cry 4), άρα (μου) κάνει για όλες τις χρήσεις... Ευχαριστώ πολύ για τις απόψεις που είχατε καταθέσει τότε παιδιά. A! σκέφτομαι να της πάρω και μια αδελφούλα, γιατί θα με εξυπηρετούσε...  :D

Έγινε επεξεργασία από anubis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

παιδιά, θέλω για την οθόνη μου... το ΚΑΛΥΤΕΡΟ (ανεξαρτήτου τιμής) καθαριστικό σετ (υγρό ή/και πανάκι). Μέχρι στιγμής, από τον περασμένο Μάιο δηλαδή την σκουπίζω απλά από τη σκόνη με αυτό. Έχει αρχίσει όμως να έχει κάποιες βρωμιές που θέλουν υγρό. Τι προτείνετε ?!?

Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2018 at 1:33 PM, anubis said:

παιδιά, θέλω για την οθόνη μου... το ΚΑΛΥΤΕΡΟ (ανεξαρτήτου τιμής) καθαριστικό σετ (υγρό ή/και πανάκι). Μέχρι στιγμής, από τον περασμένο Μάιο δηλαδή την σκουπίζω απλά από τη σκόνη με αυτό. Έχει αρχίσει όμως να έχει κάποιες βρωμιές που θέλουν υγρό. Τι προτείνετε ?!?

Τιποτα.
Ο καλύτερο τρόπος είναι microfiber+νερο...Οτι και να εχει βγαίνει η βρωμια..!Μην βάλεισ πάνω τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 3/16/2018 at 9:40 AM, Staxtis said:

Τιποτα.
Ο καλύτερο τρόπος είναι microfiber+νερο...Οτι και να εχει βγαίνει η βρωμια..!Μην βάλεισ πάνω τίποτα άλλο.

ok, ευχαριστώ πολύ. Νομίζω είναι καλύτερα να μη ρισκάρω βάζοντας κάτι εκτός νερού. Το προσέχω σαν τα μάτια μου έτσι κι αλλιώς το Monitor... Μη γίνει καμιά στραβή και τρέχουμε μετά...  :D 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.