Jump to content



Αγορά νέου Monitor 2017


Recommended Posts

On 27/4/2017 at 1:48 ΠΜ, το μέλος Staxtis έγραψε:

PS:Ο λόγος που έκανα και εγώ το Post είναι γιατι δεν μου αρέσει σε ενα forum Που θα μπεί κάποιος να γράψει τι πρέπει να κανεις κατα την δική του άποψη να βρίσκει ο ενδιαφερόμενς έναν τρόπο για να "του την πεί"
 

 

Μπα, για κανένα λόγο δε φαίνεται ότι θέλει να "του την πει". Απλά χαριτολογούσε. Συμφωνώ με  ό,τι λέει ο Trexx

 

On 27/4/2017 at 3:29 ΜΜ, το μέλος Trexx έγραψε:

@Staxtis

 

Δεν μου την είπε. Τις προτεραιότητές του ξεκαθάρισε ο άνθρωπος, του κανα και like. Διαφωνώ αλλά δεν πληρώνω εγώ. Αν αλλάξει προτεραιότητες ή αν αποφασίσει να κάνει κάτι πιο balanced τότε εδώ είμαστε να κάνουμε προτάσεις.

 

Έγινε επεξεργασία από anonymous-root
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, σήμερα το πρωί (ντάλα ήλιος), βρήκα τι μου λείπει από την πρώην οθόνη μου... Είχε αισθητήρα φωτός και αυξομείωνε το brightness, ανάλογα με το φωτισμό του δωματίου... Μεγάλη σοφία το "δεν μπορείς να τα 'χεις όλα", ε? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για να μην ανοίγω νέο νήμα, μιας και εχω παρόμοιες απαιτήσεις...
27"
ips
glossy
144hz
για χρήση 50:50 παιχνίδια και σερφάρισμα
Ιδανικά ~400€ αλλά αν υπάρχει κάτι πολύ καλύτερο με κάποια παραπάνω χρήματα, το συζητάμε.

Παλαιός λάτρης των απόλυτων αριθμών στα μετρήσιμα μεγέθη αλλά τελικά κατάλαβα πως η μέχρι ψείρας σύγκριση δεν οδηγεί κάπου...οπότε ακούω προτάσεις [emoji1]

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, AccelDrag said:

Για να μην ανοίγω νέο νήμα, μιας και εχω παρόμοιες απαιτήσεις...
27"
ips
glossy
144hz
για χρήση 50:50 παιχνίδια και σερφάρισμα
Ιδανικά ~400€ αλλά αν υπάρχει κάτι πολύ καλύτερο με κάποια παραπάνω χρήματα, το συζητάμε.

Παλαιός λάτρης των απόλυτων αριθμών στα μετρήσιμα μεγέθη αλλά τελικά κατάλαβα πως η μέχρι ψείρας σύγκριση δεν οδηγεί κάπου...οπότε ακούω προτάσεις emoji1.png

ips+144=600euro+.
Η θα συμβιβαστείς με άλλο panel Η με λιγότερα hz:/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος AccelDrag έγραψε:

Για να μην ανοίγω νέο νήμα, μιας και εχω παρόμοιες απαιτήσεις...
27"
ips
glossy
144hz
για χρήση 50:50 παιχνίδια και σερφάρισμα
Ιδανικά ~400€ αλλά αν υπάρχει κάτι πολύ καλύτερο με κάποια παραπάνω χρήματα, το συζητάμε.

Παλαιός λάτρης των απόλυτων αριθμών στα μετρήσιμα μεγέθη αλλά τελικά κατάλαβα πως η μέχρι ψείρας σύγκριση δεν οδηγεί κάπου...οπότε ακούω προτάσεις emoji1.png

Αυτο που ζητας δεν υπαρχει, για τη χρηση και το budget σου όμως η παρακατω Samsung ειναι κορυφαια επιλογή.

 

https://www.bestprice.gr/item/2154993220/samsung-c24fg70fqu.html?fromq=Samsung+C24FG70

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, XMorsX said:

Αυτο που ζητας δεν υπαρχει, για τη χρηση και το budget σου όμως η παρακατω Samsung ειναι κορυφαια επιλογή.

 

https://www.bestprice.gr/item/2154993220/samsung-c24fg70fqu.html?fromq=Samsung+C24FG70


Αυτό νομίζω έχει το καλύτερο mount σε factory build Που έχω δεί!:D
Απλά δεν είναι 27 όπως θέλει το παιδί..Θα μου πείς θέλει και Ips...και 144 και 27 και 400.!

Link to comment
Share on other sites

Κάτω απο 27" όχι, οπότε και ~500€ να πάω, μου λέτε οτι δεν υπάρχει.
Πραγματικά για επιλογή ips ή 144hz, δεν ξέρω τι ειναι πιο σημαντικό.
Αν επιλέγουμε ips σαν πιο ξεκούραστο, τότε μπορώ να πω τα 144hz είναι λιγότερο σημαντικά.

Link to comment
Share on other sites

 

33 minutes ago, AccelDrag said:

Κάτω απο 27" όχι, οπότε και ~500€ να πάω, μου λέτε οτι δεν υπάρχει.
Πραγματικά για επιλογή ips ή 144hz, δεν ξέρω τι ειναι πιο σημαντικό.
Αν επιλέγουμε ips σαν πιο ξεκούραστο, τότε μπορώ να πω τα 144hz είναι λιγότερο σημαντικά.

Το ips εχει ποιότητα στα χρώματα πιο καλό σαν Panel και ελάχιστα πιο αργό(ακόμα και τα γρήγορα) αλλα αν δεν παίζει αρκετά games Και μάλιστα competitive-fps τότε άστο...γιατι το κόστος ανεβαίνει πολύ..
Σκέψου οτι είναι γενικά πολύ λίγα τα ips 144..Δηλαδή κάτι σε Predator που μιλάμε για 750-850
Απο εκεί και πέρα μερικές καλές επιλογές νομίζω είναι και τα παρακάτω(τό ένα ξεφευγει κάπως)

https://www.amazon.com/New-Crossover-2795-Ahips-Wqhd/dp/B00TQTQJ24/ref=sr_1_1?tag=amazon0606-20&ie=UTF8&qid=1459435607&sr=8-1&keywords=crossover+monitor

https://www.amazon.co.uk/s/?tag=amazon0c83-21&field-keywords=lg+27ud68+p+27+inch+4k+uhd+ips+monitor+with+freesync

https://www.amazon.co.uk/Acer-XF270HU-Gaming-Monitor-FreeSync/dp/B017STCKU8?tag=amazon0c83-21&SubscriptionId=AKIAI3FTSIOZQ7GOWL4Q&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B017STCKU8

Έγινε επεξεργασία από Staxtis
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AccelDrag said:

Αφου διευκρίνησα στο τελευταίο μήνυμα οτι αν είναι να επιλέξω ανάμεσα σε ips και 144hz λόγω χρημάτων, επιλέγω το ips.

 

Ρε φιλαράκι μου το κατάλαβα...Αλλα σου προτίνα monitor με χαμηλά ms+ips panel...γιατι είπες οτι θές για 50-50 gaming...Αλλα ετσι οωπς πάς θα ξεχάσεις το gaming γενικά με αυτό το μόνιτορ.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, AccelDrag said:

Δεν μπορώ να ξεφύγω χρηματικά τελικά, το έψαξα σε διάφορα site αλλά το 520€ είναι ταβάνι τραβηγμένο απο τα μαλλιά. Οπότε μέχρι εκεί.
 

 

Δεν έχω ακολουθήσει το topic αλλά έχεις δει την Dell S2417DG;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AccelDrag said:

Δεν μπορώ να ξεφύγω χρηματικά τελικά, το έψαξα σε διάφορα site αλλά το 520€ είναι ταβάνι τραβηγμένο απο τα μαλλιά. Οπότε μέχρι εκεί.
 

 

Οκ και καλά κάνεις.Μεχρι εκει που φτάνει οι τσέπη μας πάμε όλοι.
Απλα αυτο το Dell νομίζω οτι είναι "κακό" monitor για εσένα με 8ms.
Θεωρώ αυτό ως καλύτερη επιλογή...

https://www.amazon.co.uk/s/?tag=amazon0c83-21&field-keywords=lg+27ud68+p+27+inch+4k+uhd+ips+monitor+with+freesync

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.