Jump to content



Recommended Posts

πιάστε κάντε νέο θέμα να μείνει η πληροφορία στο φόρουμ και αφήστε τα πμ και τα off topic

Αυτά που θα πείτε σε πμ κάλλιστα μπορεί να ειναι και η απορία κάποιου άλλου...

  • Like 2
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζω άκρη. Στην um68-p, ο ρυθμός ανανέωσης είναι 75hz και το freesync κινείται μεταξύ 40-75hz. Άρα, μάλλον, αν έχεις nvidia παίζεις στα 60hz. Αντίστοιχα,νομίζω, λειτουργεί και στη δική σου οθόνη. Δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις custom profile στο nvidia panel ή να την κλοκάρεις επιτυχώς στα 75hz.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, env0y said:

Ίσως με το nvidia adaptive vsync από τον πίνακα ελέγχου. 
 

Βλέπω ότι δεν είμαι ο μόνος με αυτήν την απορία, λέτε να το κάνουμε θεματάκι όπως λέει και η καλή μας Karmen?

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος env0y έγραψε:

Αυτό πίστευα και εγώ @fatalara αλλά έχω διαβάσει ότι αν η κάρτα γραφικών δίνει πιο πολλά fps από αυτά που μπορεί να προβάλει η οθόνη μου να μην μπορεί αν αντιπεξέλθει σε αυτούς τους αριθμούς.

" monitor cannot keep up with how quickly frames are being drawn from the GPU, causing two incomplete images from the GPU being drawn on the monitor in one instance."

 

Χρησιμοποιώ το σύστημα της υπογραφής μου και θα αγόραζα την 1080Ti γιατί έκανα οικονομίες 7 μήνες, αλλά φοβάμαι να πάρω αυτό το ρίσκο.

 

Επίσης δεν γνωρίζω αν χωρίς Freesync η οθόνη μου δουλεύει στα 60 αντί 75 Mhz.

 

Αν γνωρίζει κανείς θα εκτιμούσα πολύ μία τεκμηριωμένη απάντηση.

Εγω εχω οθονη με gsync της υπογραφης.

Tearing σε οθονη 120hz+ Δεν υπαρχει περιπτωση να δεις γιατι δεν θα πιασεις ποτε 140 fps σταθερα σε κανενα game εκτος και παιζεις σε αναλυση 1280x720p ακομα και να τα πιασεις πας στο afterburner και βαζεις limit fps 130 και αντιο tearing. 

Απο την αλλη χαμηλοτερα απο 30 δεν θα πας ποτε εκτος αν εισαι απο αυτους που παιρνουν οθονη 800 ευρω και pc με 500 οποτε το μονο που μενει να αντιμετωπισεις ειναι τα framedrops που εχουν ολα τα συγχρονα παιχνιδια κατι που δεν αντιμετωπιζεται με καμια απο τις δυο τεχνολογιες οποτε αγοραζεις την καρτα που θες και την οθονη που θες και απολαμβανεις gaming.

Link to comment
Share on other sites

τελικά όλα δένουν σιγά σιγά ...

 

Μα γιατί άργησε τόσο , το μεγάλο ερώτημα ?

παιδιά κλάψτε όλοι μαζί !

Λόγο του mining . (σε δουλειά να βρισκόμαστε (να βγάλουμε και labcoing :p ) )

αν αληθεύει ότι το hashrate είναι μεταξύ 70-100 άντε γεια

https://www.overclock3d.net/news/gpu_displays/retail_staff_reports_high_levels_of_mining_performance_on_amd_s_rx_vega/1

 

άλλο

το αριστεροό αριστερό monitor ξέρετε ποιο είναι να δω λίγο τα χαρακτηριστικά του μήπως το χτυπήσω μαζί με μια Vega (4κ η ultra wide not care !)

freesync--800x450.png

 

https://gaming.radeon.com/en-us/rx-vega-radeon-packs/?sf103501024=1

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

τελικά όλα δένουν σιγά σιγά ...

 

Μα γιατί άργησε τόσο , το μεγάλο ερώτημα ?

παιδιά κλάψτε όλοι μαζί !

Λόγο του mining . (σε δουλειά να βρισκόμαστε (να βγάλουμε και labcoing :p ) )

αν αληθεύει ότι το hashrate είναι μεταξύ 70-100 άντε γεια

https://www.overclock3d.net/news/gpu_displays/retail_staff_reports_high_levels_of_mining_performance_on_amd_s_rx_vega/1

 

άλλο

το αριστεροό αριστερό monitor ξέρετε ποιο είναι να δω λίγο τα χαρακτηριστικά του μήπως το χτυπήσω μαζί με μια Vega (4κ η ultra wide not care !)

freesync--800x450.png

 

https://gaming.radeon.com/en-us/rx-vega-radeon-packs/?sf103501024=1

Δεν συμφερουν οι καρτες αυτές για mining λογω καταναλωσης.

Τα μόνιτορ κοιταγα,αλλα νομιζω μονο ένα δινει της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Just now, koukoubetses said:

Δεν συμφερουν οι καρτες αυτές για mining λογω καταναλωσης.

Τα μόνιτορ κοιταγα,αλλα νομιζω μονο ένα δινει της Samsung.

πες χοντρικά 30hash rate sta 185watt από rx 580

πες έστω ότι 70hash rate στα 210watt από Vega 56 (το οποίο φένετε λογικό)

τι είναι προτιμότερο να πάρει ο miner πχ 4 κάρτες που να του αποφέρουν 120hash rate στα 740 watt

ή 4 vega 56 όπου θα αποφέρουν 280hashrate στα 840watt

?

μιλάμε υποθετικά εφόσον όντως ισχύει το 70αρι τουλάχιστον έστω για την Vega 56 !!!

(το power το βάζω σύμφωνα με τα χαρτιά της amd η rx 580 την έχει στα 185watt)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, koukoubetses said:

Τα μόνιτορ κοιταγα,αλλα νομιζω μονο ένα δινει της Samsung.

Και όχι στην Ευρώπη. Μόνο " UNITED STATES / CANADA / AUSTRALIA / SINGAPORE "

 

Όσον αφορά την οθόνη στα αριστερά, μάλλον είναι αυτή εδώ: AOC AG271QX - Skroutz.gr

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

πες χοντρικά 30hash rate sta 185watt από rx 580

πες έστω ότι 70hash rate στα 210watt από Vega 56 (το οποίο φένετε λογικό)

τι είναι προτιμότερο να πάρει ο miner πχ 4 κάρτες που να του αποφέρουν 120hash rate στα 740 watt

ή 4 vega 56 όπου θα αποφέρουν 280hashrate στα 840watt

?

μιλάμε υποθετικά εφόσον όντως ισχύει το 70αρι τουλάχιστον έστω για την Vega 56 !!!

(το power το βάζω σύμφωνα με τα χαρτιά της amd η rx 580 την έχει στα 185watt)

Αν και δεν κανω mining,τις προπαραγγελιες περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, koukoubetses said:

Αν και δεν κανω mining,τις προπαραγγελιες περιμενω.

ούτε εγώ κάνω γιατί πολύ απλά απλά απλά είναι φούσκα σαν το χρηματιστήριο και τον τζόγο, επίσης είναι για του εβραίους του σιωνιστές και τους τραπεζίτες :jester:

 

1 minute ago, yanni said:

Και όχι στην Ευρώπη. Μόνο " UNITED STATES / CANADA / AUSTRALIA / SINGAPORE "

 

Όσον αφορά την οθόνη στα αριστερά, μάλλον είναι αυτή εδώ: AOC AG271QX - Skroutz.gr

ευχαριστώ το χιλιάρικο θα το στάξω θέλω δεν θέλω :hehe: , άσε θα τη πάρω σκέτη ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω είναι περσινό μοντέλο

Νέα οθόνη από την AOC για gaming - Articles - TheLab.gr

 

οπότε ίσως τους τελευταίους μήνες να κυκλοφόρησε και κανένα φρέσκο μοντέλο.

 

Για την ιστορία στο Amazon έχει $400 και το GSync αντίστοιχο μοντέλο $650 :hehe:

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

ούτε εγώ κάνω γιατί πολύ απλά απλά απλά είναι φούσκα σαν το χρηματιστήριο και τον τζόγο, επίσης είναι για του εβραίους του σιωνιστές και τους τραπεζίτες :jester:

 

ευχαριστώ το χιλιάρικο θα το στάξω θέλω δεν θέλω :hehe: , άσε θα τη πάρω σκέτη ;)

Άλλη Samsung θα παρουμε,ελα στο καινουργιο  τοπικ,να τα πουμε...

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nickzzz said:

Και δώρο ο μετασχηματιστής της Δ.Ε.Η. :hehe:

Παρακαλώ αυτά τα σαχλαμάρες σχόλια να σταματήσουν τα έχουμε δει πάμπολλες φορές !!!

Και θα πω το εξής όταν είναι ένα racecar 500-600-700+++  άλογα και το κοιτάμε κανένας δεν σκέφτεται ποσό να καίει άραγε !

Link to comment
Share on other sites

QQ.

 

Ούτε μια πλάκα δεν γίνεται, με τον κάθε έναν AJW (Amd Justice Warrior) εδώ πέρα που ψάχνει αφορμή να αρπαχτεί με το παραμικρό. ...:ph34r:

 

Υ.Γ.1 άσε τους υπεύθυνους να κρίνουν αν είναι αστείο ή κακόβουλο σχόλιο.

 

Υ.Γ.2 αν θες και πιστοποιητικό AMD φρονημάτων για να μου επιτρέπεις να γράφω σε αυτό το θέμα, έχω RX 480 για αρχή.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.