Jump to content



Recommended Posts

off topic, αλλά και για να έχουμε μια εικόνα τι αντιμετωπίζει η AMD πλέον ΚΑΙ στην αγορά των καρτών γραφικών.

 

Nvidia's quarterly revenue rises 56 percent

Quote

The Santa Clara, California-based company's revenue rose for the fifteenth consecutive quarter to $2.23 billion from $1.43 billion.

Μπορεί να μην πουλήσει το Vega στους gamers, αλλά θέλουμε να πουλήσει στους miners. Θέλουμε να πουλήσουν οι Ryzen και οι Epyc και όλα, ώστε να ελπίζουμε σε full ανταγωνισμό σε 2-3 χρόνια. Χωρίς έσοδα, βασικά κέρδη, η AMD δεν μπορεί να ανταγωνιστεί τους άλλους.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Λογικό μου φαίνεται @yanni ποιός πωλητής ενδιαφέρεται που θα πουληθεί στο εμπόρευμά του? 

 

Όλοι θέλουν να πωληθούν όσο πιο γρήγορα και στην καλύτερη τιμή που έχουν θέσει, έτσι θα μπορούν να κεντρίσουν το ενδιαφέρον των επενδυτών.

Link to comment
Share on other sites

  • Unboxing embargo lift on Saturday, August 12, 11AM EDT: AMD permits unboxing photos or videos only.
  • Performance embargo lift for Vega 56 on August 14, 9AM EDT.
  • RX Vega 64 already in hands of some reviewers, with unboxing embargo lift on Saturday, August 12, 11AM EDT.
  • RX Vega 64 performance embargo lift on August 14, 9AM EDT.
  • Update: Vega 56 launches on 8/28.
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος yanni έγραψε:

off topic, αλλά και για να έχουμε μια εικόνα τι αντιμετωπίζει η AMD πλέον ΚΑΙ στην αγορά των καρτών γραφικών.

 

Nvidia's quarterly revenue rises 56 percent

Μπορεί να μην πουλήσει το Vega στους gamers, αλλά θέλουμε να πουλήσει στους miners. Θέλουμε να πουλήσουν οι Ryzen και οι Epyc και όλα, ώστε να ελπίζουμε σε full ανταγωνισμό σε 2-3 χρόνια. Χωρίς έσοδα, βασικά κέρδη, η AMD δεν μπορεί να ανταγωνιστεί τους άλλους.

 

Αν δεν βγάλει και τώρα κέρδη ... Rip AMD.  

Αλλά εδώ τους δίνει σε κάθε κατηγορία τρελό Value και οι ενδιαφερόμενοι το συζητάνε ακόμα....

 

Προσωπικά πιστεύω πως αν και όταν φέρει και τα APU θα αρχίσει να δείχνει κέρδη, ειδικά αν τα πάει καλά στους φορητούς. Είναι πολύ μεγάλη εκείνη η αγορά, περισσότερο επειδή τα φορητά δεν ζουν αιώνια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Στο mobile που λέτε η προϊστορία της AMD είναι πολύ κακή. Οι mobile που έβγαζε στο παρελθόν είναι τρελά σαπάκια και έχει αποκτήσει κακή φήμη. Ελπίζω με τους Mobile Ryzen ν' αλλάξει αυτό γιατί είναι μια αγορά που ανήκει εξολοκλήρου στην Intel με τα γνωστά Inteloαποτελέσματα, υπερκοστολόγησης άχρηστων επεξεργαστών.  Ειδικά τους Ryzen APUs με Vega τους περιμένει αρκετός κόσμος.

Έγινε επεξεργασία από petranGRE
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 ώρες, το μέλος petranGRE έγραψε:

Στο mobile που λέτε η προϊστορία της AMD είναι πολύ κακή. Οι mobile που έβγαζε στο παρελθόν είναι τρελά σαπάκια και έχει αποκτήσει κακή φήμη. Ελπίζω με τους Mobile Ryzen ν' αλλάξει αυτό γιατί είναι μια αγορά που ανήκει εξολοκλήρου στην Intel με τα γνωστά Inteloαποτελέσματα, υπερκοστολόγησης άχρηστων επεξεργαστών.  Ειδικά τους Ryzen APUs με Vega τους περιμένει αρκετός κόσμος.

 

Προσωπικά έχω τρία φορητά με AMD APU  και με πολύ σκληρή χρήση σε συνθηκες βιομηχανικής παραγωγής. 

Δεν έχουν κάνει κιχ, ήταν φτηνά και συνεχίζουν απόλυτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε countdown timer για τα reviews? Υπολόγισε κανένας πότε τα βλέπουμε ώρα Ελλάδας;

edit: Νομίζω είναι 4 η ώρα το μεσημέρι της Δευτέρας.

Έγινε επεξεργασία από devaggos
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος devaggos έγραψε:

Έχουμε countdown timer για τα reviews? Υπολόγισε κανένας πότε τα βλέπουμε ώρα Ελλάδας;

edit: Νομίζω είναι 4 η ώρα το μεσημέρι της Δευτέρας.

Άντε και τα βλέπουμε,από που θα αγοράσουμε;τιμές κι αυτές Δευτερα;

Link to comment
Share on other sites

Στην Τσεχοσλοβακια η Sapphire Vega 64 με aircooler κοστιζει γυρω στα 650 Ευρω (16 990 Koruna) καπου τοσο θα κοστιζει και εδω στην Ελλαδα. Απαραδεκτες τιμες και κατα την προσωπικη μου γνωμη το Vega δεν αξιζει τοσα λεφτα

 

Untitled-2.png

Έγινε επεξεργασία από Vasot
Link to comment
Share on other sites

Αν οι επιδοσεις του ειναι μεταξυ 1080 κ 1080Τι, ποσο θα πρεπε να κοστιζει?? 580-600€ κοστιζει καινουρια η 1080 και 720+ η 1080Τι.

 

Ουτε κ εμενα μου αρεσει η τιμη, ειδικα τη στιγμη που υπαρχουν μεταχειρισμενες 1080 κατω απο 500€ και 1080Τι στα 650€, αλλα ως καινουρια και με την αποδοση που φημολογειται οτι εχει, η τιμη της ειναι σωστη.

Link to comment
Share on other sites

Καθίστε να βγουν τα review και μετά ανάβουμε τους πυρσούς !!!

 

ίδιες πατάτες έλεγαν και για τους RYZEN πιστεύω να έχει αλλάξει πλέον τακτική η AMD ...

 

edit

εγώ είμαι σε δίλημμα

monitor 144hz hdr 1440p + vega 56

ή

monitor 144hz hdr

ή

vega 56

ή

ps4 (που είναι η ποιο οικονομική λύση οχοαχοαοχαοο)

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

Αν οι επιδοσεις του ειναι μεταξυ 1080 κ 1080Τι, ποσο θα πρεπε να κοστιζει?? 580-600€ κοστιζει καινουρια η 1080 και 720+ η 1080Τι.

 

Ουτε κ εμενα μου αρεσει η τιμη, ειδικα τη στιγμη που υπαρχουν μεταχειρισμενες 1080 κατω απο 500€ και 1080Τι στα 650€, αλλα ως καινουρια και με την αποδοση που φημολογειται οτι εχει, η τιμη της ειναι σωστη.

Συμφωνώ και εγώ πως η τιμή είναι σωστή.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.