Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

e1e3b298d7304edd858a72c02a484dca.jpg
WWW.CAPITAL.GR

Ήδη από χθες στάλθηκαν τα πρώτα SMS που ενημέρωναν όσους έχουν προτεραιοποιηθεί για την...

@Rusty_Cookie Μπισκότε μου, συνταξιούχος είσαι:p;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί εδώ αλλά ρε παιδιά ειναι ΖΩΑ.

διαβάζω άρθρο για τα πλαστά πιστοποιητικά και λέει η δημοσιογράφος το θέμα ειναι πόσοι γιατροί γνωρίζουν την διαδικασία.

Και στην συνέχεια του άρθρου περιγράφει ζωντανά πως γίνεται η διαδικασία του πλαστού.

 

Δλδ ΕΛΕΟΣ.

Ευχαριστούμε που τώρα το έμαθε όλος ο κόσμος.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί εδώ αλλά ρε παιδιά ειναι ΖΩΑ.

διαβάζω άρθρο για τα πλαστά πιστοποιητικά και λέει η δημοσιογράφος το θέμα ειναι πόσοι γιατροί γνωρίζουν την διαδικασία.

Και στην συνέχεια του άρθρου περιγράφει ζωντανά πως γίνεται η διαδικασία του πλαστού.

 

Δλδ ΕΛΕΟΣ.

Ευχαριστούμε που τώρα το έμαθε όλος ο κόσμος.

Δεν νομίζω ότι κάποιος γιατρός που ήταν προδιατεθειμένος να βεβαιώσει πλαστό εμβολιασμό να κολλήσει στη διαδικασία :) 

Εξάλλου, μυστικό που το ξέρουν δύο δεν είναι μυστικό ;)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

emvolio_0.jpg?itok=vg0B9lAW
WWW.EFSYN.GR

Προειδοποίηση της Ε.Ε. προς τα κράτη-μέλη αναφορικά με την χορήγηση τρίτης, ενισχυτικής δόσης εμβολίου κατά του κορονοϊού, καθώς ο EMA δεν έχει δώσει ακόμη τη σχετική...

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
e1e3b298d7304edd858a72c02a484dca.jpg
WWW.CAPITAL.GR

Ήδη από χθες στάλθηκαν τα πρώτα SMS που ενημέρωναν όσους έχουν προτεραιοποιηθεί για την...

@Rusty_Cookie Μπισκότε μου, συνταξιούχος είσαι:p;

 

Spoiler

Meme Creator - Go be a nigga somewhere else Meme Generator at  MemeCreator.org!

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, minast said:

Δεν νομίζω ότι κάποιος γιατρός που ήταν προδιατεθειμένος να βεβαιώσει πλαστό εμβολιασμό να κολλήσει στη διαδικασία :) 

Εξάλλου, μυστικό που το ξέρουν δύο δεν είναι μυστικό ;)


Δεν εχεις αδικο. Αλλα μου θυμιζει αρθρα του στυλ "10 κρυφες παραλιες που δε γνωριζει ο κοσμος"

 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

covid-dreamstime.jpg?itok=CiUNYoSY
WWW.EFSYN.GR

Αντι-ιικό φάρμακο, που χορηγείται για την αντιμετώπιση του HIV μπορεί να βοηθήσει στη...

 

 

Link to comment
Share on other sites

2021-07-20T232024Z_809763532_RC2COO9CZDQ
WWW.IN.GR

Άρθρο στο Lancet συντάσσεται με την επίσημη θέση του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος sdim έγραψε:
2021-07-20T232024Z_809763532_RC2COO9CZDQ
WWW.IN.GR

Άρθρο στο Lancet συντάσσεται με την επίσημη θέση του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας.

 

 

 

μου <<κοτσάρεις>> μια είδηση για κάτι το οποίο (με βάσει της μεχρι τωρα αναρτήσεις σου) κατηγορείς σαν πειραματικό - αναποτελεσματικό -επικίνδυνο, .......δεν μπορω να σε καταλάβω....το αρθρο (αν το δεχεσαι σαν αξιόπιστο) στην ουσία καταρρίπτει όλες σου τις απόψεις

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

arntitis2.jpg
WWW.IN.GR

Ο πατέρας της συγκεκριμένης μαθήτριας στην Κατερίνη είναι στρατιωτικός και γνωστός από τις κινητοποιήσεις των αρνητών.

Μπορούμε να τον απολύσουμε άραγε;

Δεν πάμε καλά, δεν πάμε καθόλου καλά.

  • Like 6
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Μπορούμε να τον απολύσουμε άραγε;

 

Ας ξεκινήσουμε με στρατοδικείο και βλέπουμε (δεν κρατάω την ανάσα μου). Θα αποφύγω να δω το βίντεο, όπως δεν είδα κι ένα άλλο στο οποίο φαίνεται ότι έχει πρωταγωνιστήσει και στο παρελθόν, αλλά η είδηση είναι χρήσιμη υπενθύμιση ότι στηρίζουμε την ασφάλειά μας σε τέτοιους ανθρώπους.

 

51 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Δεν πάμε καλά, δεν πάμε καθόλου καλά.

 

Μα τι λες τώρα; Κερδάμε! #2 spot all around1!

 

image.png

 

image.png

 

---

1 https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/country-overviews

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4904.jpg?width=1200&height=630&quality=8
WWW.THEGUARDIAN.COM

Government pauses reopening plans after 837 new daily infections, despite just four deaths in a month among...

 

 

81% πλήρως εμβολιασμένοι οι ενήλικες και δεν έχουν ακόμα ανοσία αγέλης.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, acct said:

Προσέξτε τώρα ένα σενάριο βγαλμένο από μυθιστόρημα επιστημονικής φαντασίας.

 

Έχουμε τη Σιγκαπούρη, μια πόλη με πληθυσμό ~5.7 εκατομμύρια και πληθυσμιακή πυκνότητα ~8500 κατοίκους / km2, στην οποία το 81% των πολιτών είναι εμβολιασμένοι, με αποτέλεσμα να μετρούν 4 νεκρούς σε 28 ημέρες και το αρνητικό ρεκόρ ημερήσιων κρουσμάτων τους εδώ και έναν χρόνο είναι 837. Έχουν 300 κρεβάτια ΜΕΘ ελεύθερα και μπορούν να τα κάνουν άμεσα 1000. Μπρος σε αυτά τα νούμερα, στη Σιγκαπούρη εφαρμόζουν έκτακτα μέτρα, για να περιορίσουν ακόμη περισσότερο τον κίνδυνο.

 

Ταυτόχρονα, έχουμε την Αθήνα, με ~3.7 εκατομμύρια και πληθυσμιακή πυκνότητα ~7500 κατοίκους / km2. Τα ελεύθερα κρεβάτια σε ΜΕΘ μετρώνται στα δάχτυλα των χεριών, όπως και οι ημερήσιοι θάνατοι (συνήθως χρειάζονται και τα δάχτυλα των ποδιών για τους θανάτους). Ολόκληρη η Ελλάδα, με ~10.7 εκατομμύρια (συμπεριλαμβανομένων ενδημικών ουρακοτάγκων), έχει ~55% ποσοστό εμβολιασμού και ως εκ τούτου αναλογικά ακόμη λιγότερα ελεύθερα κρεβάτια ΜΕΘ, ημερήσιους θανάτους που χρειάζονται μεταλλαγμένους από το Fallout για να τους μετρήσουν στα δάχτυλα (30-100+ κάθε μέρα εδώ και 15 μέρες), ~3k ημερήσια κρούσματα, ενώ μόλις άνοιξε πλήρως σχολεία και ετοιμάζεται για τα πανεπιστήμια. Μπρος σε αυτά τα νούμερα κάνουμε επανάσταση κατά του εμβολιασμού και κατά των μέτρων.

 

Ταυτόχρονα, ανεχόμαστε τον κάθε καραγκιόζη που θεωρεί ότι δικαιούται να έχει ισότιμη άποψη για το θέμα επειδή είδε 2-3 βίντεο στο Tik Tok ή στο Youtube όσο καθόταν στη χέστρα. Άντε να μαζευόμαστε λίγο σιγά-σιγά, γιατί μου φαίνεται ότι το πολύ σαβουάρ βιβρ μας έχει αφήσει έκθετους στον απόλυτο παραλογισμό.

Να αγιάσει το στόμα σου! (μάλλον τα δάχτυλα σου).

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.