Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

Αποδείχτηκε ότι αν το σύστημα προσπαθήσει αρκετά, μπορεί να πείσει τουλάχιστον τον μισό πληθυσμό ότι 1+1=3

 

Συνεχίστε να ακολουθείτε ηλίθιους, εμμονικούς, παράφρονες, όταν η πραγματικότητα σας διαψεύδει καθημερινά, αλλά έχετε φάει τόση προπαγάνδα που ούτε αυτό βλέπετε....

 

Στο σχολείο μου (μεγάλη ιδιωτική μονάδα) υποχρεώνομαι να δίνω το 1/10 του μισθού μου για ραπιντ και οι εμβολιασμένοι έρχονται χύμα. Αποτέλεσμα: Υγιέστατοι ανεμβολίαστοι. 5 εμβολιασμένοι νοσούν ήπια έως βαριά και έχουν διασπείρει τον ιό σε μαθητές και συναδέλφους. Τουλάχιστον 2-3 περιπτώσεις έμειναν σπίτια τους μετά τον εμβολιασμό με παρενέργειες. Μία συνάδελφος κατέρρευσε με ταχυκαρδία και σπασμένα αγγεία στο μάτι μετά τον εμβολιασμό, στη σχολική αίθουσα.

 

Συνεχίστε να ζείτε στο matrix.

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 2
  • Haha 3
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Κάτσε κάτσε γιατί μολις άκουσα άνθρωπο να λέει ότι δεν έχουμε πανδημία!

 

Ζητώ δημόσια συγνώμη στον arma και στον sdim γιατί τουλάχιστον αναγνωρίζουν ότι έχουμε πανδημία

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, JaguarOne said:

Κάτσε κάτσε γιατί μολις άκουσα άνθρωπο να λέει ότι δεν έχουμε πανδημία!

 

Ζητώ δημόσια συγνώμη στον arma και στον sdim γιατί τουλάχιστον αναγνωρίζουν ότι έχουμε πανδημία

 

 

μην μας συγχέετε με αυτούς

έβαλα ένα βίντεο με μια εμβολιασμένη που μόνο θανατική ποινή δεν ζήτησε στον αέρα επειδή κόλλησε σε κέντρο διασκέδασης που είχε πάει και καλά

 

Είμαστε ξεκάθαροι στο τι υπάρχει και το τι όχι το θέμα έχει γίνει πολιτικό, ξυπνάτε !

Στο πλασάρει έτσι ώστε να είναι το αντίθετο δηλαδή ενώ σε υποδουλώνει του λες και ευχαριστώ, σου λέει ο PM και ο κάθε πολιτικάντης σε όλο τον πλανήτη (βλέπε πράσινη ανάπτυξη πράσινα άλογα και ότι άλλο έχουν συμφωνήσει) είσαι "Ελεύθερος" πήγαινε σε κλαμπάκι για να κολλήσεις (αλλά δεν σου λέει ότι ώστε έτσι θα γίνει η ανοσία της αγέλης κλπ), τώρα πότε υποδουλώθηκες και ελευθερώθηκες άλλο θέμα ! Σε γενικό βαθμό μιλάω δεν αναφέρομαι σε σένα JaguarOne

Απλά ένα ωραίο πρωινό δεν θα μπορείς να βγεις από το σπίτι σου αν δεν έχεις τα διάφορα χαρτιά ... Ο Χίλτερ Μπροστά σε αυτούς τους παγκοσμιοτές είναι γατάκι .

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

Υγιέστατοι ανεμβολίαστοι.

Ξερω ανεμβολιαστους που εθαναν, πολλους.

 

πριν 3 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

5 εμβολιασμένοι νοσούν ήπια έως βαριά και έχουν διασπείρει τον ιό σε μαθητές και συναδέλφους

 

Στον δικο μου κυκλο δεν ξερω ουτε εναν με οσα περιγραφεις. Ξερω μονο μερικες δεκαδες ανεμβολιαστους με ακριβως οσα περιγραφεις. Και 5 ανεμβολιαστους που πεθαναν ξερω, συμπεριλαμβανονται στους "πολλους" απο πανω.

 

πριν 3 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

Τουλάχιστον 2-3 περιπτώσεις έμειναν σπίτια τους μετά τον εμβολιασμό με παρενέργειες

Τουλαχιστον 200-300 ξερω εγω που το εκαναν και δεν καταλαβαν τιποτα.

 

πριν 3 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

Μία συνάδελφος κατέρρευσε με ταχυκαρδία και σπασμένα αγγεία στο μάτι μετά τον εμβολιασμό, στη σχολική αίθουσα

Κι εγω εχω δει τετοιο πραμα. Αποδειχθηκε οτι εφταιγε το εμβολιο; Αν ναι , τοτε να δεχτω το μοναδικο σου επιχχειρημα που με κερδιζεις γιατι σε ολα τ αλλα χανεις κατα κρατος.

 

Και φυσικα :

 

πριν 3 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

Συνεχίστε να ακολουθείτε ηλίθιους, εμμονικούς, παράφρονες, όταν η πραγματικότητα σας διαψεύδει καθημερινά, αλλά έχετε φάει τόση προπαγάνδα που ούτε αυτό βλέπετε....

 

πριν 3 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

Συνεχίστε να ζείτε στο matrix.

 Ναι, συνεχιστε.

  • Like 5
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

Αποδείχτηκε ότι αν το σύστημα προσπαθήσει αρκετά, μπορεί να πείσει τουλάχιστον τον μισό πληθυσμό ότι 1+1=3

 

Συνεχίστε να ακολουθείτε ηλίθιους, εμμονικούς, παράφρονες, όταν η πραγματικότητα σας διαψεύδει καθημερινά, αλλά έχετε φάει τόση προπαγάνδα που ούτε αυτό βλέπετε....

 

Στο σχολείο μου (μεγάλη ιδιωτική μονάδα) υποχρεώνομαι να δίνω το 1/10 του μισθού μου για ραπιντ και οι εμβολιασμένοι έρχονται χύμα. Αποτέλεσμα: Υγιέστατοι ανεμβολίαστοι. 5 εμβολιασμένοι νοσούν ήπια έως βαριά και έχουν διασπείρει τον ιό σε μαθητές και συναδέλφους. Τουλάχιστον 2-3 περιπτώσεις έμειναν σπίτια τους μετά τον εμβολιασμό με παρενέργειες. Μία συνάδελφος κατέρρευσε με ταχυκαρδία και σπασμένα αγγεία στο μάτι μετά τον εμβολιασμό, στη σχολική αίθουσα.

 

Συνεχίστε να ζείτε στο matrix.

Αλλά εσύ ακόμα να μας πεις αν στον κόσμο που ζεις υπάρχουν τελικά νοσοκομεία.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, minast said:

Όσο πεθαίνει κόσμος, το θέμα είναι ιατρικό. Όταν σταματήσουν να πεθαίνουν, θα κατέβω μαζί σου στο δρόμο.

 

Ζακέτα μάσκα να βάλεις! 😎

 

1 hour ago, tommybertsen said:

ΜΕΤΑΝΟΗΤΑΙ 

 

Γιατί; Για να καταλήξω στο επέκεινα με όλους τους άλλους "μετανοήσαντες";

 

a47a4e16a8b4d54c54c001a561438316.gif

Έγινε επεξεργασία από acct
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minast said:

 

Όσο πεθαίνει κόσμος, το θέμα είναι ιατρικό. Όταν σταματήσουν να πεθαίνουν, θα κατέβω μαζί σου στο δρόμο.

 

Σταμάτα τον θάνατο και πάμε μαζί !

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gdp77 said:

Αποδείχτηκε ότι αν το σύστημα προσπαθήσει αρκετά, μπορεί να πείσει τουλάχιστον τον μισό πληθυσμό ότι 1+1=3

 

Συνεχίστε να ακολουθείτε ηλίθιους, εμμονικούς, παράφρονες, όταν η πραγματικότητα σας διαψεύδει καθημερινά, αλλά έχετε φάει τόση προπαγάνδα που ούτε αυτό βλέπετε....

 

Στο σχολείο μου (μεγάλη ιδιωτική μονάδα) υποχρεώνομαι να δίνω το 1/10 του μισθού μου για ραπιντ και οι εμβολιασμένοι έρχονται χύμα. Αποτέλεσμα: Υγιέστατοι ανεμβολίαστοι. 5 εμβολιασμένοι νοσούν ήπια έως βαριά και έχουν διασπείρει τον ιό σε μαθητές και συναδέλφους. Τουλάχιστον 2-3 περιπτώσεις έμειναν σπίτια τους μετά τον εμβολιασμό με παρενέργειες. Μία συνάδελφος κατέρρευσε με ταχυκαρδία και σπασμένα αγγεία στο μάτι μετά τον εμβολιασμό, στη σχολική αίθουσα.

 

Συνεχίστε να ζείτε στο matrix.

 

 

Πρώτον προφανώς το 10% του μισθού σου δεν είναι αρκετό.

Δεύτερον, οι άλλοι είναι ηλίθιοι. Πάντα.

 

The plural of anecdote is NOT data.

  • Like 6
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν είναι;

Μπαίνεις σε κλειστό χώρο με δέκα εμβολιασμένους και δέκα ανεμβολίαστους που έχουν κάνει τεστ. Κολλάς τον ιό. Από που τον κόλλησες,από αυτούς που έχουν ελεγχτεί και δεν έχουν κάτι; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος steve_m έγραψε:

γιατι εχει κολλησει ετσι και καθυστερουμε βεβαιως βεβαιως το lockdown

 

madclip-mpro.gif

 

Εγώ θέλω να πάω ταξίδι τα χριστούγεννα!!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

απογραφη κανατε ή μετρανε μονο αυτοι με τσιπακι?

 

φημες παντως ακουγονται οτι η ελλειψη chip που μαστιζει την παγκοσμια οικονομια οφειλεται στους αυξημενους εμβολιασμους...

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αν κάποιος ψάχνει ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα του τι προκαλεί σύγχυση σε όσους ακόμη επιστρατεύουν δικαιολογίες για να μην εμβολιάζονται, είναι κάτι τέτοιες δηλώσεις:

 

Δεν μπήκα στον κόπο να κοιτάω το υπόλοιπο περιεχόμενο του καναλιού, αυτό ήταν το πρώτο embeddable βίντεο που συνάντησα με ολόκληρο το απόσπασμα.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

E αφού ο αστυνομικός έχει ειδική εκπαίδευση για αυτό όλα καλά !

 

Ενώ στα ιατρικά ΕΚΑΒ - ΝΟΣΗΛΕΥΤΕΣ - ΓΙΑΤΡΟΙ πάνω από 7.000 σε αργία άνευ πληρωμής δεν έχουν καμία απολύτως εκπαίδευση ! Και όλα τα Νοσοκομεία υπο διάλυση

 

είδες που έρχεσαι στα λόγια μας στο τέλος της ημέρας 😝

 

ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ 2.0 , Διαίρει και Βασίλευε 3.0

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Δύο μέτρα και δύο σταθμά, διαίρει και βασίλευε, οι εμβολιασμένοι και οι μη εμβολιασμένοι.

 

Όταν σκάσανε τα νέα ότι θα έρθουν τα εμβόλια διαφημίζανε 90-100% ανοσία, μετά ήρθανε και σιγά-σιγά έπεσε από το 90-100% στο 50-60%. Στην αρχή λέγανε ότι η ανοσία κρατάει 8+ μήνες, τώρα ξέρουμε ότι καλά-καλά ούτε 4 δεν κρατάει. Στην αρχή λέγανε κάντε όποιο εμβόλιο είναι διαθέσιμο, μετά απέσυραν το Άστρα και Όραμα λόγω αρκετών επιπλοκών ιδίως σε μεγάλες ηλικίες, το J&J αποδείχτηκε σχεδόν άχρηστο (fun fact: λέγανε για την Δ μετάλλαξη ότι το J&J προσφέρει καλύτερη προστασία από τα άλλα), το moderna λένε άτομα κάτω των 30 προτείνεται να μην το κάνουν και άλλα πολλά ωραία.

Η περίφημη καμπάνια "παίρνουμε τις ζωές μας πίσω" έκανε τον κόσμο να νιώσει Superman μετά το εμβόλιο. Όλοι περήφανοι στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης με τις βελόνες στον ώμο, επιστρέφουμε στην κανονικότητα. Στην αρχή λέγανε ότι οι εμβολιασμένοι δεν κολλάνε και δεν μεταδίδουν τον ιό, μετά ότι κολλάνε και μεταδίδουν πολύ δύσκολα και τελικά μια χαρά κολλάνε και μεταδίδουν απλά θέλουν μεγαλύτερο ιικό φορτίο.

Οι μη εμβολιασμένοι στην αρχή απλά έπρεπε να φοράνε μάσκα εκεί πχ που οι εμβολιασμένοι δεν φορούσαν, τώρα δεν μπορούν να μπουν σε συγκεκριμένους χώρους, αύριο-μεθαύριο δεν θα μπορείς να βρεις δουλειά, θα τους αποκλείσουν και από τις ΜΕΘ (κοντοζυγώνει και αυτό) και άλλα ωραία.

Σας προτρέπουμε να κάνετε το εμβόλιο αλλά αν δεν το κάνετε θα χάσετε τις βασικές σας ελευθερίες, θα νιώθετε σαν δούλοι. Αλλά αν το κάνετε παρόλο που δεν θέλετε αλλά επειδή σας αναγκάσαμε και πάθετε κάποια σοβαρή παρενέργεια εμείς δεν φέρουμε ευθύνη. Τι; Έχετε οικογένεια και παιδία να φροντίσετε; Εδώ είναι Ελλάδα ρε, στα αυτά μας. Εντωμεταξύ οι εμβολιασμένοι μπάτε σκύλοι αλλέστε θα κάνουμε τα στραβά μάτια ότι εσείς δεν μεταδίδετε και δεν νοσείτε, θα το ρίξουμε όλο το φταίξιμο στους ανεμβολίαστους. Τώρα τους κόψαμε από παντού τους ανεμβολίαστους, θα πρέπει να βρούμε άλλο παραμύθι σε λίγο.

Όλοι οι ανεμβολίαστοι είναι ψεκ και όλοι οι εμβολιασμένοι high spirited creatures, αυτό θέλουν να σας κάνουν να πιστεύετε.

Προσωπικά ξέρω και σοβαρούς μη εμβολιασμένους σε όλη αυτή την τραγωδία που ζούμε αλλά και ασόβαρους που πιστεύουν σε τσιπάκια και άλλα τέτοια κουλά. Τα ίδια και με τους εμβολιασμένους. Ξέρω εμβολιασμένους που από τότε που το κάνανε ούτε μέτρα ούτε τίποτα και πολλοί κολλήσανε - και μερικοί πολύ άσχημα - όπως και πολλούς σοβαρούς εμβολιασμένους. Επίσης ξέρω και άτομα με σοβαρότες παρενέργειες που κάνανε το Pfizer και πάθανε FND (functional neurological disorder), ο ένας 30 και ο άλλος 45 χρονών. Επίσης μια personal trainer που έκανε το J&J και είχε μείνει κατάκοιτη για 2 μήνες από το καλοκαίρι. Τώρα σιγά-σιγά επανέρχεται αλλά πάρα πολύ αργά. Ξέρω αρκετούς ανεμβολίαστους που πεθάνανε αλλά και αρκετούς εμβολιασμένους.

Το τι θα κάνει ο καθένας με το σώμα του είναι καθαρά προσωπική υπόθεση. ΠΑΝΤΑ ήταν και έτσι θα έρπεπε να παραμείνει. Έχουν βγει ένα σωρό έρευνες που αναφέρουν όλα τα προβλήματα που φέρανε τα lockdown στην κοινωνία, στην υγεία (σωματική και ψυχολογική) και οι κυβερνήσεις τα αγνοούν επιδεικτικά. Όχι μόνο η Ελληνική, σχεδόν όλες. Επιλέγουν όμως πάντα αυτές που πάνε σύμφωνα με την στρατηγική/αφήγημα τους.Επίσης πολλοί σοβαροί - δεν μιλάμε για τσαρλατάνους - επιστήμονες που εκφράζουν ανησυχία με βάση τα δεδομένα που σιγά-σιγά έχουμε από τα εμβόλια. Εκεί δεν δίνουμε είτε καμία σημασία είτε τους βγάζουμε και αυτούς ψεκ.

Δεν είδα ούτε ΜΙΑ φορά σε όλη αυτή την καμπάνια να δίνετε σημασία στην σωστή διατροφή και στην άσκηση ώστε να είμαστε όσο το δυνατόν πιο υγιής μέσα σε όλη αυτή την πανδημία, ούτε μια αναφορά σε κάποιες από αυτές τις καμπάνιες. Οπότε οι κυβερνώντες οι οποίοι βάζουν μάσκα μια στο τόσο για να βγούνε φωτό και συνήθως κυκλοφορούν χωρίς μάσκα και χωρίς να τηρούν αποστάσεις δεν νοιάζονται για καμιά υγεία σας και την "προστασία των πολιτών"

Προσωπικά δεν έχω κάνει το εμβόλιο λόγω κάποιων θεμάτων υγείας αλλά και αυτά τα θέματα να μην είχα δεν θα το έκανα γιατί αν πάθαινα κάτι σοβαρό λόγω εμβολίου δεν θα έβρισκα ποτέ το δίκιο μου. Και πραγματικά στα @@ μου εγώ, ο γιος μου και η γυναίκα μου πως θα επιβιώσουν, εγώ φέρνω τα λεφτά στο σπίτι. Η γυναίκα μου έχει σοβαρά τρεχάματα με διάφορα άλλα χρόνια θέματα υγείας και προς το παρόν δεν μπορεί να το κάνει. Όλοι οι άλλοι (μάνες, πεθερικά, κλπ) το έχουν κάνει.

tl;dr: Ζυγίστε τις καταστάσεις και επιλέξτε εσείς τι πρέπει να κάνετε. Πάρτε την συμβουλή του οικογενειακού σας γιατρού και κινηθείτε αναλόγως. Το ότι η κυβέρνηση έχει επιλέξει όμως να διαιρέσει τον κόσμο προκειμένου να πείσει τους πάντες να κάνουν το εμβόλιο είναι ότι πιο άθλιο υπάρχει. Είδαμε και χώρες με 93% εμβολιασμένους όπως η Ιρλανδία πόσο "Superman" είναι.

 

 

 

  • Like 1
  • Wow 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.