Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

Συγγνώμη, μήπως να σοβαρευτούμε, επιτέλους;

Έχουν μπουκάρει 5-6 αρνητές εδώ μέσα και το νήμα πάει κατά διαόλου. Είπαμε να μην απαντάμε, αλλά όλα έχουν και τα όριά τους.

Να βάζουμε gifs; Να τρολάρουμε; Τα πράγματα είναι σοβαρά και η κατάσταση έχει ξεφύγει.

Το νήμα προορίζεται για ανάρτηση ειδήσεων/άρθρων που μπορούν να βοηθήσουν τον κόσμο/ανταλλαγή απόψεων με βάση επιστημονικά δεδομένα και μελέτες.

Λυπάμαι για την κατάντια ορισμένων.

πριν 1 ώρα, το μέλος gdp77 έγραψε:

Τα πρωτόκολλα έχουν πάει περίπατο από τότε που πήραν "έκτακτη έγκριση" αυτά τα εμβόλια. 

Κόψε τις βλακείες.

 

πριν 1 ώρα, το μέλος gdp77 έγραψε:

Ποιους γιατρούς? Σοβαρά μιλάς τώρα? Οι περισσότεροι ακολουθούν τυφλά ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΙΑΤΡΙΚΗ ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΑ και ΙΑΤΡΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ που έχουν διαβάσει τις άνωθεν εντολές. Νόμιζα ότι μόνο σε στρατιώτες μπορείς να συναντήσεις τόσο επίπεδο ηλιθιότητας (εκτελείς χωρίς λογική και κρίση τις εντολές). Οι γιατροί έσπασαν τα κοντέρ.

Ντροπή σου. Θα μιλήσεις εσύ για την ιατρική δεοντολογία; Προσπαθούν οι γιατροί να κρατήσουν ζωντανούς τους συνανθρώπους μας, για να έρχεται ο κάθε κατιμάς και να τους υβρίζει.

 

Μία ώρα πριν, το μέλος sdim έγραψε:

Το θέμα δεν είναι ιατρικό, είναι πολιτικό.

Μαζέψου. Το θέμα είναι ιατρικό. Κάνεις το εμβόλιο για να προστατευτείς, όχι επειδή το θέλει/λέει ο Κούλης ή ο Αλ6ης.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 7
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

πριν 4 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Συγγνώμη, μήπως να σοβαρευτούμε, επιτέλους;

 

 

Ρε Γιώργο... Τι ερωτήσεις είναι αυτές τώρα; Μου έφυγε η coca cola από τη μύτη! 

  • Like 3
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 

 

Ρε Γιώργο... Τι ερωτήσεις είναι αυτές τώρα; Μου έφυγε η coca cola από τη μύτη! 

Θα μπει κάνας ανυποψίαστος να διαβάσει 5 χρήσιμα πράγματα για τη νόσο και θα φύγει τρέχοντας.

 

  • Like 3
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω την απορία. Εφόσον κατέγραφαν θανάτους από covid όλους όσους πέθαναν με covid από οποιαδήποτε άλλη αιτία.

Έτσι το εκάναν και με αυτούς που είναι σε ΜΕΘ; Έμπαινες δηλαδή σε ΜΕΘ για οποιαδήποτε λόγο και είχες και covid ή σου έκαναν τεστ και το έβλεπαν μετά,στα χαρτιά ήσουν στην ΜΕΘ από covid;

  • Haha 2
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Μπορώ να στην χαλάσω ακόμη περισσότερο hold my beer

 

Δεν χαλιέμαι, μην ανησυχείς, εχω σοβαρά θέματα που μπορεί να μου χαλάσουν τη διάθεση.

 

Πάμε παρακάτω.

 

πριν 3 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Όταν έκανες τις δύο δόσεις

 

Τις έκανα αφού συμβουλεύτηκα το γιατρό μου.

 

πριν 3 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

μετά από κανένα δίμηνο έκανες τεστ αντισωμάτων να δεις που βρίσκεται ο οργανισμός σου ?

 

Όχι, γιατί δεν μου το πρότεινε ο γιατρός μου.

Να σημειώσω ότι κάνω εξετάσεις αίματος κάθε εξάμηνο και κάποιες άλλες πιο ειδικές ανά διετία (κατόπιν υποδείξεως του γιατρού μου)

 

πριν 3 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Τώρα πριν κάνεις την "Τρίτη" έκανες τεστ αντισωμάτων

 

Όχι. Δεν κάνω του κεφαλιού μου (ή ότι λέει κάποιος στο facebook) σε θέματα υγείας..

Και για τις πρώτες δυο δόσεις αλλά και για την  την τρίτη μου ήλθαν αυτόματα  μηνύματα από το σύστημα γιατί είμαι εδώ και χρόνια σε ήπια ανοσοκαταστολή. 

Τα εμβόλια όπως και όλες οι εξετάσεις έγιναν σε συνεννόηση με τον γιατρό μου και όχι επειδή μου ήλθε ένα SMS ή επειδή άκουσα τον περιπτερά μου.

 

πριν 3 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Αν τα έκανες όλα αυτά μπράβο στον γιατρό σου αν όχι δώστου χαιρετίσματα.

 

Θα του δώσω χαιρετίσματα, είναι άνθρωπος με καλή αίσθηση του χιούμορ.

Εμπιστεύομαι τον γιατρό μου αλλα και την επιστήμη γιατί χάρη σε αυτήν είμαι αυτή τη στιγμή σε αυτό τον κόσμο.

Προτιμάω κάποιον επαγγελματία με χρόνια σπουδών και ειδίκευσης στον τομέα του,  από κάτι τύπους σε στυλ "Θάνος κόκκαλος Δημοσιογράφος" για θέματα υγείας.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Προσωπική υπόθεση του καθενός το τι θα κάνει συνταγματικό δικαίωμα σύμφωνα με το σύνταγμα της Ελλάδος !

Να δεχτούμε τι ακριβώς τον φασισμό που διενεργείτε με τον μανδύα της προστασίας, τι έχετε πάθει οι υπόλοιποι και δεν βλέπεται προς τα που κατευθύνονται τα πράγματα ;

 

Κάποιος θα αναφέρει τους Αυστριακούς:

Για τους Αυστριακούς ουδέν σχόλιο, με ναζιστές δεν ασχολούμαστε το απέδειξαν για ακόμα μία φορά τι είναι !

 

Tράβα ρε Καραβάγγο να κάνεις καμιά δουλειά, που έμαθες ξαφνικά και τα περι συντάγματος της χώρας. Συνταγματικό μου δικαίωμα ειναι επίσης, να σε πηδήξω πατόκορφα, αν με τον κάλο που έχεις στον εγκέφαλο, μου στερείς περίθαλψη.

 

Όχι που δεν θα αναφέρατε για την "ναζιστική" Αυστρία. Και άργησες.

Επί της ευκαιρίας. Αν όλοι είμαστε με τις φαρμακευτικές, τους επιστήμονες υπέρ των εμβολίων και όλα τα λοιπά "ναζιστικά" lobbies, να αρχίζετε να μας φοβάστε. 

 

Και για ακόμη μια φορά στην ουσία των πραγμάτων ΤΟΥΜΠΕΚΙ για την προστασία των εμβολίων. Τρία πουλάκια κάθονται για τα rapid και για τα μέτρα και για το χεσμένο βρακί της Μαρίκας.

 

Που 'σαι Νομοθέτη Καραβάγγο...Διενεργείται.

 

@gdp77

Παράθεση

Και όσο "εμβολιασμένοι" μπαίνουν ΧΥΜΑ σε μπαρ, εστίαση και λοιπούς κλειστούς χώρους, ΤΟΣΟ γίνονται υπερμεταδότες και ο φαύλος κύκλος δεν θα κλείσει ποτέ. ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕ ΤΙ ΣΑΣ ΔΙΝΟΥΝ?

 

Να χαρώ τα πανεπιστήμια μου μέσα. 

 

Όταν είχε lockdown τι έλεγες; "Σκάτα στα μουτρα τους" και "ψέματα είναι όλα" και "δεν υπάρχει COVID" και, και. Τώρα που δεν κάνουμε lockdown, φταίνε οι παραμυθιασμένοι φασίστες εμβολιασμένοι που συνεχίζει να υπάρχει ο ιός επειδή δεν κάνουνε rapid. Αν κάνουνε, θα σταματήσει η υπερμετάδοση. 

Αααααααα τώρα υπάρχει ο Covid δηλαδή;;;;, (αλλά παραγγελία, όπως τον θέλουμε εμείς οι "αντιστασιακοί" και οι "ελεύθεροι";;).

 

Την προοπτική να κάνεις και εσυ εμβόλιο έτσι γιατί βαρέθηκες να ακούς αηδίες, δεν την σκέφτεσαι βεβαίως. Όχι τίποτα. Έτσι, για να μας κλείσεις το στόμα και να αποδείξεις τελικά, ότι ακόμα και με το εμβόλιο σου, οι ΜΕΘ θα είναι 100% και ο COVID δεν θα σταματήσει να υπάρχει. Βασικά την σκέφτηκες ήδη την επιλογή, αλλά όχι δεν το κάνεις, επειδή:

Δεν θες να δώσεις χιλιάρικο στην pfizer, ή

ψηφίζεις Λιακόπουλο-Βελόπουλο, ή

είσαι ταλιμπανο-θρηκόληπτος, ή

φοβάσαι να μην πεθάνεις από το εμβόλιο ή τις παρενέργειες αυτού μετά από κάποια έτη ή

είσαι ο Myralis και δεν γουστάρεις τον Κούλη

 

Και για τις πέντε ανωτέρω πιθανές αιτίες που αρνείσαι να εμβολιαστείς, υπάρχουν ήδη τεκμηριωμένες απαντήσεις που έχουν διατυπωθεί πολλάκις, σε όλα τα πλάτη και τα μήκη του πλανήτη. Ναι ακόμα και τον Κούλη και τον κάθε Κούλη.

 

Δεν θα αναφέρω τι είπε ο Aλβέρτος. Δυστυχώς δεν έχει πια νόημα. Θα αρκεστώ στον Ηράκλειτο (Άλλος "φασίστας" επιστήμονας κι αυτός): Τὰ πάντα ῥεῖ.

Έγινε επεξεργασία από Snips
  • Like 2
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

ε φιλαράκι @Snips ότι δικαιώματα έχεις έχω, μην ξεχνιόμαστε !

ότι λες ό,τι μπορείς να κάνεις σε εμένα μπορώ να κάνω και εγώ σε εσένα !

Δεν είσαι υπεράνω κανενός, τραμπουκισμοί, φασισμοί κλπ στο γήπεδο !

 

Εγώ δεν έχω αργήσει εδώ τα γράφω πρώτος και με αντιγράφουν άλλοι, διαβάζουν αρκετοί Lab όπως φαίνεται !

 

Ποιος χ@ζει τις γονιδιακές θεραπείες καλές είναι και δεν σου στερεί κανένας να τις κάνεις !

Το θέμα όμως είναι ΠΟΛΙΤΙΚΟ το γράφω τόσο καιρό, γράφω για την αναγωγή του θέματος σε πολιτικό επίπεδο το οποίο προήλθε μέσω των πολιτικών και των μέτρων !

 

ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΑ - τέλος

ΤΟ FREE PASS ΠΟΛΙΤΙΚΟ - τέλος

Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΥ PASS ΠΟΛΙΤΙΚΟ - τέλος

 

ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ, δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα πλέον ;

 

Με αυτά και με αυτά θάφτηκαν τα βίντεο ομολογίας ότι μετράνε όπως θέλουν οπότε ξαναπάρτε τα να τα δείτε


 

Spoiler

Για ακούστε τι λένε τα πολιτικά ανδρείκελα

εδώ τα έλεγα για GREEK STATISTICS πάρτε τα τώρα !

 

 

 

 


 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος al3x έγραψε:

να δω στο 3ο τι θα μου πει. ...

Παστίτσιο, στιφάδο, κεφτεδάκια, αρνάκι στο φούρνο, γεμιστά, μοσχαράκι κοκκινιστό, ντολμαδάκια αυγολέμονο, λαχανοντολμάδες, γιουβέτσι, ιμάμ μπαϊλντί,  τυρόπιτα, σπανακόπιτα, μελιτζάνες παπουτσάκια, γιουβαρλάκια, χοιρινό λεμονάτο, φρικασέ, γαλατόπιτα,  καρυδόπιτα, ραβανί, μπιφτέκια, ρύζια, μακαρονάδες, σαλάτες κλπ κλπ κλπ.

 

Τα φαγητά είναι πολλά, μάνα είναι μόνο 1.

  • Like 1
  • Agree 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Όσο και να φωνάζετε, το ίδιο θα είναι το αποτέλεσμα. Έχετε κάνει και hijack το νήμα και θα νομίζει κανείς ότι είμαστε ενάντια στα εμβόλια στο thelab. Η πλειοψηφία ξέρουμε τι θέλει και αυτό θα γίνει. Είτε θα εμβολιαστείτε, είτε θα δεχτείτε όλο και περισσότερες συνέπειες και περιοριστικά μέτρα.

πριν 5 ώρες, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Ναι. Ίσως επειδή ήδη έχω αποδεχτεί ότι ζώντας σε μια κοινωνία δε θα είμαι ποτέ ελεύθερος όπως το εννοείς εσύ. Αλλά έχουν ξαναγραφτεί σε αυτό το νήμα τόσες πολλές φορές. Γι' αυτό έχετε ουσιαστικά μείνει μόνοι σας να μιλάτε χωρίς αντίλογο, οι υπόλοιποι κουράστηκαν.

Κανουνε λαικς μεταξύ τους.

ΘΑ ΣΕΒΕΣΑΙ :bleh: 

 

  • Like 3
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

όλο βλακείες ...

 

το θέμα είναι εύκολο να λυθεί, κακώς που δεν το κάναμε εξαρχής "δημιουργία νέο θέματος"

Προτείνω το εξής :

@acctπάρε από τον τις 15 Σεπτεμβρίου που ξεκίνησαν να μπαίνουν τα νέα μέτρα όλα τα POST, και μετακίνησε τα σε ένα νέο θέμα "COVID 19 - Πολιτική & Μέτρα" και εδώ άσε μια ΑΝΑΚΕΦΑΛΑΙΩΣΗ ότι ισχύει ο ιός δεν συζητιέται αυτό και ότι με τα εμβόλια πάμε καλά όσοι τα κάνουν κλπ και τόνισε ότι για μέτρα κλπ στο δίπλα θέμα, ναι θα χαθούν μερικά άρθρα στο εδώ θέμα αλλά θα καθαρίσει εδώ

 

Δεύτερη λύση το αφήνουμε αυτό όπως είναι

και φτιάχνουμε ένα νέο θέμα να ξεσπάμε εκεί για μέτρα και τις διαφωνίες , μπορούμε να το ονομάσουμε και COVI καφενείο

όλα γίνονται με λίγη καλή θέληση

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Περί ιατρικής,σε ξεκινήσουμε από τον άνθρωπο.

Υπάρχουν καλοί άνθρωποι αλλά δεν είναι όλοι καλοί.

 

Οι νεότεροι δεν ξέρετε πόσο κόστιζε το πτυχίο παλιά.

Έλεγε ο φοιτητής ιατρικής στην Ελλάδα πως είχε κρύψει το σκονάκι για μια δύσκολη ερώτηση.

Στην ίδια παρέα ο Έλληνας που σπούδασε ιατρική  σε κοντινή μας χώρα μας έλεγε ότι έβαζε $20 σε λευκή κόλλα με το όνομα του μόνο και πέρναγε το μάθημα.

 

Μια κοπέλα που επίσης σπούδασε ιατρική σε κοντινή μας χώρα μας είπε περιστατικό που την είπε η καθηγήτρια "το ωραίο δαχτυλίδι φοράς,μακάρι να είχα ένα να κάνω δώρο στην κόρη μου". Της έδωσε το δαχτυλίδι και πέρασε το μάθημα.

Οι φαρμακοποιοί στέλνουν τα παιδιά τους σε συγκεκριμένη σχολή φαρμακευτικής στην Ιταλία, αν δεν περάσουν Ελλάδα.Δεν λέω ότι είναι άχρηστη σχολή ή ότι αγοράζουν βαθμούς αλλά σίγουρα πιο εύκολη από την αντίστοιχη της Ελλάδας.

 

Ξέρετε πόσοι γιατροί διορισμένοι σε νοσοκομεία έχουν πτυχίο από τετοιες σχολές; 

 

Ο μισθός των γιατρών στο νοσοκομείο είναι αστείος σε σχέση με τον κέρδος ενός καλού ιδιώτη. Ένας ιδιώτης μπορεί να βγάλει την μέρα το μηνιάτικο που θα έπαιρνε  στο νοσοκομείο.


Στα δημόσια νοσοκομεία δουλεύουν και σωστοί άνθρωποι αλλά δουλεύουν και αυτοί που δεν μπορούν να κρατήσουν ιατρείο, αυτοί που δεν μπορούν να αντέξουν την πίεση του ελεύθερου επαγγελματος, αυτοί που κυνηγάνε μίζες (φακελάκια και δώρα από φαρμακευτικές),αυτοί που ήταν βαμμένοι κομματικά και διεκδικούσαν θέση προϊσταμένου,αυτοί που "αγοράσανε" το πτυχίο,κλπ.

 

Το ότι έχει κάποιος τον τίτλο του γιατρού δεν τον κάνει αυτόματα αυθεντία. Πρέπει να αποδείξει στην πράξη την αξία του.

Έγινε επεξεργασία από sdim
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος sdim έγραψε:

Υπάρχουν καλοί άνθρωποι αλλά δεν είναι όλοι καλοί.

Σωστά. Επίσης, υπάρχουν κακοί άνθρωποι, αλλά δεν είναι όλοι κακοί. Ευχαριστούμε, captain obvious.

πριν 4 ώρες, το μέλος sdim έγραψε:

Οι νεότεροι δεν ξέρετε πόσο κόστιζε το πτυχίο παλιά

Για πες. Υποθέτω έχεις πληρώσει για να πάρεις το δικό σου ή αυτοί που τα μοίραζαν ήταν αγιογδύτες και δεν μπόρεσες να συγκεντρώσεις το απαιτούμενο ποσό;

 

πριν 4 ώρες, το μέλος sdim έγραψε:

Μια κοπέλα που επίσης σπούδασε ιατρική σε κοντινή μας χώρα μας είπε περιστατικό που την είπε η καθηγήτρια "το ωραίο δαχτυλίδι φοράς,μακάρι να είχα ένα να κάνω δώρο στην κόρη μου". Της έδωσε το δαχτυλίδι και πέρασε το μάθημα.

Το βρήκα. ''Η Αρχόντισσα των δαχτυλιδιών''. 

 

πριν 4 ώρες, το μέλος sdim έγραψε:

Οι φαρμακοποιοί στέλνουν τα παιδιά τους σε συγκεκριμένη σχολή φαρμακευτικής στην Ιταλία, αν δεν περάσουν Ελλάδα.Δεν λέω ότι είναι άχρηστη σχολή ή ότι αγοράζουν βαθμούς αλλά σίγουρα πιο εύκολη από την αντίστοιχη της Ελλάδας.

 

Αυτό λες. Άρα οι φαρμακοποιοί από τη συγκεκριμένη σχολή φαρμακευτικής στην Ιταλία δεν ξέρουν τι τους γίνεται (λίγο, όχι πολύ) και δεν πρέπει να τους ακούμε, όταν συνιστούν να εμβολιαστούμε. Άρα, είναι όργανα των Μπουρλάδων και των Μουλάδων των εμβολίων. Άρα, μας πιέζουν, οι άθλιοι, να προβούμε σε ανεπιθύμητες ιατρικές πράξεις στο σώμα μας (το οποίο είναι ο ναός μας). Άντε, εγώ θα τα λέω όλα;

 

πριν 5 ώρες, το μέλος sdim έγραψε:

Ο μισθός των γιατρών στο νοσοκομείο είναι αστείος σε σχέση με τον κέρδος ενός καλού ιδιώτη. Ένας ιδιώτης μπορεί να βγάλει την μέρα το μηνιάτικο που θα έπαιρνε  στο νοσοκομείο.

Σώπα. Και κερατάδες και δαρμένοι, δηλαδή. Ευχαριστούμε, captain obvious.

 

πριν 5 ώρες, το μέλος sdim έγραψε:

Στα δημόσια νοσοκομεία δουλεύουν και σωστοί άνθρωποι αλλά δουλεύουν και αυτοί που δεν μπορούν να κρατήσουν ιατρείο, αυτοί που δεν μπορούν να αντέξουν την πίεση του ελεύθερου επαγγελματος, αυτοί που κυνηγάνε μίζες (φακελάκια και δώρα από φαρμακευτικές),αυτοί που ήταν βαμμένοι κομματικά και διεκδικούσαν θέση προϊσταμένου,αυτοί που "αγοράσανε" το πτυχίο,κλπ.

Κι αυτοί στο κόλπο, ε; Εσύ πηγαίνεις, υποθέτω, μόνο στο νοσοκομείο που πάει η Μαρία Χοακίνα με τον Χόρχε Δελ Σάλτο.

πριν 5 ώρες, το μέλος sdim έγραψε:

Το ότι έχει κάποιος τον τίτλο του γιατρού δεν τον κάνει αυτόματα αυθεντία. Πρέπει να αποδείξει στην πράξη την αξία του.

Το ότι γράφεις με ύφος περισπούδαστο  για τα εμβόλια, δεν σε κάνει αυτόματα αυθεντία. Πρέπει ν' αποδείξεις στην πράξη την αξία σου. Μέχρι τώρα, έχεις αποδείξει ότι είσαι ικανός ν' αραδιάζεις ένα κάρο βλακείες. Τροφή για σκέψη...

  • Like 4
  • Agree 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Καλα το ότι συνεχίζουν κάποιοι και συνδέουν την πολιτική με τον covid με ξεπερνάει.

Θα μου πεις εδώ υπάρχουν άτομα που πιστεύουν το chaos του πανοπουλου.

Κρίμα πολύ κρίμα. 

 

  • Like 5
  • Agree 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, GoMaR said:

Καλα το ότι συνεχίζουν κάποιοι και συνδέουν την πολιτική με τον covid με ξεπερνάει.

Θα μου πεις εδώ υπάρχουν άτομα που πιστεύουν το chaos του πανοπουλου.

Κρίμα πολύ κρίμα. 

 

Να με συγχωρείς αλλά αν δεν βλέπεις το πολιτικό παιχνίδι που παίζεται, τα οικονομικά συμφέροντα κτλ πίσω από τον covid, μάλλον εσύ δεν βλέπεις καλά. 

 

Αρνείσαι την εργαλειοποίηση της "επιστήμης", της "ιατρικής", των "ειδικών" που βλέπουμε παντού? 

 

Αρνείσαι ότι βάσει του ΠΟΥ το πιστοποιητικό εμβολιασμού υπάρχει ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ για σκοπούς φαρμακοεπαγρύπνησης και χρησιμοποιείται από τις κυβερνήσεις σαν άλλο πιστοποιητικό κοινωνικών φρονημάτων? Δεν τα βλέπεις όλα αυτά?

 

Αρνείσαι ότι υπάρχει η ΤΥΦΛΗ προσκόλληση στην υποχρεωτικότητα/αναγκαιότητα του εμβολιασμού, όταν μόνο τυφλοί πλέον δεν βλέπουν ότι είναι αναποτελεσματικά και όμως υπάρχει επιμονή σε αυτά? Μήπως για να μην αναγνωρίσουν το λάθος τους? Δεν βγήκε προχθές ο παναγιωτόπουλος της επιτροπής των "ειδικών" και δήλωσε ότι είναι εμμονική η προσκόλληση στην "πανδημία των ανεμβολίαστων" και ότι δεν είναι σωστό να πληρώνουν  αυτοί τα τεστ ενώ όλοι οι άλλοι είναι ΧΥΜΑ?

 

Δεν είναι όλα αυτά πολιτικό παιχνίδι?

 

  • Like 2
  • Haha 3
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.