Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

https://www.liberal.gr/news/georgantas-tis-epomenes-imeres-60-000-doseis-embolion-pfizer-gia-ta-paidia-ilikias-5-11-eton/418612

Υ.Γ. Τις βλακείες που γράφει το γνωστό τρολ, θα μου επιτρέψετε να μην τις σχολιάσω.

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Simon said:

Η τρίτη δόση έχει νόημα για υγιείς νέους; Ή στο εξής θα μπολιάζεται ο κόζμος συστηματικά κάθε τρείς μήνες για να παίρνει το πάσο του;

 

η 4η δόση τι θα είναι Αstra Ζeneca στους περισσότερους ;

γιατί έχουν πιάσει τις αλλαξοκολιές

όσοι έχουν κάνει pfizer τώρα τους κάνουν moderna και το αντίστροφο

τους κάνουν διαφορετικό και όχι το ίδιο σκεύασμα με πριν, ξαναγυρνάμε στο ότι δεν μπορείς να βαράς το ίδιο σκεύασμα σε μικρό χρονικό διάστημα !

αρχίζουν και τελειώνουν οι σημερινές επιλογές από τα 4 που ήρθα Ελλάδα, ο πληθυσμός θα έχει κάνει 2/4 με την 3η δόση στην 4η τι ;

 

κρίμα και στον Μπασκεμπολίστα 32χρονο ντερέκι ...

  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Simon said:

Η τρίτη δόση έχει νόημα για υγιείς νέους; Ή στο εξής θα μπολιάζεται ο κόζμος συστηματικά κάθε τρείς μήνες για να παίρνει το πάσο του;


Με το πάσο σου. Μην βιάζεσαι. 🙂

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

https://www.liberal.gr/news/georgantas-tis-epomenes-imeres-60-000-doseis-embolion-pfizer-gia-ta-paidia-ilikias-5-11-eton/418612

Υ.Γ. Τις βλακείες που γράφει το γνωστό τρολ, θα μου επιτρέψετε να μην τις σχολιάσω.

 

Θα κάνουν πειραματικό εμβόλιο RDNA σε παιδιά???

 

πριν 14 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

 

η 4η δόση τι θα είναι Αstra Ζeneca στους περισσότερους ;

γιατί έχουν πιάσει τις αλλαξοκολιές

όσοι έχουν κάνει pfizer τώρα τους κάνουν moderna και το αντίστροφο

τους κάνουν διαφορετικό και όχι το ίδιο σκεύασμα με πριν, ξαναγυρνάμε στο ότι δεν μπορείς να βαράς το ίδιο σκεύασμα σε μικρό χρονικό διάστημα !

αρχίζουν και τελειώνουν οι σημερινές επιλογές από τα 4 που ήρθα Ελλάδα, ο πληθυσμός θα έχει κάνει 2/4 με την 3η δόση στην 4η τι ;

 

κρίμα και στον Μπασκεμπολίστα 32χρονο ντερέκι ...

 

Αυτό αποδεικνύει το γεγονός ότι αν γίνεται το ίδιο εμβόλιο τόσο συχνά, έχει σοβαρές παρενέργειες στο ανοσοποιητικό.

Άκουσα κι εγώ για τον μπασκετμπολίστα που πέθανε μετά τον εμβολιασμό και ανησυχώ.

 

@acct@schumifer τί λέει το αφήγημα για τρίτη δόση σε νέους; 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Simon έγραψε:

Θα κάνουν πειραματικό εμβόλιο RDNA σε παιδιά???

Ακριβώς. Η AMD κρύβεται πίσω από την καταπίεση των αδούλωτων ανεμβολίαστων. Θέλει, μέσα από την RDNA αρχιτεκτονική της, να τους μπολιάσει με τα τσιπ(ς) του σατανά, ώστε να κά(μ)ψει τις εγκεφαλικές τους λειτουργίες. Ο εχθρός είναι εδώ, η θέρμανση όχι. Προσέξτε. Εάν κρυώνετε, τότε οι εμβολιάκηδες έχουν κλέψει το πετρέλαιό σας. ΔΙΑΔΩΣΤΑΙ.....

  • Like 1
  • Agree 1
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος minast έγραψε:

Και δεν είναι "χρήστης" 😛

 

Εγώ θα γίνω χρήστης ουσιών, με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα από μερικούς (όχι από εσένα @minast).

 

 

πριν 10 λεπτά, το μέλος Simon έγραψε:

Θα κάνουν πειραματικό εμβόλιο RDNA σε παιδιά???

 

Nαι, θα το ανακοινώσει σύντομα η AMD.

Μετά τον Γκέητς και η Λίζα Σού, θα βάζει τσιπάκια  στο εμβόλιο.:hehe:

 

 

Έγινε επεξεργασία από p55
  • Like 1
  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος GeorgeVasil έγραψε:

Χαλαλι ρε φιλε που ειναι mRNA. Χαλαλι. Ειναι επιχειρημα αυτο????? 

 

mRNA ειναι και το εμβολιο που θελουν να βγαλλουν κατα του καρκινου. Απο εκει πήρανε βαση για να κανουν και του COVID. Γιαυτο βγηκε και τοσο γρηγορα. 

 

Γιατι ολο αυτο να μην γινεται για καλο δηλαδη?

 

Γινεται για τα φραγκα θα μου πεις. ΣΤΑ @@ μου τα φραγκα. Στον κολλητο μου τραβα πεστα αυτα που ειναι 30 και εχει χασει την γη κατω απο τα ποδια του.

 

Και μην μου πεις οτι εχεις πληροφορίες εκ τον "εσω" για το εμβολιο...γιατι συγγενεις μου δουλευουν πανω σε αυτο. (στο εξωτερικο)...και δυστηχως δεν εχεις κατι να μου πεις. 

 

Μπορεί να είναι σχετικά ασφαλές, μπορεί και να μην είναι. Για αυτό λέμε να υπάρχει "δικαίωμα επιλογής". Θες να το κάνεις;  Κάνε το. Δεν θες; Μην το κάνεις.

 

Οι συγγενείς σου σου είπανε ότι ακόμα δεν έχουν ολοκληρωθεί οι έρευνες αποτελεσματικότητας; Ενδεικτικά παραθέτω ένα σχετικό link, υπάρχουν αντίστοιχα για όλες τις εταιρείες.

https://www.fda.gov/media/151733/download

 

Αναμένονται ακόμα μελέτες για:

- επιπτώσεις σε παιδιά

- επιπτώσεις σε εγκύους

- επιπτώσεις σε βρέφη

- επιπτώσεις σε όσους έχουν ήδη πρόβλημα στην καρδιά

 

Οι μελέτες αυτές θα παραδοθούν από το 2024 έως το 2027.

 

 

- Μεγάλα τμήματα του παραπάνω αρχείου είναι διαγραμμένα, όπως π.χ. μερικές τοποθεσίες εργοστασίων παρασκευής. Μπορεί να παρασκευάζονται σε καμιά τριτοκοσμική χώρα για οικονομία.

 

 

- Η κλινικές μελέτες είναι πολύ περιορισμένες. Απόσπασμα από το παραπάνω link.

"5. ClinicalPharmacology

Pharmacodynamic data, comprised of humoral immune responses to COMIRNATY, were obtained in the clinical studies. The data demonstrated that COMIRNATY induces a humoral immune response against the SARS-CoV-2 spike protein. The exact immunologic mechanism that confers protection against SARS-CoV-2 is unknown."

 

- Τα δεδομένα τα θεωρούν επαρκή;

 

Σε κάποιες μελέτες το δείγμα είναι εξαιρετικά μικρό.

Η μελέτη C4591001 έγινε σε δύο ηλικιακές ομάδες με Ν=45. Στην στατιστική το Ν είναι το πλήθος των παρατηρήσεων, δηλαδή το πλήθος των ατόμων στην συγκεκριμένη περίπτωση.

Η μελέτη BNT162-01 έγινε σε 24 άτομα.

 

Σε άλλες μελέτες η χρονική διάρκεια είναι πολύ μικρή, λιγότερο από 4 μήνες για την μελέτη C4591001

 

- Επίσημα υπάρχουν κίνδυνοι και δεν υπάρχουν επαρκείς πληροφορίες για χρήση κατά την εγκυμοσύνη, τον θηλασμό και την αποτελεσματικότητα σε παιδιά κάτω των 12 ετών.

Παράθεση

Pharmacovigilance Plan (PVP)

The Applicant’s proposed pharmacovigilance plan (version 1.1) includes the following important risks and missing information:

• Important identified risks: Anaphylaxis; Myocarditis and Pericarditis
• Important potential risk: Vaccine-Associated Enhanced Disease (VAED), including

Vaccine-Associated Enhanced Respiratory Disease (VAERD)
• Missing information: Use in pregnancy and lactation; Vaccine effectiveness; Use

in pediatric individuals <12 years of age

 

Επαναλαμβάνω ξανά για να μην παρεξηγηθώ:

Δεν έχω θέμα με κάποια εταιρεία. Υπάρχουν αντίστοιχα θέματα για όλες τις εταιρείες.

Δεν είμαι κατά των εμβολίων. Είμαι κατά της υποχρεωτικότητας και των κοινωνικών διακρίσεων. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Simon έγραψε:

Προς όσους ειρωνεύονται, μάλλον δεν γνωρίζουν ότι το RNA είναι ο πρόδρομος του DNA, οπότε τα RNA εμβόλια που στοχεύουν απευθείας στο RNA, έμμεσα επηρεάζουν το DNA. Βιολογία γυμνασίου είναι.

Μα όχι. Αφού το πεπόνι παγώνει, ενώ το παγώνι δεν πεπόνι, τότε επιστημονικά αποδεικνύεται το λάθος σου. Για σε παρακαλώ ....

  • Like 1
  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιον αν μπορει να κάνει κάποιος rapid (που να μπορεί να κατέβει από gov) σε κλιμάκιο του εοδυ, μέσα στις 2 εβδομάδες που περιμένει να ισχύσει το πιστοποιητικό του εμβολιασμού; 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εμβολιάστηκε (3η δόση) ένας φίλος.

Είχαμε βάλει στοίχημα (σουβλάκια) αν θα του δώσουν τον αριθμό παρτίδας.

Χρειάζεται για να δηλωθούν τυχόν παρενέργειες αργότερα (https://www.eof.gr/web/guest/yellowgeneral)

Παράθεση

Ειδικά για τα εμβόλια είναι απαραίτητο να αναφέρεται το εμπορικό όνομα του εμβολίου που χορηγήθηκε, ο αριθμός παρτίδας και το εμβολιαστικό κέντρο, στο οποίο πραγματοποιήθηκε ο εμβολιασμός.

Μου είπε έχει εμπλοκή από την αδελφή και από τη γιατρό για τον αριθμό παρτίδας

Αύριο θα απευθυνθεί στον διευθυντή.

 

Ήδη μυρίζομαι κερασμένα σουβλάκια...

  • Haha 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 59 λεπτά, το μέλος sdim έγραψε:

Μόλις εμβολιάστηκε (3η δόση) ένας φίλος.

Είχαμε βάλει στοίχημα (σουβλάκια) αν θα του δώσουν τον αριθμό παρτίδας.

Χρειάζεται για να δηλωθούν τυχόν παρενέργειες αργότερα (https://www.eof.gr/web/guest/yellowgeneral)

Μου είπε έχει εμπλοκή από την αδελφή και από τη γιατρό για τον αριθμό παρτίδας

Αύριο θα απευθυνθεί στον διευθυντή.

 

Ήδη μυρίζομαι κερασμένα σουβλάκια...

Πες του να περάσει το κρέας στη σύριγγα. Θα το απολαύσεις περισσότερο.

 

photo_2021-11-30_22-58-20-2.jpg
WWW.IN.GR

Κοροναϊός: Η επιδημιολογική κατάσταση της Ελλάδας την Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου

Καλά πάμε; Καλά πάμε.

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, sdim said:

 

Δεν είμαι κατά των εμβολίων. Είμαι κατά της υποχρεωτικότητας και των κοινωνικών διακρίσεων. 

 

ΟΚ Σεβαστό. Εγω δεν εχω θεμα με κανεναν τους αγαπαω ολους. Μια ερώτηση που αν θες απαντάς.

 

Αν ο Covid σου προκαλούσε 100% αναπηρία πχ έχανες χερι-ποδι-ματι ή σαπιζε το νεφρο σου θα εκανες εμβολιο?

 

Πιστευω οτι  ιδιος σου ο εαυτος θα σε υποχρέωνε....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, GeorgeVasil said:

 

ΟΚ Σεβαστό. Εγω δεν εχω θεμα με κανεναν τους αγαπαω ολους. Μια ερώτηση που αν θες απαντάς.

 

Αν ο Covid σου προκαλούσε 100% αναπηρία πχ έχανες χερι-ποδι-ματι ή σαπιζε το νεφρο σου θα εκανες εμβολιο?

 

Πιστευω οτι  ιδιος σου ο εαυτος θα σε υποχρέωνε....

 

υπάρχει και το ανάποδο ερώτημα

 

edit

όσο δεν υπάρχουν ευθύνες αν γίνει η στραβή μην περιμένεις πολλά

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, sdim said:

 

Δεν είμαι κατά των εμβολίων. Είμαι κατά της υποχρεωτικότητας και των κοινωνικών διακρίσεων. 


Εφοσον δεν εισαι κατα, καντο για να μην υπαρχει καμμια κοινωνικη διακριση.
Problem solved.
 

  • Like 3
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, GoMaR said:


Εφοσον δεν εισαι κατα, καντο για να μην υπαρχει καμμια κοινωνικη διακριση.
Problem solved.
 

 

άει κάνε update κάθε τρεις μήνες και να δείχνεις το QR code σου !

 

edit

δουλεύουμε για να μην δείχνεις το QR code σου σαν μ@κ@κ@ς, αν εσύ θέλεις να το δείχνεις , να μας δείχνεις και άλλα πράγματα όπως πόσες φορές πας τουαλέτα, τι τρως , πόσες φορές κάνεις sex, τα πάντα όλα !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Haha 3
  • Confused 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.