Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Τωρα μολις εκανα το booster. Καποιος ελεγε οτι δεν γνωριζεις την παρτιδα εμβολιου κλπ σε προηγουμενα post. Εμενα μου εδωσαν μια καρτα που εχει ονομα, ημερομηνια, τυπο εμβολιου και εχει και εναν σειριακο αριθμο απο κατω. Ειμαι εξωτερικο, στην Ελλαδα δεν ξερω τι παιζει. 

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μπολιάστηκα, ωρέ. Άντε, σε κάνα εξάμηνο πάμε για την τέταρτη δόση.

Πρώτες εντυπώσεις: σήμα καμπάνα, βλέπω πως πιάνω και 6g (ήμουν dual band με τις 2 δόσεις).

Ο καφές επιτρέπεται (αυτό μ' ενδιέφερε).

 

  • Like 2
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Μπολιάστηκα, ωρέ. Άντε, σε κάνα εξάμηνο πάμε για την τέταρτη δόση.

Πρώτες εντυπώσεις: σήμα καμπάνα, βλέπω πως πιάνω και 6g (ήμουν dual band με τις 2 δόσεις).

Ο καφές επιτρέπεται (αυτό μ' ενδιέφερε).

 

Περίμενε λιγο, ίσως φυτρώσει κι άλλο χέρι να σε βοηθάει με τον καφέ! :p

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Με κάθε επιφύλαξη… ο κ Παναγιώτης δεν αρέσκεται στους εμβολιασμούς

 

Ινδία-Uttar Pradesh-Πως μια περιοχή 241 εκατομμυρίων νίκησε το covid-19 με Ivermectin

 

Παράθεση

 

Η Uttar Pradesh είναι η Βόρεια Διοικητική περιοχή των Ινδιών με 241 εκατ κατοίκους με 97.000 χωριά θεωρείται η πιο πυκνοκατοικημένη περιοχή των Ινδιών.
Η ιδιαιτερότητα της περιοχής αυτής είναι ότι ακόμη και στην κορύφωση του covid 19 είχε 38.000 κρούσματα ημερησίως αλλά το ακόμη πιο εντυπωσιακό από τον Αύγουστο του 2021 και ακολούθως τα κρούσματα κατέρρευσαν σε 10 με 20 ημερησίως.

Όμως χρησιμοποίησαν σε 70.000 και πλέον εργαζόμενους στον τομέα της υγείας, προληπτικά Ivermectin στο Uttar Pradesh.
Όλοι όσοι βρέθηκαν θετικοί υποβλήθηκαν σε θεραπεία με Ivermectin ανεξαρτήτως κατάστασης νόσησης, στα μέλη των οικογενειών δόθηκε Ivermectin για να αποφευχθεί η εξάπλωση και σε όλους τους εργαζόμενους στον τομέα της υγείας δόθηκε επίσης Ivermectin.
Με αυτή την συνταγή τον Σεπτέμβριο 2021, άρχισαν να αναφέρουν ότι είχαν εξαλείψει αποτελεσματικά την ασθένεια του covid 19.

Το πολύ ενδιαφέρον στοιχείο σε 2,5 εκατομμύρια tests, είχαν μόλις 201 θετικά κρούσματα.
Το οποίο αποτελεί ποσοστό θετικότητας 0,008%, το οποίο είναι ουσιαστικά μηδέν.
Επίσης οι 67 από τις 75 περιφέρειες δεν είχαν ενεργό κρούσμα.

 

 

  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Μπολιάστηκα, ωρέ. Άντε, σε κάνα εξάμηνο πάμε για την τέταρτη δόση.

Πρώτες εντυπώσεις: σήμα καμπάνα, βλέπω πως πιάνω και 6g (ήμουν dual band με τις 2 δόσεις).

Ο καφές επιτρέπεται (αυτό μ' ενδιέφερε).

 

 

Μήπως σου έδωσαν τον σειριακό αριθμό; Βέβαια δεν είναι να τους εμπιστεύεσαι, μπορεί να σου δώσουν info από άλλη παρτίδα.

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DEADLAZARUS said:

Μπολιάστηκα, ωρέ. Άντε, σε κάνα εξάμηνο πάμε για την τέταρτη δόση.

Πρώτες εντυπώσεις: σήμα καμπάνα, βλέπω πως πιάνω και 6g (ήμουν dual band με τις 2 δόσεις).

Ο καφές επιτρέπεται (αυτό μ' ενδιέφερε).

 

 

κόψε κάτι σε 3μήνες ανέμενε την επόμενη δόση

1 hour ago, unseen said:

Τωρα μολις εκανα το booster. Καποιος ελεγε οτι δεν γνωριζεις την παρτιδα εμβολιου κλπ σε προηγουμενα post. Εμενα μου εδωσαν μια καρτα που εχει ονομα, ημερομηνια, τυπο εμβολιου και εχει και εναν σειριακο αριθμο απο κατω. Ειμαι εξωτερικο, στην Ελλαδα δεν ξερω τι παιζει. 

 

Αν δεν είσαι Ελλάδα δεν καταλαβαίνεις τι σούργελο έχει καταντήσει η κυβέρνηση την πανδημία

το είχα αναφέρει και πιο παλιά αν δεν είστε Ελλάδα καλό θα ήταν να μην μιλάτε για το τι γίνετε εδώ, και να ακούτε για το τι γίνεται εδώ

να αναφέρετε που είστε όπως καλή ώρα κάνεις εδώ

σε ενημερώνουμε ότι εδώ δεν δίνετε τίποτα να ρώτα και τον @DEADLAZARUS σου έδωσαν κάτι ;

1 hour ago, Proteas said:

Χτες στο twitter (#μετρα) διαβαζω ενα που ελεγε " Να μου το θυμηθειτε την Τεταρτη θα βγει (ξερετε ποιος) και θα πει δωρεαν τα ραπιντ στους εμβολιασμενους"

Εχασες κυρα μου σημερα ειναι Τριτη και ξανα εχασες γιατι δεν ειναι ραπιντ..

kyriakos-mitsotakis-maximou-ypourgiko-tr
WWW.IEFIMERIDA.GR

Ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης ανακοίνωσε στο υπουργικό συμβούλιο τον οδικό χάρτη των μέτρων για τις γιορτές. | ΠΟΛΙΤΙΚΗ |...

 

Στην Ελλαδα πηγε ο γιος μου να το κανει του εδωσαν μια καρτα με την ερωτηση αν ειναι εγκυος..

και για να μην μενουν αποριες απαντησε θετικα το παιδι ... Λετε να δω εγγονια με το εμβολιο ?

 

 

όχι παιδί μου δεν είναι καθόλου πολιτικό το θέμα τι λες τώρα

και επειδή είναι πολιτική λέγε λέγε πχ στο twitter και στους μεκ ψεκ κλπ ΚΑΙΝΕ τα ΜΕΤΡΑ που θα έβαζαν λόγο πολιτικού κόστους

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μιλαγα σήμερα με έναν φίλο,μου είπε ότι δεν υπέγραψε τίποτα. Εκεί κάνει και τις 3 δόσεις και δεν του έδωσαν τίποτα να υπογράψει.

Δεν απαιτείται κάποιο έντυπο ή δήλωση; 

  • Haha 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sdim said:

Μιλαγα σήμερα με έναν φίλο,μου είπε ότι δεν υπέγραψε τίποτα. Εκεί κάνει και τις 3 δόσεις και δεν του έδωσαν τίποτα να υπογράψει.

Δεν απαιτείται κάποιο έντυπο ή δήλωση; 

 

 

Φύγε από εδώ ρε << ΜΠΡΟ>> αυτά υπογράφονται μετά στην χαρτούρα, εξάλλου με την ΘΕΛΗΣΗ ΣΟΥ ΠΑΣ άρα δέχεσαι !

είναι ένα πράγμα σαν τους όρους που δέχεσαι στα application στα smartphones , ποιος κάθετε και διαβάζει τώρα ΝΑΙ σε όλα !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

όχι παιδί μου δεν είναι καθόλου πολιτικό το θέμα τι λες τώρα

και επειδή είναι πολιτική λέγε λέγε πχ στο twitter και στους μεκ ψεκ κλπ ΚΑΙΝΕ τα ΜΕΤΡΑ που θα έβαζαν λόγο πολιτικού κόστους

Φυσικα και ειναι πολιτικο το θεμα αλλα δεν βλεπει κανεις την ολη κοροϊδια και πραγματικα απορω.

 

Τελευταιο παραδειγμα τα ραπιντ στους εμβολιασμενους που "διερρευσε" μεσω του τυπου βγηκαν εκλαψαν ορισμενοι και βγαινει ο ΠΘ και "αναλαμβανει δραση".

Μιλαμε για σεναριο τωρα, τυφλα να΄χει το bollywood.. Φτιαξαμε το προβλημα, εχουμε την λυση, φαινομαι καλος και δικαιος ΠΘ και αμα γινει η στραβη που θα γινει..

Ειπε «Αντί λοιπόν να επιβάλλω κάτι σε όλους, επέλεξα να εμπιστευτώ όλους». Θα φταιμε κιολας ρε..

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

trump_ap_6.jpeg?itok=aIs5KVrZ
WWW.SKAI.GR

Ο πρώην πρόεδρος των ΗΠΑ επικρίθηκε από μέλη του ακροατηρίου στο Ντάλας την Κυριακή, όταν παραδέχτηκε ότι είχε λάβει την...

 

Eduardo Sterblitch Laugh | Know Your Meme

  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

Απο φιλο Αγγλο μολις τωρα

 

7:34 PM] Willybach: Had an insanely stressful couple of days trying to get into Japan, currently staying in isolation hot that looks like a military camp not hotel.
[7:35 PM] Willybach: Can’t leave this room for six days, my 17 year old daughter is next door.

IMG_3373.jpg

[7:35 PM] Willybach: They send food to your door and you collect it through a hole like in prison lmao.
[7:36 PM] panoc: really ?
[7:36 PM] panoc: whole family for Christmas vacation ? and they have you apart ?
[7:39 PM] Willybach: My wife and youngest daughter are in Japan already, for four months. I was planning on visiting on vacation but then they closed the borders. I was only allowed entry because my wife’s father is very ill and doesn’t have long left, so for family reasons. It was hell getting all the documents ready and the PCR test to be allowed in.
[7:39 PM] Willybach: Gotta spend 6 days here then 8 days at my wife’s house, not allowed to leave there also, you have an app on your phone that they contact you with to check

 

και εδω εχουμε τις κλαφτερες κοτουλες να μας λενε για μασκες.

Έγινε επεξεργασία από panoc
  • Like 4
  • Wow 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, panoc said:

Απο φιλο Αγγλο μολις τωρα

 

7:34 PM] Willybach: Had an insanely stressful couple of days trying to get into Japan, currently staying in isolation hot that looks like a military camp not hotel.
[7:35 PM] Willybach: Can’t leave this room for six days, my 17 year old daughter is next door.

IMG_3373.jpg

[7:35 PM] Willybach: They send food to your door and you collect it through a hole like in prison lmao.
[7:36 PM] panoc: really ?
[7:36 PM] panoc: whole family for Christmas vacation ? and they have you apart ?
[7:39 PM] Willybach: My wife and youngest daughter are in Japan already, for four months. I was planning on visiting on vacation but then they closed the borders. I was only allowed entry because my wife’s father is very ill and doesn’t have long left, so for family reasons. It was hell getting all the documents ready and the PCR test to be allowed in.
[7:39 PM] Willybach: Gotta spend 6 days here then 8 days at my wife’s house, not allowed to leave there also, you have an app on your phone that they contact you with to check

 

και εδω εχουμε τις κλαφτερες κοτουλες να μας λενε για μασκες.

 

εύγε Πάνο για την ενημέρωση

 

χαμός γίνεται σε όλο τον κόσμο με ΧΟΥΝΤΙΚΑ ΦΑΣΙΣΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ !

 

κατα τα άλλα είναι συνωμοσίες, έχετε καταλάβει ότι το 1% των συνωμοσιών να είναι αλήθεια την έχουμε γεμίσει ;  <Ε/Α>

επίσης συνωμοσία είναι μια ναζιστική έννοια πρωτο χρησιμοποιήθηκε, σας δίνω ένα hint όταν βγήκε ο Χίτλερ διότι βγήκε δημοκρατικά από εκλογές, η αντιπολίτευση έλεγε τι θα κάνει (πολλά κακά) και ο Χίτλερ τους χαρακτήριζε συνωμοσιολόγους και τελικά έκανε αυτά που έλεγαν οι συνωμοσιολόγοι .

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@panoc

Φιλικό ζευγάρι που εργάζεται στην Κίνα είχε έρθει Ελλάδα για διακοπές.

Τέλος Αυγούστου επέστρεψαν στην Κίνα.

Πέρασαν υποχρεωτικά 21 μέρες καραντίνα σε δωμάτιο ξενοδοχείου (όχι δωρεάν) πριν επιτραπεί να πάνε σπίτι τους.

Τους επιτράπηκε να μείνουν μαζί επειδή είναι ζευγάρι. Οι περισσότεροι περνάνε την καραντίνα μόνοι τους στο δωμάτιο τους. Δεν επιτρέπεται η έξοδος από το δωμάτιο. 

 

 

 

  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.