Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

... Έτσι είναι μετά από κάθε ασθένεια, έτσι είναι και μετά από κάθε εμβόλιο. 

Είσαι σίγουρος για αυτό; Ειλικρινά το ρωτάω. Εννοώ για το πόσο αναμενόμενο και συνηθισμένο είναι αυτό μετά από ΚΑΘΕ εμβόλιο.

Έγινε επεξεργασία από Γιάννης_84
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Μόλις τώρα, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Είσαι σίγουρος για αυτό; Ειλικρινά το ρωτάω.

Ναι, είμαι σίγουρος. Έχω ξανακάνει εμβόλιο. Έχω ξανανοσησει. Μετά από αμυγδαλίτιδα που με είχε ταλαιπωρήσει πρωτοχρονιά του 19, έκανα ένα μήνα να επανέλθω σε ρυθμούς, και δεν ήταν covid. Μια αμυγδαλίτιδα ήταν. Το ίδιο έχει συμβεί και στην κοπέλα μου μετα από ηπατίτιδα α'. Δεν είμαι μόνο εγώ δλδ. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νάσος Κατρής: Νεκρός εντοπίστηκε ο 40χρονος στυλίστας (enikos.gr)

 

Ελπίζω να μην είναι από το astra που έκανε τη Δευτέρα.

πριν 1 λεπτό, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ναι, είμαι σίγουρος. Έχω ξανακάνει εμβόλιο. Έχω ξανανοσησει. Μετά από αμυγδαλίτιδα που με είχε ταλαιπωρήσει πρωτοχρονιά του 19, έκανα ένα μήνα να επανέλθω σε ρυθμούς, και δεν ήταν covid. Μια αμυγδαλίτιδα ήταν. Το ίδιο έχει συμβεί και στην κοπέλα μου μετα από ηπατίτιδα α'. Δεν είμαι μόνο εγώ δλδ. 

Μα αυτά τα δύο είναι ασθένειες. Το έχεις πάθει και μετά από εμβόλιο για μια ολόκληρη εβδομάδα; Ποιο εμβόλιο ήταν αυτό;

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Νάσος Κατρής: Νεκρός εντοπίστηκε ο 40χρονος στυλίστας (enikos.gr)

 

Ελπίζω να μην είναι από το astra που έκανε τη Δευτέρα.

 

Συμμαθητής της αδερφής μου και πολύ καλό παιδί.  Πραγματικά δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψεις αυτό που ζούμε. Πας να θωρακίσεις την υγεία σου απ'αυτόν τον διάολο που ζούμε και σε βρίσκει αυτό.

  • Like 2
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, edward said:

 

Συμμαθητής της αδερφής μου και πολύ καλό παιδί.  Πραγματικά δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψεις αυτό που ζούμε. Πας να θωρακίσεις την υγεία σου απ'αυτόν τον διάολο που ζούμε και σε βρίσκει αυτό.

 

Έλα μωρέ... 1 στο 1.000.000 πεθαίνουν από το εμβόλιο. Τα οφέλη είναι περισσότερα μπλα μπλα μπλα.

 

Νομίζετε ότι είναι μόνο οι ελάχιστοι που βγαίνουν στα media. Συνάδελφος σήμερα μου έλεγε ότι 2 άτομα στον στενό της κύκλο έπαθαν ανακοπές και κατέληξαν 20 μέρες μετά τον εμβολιασμό... Φυσικά αυτοί και πολλοί άλλοι δεν θα καταγραφούν ως θάντατοι συνδεόμενοι με τα ΑΣΦΑΛΗ εμβόλια. Τελικά ρε παιδιά πόσα εκατομμύρια εμβολιασμένους έχει η Ελλάδα? Αν έχουμε πάνω από 10 θανάτους (που έχουμε) θα έπρεπε να έχουμε 20-30 εκατομμύρια πληθυσμό οέο.

 

 

Έχει και άλλα στο μέλλον... .Για να δούμε και μακροποθεσμα πώς θα καταγραφούν τα εγκεφαλικά, και τα καρδικά....

 

Για να δούμε και τον επόμενο χειμώνα πώς θα λειτουργήσουν τα ανοσοποιητικά των εμβολιασμένων σε άλλες ιώσεις... Όλα αυτά που θα έπρεπε δηλαδή να τα γνωρίζουμε με σοβαρές κλινικές μελέτες και όχι με χύμα στο κύμα μαζικό εμβολιασμό των πάντων.... Με αφήγημα ελευθερίας.... 

 

Λυπάμαι για κάθε θάνατο που συνδέεται με τα εμβόλια... Αλλά η γνώση και η πληροφορία υπάρχει εκεί έξω... Ο καθένας άξιος της τύχης του.

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος billpeppas έγραψε:

Ενώ πριν το εμβόλιο για τον COVID σπάνια άκουγες για ανακοπές και εγκεφαλικά (oh well)...

 

Μερικοί έχετε φανατιστεί με το θέμα χειρότερα από τις ομάδες στο ποδόσφαιρο...

Κοιτάξτε το λιγάκι καλύτερα...

 

Και για να καταλάβεις πόσο αστεία ακούγονται κάποια από αυτά που λες ( όπως π.χ. η άμεση σύνδεση από εσένα του θανάτου του ανθρώπου με το εμβόλιο...  

Έβαλα πριν 8 μέρες Ubuntu στον Core 2 Duo E6600 μου που έχω στην κουζίνα ως HTPC... σήμερα χάλασε η κάρτα δικτύου.
Το Ubuntu φταίει.

 

:D

Ενώ το αντίθετο δεν ισχύει θες να πας πεις; Ότι εδώ και 2 χρόνια ο κόσμος πεθαίνει μόνο από covid "τυχαία", και απο τίποτα άλλο; Είδες πολλούς ιατροδικαστές να το επιβεβαιώνουν όλο αυτό το διάστημα ε;

 

Οπότε αφού έπιασες και τα αστεία, δεν το κοιτάς και συ μαζί με μας; Κάτι θα βρεις. 

Έγινε επεξεργασία από Snips
  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα συναδελφο που αντιπαρερχεται στις συζητησεις με προσωπικα παραδειγματα και βγαζει κανονες συνολου. δε πολυασχολουμαι περαν του να τον εκνευρισω με παρομοιες απαντησεις. τυχαινει δυστυχως να χασαμε 2 ατομα απο covid και βγαινω απο πανω συνηθως ;/

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, billpeppas said:

Ενώ πριν το εμβόλιο για τον COVID σπάνια άκουγες για ανακοπές και εγκεφαλικά (oh well)...

Όχι βέβαια και δεν λέω αυτό και το ξέρεις. Αλλά αν φανεί μια αύξηση π.χ. τυχαία γράφω 20-30% στα καρδιαγγειακά προβλήματα σε εμβολιασμένους, θα είναι τυχαίο? 

 

Αν διαπιστωθεί αύξηση π.χ. αυτοάνοσων θα είναι τυχαίο? 

 

Ξέρεις πόσες περιπτώσεις στην ανθρώπινη ιστορία υπάρχουν που κάτι που εθεωρείτο ευεργετικό τελικά συσχετίστηκε με πολλές παθήσεις και θανάτους?

 

Εγώ λέω ότι δεν ξέρω.

 

Αλλά όλοι εσείς που υπερασπίζεστε με μανία τα εμβόλια με κάνετε να βγαίνω από τα ρούχα μου και μας αποκαλείτε και ψεκασμένους επειδή είμαστε σκεπτικιστές και επιλέγουμε να ακούσουμε προσεχτικά τις απόψεις πολλών "μη συστημικών" επιστημόνων.... Μεσαίωνας.

 

Ας καταλήξουμε ότι το εμβόλιο είναι προσωπική επιλογή του καθενός. Και όλη η συζήτηση που πάει να αρχίσει για "προνόμια" ή υποχρεωτικότητα παραπέμπει μόνο σε δογματισμό και φασισμό.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος gdp77 έγραψε:

...Ας καταλήξουμε ότι το εμβόλιο είναι προσωπική επιλογή του καθενός. Και όλη η συζήτηση που πάει να αρχίσει για "προνόμια" ή υποχρεωτικότητα παραπέμπει μόνο σε δογματισμό και φασισμό...

Όχι, πρέπει να καταλήξουμε σε διχαστικούς κοινωνικούς αυτοματισμούς, στο ότι έχεις παρωπίδες, είσαι ψεκασμένος και βάζεις σε κίνδυνο την παγκόσμια υγεία εμβολιασμένων και μη με το να μην εμβολιάζεσαι. Όσο και αν προσέχεις! ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gdp77 said:

Όχι βέβαια και δεν λέω αυτό και το ξέρεις. Αλλά αν φανεί μια αύξηση π.χ. τυχαία γράφω 20-30% στα καρδιαγγειακά προβλήματα σε εμβολιασμένους, θα είναι τυχαίο? 

 

Αν διαπιστωθεί αύξηση π.χ. αυτοάνοσων θα είναι τυχαίο? 

 

Ξέρεις πόσες περιπτώσεις στην ανθρώπινη ιστορία υπάρχουν που κάτι που εθεωρείτο ευεργετικό τελικά συσχετίστηκε με πολλές παθήσεις και θανάτους?

 

Εγώ λέω ότι δεν ξέρω.

 

Αλλά όλοι εσείς που υπερασπίζεστε με μανία τα εμβόλια με κάνετε να βγαίνω από τα ρούχα μου και μας αποκαλείτε και ψεκασμένους επειδή είμαστε σκεπτικιστές και επιλέγουμε να ακούσουμε προσεχτικά τις απόψεις πολλών "μη συστημικών" επιστημόνων.... Μεσαίωνας.

 

Ας καταλήξουμε ότι το εμβόλιο είναι προσωπική επιλογή του καθενός. Και όλη η συζήτηση που πάει να αρχίσει για "προνόμια" ή υποχρεωτικότητα παραπέμπει μόνο σε δογματισμό και φασισμό.

 

το πρόβλημα είναι ότι οι αντι-covid-vax ότι και να γίνει κατηγορούν τα εμβόλια. βοηθάνε και οι τυχαίοι νάρκισσοι (καποιοι είναι και ιατροί ή έχουν κάποιο πτυχίο σχετικό) που λένε και πολύ συγκεκριμμένα πράγματα (χωρίς απόδειξη εως τώρα) όπως αυτοάνοσα, καρδιαγγειακά, στείρωση, "ότι το κολλάς" κλπ.

επίσης το να λειτουργείς με πολλαπλά ΑΝ, δεν λέει κάτι. Περνάω το δρόμο ακόμα και αν ξέρω ότι στην Ελλάδα οι περισσότεροι σφάζουν ΣΤΟΠ/Φανάρι.

εντωμεταξύ, άντε και η ψωροκώσταινα είναι μάπα, ούτε ιατροδικαστικές κάνουμε, ούτε επιστήμονες έχουμε να κρίνουν, οι πολιτικοί μας είναι στην τσέπη των συμφερόντων, οι ιατροί στις ΜΕΘ το κάνουν λάθος και ότι άλλο ακούγεται.

 

τον υπολοιπο πλανήτη, βγάζοντας τις ακόμα χειρότερες χώρες από εμάς, δεν τον βλέπετε τι κάνουν;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το αυτοάνοσο ξέρεις από που πηγάζει ? Μάλλον όχι απ' ότι φαίνεται :D

 

Παρεπιπτόντως, με την οικονομική κατάσταση, και την κοινωνική μετά από αυτό το μαρτύριο, δεν νομίζεις πως έχουν ήδη αυξηθεί οι καταθλίψεις καθώς και το στρές σε πολύ κοσμάκι ?
Άνετα θα στοιχημάτιζα ότι θα ανέβουν οι θανάτοι από διάφορες αιτίες.

Αλλά μην προσδίδουμε τα πάντα σε κάτι. Και αν μιλάμε για κάτι νέο, για κάτι που βασανίζει χρόνια την ανθρωπότητα, τον καρκίνο έξω και μακριά, δεν έχουμε καταφέρει καν να βρούμε με βεβαιότητα τι τον προκαλεί. Τόσο εύκολα θα καταλογίσουμε κάτι σε κάτι πολύ πιο νέο, εξίσου πολύπλοκο και εξίσου μη σίγουρο στο αν προκαλεί κάτι ή όχι ?

 

Either way, ας αφήσουμε τον COVID να μετατραπεί σε μαύρη πανώλη...

18 minutes ago, Snips said:

Ενώ το αντίθετο δεν ισχύει θες να πας πεις; Ότι εδώ και 2 χρόνια ο κόσμος πεθαίνει μόνο από covid "τυχαία", και απο τίποτα άλλο; Είδες πολλούς ιατροδικαστές να το επιβεβαιώνουν όλο αυτό το διάστημα ε;

 

Οπότε αφού έπιασες και τα αστεία, δεν το κοιτάς και συ μαζί με μας; Κάτι θα βρεις. 

Ας γελάσουμε λίγο.
Προφανώς δεν μιλάς σοβαρά. Εκτός και αν έχεις κάποιον που βγήκε και είπε πως όλοι οι θάνατοι ήταν μόνο από COVID...


Εκτός και αν πιστέυεις πως θα έπρεπε να βγαίνει κυβερνητικός εκπρόσωπος και να σου ανακοινώνει προσωπικά πόσοι πέθαναν από τι κάθε μέρα.
"Ένας πέθανε από πτώση σε αγώνα παρκούρ, δύο από ιλαρά, 20 από γρίπη, 15 από καρκίνο του μαστού, και 30 από γηρατειά".


Να το καθιερώσουμε ρε παιδί μου.

Και για να το πάμε παρακάτω, επειδή τα έχουμε ακούσει όλα, να λένε και ονοματεπώνυμο για να μην τύχει και το αμφισβητήσετε και αυτό.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, gdp77 said:

Όχι βέβαια και δεν λέω αυτό και το ξέρεις. Αλλά αν φανεί μια αύξηση π.χ. τυχαία γράφω 20-30% στα καρδιαγγειακά προβλήματα σε εμβολιασμένους, θα είναι τυχαίο? 

 

Αν διαπιστωθεί αύξηση π.χ. αυτοάνοσων θα είναι τυχαίο? 

 

Ξέρεις πόσες περιπτώσεις στην ανθρώπινη ιστορία υπάρχουν που κάτι που εθεωρείτο ευεργετικό τελικά συσχετίστηκε με πολλές παθήσεις και θανάτους?

 

Εγώ λέω ότι δεν ξέρω.

 

Αλλά όλοι εσείς που υπερασπίζεστε με μανία τα εμβόλια με κάνετε να βγαίνω από τα ρούχα μου και μας αποκαλείτε και ψεκασμένους επειδή είμαστε σκεπτικιστές και επιλέγουμε να ακούσουμε προσεχτικά τις απόψεις πολλών "μη συστημικών" επιστημόνων.... Μεσαίωνας.

 

Ας καταλήξουμε ότι το εμβόλιο είναι προσωπική επιλογή του καθενός. Και όλη η συζήτηση που πάει να αρχίσει για "προνόμια" ή υποχρεωτικότητα παραπέμπει μόνο σε δογματισμό και φασισμό.

Ψεκασμένο δεν σε ανέφερε κανείς αλλά μόνος σου πήρες τα ταμπέλα.

 

Για πολλοστή φορά.

Δεν σας λέμε ότι το εμβόλιο είναι η λύση για όλα τα προβλήματα σας όσο και να θέλετε να ισχυρίζεστε ότι αυτό λέμε.

Και ξαναλέμε ότι φαίνεται από τα δεδομένα ότι το εμβόλιο περισσότερο καλό κάνει παρά κακό.

 

Και για να δούμε και την συνολική εικόνα που είναι ποιο ωμή.

Θέλεις να περιμένει όλος ο κόσμος να ζεί στην καραντίνα με επιπτώσεις αυτοκτονιών, πείνας, πτώχευσης?

Αυτά με ποια λύση εμβόλιο μπορείς να τα διορθώσεις;
Την επιβάρυνση του συστήματος υγείας πως θα την διορθώσεις;
Αυτοί οι "νοσούντες" τι χάπια θα πάρουν;

Αν όσοι είναι αρνητικοί μείνουν άνεργοι χωρίς εισόδημα, θα επιμένουν στο να μη κάνουν εμβόλιο;

 

Συνυπολογίζοντας όλα αυτά μαζί οι Δυτικοί αποφάσισαν ότι το εμβόλιο είναι η καλύτερη λύση με ρίσκο το να υπάρχουν "επιπλοκές" και απώλειες έως ότου να βρεθούν τρανταχτά δεδομένα που θα αποδείξουν ότι κάνει περισσότερο κακό παρά καλό.

 

Έγινε επεξεργασία από swatoner
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

by the way έχουν καταγραφεί θανάτοι ακόμα και από ασπιρίνη.... και από άλλα φάρμακα όλων των ειδών.
Να σταματήσει όλος ο πλανήτης να παίρνει φάρμακα.
Να γυρίσουμε και στις σπηλιές :D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, billpeppas said:

by the way έχουν καταγραφεί θανάτοι ακόμα και από ασπιρίνη.... και από άλλα φάρμακα όλων των ειδών.
Να σταματήσει όλος ο πλανήτης να παίρνει φάρμακα.
Να γυρίσουμε και στις σπηλιές :D

 

Άσε ρε στις σπηλιές οι γυναίκες είχαν τρίχες στην μασχάλη και δε περιποιώντουσαν.

Μου αρκούν τα δικά μου γένια, δε θέλω να έχει και η γυναίκα μου... 

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους εμβολιασμένους: 

Έχετε παρατηρήσει να ξεχνάτε γενικά πράγματα πιο συχνά από παλιά; 

 

Μου τηλεφώνησε κάποιος και μόλις απάντησα δεν θυμόταν για ποιο λόγο με κάλεσε. Αύριο κάνει την 2η δόση.

 

(δεν κάνω πλάκα. Μιας και είμαστε κοινότητα, ας κάνουμε και εδώ μια μικρή έρευνα)

 

 

πριν 4 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

Ας καταλήξουμε ότι το εμβόλιο είναι προσωπική επιλογή του καθενός. Και όλη η συζήτηση που πάει να αρχίσει για "προνόμια" ή υποχρεωτικότητα παραπέμπει μόνο σε δογματισμό και φασισμό.

Από την στιγμή που είναι ακόμα σε πειραματικό στάδιο, η υποχρέωση συμμετοχής στο πείραμα με αντίποινα σε περίπτωση μη συμμετοχής είναι απλά ένα νέο Άουσβιτς.

Έγινε επεξεργασία από sdim
  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.