Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

8 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Καθρεφτάκι πίσω, 

Έκανες εμβόλιο

Σου έβγαινε πιστοποιητικό

Κράταγε Χ χρόνο

 

Μαλακίες και ανακρίβειες ως συνήθως. Υποχρεωτικές ήταν οι 2 δόσεις. Τέλος. Ούτε χρόνος, ούτε έξτρα δόση, ούτε έξτρα πιστοποιητικό, ούτε rapid, ούτε στο σπίτι, ούτε στη δουλειά, ούτε τίποτα. Δύο δόσεις υποχρεωτικές και καθάρισες; Γκεγκε; 

Ξεκαθάρισε τουλάχιστον τις αηδιες που λες, να τις λες έστω σωστά. Έστω αυτες

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, navaho7 said:

 

emvolio.gov.gr

 

π.χ. για εμένα:

382ekLW.png

Καλοκαίρι 22 και καλοκαίρι 23 κόλλησα

 

Tνξ ναι και γω 3.

Απλά σκάλωσα γιατί είχα μόνο δυο γραμμές σήμα 5G και άρχισε να με λέει η δικιά μου οτι είναι επειδή έκανα μόνο δυο δόσεις. Ενώ αυτή με 4 έχει 4 γραμμές σήμα. Αλλά κομπλέ πήγα σε άλλο δωμάτιο και πιάνει 3 τώρα όσες και οι δόσεις. 

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Παρανομισατε κύριοι αν υπήρχε κράτος σοβαρό θα σας είχε ρίξει πρόστιμα όπως έριξε στους άνω των 60+,

σε πολλές δουλειές ζήτησαν 3 δόση αλλιώς ράπιντ σε αυτές που δεν ζήτησαν παρανομησατε κύριοι παρέα με το κράτος! Και για να τα μαζέψουν μετά το έκαναν σύσταση , κράτος είναι ότι θέλει κανει !

 

Αλλιώς έχουν γίνει τα γεγονότα αλλιώς τα έχεις στο κεφάλι σου

 

Πλέον όμως είμαστε όλοι μα όλοι πάλι στο zero point !!! Το διαιρε και βασίλευε δούλεψε αποτελεσματικά 

 

 

4 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

Tνξ ναι και γω 3.

Απλά σκάλωσα γιατί είχα μόνο δυο γραμμές σήμα 5G και άρχισε να με λέει η δικιά μου οτι είναι επειδή έκανα μόνο δυο δόσεις. Ενώ αυτή με 4 έχει 4 γραμμές σήμα. Αλλά κομπλέ πήγα σε άλλο δωμάτιο και πιάνει 3 τώρα όσες και οι δόσεις. 

 

 

Θέλεις να σου στείλω βανάκι να σε ακολουθεί από πίσω να έχεις full σήμα ?

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. Οι 2 δόσεις ήταν ο ΠΡΩΤΟΣ εμβολιασμός. Επαναληψη σε 20 μέρες με mrna εμβόλια, η σε 2+ μήνες με astra zeneca. Η δευτερη-αναμνηστικη δόση έγινε αρκετά αργότερα και αυτό τώρα άλλαζε για πολλούς ανάλογα με το αν και πότε νοσησαμε. ΔΥΟ εμβολιασμοί ήταν "υποχρεωτικοί". Και όποιος έκανε αυτούς τους δύο, ούτε άλλους 10 εκανε, ούτε rapid, ούτε μαγιά ήθελε ούτε τίποτα. Δεν είναι βαρυα φιλοσοφία να πούμε.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

Tνξ ναι και γω 3.

Απλά σκάλωσα γιατί είχα μόνο δυο γραμμές σήμα 5G και άρχισε να με λέει η δικιά μου οτι είναι επειδή έκανα μόνο δυο δόσεις. Ενώ αυτή με 4 έχει 4 γραμμές σήμα. Αλλά κομπλέ πήγα σε άλλο δωμάτιο και πιάνει 3 τώρα όσες και οι δόσεις. 

 

μήπως χρειάζεσαι firmware update για σταθερότερο σήμα?

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ARMAGEDDON said:

Θέλεις να σου στείλω βανάκι να σε ακολουθεί από πίσω να έχεις full σήμα ?

 

Μου κάνει hotspot η δικιά μου που έχει φουλ σήμα. Εγώ έτσι και αλλιώς δεν έχω μεγαμπαητ. Αλλά εσυ πως μπορείς να στείλεις; Στον ΟΤΕ δουλεύεις ρε βύσμα; 

 

 

1 minute ago, navaho7 said:

 

μήπως χρειάζεσαι firmware update για σταθερότερο σήμα?

 

Το κινητό είναι στο τελευταίο iOS.

Μάλλον θέλω αυτό το καινουριο Pfizer BA4/5 και γω τι να πω.

  • meow 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ρε παιδιά. Οι 2 δόσεις ήταν ο ΠΡΩΤΟΣ εμβολιασμός. Επαναληψη σε 20 μέρες με mrna εμβόλια, η σε 2+ μήνες με astra zeneca. Η δευτερη-αναμνηστικη δόση έγινε αρκετά αργότερα και αυτό τώρα άλλαζε για πολλούς ανάλογα με το αν και πότε νοσησαμε. ΔΥΟ εμβολιασμοί ήταν "υποχρεωτικοί". Και όποιος έκανε αυτούς τους δύο, ούτε άλλους 10 εκανε, ούτε rapid, ούτε μαγιά ήθελε ούτε τίποτα. Δεν είναι βαρυα φιλοσοφία να πούμε.

 

 

 

 

Όπως ακριβώς τα γράφεις έτσι ακριβώς έκανε μαλακίες το κράτος ότι ήθελε έκανε ! 

Πολλές εταιρείες κλπ μετά τον υποχρεωτικό εμβολιασμό γιατί αλλιώς πρόστιμα κλπ έως 2021

, μετά το 2021 τα Χριστούγεννα βγήκαν όλοι οι εμβολιασμενοι και κολλήσαμε όλοι μεταξύ τους ! Και άρχισε να αντιστρέφει το αφήγημα σε εκεί που ήταν θα κολλήσεις και θα σε πάνε 4ρεις σεεε,θα σε προστατέψει να μην πεθάνεις και να μην πεθάνουν οι γύρω σου λόγο οίκου φορτίου κλπ κλπ το  επόμενο κύμα ήταν το 2022 εκει άνοιξε και η σεζόν και όλα άντε γεια ξεχάστηκαν . Δεν ήταν βιώσιμο να ελέγχονται τα πάντα λόγο τουριστών κλπ

 

Και εδώ οι νομοι

 

 

 

 

Και όπως είπα στην τουριστική σεζόν η απόφαση

 

WWW.ODIGOSTOUPOLITI.EU

Αναστολή Covid pass. Αναστέλλεται η χρήση των πιστοποιητικών εμβολιασμού και νόσησης για την...

 

 

Τα πάντα υπάρχουν αρκεί να ψάξεις 

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι του 2022 κόλλησαν μέχρι και οι πέτρες !

Και αποκτήθηκε η φυσική ανοσία.

 

Βγάλε εκεί πιστοποιητικά

 

Ο άλλος είχε κάνει την υποχρεωτική δόση το Αύγουστο κόλλησε COVID τράβα εκεί ένα πιστοποιητικό 6 μήνες 

Μετά έπρεπε να κάνει την 3η δόση για να μην πληρώνει, όσους μετά πρόλαβε το 2023 άρχισαν να ηρεμούν τα μέτρα πρακτικά 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Πλέον ότι βγάζουμε σε προβλήματα όλα θα βαφτίζονται long COVID

 

Το ότι η γυναίκα μου μετά τον COVID έχει χάσει το 50% της όσφρησής της, λογικά θα είναι αντίδραση του οργανισμού της επειδή κλάνω πολύ

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Όλοι περνετε μεμονωμένα περιστατικά οπότε ας πω και εγώ ένα .

 

Ο συνάδελφος 40 χρονών έπαθε έμφραγμα και το πρώτο πράγμα που τον ρώτησαν στο νοσοκομείο ήταν αν έχει κάνει εμβόλιο τους είπε ναι πριν 2 μήνες. Και για να τον καθησυχάσουν στην αρχή του είπαν όχι όχι δεν είναι από εκεί . Όταν έγινε η εγχείρηση πήγαν όλα καλά του είπαν μετά.

 

Υπάρχουν διάφορα περιστατικά

 

Και εγώ μετά τον κοβιντ λογικά έγινα μαλακας αλλά δεν το κάνω θέμα !

 

 

Δεν θα κλείσει ποτέ αυτός ο φαύλος κύκλος αντί να συμφωνήσουμε ότι πολιτικά δεν διαχειρίστηκε σωστά η κατάσταση. Ακόμα ψέματα μας λένε σε 15 χρόνια που θα ανοίξουν οι φάκελοι θα μάθουμε περισσότερα 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ξεκάθαρα. Γιατί η υποχρεωτικοτητα σταμάτησε στη 2η δόση για τη συντριπτική πλειοψηφία του πληθυσμού. Το ότι θα γίνονταν υποχρεωτικά 5-6-15-100 δόσεις μόνο οι συνωμοσιολογοι με μικρό iq το έλεγαν, και φυσικά όπως το είπαν, ακριβώς έτσι ΔΕΝ έγινε.

Το επιχείρημα συγκεκριμένου καθηγητή μεταξύ άλλων, έλεγε ότι με βάση την εγκριτική μελέτη ισχύουν κάποια πράγματα. Ένα εκ των οποίων ήταν ότι θα ακολουθούσαν κι άλλες δόσεις και ότι ήταν ψέμα η μιντιακή και ακαταδίωκτη υπόσχεση ότι δεν θα υπάρξουν άλλες δόσεις. Υποχρεωτικές ή μη, άλλο θέμα. Και ΕΤΣΙ ακριβώς έγινε. Η επιθετικότητα και τα περί χαμηλού iq, τι προσφέρουν; Σε κάνουν να αισθάνεσαι καλύτερα και με υψηλότερο iq; Όταν έλεγαν οι 《αιρετικοί》 ότι δεν μπορεί ο ανρρώσας να έχει π.χ. στο 7μηνο λιγότερα δικαιώματα από τον 2δοσίτη/3δοσίτη, που έκανε λάθος και μας βρύζανε που του δίναμε σημασία; Για να μη μιλήσω για την κοινωνική ευθύνη και τη μη μετάδοση για την οποία σε παραπέμπω στην ίδια τη pfizer η οποία όταν ερωτάται από κρατικούς θεσμούς νίπτει τας χείρας της όσον αφορά τη μείωση της μετάδοσης και δεν την υπερασπίζεται καθόλου λέγοντας 《μα εμείς δεν υποσχεθήκαμε πουθενά μειωμένη μετάδοση》.

 

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Και είναι άλλη μια βλακεία χαμηλού iq συνωμοσιολογων που ακόμα δεν έχουν καταλάβει και δεν παραδέχονται ότι έκαναν λάθος.

Ή 《πρόβλεψη 》 για πάνω από 2 δόσεις (ασχέτως βαθμού πίεσης να τις κάνεις) ήταν ξεκάθαρα μια δήθεν συνωμοσιολογία η οποία όμως επαληθεύθηκε 300%. Και βάζω τη λέξη πρόβλεψη σε εισαγωγικά γιατί απλούστατα προέκυπτε αβίαστα από τα γραφόμενα των εγκριτικών μελετών χωρίς καν κάποια διάθεση αμφισβήτησης. Αλλά όχι, οι καθηγητές που τα έλεγαν ήταν άσχετοι και χαμηλού iq, δεν ξέρανε γράμματα κλπ.

 

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Επεμβαίνω ΜΟΝΟ για το θέμα της υποχρεωτικοτητας, δεν θ απαντήσω σε κάτι άλλο όπως σου έχω υποσχεθεί παλαιότερα.

Δεν θυμόμουν καν αυτήν την υπόσχεση, ας συζητάμε ελεύθερα, δεν κάνει κακό. Ή μήπως κάνει;

 

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Πραγματικά και ειλικρινά ελπίζω να βγάλει άκρη και να ξεπεράσει τα πάντα η αδερφή σου. 

Ναι, μακάρι, αλλά δεν είναι η μόνη και ευτυχώς δεν είχα καμία συμμετοχή στην απόφασή της, όπως και σε κανενός άλλου. Δεν έκανα shaming και ξεπαρεού ούτε πίεσα κανέναν προς τη μία ή την άλλη κατεύθυνση με εξαίρεση κανά δυο περιπτώσεις πολύ δικών μου που πρότεινα να εμβολιαστούν συμφωνώντας όμως με γιατρούς τους οι οποίοι τους κατέτασσαν σε ομάδες υψηλού κινδύνου.

- Ο γιατρός σου τι σου είπε;

- Αυτό κι αυτό και άρα να το κάνω

- Ε τότε κάντο (ασχέτως πιστοποιητικών και λοιπών δυστοπικών μέτρων).

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:
2 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ξεκάθαρα. Γιατί η υποχρεωτικοτητα σταμάτησε στη 2η δόση για τη συντριπτική πλειοψηφία του πληθυσμού. Το ότι θα γίνονταν υποχρεωτικά 5-6-15-100 δόσεις μόνο οι συνωμοσιολογοι με μικρό iq το έλεγαν, και φυσικά όπως το είπαν, ακριβώς έτσι ΔΕΝ έγινε.

Expand  

Το επιχείρημα συγκεκριμένου καθηγητή μεταξύ άλλων, έλεγε ότι με βάση την εγκριτική μελέτη ισχύουν κάποια πράγματα. Ένα εκ των οποίων ήταν ότι θα ακολουθούσαν κι άλλες δόσεις και ότι ήταν ψέμα η μιντιακή και ακαταδίωκτη υπόσχεση ότι δεν θα υπάρξουν άλλες δόσεις.

 

Υπήρξαν και συστάθηκαν και επιπλέον δόσεις. Οι "υποχρεωτικές" ήταν ΜΟΝΟ ΔΥΟ. Δύο εμβολιασμοί. Τελος. Και το "υποχρεωτικές" σε εισαγωγικά γιατί ούτε κι αυτές ήταν υποχρεωτικές με την έννοια της επιβολής ποινής. Σε αυτό, σε αυτό μόνο, μπορούμε απλά να πούμε ότι συμφωνούμε;;; Όχι αν ανακοινώθηκαν άλλες, αν επιβλήθηκαν, αν έγιναν εμμέσως κλπ κλπ κλπ. Η οδηγία για το γενικό πληθυσμό, ήταν να εμβολιαστεί την πρώτη φορά με δύο δόσεις, και μια αναμνηστική μετά από 6-8 μήνες;;;; Γιατί πρέπει να πούμε άλλο ένα εκατομμύρια πράματα; Είπα, εμενεβην ΜΟΝΟ για το πόσες δόσεις ήταν υποχρεωτικές. Γιατί τι να λες ότι υποχρεωτικές ήταν 3-4-5 δοσεις, είναι ψέμα. Σόρρυ κιόλας. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η αναμνηστική δεν ειναι η τρίτη; Δεν έχαναν μετά από κάποιους μήνες την ισχύ του πιστοποιητικού τους οι 2δοσίτες που δεν είχαν αρρωστήσει; Η μη ισχύς πιστοποιητικού δεν αποτελεί πίεση κατ' εσέ; Ποιος λέει ψέματα;

 

Αλλά για να μην υπεκφεύγεις με το βαθμό υποχρεωτικότητας, η 《πρόβλεψη》 μελλοντικών δόσεων είχε γίνει από την αρχή, πριν εφαρμοστεί η πίεση που ονομάζουμε 《υποχρεωτικότητα》 και η απάντηση ήταν 2 δόσεις και τέλος και οι υπόλοιποι δήθεν δεν ήξεραν τι έλεγαν. Γιατί δεν θες να το παραδεχτείς; Και να μην ξεχνάμε και τους αναρρώσαντες γιατρούς που δεν τους αναγνώριζαν καμία φυσική ανοσία που αποδείχτηκε ανώτερη, ούτε τίποτα. Εκεί η υποχρεωτικότητα ήταν χωρίς εισαγωγικά.

Έγινε επεξεργασία από Γιάννης_84
Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Η αναμνηστική δεν ειναι η τρίτη; Δεν έχαναν μετά από κάποιους μήνες την ισχύ του πιστοποιητικού τους οι 2δοσίτες που δεν είχαν αρρωστήσει; Η μη ισχύς πιστοποιητικού δεν αποτελεί πίεση κατ' εσέ; Ποιος λέει ψέματα;

 

1 ώρα πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ρε παιδιά. Οι 2 δόσεις ήταν ο ΠΡΩΤΟΣ εμβολιασμός. Επαναληψη σε 20 μέρες με mrna εμβόλια, η σε 2+ μήνες με astra zeneca. Η δευτερη-αναμνηστικη δόση έγινε αρκετά αργότερα και αυτό τώρα άλλαζε για πολλούς ανάλογα με το αν και πότε νοσησαμε. ΔΥΟ εμβολιασμοί ήταν "υποχρεωτικοί". Και όποιος έκανε αυτούς τους δύο, ούτε άλλους 10 εκανε, ούτε rapid, ούτε μαγιά ήθελε ούτε τίποτα. Δεν είναι βαρυα φιλοσοφία να πούμε.

 

17 λεπτά πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Γιατί δεν θες να το παραδεχτείς;

 Δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα. Το παραδεχομαι. Αλλωστε εξαρχης εχω πει οτι στο 99% των κυβερνητικων δηλωσεων κλπ ειμαι αντιθετος. 

 

18 λεπτά πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Εκεί η υποχρεωτικότητα ήταν χωρίς εισαγωγικά.

Εκει καλα εκανε και ηταν χωρις εισαγωγικα. Και κατα την αποψη μου, δια παντος απολυση ηταν η μονη λυση σε τετοια φυντανια για λογους ιδεοντολογιας. Αλλα επειδη αυτο μπαινει πλεον καθαρα στο κομματι της προσωπικης αποψης, ας μην το συζητησουμε γιατι θα πω πολυ ασχημα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

26 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 

 

 Δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα. Το παραδεχομαι. Αλλωστε εξαρχης εχω πει οτι στο 99% των κυβερνητικων δηλωσεων κλπ ειμαι αντιθετος. 

Δεν ήταν μόνο κυβερνητικές. Και αυτό είναι πολύ ενδεικτικό και σημαντικό για να το προσπερνάμε.

 

26 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Εκει καλα εκανε και ηταν χωρις εισαγωγικα. Και κατα την αποψη μου, δια παντος απολυση ηταν η μονη λυση σε τετοια φυντανια για λογους ιδεοντολογιας. Αλλα επειδη αυτο μπαινει πλεον καθαρα στο κομματι της προσωπικης αποψης, ας μην το συζητησουμε γιατι θα πω πολυ ασχημα πραγματα

Γιατρός ο οποίος έχει ήδη αναρρώσει και που γνωρίζει την επιστήμη του και το τι λέει για τη φυσική ανοσία, μάλλον είχε δίκαιο τότε και εξακολουθεί να δικαιώνεται, οπότε η προσωπική σου άποψη και τα πολύ άσχημα πράγματα που κρατάς μέσα σου δεν τα αξίζουν όλοι αυτοί. Εξαιρώ τους ιδεολογικά κολλημένους του όχι σε όλα, αλλά μόνο αυτούς. Επανερχόμενος στα άσχημα πράγματα, βγήκε πολύ μίσος και πολλά κόμπλεξ με αφορμή αυτήν την πανδημία. Δεν έλλειψαν τα άπειρα μαργαριτάρια από τους 《αντιεμβολιαστές》, δεν θα το αρνηθώ, αλλά και οι άλλοι οι 《σοβαροί》 και με τη σωστή πλευρά κλπ, εκτός από πολλά συνειδητά ψέματα που είπαν (πολιτικοί και γιατροί), πολλές αστοχίες και κωλοτούμπες, έβγαλαν και πολλά κιλά μίσους, κόμπλεξ ανωτερότητας, χάλασαν φιλίες, τσακώθηκαν συγγενείς, ζημίωσαν οικονομίες και άλλα άσχημα...

Link to comment
Share on other sites

WWW.HEALTHREPORT.GR

Σοκ προκαλούν τα στοιχεία μελέτης του ΕΟΔΥ για τις ενδονοσοκομειακές λοιμώξεις, καθώς όχι μόνο δεν μειώθηκαν...

 

Damn It Wesley Snipes GIF by IMDbSee I Told You GIF by CBSSherlock No Shit GIF by Holmes & Watson

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.