Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

Έχω αναρωτηθεί κι εγώ κατά καιρούς, αλλά είναι πολύ σταθερό για να είναι τρολάρισμα.

 

@ARMAGEDDON, μη με βάλεις να το αναζητήσω, αλλά θέλω να σου θυμίσω ένα περιστατικό. Όταν οι πληροφορίες για το έγκλημα στα Τέμπη ήταν ακόμη συγκεχυμένες, έβγαινες ανερυθρίαστα και άθροιζες νεκρούς και αγνοούμενους και υπολόγιζες τριψήφιο τελικό απολογισμό. Ευτυχώς δεν επιβεβαιώθηκες.

 

Κι από μόνο του δεν είναι μεμπτό, αλλά το έκανες με τέτοια σιγουριά, που έλεγα "δεν μπορεί, κάτι καταλαβαίνει που εμένα μου διαφεύγει". Πού θέλω να καταλήξω; Η άνεση με την οποία παίρνεις ψήγματα πληροφορίας και πλάθεις συνωμοσίες που τις βαφτίζεις πραγματικά γεγονότα είναι κομματάκι ανησυχητική.

 

Έρχεσαι να επιβεβαιώσεις με γενικολογίες τον παραπάνω, που επικαλείται το Substack (γνωστή πατσαβουροφυλλάδα που φιλοξενεί τσαρλατάνους, καταδικασμένους και μη), για κάτι που παρατίθεται ως γεγονός, αλλά με εικασίες εκεί που θα έπρεπε να υπάρχουν αποδείξεις.

 

Ξα σας τι πιστεύετε, που λένε στο χωριό μου, αλλά φαντάζομαι το βάζετε εδώ για να το πιστέψουμε και 'μεις. Ε, αυτό είναι κομματάκι πιο δύσκολο.

  • Like 2
  • Agree 4
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

7 λεπτά πριν, το μέλος acct έγραψε:

Έχω αναρωτηθεί κι εγώ κατά καιρούς, αλλά είναι πολύ σταθερό για να είναι τρολάρισμα.

 

@ARMAGEDDON, μη με βάλεις να το αναζητήσω, αλλά θέλω να σου θυμίσω ένα περιστατικό. Όταν οι πληροφορίες για το έγκλημα στα Τέμπη ήταν ακόμη συγκεχυμένες, έβγαινες ανερυθρίαστα και άθροιζες νεκρούς και αγνοούμενους και υπολόγιζες τριψήφιο τελικό απολογισμό. Ευτυχώς δεν επιβεβαιώθηκες.

 

Κι από μόνο του δεν είναι μεμπτό, αλλά το έκανες με τέτοια σιγουριά, που έλεγα "δεν μπορεί, κάτι καταλαβαίνει που εμένα μου διαφεύγει". Πού θέλω να καταλήξω; Η άνεση με την οποία παίρνεις ψήγματα πληροφορίας και πλάθεις συνωμοσίες που τις βαφτίζεις πραγματικά γεγονότα είναι κομματάκι ανησυχητική.

 

Έρχεσαι να επιβεβαιώσεις με γενικολογίες τον παραπάνω, που επικαλείται το Substack (γνωστή πατσαβουροφυλλάδα που φιλοξενεί τσαρλατάνους, καταδικασμένους και μη), για κάτι που παρατίθεται ως γεγονός, αλλά με εικασίες εκεί που θα έπρεπε να υπάρχουν αποδείξεις.

 

Ξα σας τι πιστεύετε, που λένε στο χωριό μου, αλλά φαντάζομαι το βάζετε εδώ για να το πιστέψουμε και 'μεις. Ε, αυτό είναι κομματάκι πιο δύσκολο.

 

ακόμη δεν ξέρουμε πόσοι πραγματικά είναι οι νεκροί στα Τέμπη για αρχή, επίσημα 57 !

Τα νούμερα ήταν σωστά εφόσον και η πληροφόρηση που είχαν δώσει τότε τόσα έβγαιναν, στο διαταύτα παίζει ρόλο που λένε 58 η 100 το ίδιο δεν είναι ?
αν παίζει ρόλο είναι καθαρά για πολιτικούς σκοπούς, προσωπικά τουλάχιστον 100 νεκροί στα τέμπη σύμφωνα με το χειρότερο σενάριο (πόσοι χώραγαν στο βαγόνι) ,
αλλά για πάμε στο τώρα για πες μας στην πήλο πόσοι είναι νεκροί ?
αυτοί που ήταν στο αμπάρι και δεν θα βρεθούν ποτέ μετράνε ή δεν μετράνε για νεκρούς ;  <-- το ίδιο έγινε και στα τέμπη εξαϋλώθηκαν κάποιοι

επίσης στα Τέμπη ακόμη δεν μάθαμε τι έγινε , μυρίζει από πίσω παράνομα φορτία (όπλα) να μεταφέρουν τα τραίνα , ο στρατός γιατί πήγε ; για βόλτα

 

και είχες και τους τίτλους που έπαιζαν παντού

WWW.IN.GR

Οι συνθήκες κάτω από τις οποίες επιχειρούν οι διασώστες παραμένουν δύσκολες, καθώς κομμάτια του συρμού έχουν...


πως μεταφράζεις τον παραπάνω τίτλο

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

αυτοί που ήταν στο αμπάρι και δεν θα βρεθούν ποτέ μετράνε ή δεν μετράνε για νεκρούς ;  <-- το ίδιο έγινε και στα τέμπη εξαϋλώθηκαν κάποιοι

επίσης στα Τέμπη ακόμη δεν μάθαμε τι έγινε , μυρίζει από πίσω παράνομα φορτία (όπλα) να μεταφέρουν τα τραίνα , ο στρατός γιατί πήγε ; για βόλτα

 

Δεν γίνεται να υποθέτουμε ότι θέλουμε, καλώς ή κακώς χρειάζονται τεκμήρια. Τέσπα δεν βλέπω να γίνεται συζήτηση διότι με τέτοιες παραδοχές όλα είναι εφικτά και ανέφικτα ταυτόχρονα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

ως μεταφράζεις τον παραπάνω τίτλο

Πάντως δεν μεταφράζεται όπως τον μεταφράζεις εσυ. Εάν έχεις μπροστά σου 56 ΑΤΑΥΤΟΠΟΙΗΤΑ πτώματα, τότε τα ονόματα παραμένουν στη λίστα αγνοουμένων. Επίσης, πιστεύεις ότι άλλες 40 οικογένειες θρηνούν θύματα και δε βγήκε καμία πουθενά να μιλήσει; Βέβαια τώρα από ένα μυαλό που νομίζει ότι ο στρατός πήγε εκεί γιατί το τραίνο μετέφερε παράνομα όπλα, όλα να τα περιμένουμε. Ναι, όπλα θα μεταφέρονταν κρυφά, σε πολιτικό τραίνο ανάμεσα σε μερικούς επιβάτες... Ναι... Σιγουρα. Ακριβώς.. η ξέρεις, η δεν ξέρεις. Ευτυχώς που υπάρχετε κάνα δυο που ξέρετε πολύ και κάπως αντισταθμίζεται η βλακεία όλων των υπολοίπων μας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το ότι πιστεύετε ότι ζείτε σε μια ουτοπία και πράγματα που πιστεύετε ότι δεν θα γινόντουσαν γίνονται όμως, χωνέψετε το. 

 

Διάφορες σειρές πρόσφατες με τραίνα 

Fubar Επεισόδιο 2-3

Black list season 1 

Κλπ κλπ

 

και εδώ η πύλος οι τίτλοι , οι οποίοι δεν παίρνουν χώρο για παρερμηνεία

 

WWW.IN.GR

Φόβος όλων είναι πως ο τραγικός αριθμός θα αυξηθεί περισσότερο τις επόμενες ώρες.
WWW.IN.GR

Οι άνθρωποι που έχουν διασωθεί μέχρι στιγμής είναι 104, με τον ακριβή αριθμό των αγνοούμενων να παραμένει άγνωστος.

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Το ότι πιστεύετε ότι ζείτε σε μια ουτοπία και πράγματα που πιστεύετε ότι δεν θα γινόντουσαν γίνονται όμως, χωνέψετε το. 

 

 

Απο αγαπη και πραγματικο ενδιαφερον μονο... Συνελθε... 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

 

what is better from 1 black hole ?

 

of course 2 black holes
How is it even possible that two blackholes can collide? : r/Astronomy

Νικόλα μου, δεν θέλω να σε ταράξω, αλλά κάπως έτσι μας τα έχεις κάνει με τις ανοησίες τις οποίες ανεβάζεις. Τι θα έλεγες να κάνεις ένα kit kat;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
WWW.PREPRINTS.ORG

Background: COVID-19 vaccines have been linked to myocarditis which in some circumstances...

 

Δεν είναι peer reviewed ακόμα αλλά συμπεραίνει causality μετά από νεκροψίες

 

Link to comment
Share on other sites

WWW.IN.GR

Περίπου το 10% του πληθυσμού εκτιμάται ότι φέρει μια μετάλλαξη που επιτρέπει την ταχεία...

 

Link to comment
Share on other sites

Σιγά που δεν κόλλησαν κόλλησαν , αλλά δεν έβγαλαν συμπτώματα βαριά . Τέλος μετά από καιρό δεν μπορείς να ανιχνεύσεις αν είχε κολλήσει η όχι !

Πχ ένας που είχε κολλήσει το 2021 ότι και να του κάνεις τώρα από εξετάσεις το 2023 δεν θα βρεις κάτι και αυτό είναι fact !

 

Τα περαστικά μου στου γιαλαντζι ψευτοεπιστημονο γιατρούς 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Τα περαστικά μου στου γιαλαντζι ψευτοεπιστημονο γιατρούς 

 

 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
WWW.PROTOTHEMA.GR

Εντοπίζεται πλέον στο 69% των νέων κρουσμάτων στην Κρήτη - Έκκληση για έγκαιρη συνταγογράφηση των...

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.