Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

@ARMAGEDDON συνηθως σε έχω μπλοκαρισμένο γιατι πλέον συστηματικά γράφεις μπαρούφες και νομίζεις ότι το τρολλινγκ είναι κάποιο είδος εξυπνάδας.

Αυτή τη φορά όμως θα τσιμπίσω.

"Λες" στο μεσαίο gif, "See, I told ya". Για πες λοιπόν, τι μας είχες πει, ω πάνσοφε;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 λεπτό πριν, το μέλος JaguarOne έγραψε:

@ARMAGEDDON συνηθως σε έχω μπλοκαρισμένο γιατι πλέον συστηματικά γράφεις μπαρούφες και νομίζεις ότι το τρολλινγκ είναι κάποιο είδος εξυπνάδας.

Αυτή τη φορά όμως θα τσιμπίσω.

"Λες" στο μεσαίο gif, "See, I told ya". Για πες λοιπόν, τι μας είχες πει, ω πάνσοφε;

Mtv Vinny GIF by Jersey Shore Family Vacation

Link to comment
Share on other sites

5 φορές έπεσε μέσα στο σπίτι μας.

1η φορά (στο πρώτο κύμα) κόλλησε η μικρή μου με τον παππού (πηγαίνουν τα παιδιά στο σχολείο και τα κρατούν μέχρι να γυρίσουμε από τις δουλειές μας) η μικρή δεν κατάλαβε τίποτα, ο παππούς 10 μέρες νοσοκομείο βαριά. 

2η φορά (στην πρώτη δυνατή μετάλλαξη) κόλλησε η σύζυγος στην δουλειά και μετά εγώ, ή σύζυγος στο σπίτι με βαριά συμπτώματα και εγώ κόντεψα "να πάω το μεγάλο ταξίδι" με 10 μέρες νοσοκομείο και πολλά επακόλουθα που έκανα 1 1/2 χρόνο να σταθώ στα πόδια μου.

3η φορά κόλλησε η σύζυγος στην δουλειά το πέρασε με ελαφρά συμπτώματα.

4η φορά η μικρή μου που κόλλησε και εμένα, η μικρή με ελαφρά συμπτώματα εγώ σε ετοιμότητα για νοσοκομείο αλλά το ξεπέρασα σπίτι τελικά.

5η φορά τώρα, η μικρή μου απλά θετική δίχως συμπτώματα. 

 

Η μεγάλη μου αγνοεί επιδεικτικά την ύπαρξη του ιού. 

 

Έγινε επεξεργασία από andreasomageiras
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, το μέλος andreasomageiras έγραψε:

5 φορές έπεσε μέσα στο σπίτι μας.

Η μεγάλη μου αγνοεί επιδεικτικά την ύπαρξη του ιού. 

 

 

Εμείς οι όμορφοι δεν κολλάμε, υπήρχε και σχετική έρευνα ! 😛 XD

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2023 at 7:16 ΜΜ, το μέλος Havic έγραψε:

 

Εμείς οι όμορφοι δεν κολλάμε, υπήρχε και σχετική έρευνα ! 😛 XD

Ξανθιά, πρασινογάλανα ματιά... 

Μας παρακολουθείς; 😁

 

Υ. Γ. Εχω έτοιμο το δίκαννο 🤭

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

We examine the relationship between cognitive ability and prompt COVID-19 vaccination using individual-level data on more than 700,000 individuals in Sweden. 

 

We find a strong positive association between cognitive ability and swift vaccination, which remains even after controlling for confounding variables with a twin-design. The results suggest that the complexity of the vaccination decision may make it difficult for individuals with lower cognitive abilities to understand the benefits of vaccination.

 

WWW.SCIENCEDIRECT.COM

We examine the relationship between cognitive ability and prompt COVID-19 vaccination using individual-level data on more than 700,000 individuals in …

 

 

Και ενα tl;dr
 

Παράθεση

The study looked at whether people's cognitive ability (intelligence) affected how quickly they got the COVID-19 vaccine. It used data on over 700,000 adults in Sweden who took an intelligence test when they were 18. 

The researchers compared people's intelligence test scores to data on when they got their first and second COVID vaccine doses.

The main findings were:

- People with higher intelligence test scores were much quicker to get vaccinated. For example, 80% of the highest scorers got dose 1 within 50 days, while it took 180 days for 80% of the lowest scorers to get vaccinated.

- This relationship remained even after controlling for factors like education, income, and family background using twin data. So it does not seem to be driven just by socioeconomic differences. 

- Giving people pre-booked vaccination appointments sped up vaccination, especially for those with lower cognitive ability. This brought their vaccination rate up to the same level as those with high cognitive ability. 

In summary, people's cognitive ability had a direct link to how quickly they got vaccinated, beyond just social and economic factors. Simplifying the vaccination process helped overcome hesitancy among those with lower cognitive ability.

 

Spoiler

Δεν τα λεω εγω, η ερευνα! 😀

 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Χαζεύω κάθε πρωί κάτι live στο tik tok, μέχρι να πιάσει κίνηση στο μαγαζι. Λοιπόν βλέπω έναν τύπο που κάνει εκπομπή στο ραδιόφωνο, φουλ ψεκι. Δλδ σε μια πρόταση, όλες οι θεωρίες συνωμοσίας είναι μέσα, συσχετιζόμενες και αλληλένδετες. Όλα είναι σχέδιο δλδ. Ατάκα σημερινή:

 

"Είδατε που ο ανεμβολιαστος Τζόκοβιτς σάρωσε τα πάντα στο us open? Nole, οι ανεμβολιαστοι όλου του κόσμου σε χαιρετούν"

 

Μου φύγε ο καφές από τη μύτη κι έφτασε στο απέναντι σούπερ μάρκετ. Σας το ορκίζομαι, το είπε. Δε βγάζω τίποτα από το μυαλό μου....

  • Like 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
WWW.PROTOTHEMA.GR

Στην Ελλάδα έχουν εντοπιστεί πέντε κρούσματα της νέας υπο-παραλλαγής - Αυξημένες οι εισαγωγές - 733 την εβδομάδα 11 με 17 Σεπτεμβρίου

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 30/9/2023 at 11:21 ΜΜ, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

 

 

Νταξ, μιλαει λιγο για ΑΛΛΟ εμβολιο, λεει λιγο οτι ελεγαν ΠΑΝΤΑ γι αυτο το ΑΛΛΟ εμβολιο... Οκ, λιγο εκτος τοπου και χρονου, αλλα οκ. Τουλαχιστον το τελευταιο meme σου, ειναι 100% εντος θεματος.

 

Ξεκινησε κοσμος να πεθαινει απο εμβολια; Περιμενουμε ακομα; 

EDIT: Μεσα απο το αρθρο "τα κολυβα λΥπανε"

Έγινε επεξεργασία από giorgos2187
Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ξεκινησε κοσμος να πεθαινει απο εμβολια; Περιμενουμε ακομα;

 

Γράψε λίγο στην αναζήτηση "ξαφνικός θάνατος 2023" να δείς τι συμβαίνει.

 

 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, giorgos2187 said:

Ξεκινησε κοσμος να πεθαινει απο εμβολια; Περιμενουμε ακομα; 

 

 

Tωρα ακόμα έχουμε το κύμα με αυτούς που έχουν πάθει στείρωση απ το εμβόλιο μέσα στην καραντίνα.

Και έχουμε μ@μηθει να πηγαίνουμε σε βαφτίσια. 

  • Like 1
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

36 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

Tωρα ακόμα έχουμε το κύμα με αυτούς που έχουν πάθει στείρωση απ το εμβόλιο μέσα στην καραντίνα.

Και έχουμε μ@μηθει να πηγαίνουμε σε βαφτίσια. 

Καλή ώρα κι εμείς. Τον άλλο μήνα βαφτίζουμε! Σε περιμένουμε!!! 🤣🤣🤣🤣

  • Like 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Εχει φύγει 4080 σε βαφτίσια μόνο φέτος. 

Εμείς απ' την άλλη, ελπίζουμε να την "μαζέψουμε" 

 

Ευχαριστώ πολύ να σαι καλά!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

Nα το χαίρεστε! 

 

  Hide contents

Εχει φύγει 4080 σε βαφτίσια μόνο φέτος. 

 

 

Δε δέχονται ethereum στα βαφτίσια; Τς τς τς, τι σαλτιμπάνγκοι :bleh: 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.