Jump to content



Nvidia RTX 30X0 Ampere Architecture


Recommended Posts

226€ διαφορά γιατί έτσι.

Μην ακούσω βλακείες για καλύτερο cooler και τα συναφή γιατί σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογούν την διαφορά στη τιμή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η eagle ειναι μικρη σειρα. Μαλλον χαμηλοτερη απο την tuf... Και εκτος των αλλων το caseking εχει μαλλον κακη τιμη για τη strix. Εγω παρηγγειλα με 90 ευρω μειον σχεδον

29 minutes ago, jax7480 said:

Εδω ειχε απ'ολα. Asus, Giga, Zotac, Inno3D, MSI, Gainward, Palit.

Tι τιμες ζαχο?

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εγώ με μία ποταπή 7970 έχω ψηθεί πολύ για νέα κάρτα! Δε με βλέπω βέβαια να αγοράζω γιατί πλέον είμαι casual gamer λόγω χρόνου. Αλλά με MSRP 699$ να πας στα 969€ μοιάζει κλεψιά!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tragikos said:

Πάντως κι εγώ με μία ποταπή 7970 έχω ψηθεί πολύ για νέα κάρτα! Δε με βλέπω βέβαια να αγοράζω γιατί πλέον είμαι casual gamer λόγω χρόνου. Αλλά με MSRP 699$ να πας στα 969€ μοιάζει κλεψιά!


Για αυτο δε παιρνεις απο το πλαισιο. Problem solved :p

 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jax7480 said:

Καταλαβαινετε που θα φτασουν οι τιμες ετσι;

στο άμεσο διάστημα ναι. Ελπίζω από Χριστούγεννα και μετά κάπως να εξομαλυνθεί, εκεί περίπου θα φανεί σε τι επίπεδα θα κινηθούν οι τιμές.

Ε΄ναι θέμα Nvidia και παραγωγής. Αν κατασκευάζει επαρκή ποσότητα επεξεργαστών, με κάποιο τρόπο θα πρέπει να τους πουλήσει. Δεν θα τους κρατήσει να αυγατίσουν. Θέλω να πω ότι τεχνητά παιχνίδια με προσφορά/ζήτηση για να ανέβει τεχνητά η τιμή, δεν τους παίρνει να κάνουν επί μακρόν. Αν έχει την κατασκευαστική δυνατότητα θα κινηθεί ομαλά. Αν όχι, τότε καλά κρασιά.

Οι εταιρείες δεν έχουν επιλογή να κάνουν παιχνίδια αντίθετα στην Nvidia. Θα τους ξεσκίσει αν αποπειραθούν τέτοια κόλπα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις που βγήκε σωστός ο MLID.

Υπήρξε βιασύνη να παρουσιάσουν κάτι πριν την κυκλοφορία των νέων κονσολών και της RDNA2.

Το όποιο χτύπημα πήρε η αξιοπιστία/εικόνα της nVidia εύκολα θα το ξεπεράσει αφού οι περισσότεροι εκεί έξω είναι πρόβατα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος Efialtis έγραψε:

Κοίτα να δεις που βγήκε σωστός ο MLID.

Υπήρξε βιασύνη να παρουσιάσουν κάτι πριν την κυκλοφορία των νέων κονσολών και της RDNA2.

Το όποιο χτύπημα πήρε η αξιοπιστία/εικόνα της nVidia εύκολα θα το ξεπεράσει αφού οι περισσότεροι εκεί έξω είναι πρόβατα.

Γιατι οι κονσολες δεν εχουν προβλημα στην διαθεσιμοτητα? Για ριξε μια ματια τι εγινε με τα preorder.

Μονο στο μυαλο υπαρχει πληγμα και στη τσεπη μας.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, fatalara said:

Γιατι οι κονσολες δεν εχουν προβλημα στην διαθεσιμοτητα? Για ριξε μια ματια τι εγινε με τα preorder.

Μονο στο μυαλο υπαρχει πληγμα και στη τσεπη μας.

Άλλο καμιά 10αριά εκατομμύρια κονσόλες στην πρώτη κυκλοφορία όμως δεν νομίζεις;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.