Jump to content



Nvidia RTX 30X0 Ampere Architecture


Recommended Posts

On 8/7/2021 at 5:37 ΜΜ, το μέλος panoc έγραψε:

α τοσο καλα... :(thanks για το info.

Λοιπον, το θεμα φτιαχνει αν μειωσεις το texture pool. Με το δικο μου εχει ικανοποιητικα fps στο high. Παντα με DLSS off.

Για καποιο λογο εχει και 10 βαθμους χαμηλοτερη θερμοκρασια η καρτα αν το ανοιξεις...

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος ckbond έγραψε:

Μπααα... το έκανα από την πρώτη στιγμή την αλλαγή σε όλες και ακόμα τίποτε... :(

 

Όσοι είχαν queue σε 3080 FTW3 Ultra τους ήρθε notification. Σε 3080 ΧC3 Black/Ultra, δεν έχει έρθει τίποτα. Βασικά μόνο FTW3 Ultra πουλάνε πλέον. Και εγώ σε όλα τα queue ήμουν/είμαι αλλά μόνο για την 3080 FTW3 Ultra ήρθε. Kαι στο forum της EVGA πολλά μέλη από Ευρώπη έχουν λάβει αντίστοιχα notification.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Για καμμια 3070 εχει ερθει σε κανεναν? Εγω εχω ηδη main καρτα για το αλλο pc ψαχνω μια.

645567855248670721.gif.a32268681ae7bd99e1d17cc6a4e4aa5e.gif 847731608828379189.png?v=1
εσύ να περιμένεις για να πάρουμε κι εμείς καμιά κάρτα  και μετά πάρε όσες θέλεις ?

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, idonthave said:

645567855248670721.gif.a32268681ae7bd99e1d17cc6a4e4aa5e.gif 847731608828379189.png?v=1
εσύ να περιμένεις για να πάρουμε κι εμείς καμιά κάρτα  και μετά πάρε όσες θέλεις ?

 

12 minutes ago, Rusty_Cookie said:

για το άλλο πισι... yeah right.

Έκλαψα. Δάκρυα χαράς. Μάριε άσε τους άλλους να πάρουν τίποτα, μήπως και βρω κοψοχρονιά καμιά δεκάξι εξήντα ζούπερ :hehe: 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Έκλαψα. Δάκρυα χαράς. Μάριε άσε τους άλλους να πάρουν τίποτα, μήπως και βρω κοψοχρονιά καμιά δεκάξι εξήντα ζούπερ :hehe: 

 

ΡΕΣΕΕΙΠΑΡΕΜΠΡΟΜΗΝΑΠΑΣΧΟΛΕΙΣΤΟΝΚΟΣΜΟΜΕΣΚΑΤΟΚΑΡΤΕΣΑΣΕΜΕΝΑΠΑΡΩΚΑΙΘΑΣΤΗΔΩΣΩΕΤΣΙΕΛΕΟΣΠΧΙΑΤΙΚΟΚΜΠΛΟΚΕΡΕΛΕΟΣΕΛΕΟΣ

 

 

 

 

image.png

 

 

 

Little Rascals Reaction GIF

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορεί σε λίγο καιρό 40xx σειρά ?
 

πριν 15 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

 

....... μήπως και βρω κοψοχρονιά καμιά δεκάξι εξήντα ζούπερ :hehe: 

άσε την ζούπερ , σου έχω gt710 τούμπανο όταν μας βρει ο θείος καρτούλα ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, idonthave said:

κυκλοφορεί σε λίγο καιρό 40xx σειρά ?
 

άσε την ζούπερ , σου έχω gt710 τούμπανο όταν μας βρει ο θείος καρτούλα ?

Ρε συ στο έρμο το PC της Όλγας θέλω να βάλω μια της προκοπής. Εντάξει οκ είναι η RX460 αλλά έχει μικροθεματάκια. Νομίζω κάτι περισσότερο από 1660S δεν χρειάζεται η Όλγα. Εκτός και αν πάρω 3080 πουλώντας το νεφρό μου και της δώσω την 1080ti :bleh: Αλλά τότε, θα θέλει και τροφοδοτικό..

Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως προλάβεις σε νορμάλ τιμή ( τρόπος του λέγειν τέλος πάντων ) καμια RX 6600 (ή ΧΤ ) ΌΤΑΝ κυκλοφορήσουν. Νομίζω απόδοση 5700ΧΤ έχουν theoretically 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να δούμε, αλλά δεν νομίζω να χρειάζεται τέτοιο πράγμα η Όλγα. Δηλαδή οκ, παραείναι low end η rx 460 (αν και τελικά το FSR είναι αποκάλυψη, χωρίς πλάκα), ωστόσο, μένει να δούμε και το οικονομικό σκέλος για να δούμε και τι θα μπορέσουμε να αγοράσουμε :) 

Thanx πάντως, καλή η πρόταση! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

592319999_unknown(78).png.8bf9ff8bbb6329e63f1c34abaa2bdd0a.png
674645284684431370.png?v=1674645284684431370.png?v=1674645284684431370.png?v=1
 

AMAZON-New-World-RTX3090-Brick-Hero.jpg
VIDEOCARDZ.COM

Amazon’s New World BETA is bricking RTX 3090 graphics cards Gamers with access to Amazon’s New World are reporting that their cards are dying after just 15 to 30 minutes of playing the game...

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Haha 5
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το πρόβλημα είναι ότι το παιχνίδι κάνει generate τρελά FPS σε 3D περιβάλλον (αντί για 2D στα μενού), με αποτέλεσμα να χαζεύουν και οι δικλείδες ασφαλείας. Οι περισσότερες μαρτυρίες αναφέρουν πως συμβαίνει όταν ανοίγουν 2η φορά το PC τους. 

Επίσης, παρατηρήθηκε και σε RX XXXX XT κάρτες, δεν είναι μόνο της πράσινης, πράγμα που κινεί υπόννοιες για λάθος του developer?

Link to comment
Share on other sites

 

Η EVGA έχει βάλει τα παουερ λιμιτς να γαργαλάνε το OCP :p 

Εμφανώς στην MSI δεν γίνεται όπως δείχνει ο μάστορας. Είναι γενικά EVGA Sponsored αρκετά συχνά, και Fanboy (το λέει μάλιστα στο βίντεο).

 Εγώ πάλι θυμάμαι η EVGA για να μου στείλει τα thermal pads της 1070, έκανε 3 μηνάκια μόνο. Αλλά τα έστειλε :p Γενικά τότε με τις κάρτες της που έπιαναν φωτιά, άργησε αλλά ξύπνησε. 

Τώρα τι συνέβη με αυτό το παίγνιο συγκεκριμένα, ποιος ξέρει... Αυτός το δοκίμασε ΑΦΟΥ βγάλανε κάποιο patch. Δικαίως αναρωτιέται ο τύπος τι μπορεί να άλλαξε το patch αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.