Jump to content



Nvidia RTX 30X0 Ampere Architecture


Recommended Posts

3 hours ago, SpirosKGR said:

Να ρωτήσω βρε σεις. Μια Ζοτακ 3070Τι που έδωσα σε ένα παιδί, δεν την είχα κάνει εγγραφή εγώ, 7 Ιουλίου αγορά, πρέπει να τη κάνει εγγραφή στα δικά μου στοιχεία που φαίνονται στην απόδειξη αγοράς ή δε πειράζει εαν γράψει τα δικά του?

 

κλάιν

άλλο όνομα έχει η απόδειξη άλλο όνομα έβαλα στο registration ΥΟΛΟ

 

edit έρχεται κάποιο άλλο mail εκτός από το αυτόματο ?

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, ARMAGEDDON said:

 

ναι αλλά όταν την πουλήσω τι θα γίνει ?

 

λέω να σε ακούσω πάντως master nVidia

 

Οταν την πουλησεις θα πεις σε αυτόν που θα την παρει να κρατησει το τηλεφωνο σου να τον εξυπηρετησεις αν χρειαστει μετα τη 2ετια να επικοινωνήσεις εσυ με τη zotac. Απλα πραγματα. Οτι κανω εγω τοσα χρονια σαν καλος πωλητης

9 hours ago, SpirosKGR said:

Να ρωτήσω βρε σεις. Μια Ζοτακ 3070Τι που έδωσα σε ένα παιδί, δεν την είχα κάνει εγγραφή εγώ, 7 Ιουλίου αγορά, πρέπει να τη κάνει εγγραφή στα δικά μου στοιχεία που φαίνονται στην απόδειξη αγοράς ή δε πειράζει εαν γράψει τα δικά του?

Οχι οτι θελεις βαζεις στοιχεία

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Like 1
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, icy20 said:

Βρεθηκε και 3070ti 870 ευρω όποιος θελει χωρίς μεταφορικα. Ftw3 ultra...

 

1. για πες για 3080Ti πως σου φαινεται (against 6900XT)

2. αθορυβα πηγες σε 5900Χ...δεν εφτανε ο 5800Χ? απο θερμοκρασιες τα ιδια ή καλυτερα?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, GFFermari said:

 

1. για πες για 3080Ti πως σου φαινεται (against 6900XT)

2. αθορυβα πηγες σε 5900Χ...δεν εφτανε ο 5800Χ? απο θερμοκρασιες τα ιδια ή καλυτερα?

1 απο δευτερα τριτη φτανει. Χτες εφυγε απο Ισπανία.

2 μια χαρα εφτανε απλα εκανα τραμπα με εναν με 40 ευρω και ηταν κριμα ναντο αφησω θερμοκρασιες λιγο καλυτερα αλλα οχι οσο λενε κατι 15 βαθμούς κτλ

Link to comment
Share on other sites

On 29/7/2021 at 12:29 ΠΜ, το μέλος GFFermari έγραψε:

850-900€ για 6800ΧΤ ισως τα δινα. Χανεις RT βεβαια αλλα παει αιμα τα υπολοιπα. (να κανω ταρζανια κ να δωσω την Ti?? εδω εχει αρκετες 6800ΧΤ)

950€ για 3070Ti ουτε για αστειο.

 

 

Και γω πιστεύω έκανα μαλακία που ακύρωσα μια 6800XT AORUS Master από Αμαζον στα 1033 ευρώ. Έλεγε 16 Σεπτεμβρίου και σκέφτηκα ότι ".ελα έχουν καθοδική πορεία όλα " θα βρω Asus Tuf, Powercolor Red Devil, Xfx merc 319 στα 900~850 σε κάνα μήνα.

Προβλέπω όμως@@

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε η 3080 (non-LHR). Αγορά απευθείας από την EVGA, χωρίς τελωνείο ή κάποια άλλα χρέωση. Έγινε και επέκταση εγγύησης σε 10 χρόνια οπότε έφυγε και το όποιο άγχος έκρηξης ?. Waterblock και τέλος.

 

 

20210731_192159.jpg

Έγινε επεξεργασία από daospi
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, daospi said:

Έφτασε η 3080 (non-LHR). Αγορά απευθείας από την EVGA, χωρίς τελωνείο ή κάποια άλλα χρέωση. Έγινε και επέκταση εγγύησης σε 10 χρόνια οπότε έφυγε και το όποιο άγχος έκρηξης ?. Waterblock και τέλος.

 

 

20210731_192159.jpg

Πωληση 1500+ κ εφυγες για 3080ti χαχαχχα. Κατσε ουτε μεταφορικα δεν χρεωνουν? Τι φαση?

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος icy20 έγραψε:

Πωληση 1500+ κ εφυγες για 3080ti χαχαχχα

 

Η αλήθεια είναι ότι το σκέφτηκα αλλά επειδή θέλω μόνο EVGA λόγω custom loop και εγγύησης, είναι δύσκολο να βρω + oι Ti είναι LHR. Μόλις μπει το waterblock θα μπει στη μάχη του mining όσο δε τη χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος daospi έγραψε:

Έφτασε η 3080 (non-LHR). Αγορά απευθείας από την EVGA, χωρίς τελωνείο ή κάποια άλλα χρέωση. Έγινε και επέκταση εγγύησης σε 10 χρόνια οπότε έφυγε και το όποιο άγχος έκρηξης ?. Waterblock και τέλος.

Απορίες:

  • Έκανες opt-out από την LHR;
  • Ποια είναι η original εγγύηση που δίνει και πόσο κοστίζει η επέκταση;
  • Σε ποιον πρέπει να απευθυνθείς όταν προκύψει θέμα; Απευθείας EVGA και αν ναι, που στέλνεις;
  • Από που σου ήρθε και δεν είχε τελωνείο;
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, tragikos said:

Απορίες:

  • Έκανες opt-out από την LHR;
  • Ποια είναι η original εγγύηση που δίνει και πόσο κοστίζει η επέκταση;
  • Σε ποιον πρέπει να απευθυνθείς όταν προκύψει θέμα; Απευθείας EVGA και αν ναι, που στέλνεις;
  • Από που σου ήρθε και δεν είχε τελωνείο;

Μερικα μπορω να στα απαντησω και εγω:

Η εγγυηση ειναι 3 χρονια εργοστασιακη. Το στελνεις Ευρωπη στα επισκευαστικα της EVGA. Ναι απο το site της EVGA παιρνεις μολις σου ερθει mail οτι το queue εφτασε σε σενα. Ερχεται πιθανοτατα απο taiwan αλλα χωρις τελωνειο.

4 hours ago, daospi said:

 

Η αλήθεια είναι ότι το σκέφτηκα αλλά επειδή θέλω μόνο EVGA λόγω custom loop και εγγύησης, είναι δύσκολο να βρω + oι Ti είναι LHR. Μόλις μπει το waterblock θα μπει στη μάχη του mining όσο δε τη χρησιμοποιώ.

Να βρεις βρισκεις. Απο κει που πηρα και εγω και υπαρχουν και αλλου. Αλλα αν δεν θες LHR τοτε δεν σου κανει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 5 ώρες, το μέλος tragikos έγραψε:

Απορίες:

  • Έκανες opt-out από την LHR;
  • Ποια είναι η original εγγύηση που δίνει και πόσο κοστίζει η επέκταση;
  • Σε ποιον πρέπει να απευθυνθείς όταν προκύψει θέμα; Απευθείας EVGA και αν ναι, που στέλνεις;
  • Από που σου ήρθε και δεν είχε τελωνείο;

 

  • Ναι, με το που είδα ότι άτομα που έκαναν την αλλαγή σε non-LHR, έκανα και εγώ το ίδιο. Την επόμενη μέρα που το έκανα, μου ήρθε το email από την EVGA για την αγορά. Νομίζω 14/07 ήταν.
  • 3 χρόνια. Η επέκταση στα 10 χρόνια κοστίζει γύρω στα 51-52 ευρώ. Πάει ανάλογα με την αξία του προϊόντος.
  •  Απευθείας EVGA, δε ξέρω ακόμα που αλλά φαντάζομαι κάπου Ευρώπη.
  • Τaiwan--> Hong Kong --> Γρεμανία --> Ελλάδα. Ο ΦΠΑ είναι προπληρωμένος όταν κάνεις την αγορά, την υπολογίζει αυτόματα στο checkout.

 

πριν 1 ώρα, το μέλος icy20 έγραψε:

Μερικα μπορω να στα απαντησω και εγω:

Η εγγυηση ειναι 3 χρονια εργοστασιακη. Το στελνεις Ευρωπη στα επισκευαστικα της EVGA. Ναι απο το site της EVGA παιρνεις μολις σου ερθει mail οτι το queue εφτασε σε σενα. Ερχεται πιθανοτατα απο taiwan αλλα χωρις τελωνειο.

Να βρεις βρισκεις. Απο κει που πηρα και εγω και υπαρχουν και αλλου. Αλλα αν δεν θες LHR τοτε δεν σου κανει.

 

Eίχα παραγγείλει μία EVGA 3080Ti Hybrid από pccomponentes αλλά μου την ακύρωσαν. Κάπου αλλού σε λογική τιμή δε βρήκα. Στο μεταξύ έσκασε το μαιλ από EVGA οπότε δεν ασχολήθηκα παραπάνω με την Ti. Αν ήταν LHR η 3080, θα το κυνηγούσα αλλά τέλος καλό, όλα καλά.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το ότι μια 3070 ti έχει ίδιο compute με μια Vega 64 στο mining it's amazing !

αλλά δεν πειράζει δεν αξίζει να κάνεις πλέον mining ούτε με την μία ούτε με την άλλη, περισσότερο ρεύμα καίνε όλη τη ημέρα παρά βγάζουν χρήματα 1,5-2 $ στη γύρα για ζητιανιά να βγω ποιο πολλά θα βγάλω σε μια ώρα !

 

επίσης ξαναρωτάω για την εγγύηση της zotac

σου έρχεται ένα μήνυμα αυτοματοποιημένο μόνο , δεν έρχεται κάτι άλλο σωστά ?

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2021 at 2:30 AM, daospi said:

 

 

  • Ναι, με το που είδα ότι άτομα που έκαναν την αλλαγή σε non-LHR, έκανα και εγώ το ίδιο. Την επόμενη μέρα που το έκανα, μου ήρθε το email από την EVGA για την αγορά. Νομίζω 14/07 ήταν.
  • 3 χρόνια. Η επέκταση στα 10 χρόνια κοστίζει γύρω στα 51-52 ευρώ. Πάει ανάλογα με την αξία του προϊόντος.
  •  Απευθείας EVGA, δε ξέρω ακόμα που αλλά φαντάζομαι κάπου Ευρώπη.
  • Τaiwan--> Hong Kong --> Γρεμανία --> Ελλάδα. Ο ΦΠΑ είναι προπληρωμένος όταν κάνεις την αγορά, την υπολογίζει αυτόματα στο checkout.

 

 

Eίχα παραγγείλει μία EVGA 3080Ti Hybrid από pccomponentes αλλά μου την ακύρωσαν. Κάπου αλλού σε λογική τιμή δε βρήκα. Στο μεταξύ έσκασε το μαιλ από EVGA οπότε δεν ασχολήθηκα παραπάνω με την Ti. Αν ήταν LHR η 3080, θα το κυνηγούσα αλλά τέλος καλό, όλα καλά.

 

Απλα αυτο με τα 10 χρονια λιγο αχρηστο μου φαινεται. Σε 10 χρονια η καρτα αυτη δεν θα παιζει ουτε τετρις. Βασικα στα 5 χρονια θα ειναι αχρηστη ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.