Jump to content



Nvidia RTX 30X0 Ampere Architecture


Recommended Posts

για κανένα λόγο...απλά λόγω mining οι 3070 νομίζω ειναι πιο ακριβές στα μεταχειρισμένα που κοιταξα

3 minutes ago, ARMAGEDDON said:

 

είπα στον @idonthave να τις βγάλουμε έξω να τις μετρήσουμε τις κάρτες στοκ vs στοκ , αλλα μου είπε ότι είναι αύγουστος

 

(έχω την zotac trinity OC 3070 ti)

 

εμ αυγουστος μήνας ειναι για ραχάτι...όχι να τις βγάζουμε όξω να τις μετράμε...καλά στα λέει...

Εχεις αναφέρει κάπου πόσο την αγόρασες ; (με τιμολόγιο ; ) 

Απλά ...με αυτές τις τραγικά υψηλές τιμές αν προχωρήσω σε αγορά θέλω να έχω την ψευδαίσθηση οτι γλιτώνω κάποια χρήματα (πχ ΦΠΑ)

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, sstav said:

για κανένα λόγο...απλά λόγω mining οι 3070 νομίζω ειναι πιο ακριβές στα μεταχειρισμένα που κοιταξα

 

εμ αυγουστος μήνας ειναι για ραχάτι...όχι να τις βγάζουμε όξω να τις μετράμε...καλά στα λέει...

Εχεις αναφέρει κάπου πόσο την αγόρασες ; (με τιμολόγιο ; ) 

Απλά ...με αυτές τις τραγικά υψηλές τιμές αν προχωρήσω σε αγορά θέλω να έχω την ψευδαίσθηση οτι γλιτώνω κάποια χρήματα (πχ ΦΠΑ)

 

950 χωρίς τιμολόγιο

απλά έδωσα την vega 64 500ε

Link to comment
Share on other sites

ακολουθώ τη λογική του παραλογισμού της αγοράς μεταχειρισμένων...εφόσον ζητούν 650 για 2070 ? ή 850 για 2080ti ...ευχαριστως να τη δώσω χαμηλότερα αρκεί και η τιμή αγοράς των μεταχειρισμένων να είναι "λογικότερη".  

 Πώς θα θελες να τα ζυγίζω τα πράγματα;...ειλικρινά ..πες μου...

 

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

  

πριν 27 λεπτά, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Καλά πλέον με τις μικρο αλχημείες που θέλουν οι LHR, παίρνεις μια 6800ΧΤ και σκάβεις λίγο να βγάλεις τουλάχιστον τα μισά€. 60κατι MH/s βγάζει.

 

A, this? Last year bro.

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

  

 

A, this? Last year bro.

 

 

Ακόμα δε το ξέρουν οι περισσότεροι. 

Η ρετσινια έχει γίνει. Αρκετοί που δεν ασχολούνται με το χώρο τις θεωρούν σαν "σημαδεμένες" νομίζοντας ότι είναι τίποτα εκδόσεις κλειδωμένες ή που δεν κάνουν oc ή έχουν μειωμένες επιδόσεις. Τέτοια μηνύματα έλαβα τελευταία από αγοραστές

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Ακόμα δε το ξέρουν οι περισσότεροι. 

Η ρετσινια έχει γίνει. Αρκετοί που δεν ασχολούνται με το χώρο τις θεωρούν σαν "σημαδεμένες" νομίζοντας ότι είναι τίποτα εκδόσεις κλειδωμένες ή που δεν κάνουν oc ή έχουν μειωμένες επιδόσεις. Τέτοια μηνύματα έλαβα τελευταία από αγοραστές

Με όλους όσοι νομίζουν ότι η AMD βγάζει χάλια drivers και η Nvidia πουλάει κλειδωμένες κάρτες, πάλι δεν βρίσκουμε κάρτα ?

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος idonthave έγραψε:

2K για rtx 3070ti όποιος θέλει 
670598932488781824.png?v=1

το αστείο είναι ότι βρίσκεται πιο συχνά φθηνότερα η x70Ti και πάλι δε την προτιμούν αρκετοί λόγω της υπερβολικής κατανάλωσης επί της διαφοράς μεταξύ αυτής και της Χ70αρας

Link to comment
Share on other sites

το αντίθετο
όσο κοιτούσα για κάρτες, και "έβρισκες" διαθέσιμες xx70ti, όσες έπαιξαν στα 900-1000€ εξαφανίστηκαν στο δευτερόλεπτο, μην τις είδατε τις καρτούλες,
xx70 αν βρεις διαθέσιμες (δεν πρόκειται) δεν νομίζω να τις φέρνουν πλέον τα καταστήματα (εκτος κι αν έχει παραμείνει κάποιο στοκ).
(οι ti πάντα κατανάλωναν περισσότερο απ'τις απλές) 

αν κάποιος προτιμήσει να πάει σε xx70 και να παίζει στην ίδια τιμή ή και να είναι ακριβότερη από την 70ti,
ε τότε ή δεν γνωρίζει ή είναι .......... 670598932488781824.png?v=1

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ θα ειμαστε στη λιστα της παγωτοεταιριας για μια 3070 απο τον φλεβαρη? Αρνουμαι να δωσω πανω απο 700 για 3070.

 

Παιζει να ειναι ολος ο πληθυσμος της γης σε αυτη τη λιστα ?

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Λίστα του Φουσεκη κατάντησε της EVGA

πριν 11 ώρες, το μέλος idonthave έγραψε:

το αντίθετο
όσο κοιτούσα για κάρτες, και "έβρισκες" διαθέσιμες xx70ti, όσες έπαιξαν στα 900-1000€ εξαφανίστηκαν στο δευτερόλεπτο, μην τις είδατε τις καρτούλες,
xx70 αν βρεις διαθέσιμες (δεν πρόκειται) δεν νομίζω να τις φέρνουν πλέον τα καταστήματα (εκτος κι αν έχει παραμείνει κάποιο στοκ).
(οι ti πάντα κατανάλωναν περισσότερο απ'τις απλές) 

αν κάποιος προτιμήσει να πάει σε xx70 και να παίζει στην ίδια τιμή ή και να είναι ακριβότερη από την 70ti,
ε τότε ή δεν γνωρίζει ή είναι .......... 670598932488781824.png?v=1

Η μοναδική περίπτωση που άξιζε ήταν μια Zotac Trinity από Πλσιο στα 799. Και μια Gigabyte Gaming Oc στ 869 αρχές Ιουνίου προς μέσα κάπου εκεί από y gr. Καμία άλλη δεν άξιζε παραπάνω από κει.

 

Γιατί εξαφανίστηκαν;

Πολύ απλό τις παίρνουν για μεταπώληση με τιμολογιαρες και τις πουλανε στη τιμή πώλησης με φπα και βγάζουν κέρδος επιπλέον αδερφέ. Αυτό δεν είναι κάτι νέο. Εδώ και 15 χρόνια γίνεται. Δε φεύγουν εύκολα κάρτες επιπέδου 3080 , 70, Ti LHR γιατί όσοι ψάχνουν non lhr δε βρίσκουν και είτε πάνε σε 3080Ti τουλάχιστον να έχουν να τη βλέπουν ας μην την αξιοποιήσουν ή ψάχνουν άλλες λύσεις

 

 

Δε ξέρετε τι παζάρια έχω δει τι συμπεριφορές από μπονομποσκυλα. Φάση να δίνει ανταλλαγή Xbox Series X 8 μηνών για 3060. Του απαντάς δε κάνω παζάρια τύπε, γράφω τα πάντα στη περιγραφή. Επίσης γιατί να σου δώσω 500 ευρώ για XsX όταν εμφανίζεται εύκολα 2-3.φορες το μήνα διαθέσιμο για ώρες ολόκληρες; 

Τι πακοτινια, τι σοκολατες, γαριδακια, κουπόνια του σουπερμάρκετ, εκπτωτικά γεύματα από εστιατόρια και καζίνα ή και τη πεθερά τους ανταλλαγή και παζάρι.

πριν 9 λεπτά, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

οι ti πάντα κατανάλωναν περισσότερο απ'τις απλές

Η φετινή Χ70Ti είναι μια Μπούρδα και μισή. Ούτε 10 καρέ καθαρά, από 2 ΕΩΣ 10 υπό προϋποθέσεις με τιτάνια κατανάλωση σε σχέση με αυτά που παίρνεις πίσω. ΚΑΙ 8 GB VRAM με "msrxaxaxaxxaa" 100€ απέναντι της 3080. Καλά μιλάμε για τρελά manipulation games by Jensen

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

για τις αγγελίες τα γνωρίζω τι κάνουν

το Πλαίσιο ακόμα έχει στην σελίδα του την rtx3070ti στα 799€ αλλά όποτε τους πάρεις
σου λένε μπορούν να φέρουν κάρτες μόνο όσες έχουν το "προσθήκη στο καλάθι" ?

το you είχε βάλει στο 900αρι την gigabyte σωστά το λες
το msystems αρχές Αυγούστου στα 899 είχε κάποια κομμάτια, οι υπόλοιπες τιμές που είχα δει ήταν 949+

η 3080 παίζουν/(έπαιζαν όσο έψαχνα για κάρτα) στα 1300/1350+ οπότε δεν είναι 100€ η διαφορά ?

Μόνο όσοι πήραν στην αρχή όταν κυκλοφόρησαν οι κάρτες έπραξαν καλά που έβρισκαν 900-1000€ την 3080,
μετά μαμήθηκαν τα πάντα

μόνο xx80ti είχε πάντοτε περισσότερα καρέ διαφορά από την αντίστοιχη χχ80
οι μικρότερες σειρές δεν είχαν μεγάλη διαφορά
Γενικά το θέμα είναι ότι δεν βρίσκεις κάρτα κι όταν βρεις η τιμές  είναι αντε γειά 670598932488781824.png?v=1

πριν 11 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ θα ειμαστε στη λιστα της παγωτοεταιριας για μια 3070 απο τον φλεβαρη? Αρνουμαι να δωσω πανω απο 700 για 3070.

670598932488781824.png?v=1

image.thumb.png.4e6943cbe125f230a292669c6e84b591.png

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, idonthave said:

για τις αγγελίες τα γνωρίζω τι κάνουν

το Πλαίσιο ακόμα έχει στην σελίδα του την rtx3070ti στα 799€ αλλά όποτε τους πάρεις
σου λένε μπορούν να φέρουν κάρτες μόνο όσες έχουν το "προσθήκη στο καλάθι" ?

το you είχε βάλει στο 900αρι την gigabyte σωστά το λες
το msystems αρχές Αυγούστου στα 899 είχε κάποια κομμάτια, οι υπόλοιπες τιμές που είχα δει ήταν 949+

η 3080 παίζουν/(έπαιζαν όσο έψαχνα για κάρτα) στα 1300/1350+ οπότε δεν είναι 100€ η διαφορά ?

Μόνο όσοι πήραν στην αρχή όταν κυκλοφόρησαν οι κάρτες έπραξαν καλά που έβρισκαν 900-1000€ την 3080,
μετά μαμήθηκαν τα πάντα

μόνο xx80ti είχε πάντοτε περισσότερα καρέ διαφορά από την αντίστοιχη χχ80
οι μικρότερες σειρές δεν είχαν μεγάλη διαφορά
Γενικά το θέμα είναι ότι δεν βρίσκεις κάρτα κι όταν βρεις η τιμές  είναι αντε γειά 670598932488781824.png?v=1

670598932488781824.png?v=1

image.thumb.png.4e6943cbe125f230a292669c6e84b591.png

Ωραια αν σου ερθει η μια και μετα ερθει η επομενη δικη μου :p

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.