Jump to content



Crysis


knight_77

Recommended Posts

Απο εβδομαδα το collectors....

Εγινε μολις η αγορα του παιχνιδιου απο το καταστημα της Βουλιαγμενης Πλαισιο.

Υπαρχει βεβαια και στην Αθηνα απο οτι ακουσα εκει..

Η βλακεια ειναι οτι ηθελα το collectors...

Τεσπα..Καλη αρχη!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 01:16]

Τέλος απο μένα σε single mode...

απλά dudes keep in mind οτι προς το τέλος τα γραφικά ειναι ΠΑΡΑ μα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ απαιτητικά με ότι και αν σημαίνει αυτό για το performance στο παιχνίδι ;)

Crysis = 100% Maximum Game :T:

Πω πωω, εγώ ακόμα δεν το αγόρασα κι εσύ το τερμάτισες.

Σήμερα θα κατέβω στου Παπασωτηρίου (μια και δεν ψωνίζω από ΤΕΙ LOL).

Αν είναι απαιτητικό το Crysis? !!!.

Νόμιζα ότι με το SLI θα το φέρω στα νερά μου.

Μακράν νυχτωμένος ήμουν. Δείτε το.

Οι λήψεις έγιναν από το Crysis σε Vista 64, με δύο κάρτες 8800GTX σε SLI και μέγιστες ρυθμίσεις στο Control Panel της Nvidia και στο Crysis, DX10 όλα very high.

στα 1920x1200,

16x anisotropic filtering,

Supersampling

gama correction

Προσοχή

Οι εικόνες είναι clickable σε ανάλυση 1920x1200 200kb.

Με 16xQ antialiasing παίρνω αυτή την εικόνα ακίνητος.

Έλεος. Δηλαδή θέλω τριπλό SLI από νέας γενιάς κάρτες?

th_crysis2007-11-1617-53-33-19.jpg

Αν βγάλω το antialiasing παίρνω την παρακάτω εικόνα τρέχοντας.

Η συγκεκριμένη θέση είναι μια από τις πλέον απαιτητικές του demo.

th_crysis2007-11-1617-51-25-95.jpg

Το shaders όταν είναι very high, αλλάζει την ατμόσφαιρα και οι μικρές πέτρες φαίνονται τρισδιάστατες.

th_crysis2007-11-1617-31-49-39.jpg

Το post processing όταν είναι very high δείχνει τις ακτίνες του ήλιου

th_crysis2007-11-1617-12-11-52.jpg

Με το post processing high, μειώνονται οι φωτοσκιάσεις.

Προσέξτε όμως τη διαφάνεια και τις λεπτομέρειες στην πεταλούδα που έκρυψε τον ήλιο.

th_crysis2007-11-1616-20-04-80.jpg

Για το τέλος άφησα το πιο γνωστό screenshot του Crysis, για όσους θα το ήθελαν για background 1920X1200 200kb

th_crysis2007-11-1616-14-54-77.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kaynd [Σήμερα, στις 11:22]

Εχμ, όλα τα details χάνονται στην συμπίεση του jpeg.

Ειδικά το τελευταίο για wallpaper δώσε το 1mb να νιώσουμε κι εμείς που δεν παίζει να πάρουμε κάρτα γραφικών σύντομα:boxed:

Τώρα όλες οι εικόνες έχουν ανάλυση 1920Χ1200.

Αν τις βλέπεις με χαμηλή ανάλυση, κάνε refresh στην εικόνα και θα τις δείξει.

Επίσης με κλικ μέσα στην εικόνα προσαρμόζει είτε στο παράθυρο του browser, είτε στο κανονικό μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 09:52]

Πω πωω, εγώ ακόμα δεν το αγόρασα κι εσύ το τερμάτισες.

Σήμερα θα κατέβω στου Παπασωτηρίου (μια και δεν ψωνίζω από ΤΕΙ LOL).

Αν είναι απαιτητικό το Crysis? !!!.

Νόμιζα ότι με το SLI θα το φέρω στα νερά μου.

Μακράν νυχτωμένος ήμουν. Δείτε το.

Οι λήψεις έγιναν από το Crysis σε Vista 64, με δύο κάρτες 8800GTX σε SLI και μέγιστες ρυθμίσεις στο Control Panel της Nvidia και στο Crysis, DX10 όλα very high.

στα 1920x1200,

16x anisotropic filtering,

Supersampling

gama correction

Προσοχή

Οι εικόνες είναι clickable σε ανάλυση 1920x1200 200kb.]

Με 16xQ antialiasing παίρνω αυτή την εικόνα ακίνητος.

Έλεος. Δηλαδή θέλω τριπλό SLI από νέας γενιάς κάρτες?

th_crysis2007-11-1617-53-33-19.jpg

Αν βγάλω το antialiasing παίρνω την παρακάτω εικόνα τρέχοντας.

Η συγκεκριμένη θέση είναι μια από τις πλέον απαιτητικές του demo.

th_crysis2007-11-1617-51-25-95.jpg

Το shaders όταν είναι very high, αλλάζει την ατμόσφαιρα και οι μικρές πέτρες φαίνονται τρισδιάστατες.

th_crysis2007-11-1617-31-49-39.jpg

Το post processing όταν είναι very high δείχνει τις ακτίνες του ήλιου

th_crysis2007-11-1617-12-11-52.jpg

Με το post processing high, μειώνονται οι φωτοσκιάσεις.

Προσέξτε όμως τη διαφάνεια και τις λεπτομέρειες στην πεταλούδα που έκρυψε τον ήλιο.

th_crysis2007-11-1616-20-04-80.jpg

Για το τέλος άφησα το πιο γνωστό screenshot του Crysis, για όσους θα το ήθελαν για background 1920X1200 200kb

th_crysis2007-11-1616-14-54-77.jpg

1 Frame???....:jump: :jump:

Τα εχεις ομως οοοοολα στο Full!...

Αληθεια απο θερμοκρασιες πως πηγαινες?....(cpu gpu mobo) αν τις προσεξες.....

Μετα τις 15:30 ξεκιναω να το λιωνω....Το εχω μπροστα μου. και δεν μπορω να το χαρω!!!!!1:devil: :cry:

(δουλεια)

Διαβαζω οσο μπορω το βιβλιαρακι του .....

Link to comment
Share on other sites

Na πω κάτι ...μπορείτε να μην ποστάρετε με εικόνες από το τέλος (και στο Crysis και σε άλλα παιχνίδια όπως το bioshock έγινε το ίδιο) ή σε στιλ σποιλερς με την ιστορία του παιχνιδιού ;; Θεωρώ καλύτερο να τα ανακαλύπτουμε μόνοι μας και να μένουμε άφωνοι (να αναβουμε τσιγάρο όπως λένε οι καπνίζοντες) .....Υπαρχουν walkthroughs και εικόνες από τις πιστες σε όλο το Internet για όποιον ενδιαφέρεται να το ψάξει....Μην το χαλάτε στους υπόλοιπους....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav [Σήμερα, στις 11:11]

Na πω κάτι ...μπορείτε να μην ποστάρετε με εικόνες από το τέλος (και στο Crysis και σε άλλα παιχνίδια όπως το bioshock έγινε το ίδιο) ή σε στιλ σποιλερς με την ιστορία του παιχνιδιού ;; Θεωρώ καλύτερο να τα ανακαλύπτουμε μόνοι μας και να μένουμε άφωνοι (να αναβουμε τσιγάρο όπως λένε οι καπνίζοντες) .....Υπαρχουν walkthroughs και εικόνες από τις πιστες σε όλο το Internet για όποιον ενδιαφέρεται να το ψάξει....Μην το χαλάτε στους υπόλοιπους....

Ή να γινεται αυτο ------->

Αρχική απάντηση από gznp [Χθες, στις 22:31]

SPOILER - ΜΗ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΞΕΙ

Το κειμενο εδω....................................

SPOILER - ΜΗ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΞΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Εχθες το βραδυ αρχισα κ γω το Crysis...φοβερο παιχνιδι..απλα..το θετικο που παρατηρησα ειναι οτι δεν εχει καμια σχεση με το demo..στο οποιο δεν εβλεπα ουτε 30 fps..:o :o

Στο full ομως εχω 30-32 fps average(max αν θυμαμαι καλα για μια στιγμη ειχα 50(οχι κοιταζοντας τον ουρανο))..κ το θεμα ειναι οτι παιζεται πολυ ανετα στα 31 fps..;)

Ολα high,φιλτρα off κ 1280χ1024..

Drivers περασμενοι βεβαια οι 169.09,την καρτα την ηπια εχθες κανονικα εφτασε μεχρι 58(απο 42) βαθμους με το fanaki της στο 95%..

Αντε καλο λιωσιμο παιχτες..;)

Link to comment
Share on other sites

@mariosalice: είμαι περίεργος να δω πως θα πάει το SLI πιο μετά τώρα που το αγόρασες κιόλας...keep us informed ;)

@sstav: Ρε συ Σπύρο... το screenshot αυτό ΔΕΝ ειναι spoiler μην τρελαθούμε και τελείως.... και επίτηδες έβαλα αυτό που ουσιαστικά δεν λέει τίποτα για την εξέλιξη του παιχνιδιού για να μην χαλάσω το feeling ολων μας.... πάντως εδώ που τα λέμε δεν πιστεύω να υπάρχει κανένας που να εχει και αγωνία για το τέλος στην συντριπτική πλειοψηφία των games και ταινίες του Hollywood? Η πλοκή ειναι το θέμα και η εξέλιξη...το τέλος μια ζωή αναμενόμενο είναι...;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δεν ξέρω αν είχε ξαναποσταριστεί από το demo, αλλά βαριέμαι να ψάχνω:tomato:

Τέλος πάντων. Στον ουρανό φαίνεται κάτι σαν καπνός από αεριοθούμενο, και υπήρχε μάλιστα και στο demo. Ξέρει κανείς τι είναι, ή είναι κανα bug του παιχνιδιού.

http://img124.imageshack.us/img124/9810/whatwb6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία έχω και εγώ...τι είναι αυτό στον ουρανό οεο?

και μια άλλη ερώτηση...όταν κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού πατήσω το κουμπί που έχει πάνω την περισπωμένη στο πληκτρολόγιο και μου βγάζει την κονσόλα..τα πάντα είναι με κόκκινα γράμματα και λέει παντού ERRORS....:confused: Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την αισθηση οτι παιζει καλυτερα απο το demo

23fps στην παραλια και 16fps τρεχοντας στη ζουγκλα(@2560x1600 ολα high εκτος απο shadows,shaders και physics που τα εχω στο medium,AA off)

Κι ολα αυτα με αερα(σχεδον αθορυβα) με τον 4300 στα 2700,η καρτα stock για την ωρα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από honda22 [Σήμερα, στις 17:19]

Την ίδια απορία έχω και εγώ...τι είναι αυτό στον ουρανό οεο?

και μια άλλη ερώτηση...όταν κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού πατήσω το κουμπί που έχει πάνω την περισπωμένη στο πληκτρολόγιο και μου βγάζει την κονσόλα..τα πάντα είναι με κόκκινα γράμματα και λέει παντού ERRORS....:confused: Τι μπορεί να φταίει?

1.Δεν είναι καπνός, είναι ο εξωγήινος ακινητος σε πολυ μακρυνή απόσταση, απο το πρωτο script του demo που πεθαινει ενας δικος σου την νυχτα. Αυτός κανονικά φευγει αλλά το demo σταματαει κοντά στις 12.00 (ωρα παιχνιδιου) για αυτό εξ άλλου και δεν βραδιαζει ποτε στο demo.

2.αν είσαι μεσα στο game και όχι στον Editor. Θελει πρωτα να δώσεις con_restricted=0

για να πάρει τις προκαθορισμενες τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.