Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply
2007 ήταν όταν βγήκε η οδηγία νομίζω...

Ναι το καλοκαίρι του 2007 θυμάμαι. Τότε έπεφτε ενα σχετικό πρήξιμο και καμιά φορά ψάξιμο απο τους πιο κολλημένους. Οταν είχα γυρίσει απο άδεια μια φορά, μου έψαξε τον σάκο ενας ΑΜ-ίτης και βρήκε ο μπαγάσας το κινητό μέσα στον υπνόσακο που το είχα κρύψει, βέβαια δεν είπε τίποτα, πιο πολύ τους ενδιφερε μην περάσουμε ποτα και άλλα παράξενα :p

Γενικά στον στρατό όλα είναι θέμα διοικητη και λοχαγού. Βασικός κανόνας αυτός

Link to comment
Share on other sites

Στο Κέντρο υπάρχει όντως έλεγχος για κινητά με κάμερα, ενώ για laptop ούτε κουβέντα.

Στη Μονάδα από την άλλη, μπορείς να φέρεις και το υδρόψυκτο desktop που λέει ο λόγος :p . Αναλόγως πάντα τη Διοίκηση όπως είπε ο προλαλήσας, γιατί Μονάδα από Μονάδα διαφέρει.

Όσο για 2η μπαταρία, καλύτερα πάρε ένα Τ να το κουμπώνεις στην πρίζα (χωρίς να βγάζεις off τους άλλους).

Link to comment
Share on other sites

τί έχω χάσει? από πότε απαγορεύεται η κάμερα? εγώ πάντως έβγαλα όλη τη θητεία με smartphone, pda, laptop 15ρι, και Gps για τις πορείες...:hehe:

Λέει αλήθεια...

Στην αρχή (δεν τον ήξερα ακόμα, στην 2η μετάθεση τον γνώρισα) είχα ψαρώσει τόσο πολύ, που νόμιζα ότι ήξερε και να τα χρησιμοποιεί... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

αι στα διαλα ρε με το κινητο...3 σελιδες θεμα..

περιμενε 2 εβδομαδες χωρις κινητο να ορκιστεις και μετα παρε οτι κινητο θες..

θα ηρεμησεις και θα νοιωσεις αλλος ανθρωπας...

εξαλλου οι 10 πρωτες μερες θα περασουμε αερα,οι υπολοιπες δεν περνανε οι τιμημενες..

λιωσε στον υπνο οσο χρονο θα εχεις και ασε τα κινητα και τα φιδακια..

αμα η μανα κλαιει και η γκομενα βαραει ενεσεις,παρε μια τηλεκαρτα ωσαν το φυλακισμενο και κανε ενα φονι λεγοντας αντρικια,ειμαι καλα τα λεμε σε 2 εβδομαδες..

Link to comment
Share on other sites

άμα τον καταλάβουν με αυτό θα τον πάνε μέσα για κατασκοπία...:p

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι γινεται ρε παιδια τωρα...λιγο πιο παλια μου εφιστουσαν την προσοχη να μη μπω μεσα χωρις Τ και χαρτι τουαλετας.

Μονο το μαλλι αξιζε απο τις τοσες σελιδες ..και τα λινκς του jaco :p

Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι ειδα στις 3 σελιδες στα πεταχτα, γινεται και σωματικη ερευνα τωρα; Εμενα μου ειχαν πει να πω οτι δεν εχω κινητο, τους ειπα οτι δεν εχω... δε με εψαξαν, ειχα και το κινητο και το φορτιστη πανω μου, np.

Οταν ετυχε να κανω εγω ερευνα(που λεει ο λογος) ελεγα στους νεοεισελθοντες (sic!) και λεκτικα και με νευμα να μην το πουν. "Εχεις κινητο;" τους ελεγε ο αξιωματικος... "Ναι, εδω ειναι..." του απαντουσαν μερικοι...:slap:

Δεν υπαρχει ιδιαιτερο προβλημα εκτος κι αν περασει ο διοικητης του κεντρου μπροστα σου κι εσυ του κλεισεις το ματι και συνεχισεις να μιλας στο κινητο... Παρε κατι αδιαβροχο και φτηνο. Υπαρχουν πολλες λουμπες με λασπονερα... παθως και μαθως...

Link to comment
Share on other sites

χεχεχε βασικά εγώ πέρισυ είχα πάρει αυτό αρκετά καλό κι έχει τα βασικά που σου χρειάζονται

1. φορτίζει από usb

2. έχει ραδιόφωνο και παίρνει κανονικά ακουστικά

3. έχει τ9 (δεν παίρνει όμως επιπλέον λέξεις)

4. αντέχει πολύ και το κινητό και η μπαταρία:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τώρα τον Αύγουστο που παρουσιάστηκα απλά κοίταζαν το κινητό του καθένα αν είχε κάμερα.

Πολλοί βέβαια είχαν 1 μούφα και ένα δεύτερο καλό στην τσέπη / τσάντα, που περνάει κανονικά (αφού δεν κάνουν κανέναν έλεγχο :p)

Έχουν τόσα security προβλήματα που και με uzi μπαίνεις μέσα και τους γαζώνεις αν στραβώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλαματα 08 που ημουν εγω

Και εγώ καλαμάτα 08 ήμουν man!

Απ' οτι ειδα στις 3 σελιδες στα πεταχτα, γινεται και σωματικη ερευνα τωρα;

Κανονικά άμα θέλεουν μπορούν να σε ψάξουν αλλά χωρίς να σε "πιάσουν"!!!Τι εννοώ???Εννοώ ότι μπορούν με ένα στειλώ να ακουμπάνε τις τσέπες σου και να σου λένε άδιασέ τες!

Εγώ πάλι μπήκα με δύο μέσα!Με ένα μούφα της μάνας μου:p αλλά και το δικό μου.Έδειξα της μάνας μου και όλα κομπλέ!

Πάντως καλό είναι να πάρεις και ένα πολύμπριζο έτσι ώστε άμα χρειαστείς μπρίζα και είναι πιασμένη...;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.