Jump to content



Recommended Posts

Με τις εγγραφές νέων χρηστών ξέρουμε τι γινεται ;

Δέχονται καμια ή αίτηση ή μπα ;

Επίσης υπάρχει καμια περίπτωση να επιστρέψουμε στους >2 επεξεργαστές κάποια στιγμη ;

για την ώρα όχι και όχι.

Link to comment
Share on other sites

apache, dns, mysql, pop, mathematica περιστασιακά

τρείς πιθανότητες διακρίνω:

1) ή χρησιμοποιούσε κανείς το mail server σου ως relay για να στέλνει spam (τι έτρεχες;exim4;sendmail;δες το config και τα log σου)

2) ή δεν τους άρεσε κάτι στο dns

3) (αν και απίθανο μου φαίνεται) αν είναι καμπόικο το mathematica και τρέχει κανέναν LM server το είδαν και το κόψανε

(παίρνω ως δεδομένο πως δεν έκανες hosting τσόντες ή/και δεν πουλούσες μασαζοκαλσόν από κανένα online shop που μπορεί να είχες στημένο)

στείλτους ένα email και ρώτα τους.

Link to comment
Share on other sites

τρείς πιθανότητες διακρίνω:

1) ή χρησιμοποιούσε κανείς το mail server σου ως relay για να στέλνει spam (τι έτρεχες;exim4;sendmail;δες το config και τα log σου)

2) ή δεν τους άρεσε κάτι στο dns

3) (αν και απίθανο μου φαίνεται) αν είναι καμπόικο το mathematica και τρέχει κανέναν LM server το είδαν και το κόψανε

(παίρνω ως δεδομένο πως δεν έκανες hosting τσόντες ή/και δεν πουλούσες μασαζοκαλσόν από κανένα online shop που μπορεί να είχες στημένο)

στείλτους ένα email και ρώτα τους.

1) δεν έτρεχα smtp/relay ( όλα καθαρά ήταν )

2) δεν ξέρω, αν δεν τους αρέσει να τρέχει dns δεν ξέρω

3) όχι, student edition legitimate ήταν

Θα στείλω ένα mailάκι.

Thanks man!

Link to comment
Share on other sites

τρείς πιθανότητες διακρίνω:

1) ή χρησιμοποιούσε κανείς το mail server σου ως relay για να στέλνει spam (τι έτρεχες;exim4;sendmail;δες το config και τα log σου)

2) ή δεν τους άρεσε κάτι στο dns

3) (αν και απίθανο μου φαίνεται) αν είναι καμπόικο το mathematica και τρέχει κανέναν LM server το είδαν και το κόψανε

(παίρνω ως δεδομένο πως δεν έκανες hosting τσόντες ή/και δεν πουλούσες μασαζοκαλσόν από κανένα online shop που μπορεί να είχες στημένο)

στείλτους ένα email και ρώτα τους.

Πώς να δει τα logs αφού είναι πεσμένο? :)

Πάντως είναι η πρώτη τέτοια περίπτωση που βλέπω, συνήθως κάτι torrents κλείνουν μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Πώς να δει τα logs αφού είναι πεσμένο? :)

Πάντως είναι η πρώτη τέτοια περίπτωση που βλέπω, συνήθως κάτι torrents κλείνουν μόνο...

με κυάλια... :hang3:

[MENTION=324]billpeppas[/MENTION] μη δεις τα logs ρε φίλε,είναι πεσμένο.Πες μας όμως τι σου απάντησε το εδετ,έτσι από περιέργεια :)

Link to comment
Share on other sites

με κυάλια... :hang3:

[MENTION=324]billpeppas[/MENTION] μη δεις τα logs ρε φίλε,είναι πεσμένο.Πες μας όμως τι σου απάντησε το εδετ,έτσι από περιέργεια :)

Μίλησα με ΕΔΕΤ, δεν τους άρεσε λέει ο DNS server.

Μου το ξανα-ενεργοποίησαν τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω, επιστρέπονται web servers με υπηρεσία chat, η οποία υπόκειται στους όρους χρήσης(δεν εχει παράνομο ή άσεμνο περιεχόμενο(ταινίες, τσόντες, μουσική), δεν έχει εμπορικό σκοπό , ούτε σκοπό να διδάξει hacking, cracking κλπ)?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
checkαρες το dashboard σου ?

Ναι το εχω χιλιοκανει reboot..και shutdown..εχω SSH access αλλα σερνεται (εχει load o server περιστασιακα) αλλα και οταν δεν εχει..δεν παιζει τπτ απο οτι ειχα στησει πανω..(ftp apache ktl) ενω τα deamons τρεχουν (τα κανω ρεσταρτ κανονικα αλλα @@. Το παραξενο ειναι οτι ολα εγιναν ξαφνικα..

Τι σκ@τα?

Πια logs μπορω να δω στο Debian που να βοηθησουν?:o

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζει κανενας προβλημα με τα VM? απο χτες το απογευμα ολα πανε @#$%#% ενας server που ειχα δεν θελει να παιξει..

Τις τελευταίες μέρες σέρνεται το σύμπαν πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Εχει προσπαθησει κανενας να παρει image?

Τέλος, προκειμένου να πάρετε ένα image του VM για να το τρέξετε σε virtual box, μπορείτε πάρετε ένα raw αντίγραφο του VM χρησιμοποιώντας το εργαλείο snf-image-creator. Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε εδώ.

Πιο συγκεκριμένα, μπορείτε να το ανεβάσετε στον Pitho και από εκεί να το κατεβάσετε στον υπολογιστή σας, όπου θα μπορέσετε να το χρησιμοποιήσετε.

Επισημαίνουμε ότι θα πρέπει να τρέξετε τον snf-image-creator με τα options --no-sysprep και --no-shrink.

Βγαζει error :/

Το snf-image-creator βγαζει κ αυτο error..

To snf-mkimage σκαλωνει εκει:

post-1392-1416078123,0626_thumb.png

ακυρο το εκανα..το περιεχομενο του fstab την εκανε την δουλεια..

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.