Jump to content



Recommended Posts

Άμα έχεις διαθέσιμους "πόρους" μπορείς να δημιουργήσεις και να καταστρέψεις όσες φορές θες VMs.

Τώρα θα μου πεις Thank you captain obvious, αλλά οκ :p

Επίσης

attachment.php?attachmentid=62420&stc=1&d=1401922282

^Καλό για όσο θα κρατήσει :p

Σορρυ, δωσαν τοσους πορους σε νεο χρηστη? Ή εχεις αιτηθει για καποιο project? Γιατι μου φαινετε υπερβολικα πολυ.. Εδω εμας ακομη μας εχουνε με 2CPU και 6gb RAM και αρνουντε να δοσουν παραπανω. Μαλιστα εγινε λογος να περιορισουν ολοι τα VMs τους σε 2CPU/6GB RAM ειδαλλως θα τα σβησουν.. :nada:

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ, δωσαν τοσους πορους σε νεο χρηστη? Ή εχεις αιτηθει για καποιο project? Γιατι μου φαινετε υπερβολικα πολυ.. Εδω εμας ακομη μας εχουνε με 2CPU και 6gb RAM και αρνουντε να δοσουν παραπανω. Μαλιστα εγινε λογος να περιορισουν ολοι τα VMs τους σε 2CPU/6GB RAM ειδαλλως θα τα σβησουν.. :nada:

Κανονικά έχω 2cpu 2vms 1ip.

Λόγω σχολής, είμαι σε project που σου δίνει τους extra πόρους.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
η πλακα ειναι πως ειμαι ακαδημαικος χρηστης...

Μίλα με το support αύριο, για να βγάλεις άκρη.

Το να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις resources που είχες, όντας παλιός χρήστης, δεν είναι λογικό.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως μου ρίξαν τους διαθέσιμους πόρους στο 0, οπότε δεν μπορώ να τρέξω τπτ πλέον. Νομίζω ότι το κάναν σε όλους τους μη ακαδημαικούς χρήστες :(

αυτό ισχύει.Δες και εδώ:

https://okeanos.grnet.gr/blog/2014/06/10/last-call-enable-academic-login/

όσοι δεν έχετε ακαδημαϊκό account μην πειράζετε τα ενεργά vm σας με resize.Δεν θα μπορέσετε να τα επαναφέρετε.

Λογικά θα κλείσουν και αυτά κάποια στιγμή.Τους λόγους τους λέει το link και τα είχα πει και εγώ μερικές σελίδες πιο πίσω.

Έγινε επεξεργασία από roybatty
αλλαγη link
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ξερουμε τι γινεται μετα το περας της φοιτησης? Πες οτι παιρνεις πτυχειο (soon for me), τι γινεται? Σου διαγραφουν τα VMs οταν ληξει το account σου στον LDAP της σχολης? Υπαρχει τροπος να συνεχισει καποιος να εχει VM, χωρις να εχει φοιτητικη ιδιοτητα?

Για προφανεις λογους δεν παιζει να τους στειλω email, γιατι 101% θα με γειωσουν. Απλα αν καποιος εχει προσωπικη εμπειρια, διοτι θα ηθελα να διατηρησω τους servers μου.

Link to comment
Share on other sites

Οχι στο FAQ δεν αναφερει κατι σχετικο. Σε παλαιοτερη επικοινωνια ειχαν απαντησει τελειως αφαιρετικα, οτι απλα δεν θα υπαρχει προσβαση στην υπηρεσια.

Εν τελει, εστειλα ενα email στο οποιο εγινα πιο συγκεκριμενος, για το αν τα ηδη υπαρχοντα VMs καταστρεφονται αυτοματα ή απλα δεν θα εχουμε login στο web api. Μενει να δουμε τι θα απαντησουν.. Αν και περιμενω 101% γειωμα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι στο FAQ δεν αναφερει κατι σχετικο. Σε παλαιοτερη επικοινωνια ειχαν απαντησει τελειως αφαιρετικα, οτι απλα δεν θα υπαρχει προσβαση στην υπηρεσια.

Εν τελει, εστειλα ενα email στο οποιο εγινα πιο συγκεκριμενος, για το αν τα ηδη υπαρχοντα VMs καταστρεφονται αυτοματα ή απλα δεν θα εχουμε login στο web api. Μενει να δουμε τι θα απαντησουν.. Αν και περιμενω 101% γειωμα.

Απλά με αφορμή την ερώτησή σου ετοιμάζουν το script που διαγράφει τα VMs όταν δεν υπάρχει ο σχετισμένος λογαριασμός. Μετά θα σου απαντήσουν :p

Link to comment
Share on other sites

Απλά με αφορμή την ερώτησή σου ετοιμάζουν το script που διαγράφει τα VMs όταν δεν υπάρχει ο σχετισμένος λογαριασμός. Μετά θα σου απαντήσουν :p

Λες και δεν θα το εχουν ηδη κανει, στην Ελλαδα ζουμε. Οταν ειναι να σου ενεργοποιησουν μια υπηρεσια, κανουν 100 αιωνες, αλλα οταν ειναι να στην τερματισουν το κανουν τσακ μπαμ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.