Jump to content



The Witcher 3:Wild Hunt


rory

Recommended Posts

Είναι απλά για γέλια αυτά που λένε.

Πρώτο faul τα crapyworks και δεύτερο faul το downgrade λόγω κονσολών απο την cd project.

Μαύρο απο μένα, πάλι καλά κρατήθηκα και δεν το προ παρήγγειλα όπως το 2, γίνανε και αυτοί σαν τους άλλους δυστυχώς.

Γιατί αν έφτασαν εδώ που έφτασαν οφείλεται στις πωλήσεις που έκανε η σειρά απο τους pc users, πάραυτα μας έριξαν ένα ωραιότατο κλ@σιμο.

Εύχομαι να πατώσει σε πωλήσεις το παιχνίδι, να κάνει ρεκόρ παράνομων download και τα μόνα έσοδα τους να είναι απο την nvidia για τις τρίχες, να κλείσει η εταιρεία και να εξαγοραστεί απο την EA.  Ουστ.. :hehe: :hehe: :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1080p το παίζω παιδιά 30fps min 40fps max

Εδώ δεν το παίζει η Titan με 30fps full stable high/Ultra @1080p και το παίζεις εσύ με GTX 750Ti??? Κάπου μπερδεύεσαι μάλλον... Ρίξε μία ματιά εδώ.

 

Πρώτο faul τα crapyworks!

Αυτό είναι κλεμμένο απο μένα :p:hehe:

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω που το δοκιμασα τωρα λογο αλλαγης επεξεργαστη,

στη δικη μου 7950 με 1100mhz πυρηνα και 1450 ram,

σε 1080p ολα τα post processing on και ολα τα settings high εκτος απο τις τριχες

με vsync off και uncapped τρεχει μεσα στη πρωτη ταβερνα με 50~60 fps

και εξω,πισω στο ποταμι με 47 ~ 50

Link to comment
Share on other sites

30fps ΕΙΝΑΙ playable... για κονσολα :p (γινομαι κακος , το ξερω) :p 

 

 

Εαν κλειδωσει στα 30 fps μπορει να το παιξει παντως αλλα δε ξερω αν γινεται οντως σε high-ultra.

 

@gaaragr,  και εγω 4590 εχω. 

Link to comment
Share on other sites

βγήκε udpate 1.03    :D

 

All Pacth notes (via the site):

  • Improves stability in gameplay and the UI
  • Improves performance especially in cutscenes and gameplay
  • Fixes grass and foliage popping that could occur after density parameters were changed
  • Improves Nvidia Hairworks performance
  • Boosted texture anisotropy sampling to 16x on Ultra preset
  • Sharpen Post-process settings extended from Off/On to Off/Low/High
  • Blood particles will now properly appear after killing enemies on the water
  • Corrects a bug where player was able to shoot bolts at friendly NPCs
  • Improves menu handling
  • Corrects an issue with Stamina regeneration while sprinting
  • Fixes a cursor lock issue that sometimes occcured when scrolling the map
  • Generally improves world map focus
  • Improves input responsiveness when using keyboard
  • Corrects some missing translations in the UI
  • Corrects an issue in dialogue selections
  • Rostan Muggs is back
  • Minor SFX improvements

http://www.reddit.com/r/witcher/comments/36qyoj/new_patch_103_is_live_the_witcher_3_new_patch_for/

 

 

edit όποιος έχει βάλει το project reality και περάσει το update μάλλον θα φάει φρίκη

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έβαλα το project reality . Έβαλα όμως το patch. Καμμία αλλαγή απολύτως. Τουλάχιστον σε μένα. Ίδια άκυρα frame drops από το πουθενά. Με TA ίδια ακριβώς settings ίδια συμπεριφορά.

 

Εφαγα και το πρωτο driver based ακυρο. Με πεταξε επειδη κρασαρε ο driver. Τον ξαναπερναω με καθαρη εγκατασταση

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Εγω λιγο που το ειδα παντως μου αρεσε, πολυ ωραια ατμοσφαιρα, στα των επιδοσεων τωρα δοκιμασα με και χωρις sli. Ολα τερμα 1080p χωρις τριχες με μια καρτα ετρεχε 99% load στα 35-51 fps με τον περισσοτερο χρονο να ειναι μεταξυ 38-44, εδω αυτο που εχω να πω ειναι οτι δεν υπηρχε κολλημα στο παιχνιδι μπορουσες να παιξεις ανετα αλλα δεν εχεις το eye candy που εχεις με τα 60+ fps. Με sli on ετρεχε με 96 max - 91% min load και απο 61-89 fps με τον περισσοτερο χρονο να βρισκεται μεταξυ 65-71, το περιεργο εδω ηταν οτι δεν ειδα μεγαλη διαφορα στην κινηση. 

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Έγω μια χαρά παίζω το παιχνιδάκι με 30 fps. Δεν είμαι hardcore gamer απλά παίζω 3-4 ώρες την εβδομάδα.

Σε textures, ground, water που το γύριζα απο high σε ultra δεν παίζει καμία διαφορά σε fps drop(τουλάχιστον μεγάλο).

Γενικά το παιχνίδι δεν εχει καθόλου σκαμπανεβάσματα σε fps ουτε και μεγάλα fps άσχετα τι ρυθμίσεις θα βάλεις.

Αυτη την στιγμή είμαι high όλα, textures / ground ultra, ssao ανοιχτο και δεν πέφτω κάτω απο 30.

Ειμαι στην αρχή του παιχνιδιού ακόμα δεν ξέρω αργότερα αν θα πέσουν οι επιδόσεις λόγο μεγαλύτερων τοπίων ή περισσότερα npc.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο με τον τυπά στο βιντεο. Θεούλης πραγματικα!

 

 

Επισης κατι αλλο .

Βγαινω μια φορα εξω. Πουθενα ο παπαroach. Ουτε καν στον χαρτη. Σφυριζω , και εμφανιζεται μεσα απο το κτιριο . Αχ , τι ωραια το καλο μου, μου εκανε παρεα και χαμπαρι δε πηρα :p  

Συνεβη 1-2 φορες ακομη να μην τον βλεπω στον χαρτη και να ερχεται out of nowhere οταν σφυριζω...

Link to comment
Share on other sites

υπερβολικό..

όποιος έχει παίξει το 2ο,θα θυμάται πως είναι ο χειρισμός,και τί γκρίνια υπήρχε με τα τόσα πολλά ξόρκια που χανώσουν..ή ακόμα πιο περίεργος στο 1..

Και το πόσο δύσκολος ήταν!Και μπαμ ότι ήταν κονσολίστικος,τον σουλούπωσαν όμως στην enhanced edition)

 

έχει προβλήματα τεχνικά και πολλά,ας ελπίσουμε ότι θα διορθωθούν.Αν και το impact με τους ανθρώπους δεν νομίζω..

Αλλά ο paparoach,προφανώς bugs έχει,ότι εμφανίζετε στα κτήρια όταν τον καλούμε.

Αλλά δεν είναι θέμα ότι δεν φαίνεται πουθενά,και τον καλείς και εμφανίζεται..γιαυτό φτιάχτηκε ο μηχανισμός αυτός!Δεν είπε το παιχνίδι ότι σε ακολουθεί παντού..

Όσο για το gps του αλόγου,προφανώς το έκαναν για την ευχέρια μας,γιατί οι επόμενες περιοχές είναι πολύ πιο μεγάλες και κάποιοι θα βαριούντε να κάνουν κύκλους,και είτε με fast travel(αυτό δεν ενοχλεί; ) είτε με το άλογο στον αυτόματο θα πάνε.

 

Σαφώς και άλλα παιχνίδια,έχουν ΠΟΛΥ καλύτερο μηχανισμό στην κίνηση(βλέπε Assassin's creed)

---

 

καταλλά για μένα κανένα παιχνίδι δεν αξίζει 50€ και πάνω,γιαυτό και το πήρα με 20 :p

γιατί πολύ απλά είναι στην μέση οι κονσόλες

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

δεν θα κάνω spoiler αλλά μ@ω τον Baron - Anna - Roach - Witches - Gnouls - Gmouls - Palme και όλο τον πληθυσμό που υπάρχει εκεί ! :p

 

Τέλος πάντων έχει αρκετό ψωμί ακόμα μετά φένετε να γίνετε της πόπης !

 

επίσης το παιχνίδι παίζετε μια χαρά (280χ εδώ στα άλλα δεν έχω ιδέα τι κάνει) αν εξαιρέσει κανείς τα κουλά που έκαναν στα γραφικά για τις κονσόλες δεν είναι σαν το ΑCU που δεν παίζετε !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λυκε συμφώνω απολύτος με τον θεούλη!

Μα την παναγία τι γίνεται ρε γαμώτο! Τι γίνεται?

Πως είναι δυνατόν να δίνουν τέτοιους βαθμούς? να λένε τέτοια λόγια..

Πες ένα open world game με gameplay της προκοπής. Οτιδήποτε δεν είναι scripted(σκηνοθετημένο μέχρι αηδίας) ή open αλλά με άριστο AI καταντάει βαρετό. Δηλαδή το GTA V που το πρότεινε σαν καλή αγορά δεν έχει καρα scripted αποστολές και απαρχαιωμένο gameplay με καταδιώξεις οχημάτων και shoot and cover πιστολίδι;

Μόνο το Far Cry από το 2 και μετά καταφέρνει χάρις στο καλό AI να παντρέψει το καλό gameplay χωρίς την εντελώς στημένη κατάσταση.

 

Επίσης, αν σου φαίνεται κάτι μονότονο τερμάτισε το επίπεδο δυσκολίας. Θα αναγκαστείς να λειτουργήσεις τελείως διαφορετικά.

Τερματίζω(long term project) το mass effect 3 στο insanity επίπεδο και μπορώ με ικανοποίηση να πω ότι ξαναέζησα λίγο στιγμές δεκαετίας του 90.

 

δεν θα κάνω spoiler αλλά μ@ω τον Baron - Anna - Roach - Witches - Gnouls - Gmouls - Palme και όλο τον πληθυσμό που υπάρχει εκεί ! :p

 

Τέλος πάντων έχει αρκετό ψωμί ακόμα μετά φένετε να γίνετε της πόπης !

 

επίσης το παιχνίδι παίζετε μια χαρά (280χ εδώ στα άλλα δεν έχω ιδέα τι κάνει) αν εξαιρέσει κανείς τα κουλά που έκαναν στα γραφικά για τις κονσόλες δεν είναι σαν το ΑCU που δεν παίζετε !

 

Άπειρα κόμεντς στο youtube εναντίον των κονσολών. Μα καλά δεν βλέπει κανείς τις 970/980 που δεν καταφέρνουν να κρατήσουν ούτε 50άρι στο ψεύτικο ULTRA; Με τα γραφικά της E3 θα ήταν στον πάτο.

Είναι μάπα η Red engine 3. Δεν το'χουν σαν προγραμματιστές και άρχισαν τις δικαιολογίες για τις κονσόλες. Το crysis warhead έτρεχε σε GTX 280 με το ίδιο αν όχι καλύτερο αποτέλεσμα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πες ένα open world game με gameplay της προκοπής. Οτιδήποτε δεν είναι scripted(σκηνοθετημένο μέχρι αηδίας) ή open αλλά με άριστο AI καταντάει βαρετό. Δηλαδή το GTA V που το πρότεινε σαν καλή αγορά δεν έχει καρα scripted αποστολές και απαρχαιωμένο gameplay με καταδιώξεις οχημάτων και shoot and cover πιστολίδι;

Μόνο το Far Cry από το 2 και μετά καταφέρνει χάρις στο καλό AI να παντρέψει το καλό gameplay χωρίς την εντελώς στημένη κατάσταση.

 

Επίσης, αν σου φαίνεται κάτι μονότονο τερμάτισε το επίπεδο δυσκολίας. Θα αναγκαστείς να λειτουργήσεις τελείως διαφορετικά.

Τερματίζω(long term project) το mass effect 3 στο insanity επίπεδο και μπορώ με ικανοποίηση να πω ότι ξαναέζησα λίγο στιγμές δεκαετίας του 90

 

Ένα της προκοπής για μένα Open World είναι μόνο το GTA V (Αλλά μην ξεχνάμε είναι του 2013 έτσι) απλά τώρα το φέρανε στο PC.. άμα το έπαιζες αυτό τότε θα σου έπεφτε το σαγόνι..

Επίσης το Online έχει πολύ γέλιο και είναι κάτι το διαφορετικό με τα Heists και αυτά.. είναι ένα ολοκληρωμένο παιχνίδι και συνεχώς ανεβαίνει επίπεδο!

Far Cry 4 να πω την αλήθεια δεν το έχω παίξει οπότε δεν ξέρω..

 

Και αυτό με το Difficulty πρέπει να το κάνω γενικά σε όλα τα Games αλλά ξέρεις τώρα.. θες και να τα τελειώνεις και γρήγορα.. άμα είναι να κάνω +10 ώρες το Game επειδή ψοφάω μου σπάνε τα νευρα με τα Deaths κτλπ άντε γειά.. Dragon Age inquisition στο Nightmare Level 1 και πεθανες από τα κατσίκια η τα Rifts εεε άντε γεια τι θα το κάνουμε MMO να χώσω 15 γατιά να πάρω το Level να βγάλω armor και μετά να αυτώσω?

 

Και είμαι κατά του Downgrade άμα δεν μπορείς να το βγάλεις έτσι όπως εσυ ο ίδιος ήθελες, καταρχήν γιατί δεν πιστεύω οι DEVS να μην ήθελαν να βγάλουν αριστουργημα! Στο βιογραφικό τους μπαίνουν αυτά..

Και ρίχνουν ένα πετσοκομένο παιχνίδι στην αγορά είναι ότι χειρότερο μπορείς να κάνεις!

Και μην τρελαθούμε κιόλας με τα γραφικά του Witcher μια αντιλια έχει πάντου και μια κιτρινιλα κοκκινιλα μέσα στο Game και τα φυτά κουνιούντε χειρότερα και απο νευρόσπαστους γέρους! και καλά Lightning effects του κώλου που το Project cars έχει πολύ πιο καλήτερο Lightning.. Ουρανός Timelapse που το GTA V είναι χρόνια μπορστά PC και Dragon Age inquisition..

 

Όσο για το σενάριο Gameplay 

 

Καλά μην μιλήσω για το Combat System τι το έχεις στο HARD άμα πατήσεις το RMB τα μπλοκάρει όλα.. μα όλα.. μήγα να περάσει εκει πέρα την Βlockarε..

 

Όσο για το σενάριο μετά από της 3ης ώρες μέσα στο Game δεν παν να σου λένε την ιστορία την ζωή τους και να σου κάνει η άλλη εξομολόγιση για το πως έχασε την παρθενιά της θα πατήσεις το Χ και θα την προσπεράσεις νο ματτερ γουατ!

 

Άσε που μερικοί μπερδεύονται με τις ώρες Gameplay 20 ώρες max Gameplay είναι και οι αλλοι τις κάνουν 100-200.. Ναι ρε φίλε δεν θα γυρίσω και την κάθε πέτρα μέσα στο Witcher να φέρω το κάθε αρνί η να σκοτώσω τον κάθε ραπάνα η να πάω να βρω το παιδί που χάθικε μέσα στο δάσος κυνηγόντας το σκυλάκι που κυνηγούσε την γατα που κυνηγούσε το ποντικι που κυνηγούσε την κατσαρίδα με το τυρί πάνω στην πλάτι της και ψάχνω το Clue και να λέω χμμμμ από εδώ πέρασε η κατσαρίδα, να και πατημασιες της γάτας άρα από εδώ πάνε.. να και τα σκατά του σκυλου μισο να τα μυρίσω χμμμ πολύ ωραία από εδω είναι το παιδάκι να και η πατημασια που καταλάθος πάτησε το 1/3 του σκατού..

 

Είναι ρεζιλίκια να βγαίνουν τέτοια παιχνίδια εν έτος 2015!

Μεσα στο Next Gen κτλπ κτλπ..

Και μην μιλήσω για Downgrade το The Order στο PS4 έχει τα καλύτερα γραφικά από όποιο Game έχει βγεί αυτην την στιγμή..

απλά οι πολωνοί δεν μπορούν να καταφέρουν τέτοιο πράγμα και ούτε πρόκειται...

 

Σορρυ για το writting γιατί βγιάζομαι να βγω ποτό..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.