Jump to content



The Witcher 3:Wild Hunt


rory

Recommended Posts

ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

 

τι είναι αυτά στην πυρά !!!

Πρέπει να φτιάχνονται τα παιχνίδια για PC και μετά PORT για τις κονσόλες και τελειώνει η υπόθεση !

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να χει, το Witcher ήταν και όπως φαίνεται είναι ακόμα, GAME πάνω από όλα, ασχέτως γραφικών. Τώρα γιατί έπεσε στην παγίδα του graphics promotion η CD Project είναι άλλο θέμα. Προφανώς έμπλεξε με τους μεγαλοαπατεώνες της Sony και της Microsoft και έμαθε πώς μπορείς να τα κάνεις σκ@τ@ με δυό κινήσεις, με το συμπάθειο κιόλας.

Έγινε επεξεργασία από Matia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το (συνηθισμένο και γραφικό) γέλιο θα πέσει όταν δεν θα το σηκώνει η 970 με γραφικά επιπέδου Witcher 2 ... 

 

 

"We'll get into some more detailed framerate tests as our review progresses, but here's how it performs up on my office machine—GTX 970 GPU, i5-2500K CPU (4x3.3GHz), 16GB RAM.

Ultra: 40 - 50 FPS, dropping to near 30 in some conversations. Disabling HairWorks immediately adds 5-10 FPS, dropping shadows down to from ultra to high in addition gives smooth close-to-60 performance.

Medium: 70-100 FPS "

 

αμαν και ευτυχως :p 

 

http://www.pcgamer.com/witcher-3-graphics-options-performance-and-settings/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 1080p/60fps με Hairworks κλειστα, shadows medium, SSAO και Visibility Foliage.

Ολα τα αλλα Ultra. Το παιχνιδι απλα σκοτωνει!! Φοβερα γραφικα και animations. 

Κλαιω εδω στο PC μου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οσοι το παιζεται με nvidia εχετε βαλει τον καινουριο driver?

Εγω τον περασα μιας και μου ηρθε ειδοποιηση και μπορω να πω οτι μου εσκισε ολο το συστημα.. Μεχρι και blue screen εφαγα. Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα βγει καποιος νεος που θα διορθωνει τις επιδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

Περασα τον νεο driver, το παιχνιδι ακομη δε θα το παιξω ομως. Αυτα στα κανει γενικα παντου; Δεν ειδα καμμια bsod προς το παρον. Πως τον περασες; Καθαρο install?

Οχι μεσω geforce experience τους περασα οπως κανω παντα. Γενικα μου χαλασε πολλα πραγματα. Η γραμμη εργασιων εγινε γκρι, η ρυθμιση για το πληρες φασμα αλλαξε θεση μεσα στο πινακα ελεγχου.. Το παιχνιδι δεν το εχω αλλα ανοιξα να παιξω λιγο titanfall και το παιχνιδι κολλαγε, δεν επαιζε ομαλα οπως πριν. Ε και πανω εκει μου πεταξε και την μπλε οθονη. Τους εβγαλα τελειως και περασα τους προηγουμενους και ειναι ολα κομπλε παλι..

Link to comment
Share on other sites

Να δώσω και εγώ το feedback μου. Ναι τα γραφικά δεν έχουν το πολύ wow factor που βλέπαμε αλλά το παιχνιδάκι δείχνει ευχάριστο, γεμάτο και αχανές για εξερεύνηση. Τα 1-2 πρώτα quests όπως ανέφερε και άλλος ένας έχουν ένα ενδιαφέρον (δεν είναι grind καθαρά) ενώ από πλευράς απόδοσης με το σύστημα της υπογραφής χωρίς Hairworks (που δεν πολυκατάλαβα ότι έλειπε κιόλας) και με όλα Ultra πλην Tree Foliage Distance στο High και Motion Blur, Chromatic Aberration που δε τα παλεύω έχω σταθερό 60άρι στα λειβάδια (με Adaptive Vsync απο Nvidia Control Panel και Ingame Vsync, Latest NVIDIA Drivers). Θα περιμένω να πέσει λίγο η τιμή στο Steam και θα το χτυπήσω.

Έγινε επεξεργασία από Costasdr
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ειναι επι του παροντος, τι ακριβως κερδιζω με το Geforce experience εγκατεστημενο; Οποτε το ειχα, ειχα μονιμα εξτρα services να τρεχουν , και αρκετα συχνα καποια προβληματα, τα οποια διαβασα οτι προερχονται απο αυτο. Απο τοτε που το εβγαλα, δεν το ξαναεβαλα και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα. /off topic

 

 

Ο θειος το εφερε πολυ νωρις η αληθεια ειναι, και μπαινω στον πειρασμο , γιατι δε ξερω πως θα τρεχει στο καβουρντιστηρι μου. Αν ειναι ενθαρρυντικα τα αποτελεσματα θα αγοραστει μαζι με το κουτι που θα παρω το καλοκαιρι! 

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιο πολυ το θελω γιατι σου ερχονται αμεσως ενημερωσεις για νεους game ready drivers, και μπορεις να το χρησιμοποιεις για να σου ρυθμιζει αυτοματα τα settings για καθε παιχνιδι αναλογα με το hardware που εχεις. Επισης εχει και το shadow play που ειναι πανευκολο για καταγραφη βιντεο. Μονι μια εκδοση του ειχε θεματακια και μετα απο λιγες ημερες διορθωθηκε! Ποτε ξανα δεν ειχα προβλημα.

Γιατο παιχνιδι τωρα.. Πολλα τα 50 γιουρια απο το steam ρε γμτ.. Κι εγω θα προτιμησω να περιμενω λιγακι. Εχει παιξει κανεις co-op? Υπαρχει βασικα co-op? Αν ναι, αξιζει να το παιξεις με παρεα; Το παιχνιδι λεω ε..

Link to comment
Share on other sites

κατάντια να κλειδώνεις το game στα 30 fps :p για να παίξεις σαν άνθρωπος στα Ultra :p ενοείτε χωρίς τις βλακείες της nvidias

τέλος πάντων 2 gb vram max τρώει

έχουν βελτιώσει το story και το Map δεν ψάχνεσαι τόσο πολύ όσο τα προηγούμενα

 

witcher3_2015_05_19_18_01_17_94.png

witcher3_2015_05_19_18_56_03_52.png

witcher3_2015_05_19_19_43_59_33.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.