Jump to content



Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

πριν 27 λεπτά, το μέλος Stelios13 έγραψε:

Υ.Γ. το βραδυ καλο θα ταν να αποφυγετε να μπητε εδω...ειπα κ ελαλησα κ αμαρτια ουκ εχω...:hehe:

 

Ωραίος.

Θα μπούμε είτε το θες είτε όχι.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

μαθαίνεις. Καλές Πίτσες! Δες αν έχει οδηγίες καθαρισμού να την καθαρισεις μη την χώσεις έτσι πρώτη φορά. Πήρες καμιά μεγάλη σπάτουλα/φτυάρι/αυτοκινητάκι ξέρω γω τι ή θα τις βγάζεις με λαβίδα;

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

@Stelios13

Έχω την ίδια γκριλλιέρα.

Εγώ πάντως δεν έχω μείνει και τόσο ικανοποιημένος.

Το μεγαλύτερο παράπονο είναι ότι αργεί να ζεσταθεί με αποτέλεσμα εάν θέλεις να ψήσεις ένα μόνο τοστακι να είναι πολύ ενεργοβόρα. Έτσι αναγκαζόμαστε να έχουμε ετοιμοπόλεμη προς χρήση και την μικρή κλασική τοστιέρα.

Επίσης εάν ψήσεις κάτι πολύ λιπαρό, η δική μου τουλάχιστον και για ένα περίεργο λόγο τρέχει λάδια από κάτω. Δεν ρέουν όλα τα λίπη στο δοχειάκι που έχει άσε που γεμίζει και εύκολα....

Πάντως οφείλω να της αναγνωρίσω ότι άπαξ και ζεσταθεί, ψήνει καλά και γρήγορα. Στα συν της και οι σκάλες ύψους όπως και το ότι ανοίγει σα βιβλίο για διπλάσιο ταυτόχρονο ψήσιμο.

Την πήρα 55€ πριν 3 και είμαι αναποφάσιστος για το εάν άξιζε η αγορά της ή όχι. 

Καλοδούλευτη να είναι.

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, akilleas said:

Πάντως οφείλω να της αναγνωρίσω ότι άπαξ και ζεσταθεί, ψήνει καλά και γρήγορα.


για αυτόν τον λόγο αργεί να ζεσταθεί. Είναι ψεύτικες εκείνες που ονομάζεις κλασικές. Ναι άξιζε η αγορά της αν ψήνει τα τοστς όπως πρέπει. Από πού την αγοράσατε αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, salde said:


για αυτόν τον λόγο αργεί να ζεσταθεί. Είναι ψεύτικες εκείνες που ονομάζεις κλασικές. Ναι άξιζε η αγορά της αν ψήνει τα τοστς όπως πρέπει. Από πού την αγοράσατε αν επιτρέπεται;

Εγώ από τοπικό κατάστημα.

Την βρίσκεις όμως παντού

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος Stelios13 έγραψε:

ΑΡΚΕΤΑ Μ ΑΥΤΑ, μια τοστιερα ειναι στο κατω-κατω...ΚΕΙΚ!!!!!!!!!

 

Ποσταρε πολιτισμενα αυτην την φορα. Ξεκινησε με την τοστιερα και στο τελος για να δεσει εβαλε και το γλυκο. :hehe:

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2021 at 12:32 ΠΜ, το μέλος salde έγραψε:

@yanni επανέλαβε σε παρακαλώ εδώ τη γνώμη για τις πατάτες.

Update

 

Σήμερα έφτιαξα για τρίτη φορά.

 

Λοιπόν. Την πρώτη φορά κομμένες πλυμένες, ψιλοστεγνές, αποτέλεσμα χάλια. Δεν είχαν μαλακώσει καθόλου πολλές, άλλες είχαν πάρει ένα χάλια χρώμα, τις μισές τις πέταξα και τις άλλες τις ψιλό έφαγα με το ζόρι.

 

Την δεύτερη φορά τους έριξα λίγο λαδάκι με το λαδωτήρι από πάνω, έγιναν κάπως καλύτερες αλλά τίποτα το σπουδαίο. Φαινόταν πάντως η προσθήκη λίγο λαδιού να είναι κίνηση προς την σωστή κατεύθυνση.

 

Σήμερα το έκανα ως εξής. Λίγο λαδάκι σε ένα βαθύ πιάτο, όχι πολύ 1-2 δάκτυλα του ποτηριού του κρασιού και πριν τις βάλω στο κάδο τις πέρναγα από εκεί ώστε να λαδωθούν καλά. Αποτέλεσμα. Απόλυτη επιτυχία. Αν εξαιρέσει κάποιος την προφανή αίσθηση ότι δεν είχαν ρουφήξει λάδι - που να το βρουν; - ήτανε κανονικές τηγανιτές πατάτες. Καλοψημένες με σωστό χρώμα και γεύση.

 

Οπότε αν δεν μας αφήσει χρόνους το Blitzwolf για τον Χ,Υ λόγο, θα αποτελέσει μια πολύ πολύ καλή αγορά. Και σε βάθος χρόνου θα βγάλει και τα λεφτά του. Μόνο από τις επιπλέον πατάτες που θα φτιάχνω, σε σχέση με μέχρι σήμερα (περισσότερες πατάτες; ποιος λέει όχι; ) και το λάδι που δεν θα χαραμίζω, αρκεί.

 

@f117 Thanks για την ενημέρωση στο θέμα των αγορών για την ύπαρξη του προϊόντος και της προσφοράς.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.