Jump to content



Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

@jax7480
Όχι!  Μα πες μου ρε Ζάχο, δε έχω δίκιο με αυτά τα κοντινά και την ανάλυσή τους?  :wall:
Χάθηκε δεσποσύνη μου να βάλεις ένα κάτι . . . ένα Flou artistique*, έτσι για να μην έρχεται του δύσμοιρου  "φάτε μάτια ψάρια και κοιλιά περίδρομο",  κατακούτελα η λεπτομέρεια και ψάχνει χαρτοπετσέτες ! ! !  :fie:

Spoiler

* @karmen1983 Αγάπη μη μας ακούς, για το "ξεκάρφωμα" είναι αυτά, κράτα το focus σωστά και την ανάλυση ψηλά !  :D

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, karmen1983 said:

Κανεις δεν εκανε Τσικνοπέμπτη σημερα;

ο p55 παραπάνω, θα δούμε αν έκανε ο Αρχηγός, έφαγα ωραία τυλιχτά από το Dirty Manh στην παλιά σου γειτονιά. Εσύ;

Γιάγκο, τι χάλια είναι αυτά; Σε αμπούλα έχει ορό αν θες να πιεις. Ζεστό ρόφημα με τζίντζερ-κανέλα μ΄΄αλιστα, τέτοιο να μας δείξεις. Έχουμε και το υπερόπλο, ginger snaps, Waitrose Essentials, πας σε M&S που έχει τμήμα τροφίμων -νομίζω υπάρχει στον Πειραιά- αγοράζεις τέτοια. Μπισκοτάκι για θαλασσόλυκους, παραδοσιακό, θερμιδούλες, γευστικότατο, ανεβάζει το ζάχαρο, μια χαρούλα. Δυστυχώς δεν φέρνει ούτε τα αντίστοιχα McVitties ο τοπικός Γαλαξίας, κάποια άλλα σουπερμαρκετ τα έχουν ενίοτε. Τότε που κυριεύαμε τον κόσμο τα βουτάγαμε και στο τσάι μας. 
Ginger Snaps/Ginger Nuts τέτοια ονοματάκια έχουν. Από αυτά διάλεξε το όνομα του ο Κουκης ελπίζω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.