Jump to content



Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

πριν 52 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

Χαίρομαι που έχει ο παπουτσωμένος γάτος Χόντας. Να μας αναγγείλει εκείνος αποτελέσματα τώρα που εξελίσσεται σε μεγάλο μάγειρα. Το επόμενο πρότζεκτ για τον Χόντα, escargots yachni.

@GFFermari το πρώτο φαγητό είναι μοσχαράκι/μελιτζάνα;

escargots boubouriste είναι η σωστή συνταγή.

Αν το κάνει, να το κάνει σωστά!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, minast said:

escargots boubouriste είναι η σωστή συνταγή.

Αν το κάνει, να το κάνει σωστά!

δεν μου άρεσαν τις ελάχιστες φορές που είχα φάει. Νομίζω παλιότερα που είχα ρωτήσει τον Seafalco, μου είχε πει ότι κι αυτά που λέω από εκεί είναι. Η προγιαγιά μου τα έφτιαχνε, νομίζω μου είχαν πει τόσο η μάνα μου όσο κι η γιαγιά μου ότι αυτό θεωρούσαν «κανονικό».

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, jax7480 said:

Θα σου βάγω ένα τγία + τέσσεγα γιατί άρπαξε το τυρί από πάνω. Εν έτη 2021, δε νοείται πίτσα με καμμένο τυρί. 


Karmen μην τον ακούς! Δεν είναι καμμένο. Ίσα ίσα που άρπαξε λιγουλάκι, να κάνει κριτς κριτς, τραγανούλι, ομορφιά, Jaguar, Alfa, ο Παρθενώνας, 16:10, ο χρυσούς κανών, πέτσα στο γιαούρτι, down down CIA, down down RGB. Κλείσε τ΄αυτιά σου στις Υπερβόρειες Σειρήνες, γίνεται βήγκαν σιγά σιγά. Τέλειο το τυρί, τόσο όσο. Η Μόνικα Μπελούτσι κι η Γκρέτα, υπάρχει δίλημμα;

Τον τζαξ διάβασε κι ο υποσταθμός της ΔΕΗ, εξερράγη να ΄χουμε μπλακ-άουτ στη μισή χώρα, Χόντα που δεν φρουρείς καλά τις περιοχές μας εκεί πέρα.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

(την έχω δοκιμάσει μια φορά στο pizza hut)

δεν είναι η χειρότερη πίτσα που έχω φάει (κακή επιλογή τυριών δίνει χειρότερο αποτέλεσμα από τον ανανά). Παρά ταύτα, μόλις κέρδισες ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Επιτέλους και κάτι νορμάλ, άντε γιατί τελευταία εδώ βάζουν κάτι πίτσες με ανανά και άλλες σάχλες.

Μόνο πιτόγυρο με τζατζίκι και σιρόπι βύσσινο δεν έχουν βάλει ακόμα.

  • Like 1
  • Agree 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Η πίτσα με ανανά ήταν σχέδιο. Connect the dots. Βλέπει τριγύρω τι συμβαίνει στην επικαιρότητα, λες να εμφανιστεί καμία να μας καταγγείλει για σεξ. παρενόχληση, τι να κάνω; Το βρήκα. Θα πάω σε δημόσιο φόρουμ να πω ότι τρώω πίτσα με ανανά.

Αν σκάσει καμιά στραβή μετά, έτοιμος: «τι είναι αυτά που λέτε κυρία μου; Δεν θα έκανα ποτέ κάτι τέτοιο. Συν τοις άλλοις είναι αδύνατον να είχε γίνει έτσι, δεν ενδιαφέρομαι για το αντίθετο φύλο. Ορίστε, ρωτήστε όποιον θέλετε. Τόσοι άνθρωποι το ξέρουν. Φτιάχνω πίτσα με ανανά»

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2021 at 8:47 PM, salde said:

Ωραίος Στέλιο. Είσαι του καυτερού ε;

Έχεις δοκιμάσει ποτέ την χρυσή σειρά της Misko και τα De Cecco;


φαίνεται μια χαρά. Μπας κι έχεις laser θερμόμετρο να μετρούσες την επιφάνεια του μαντεμιού πριν/μετά το δίλεπτο-τρίλεπτο;

De cecco τα σπάνε. Ψάχνω άλλη μια μάρκα, μόλις τη βρω και δοκιμάσω ενημερώνω.

8 hours ago, Vagouridis said:

Γραβιερα με πιεση , απο φρεσκο προβειο γαλα και αυτοσχεδια πρεσσα. Υπομονη κανα διμηνο ακομα.

IMG_20210109_181847.jpg

IMG_20210109_212210.jpg

IMG_20210110_200329.jpg

IMG_20210123_212507.jpg

Ζήλεψα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, p55 said:

Μόνο πιτόγυρο με τζατζίκι και σιρόπι βύσσινο δεν έχουν βάλει ακόμα.

Κοιτα, το γιαουρτι που εχει το τζατζικι παει με το βυσσινο εδω που τα λεμε. ?

Έγινε επεξεργασία από spH3RiCal
  • Like 1
  • Agree 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.