Jump to content



Dothan core...η συζήτηση


TASOS

Recommended Posts

  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

@Hipro5 παρολο τις διαφωνιες μας θα σου πω μπραβο,αλλα δεν μου εκανε εντυπωση το σκορ.γιατι θα με εφτιαχνες πιο πολυ δειχνοντας κανενα σουπερ mod σε 9800pro:083: (η νεοτερη) παρα με τα sec του Spi.μου αρεσουν τα σκορ στο 3d mark.<=off topic

διαβαζοντας πιο προσεκτικα και οπως αναφερθηκε,καποιοι εχουν μηχανηματα μονο για bench,οκ παω πασο,ειναι χομπι τους,δεν ειμαι σε αυτην την κατηγορια.ετσι και αλλιως ολοι εχουμε τρελα/ες με κατι.keep moding+o/cing

Link to comment
Share on other sites

******* Γερμανέ

Τασουλη,αν και εισαι webmaster να σου ψιθυρισω να κανεις edit λογω

3. ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ....................................οι ύβρεις...............................και γενικά κάθε προσπάθεια προσβολής ή μείωσης της προσωπικότητας του άλλου.

οχι τιποτα θα παρεξηγηθουν και οι Γερμανοι αλλα και ο "Gερμανος" ΛΟΛ.οταν διορθωσεις,αμα θες σβησε το ποστ μου.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το σκορ στα 2700 Γιωργο.

Να σε ρωτησω...Γιωργο/Χρηστο, που εχετε δοκιμασει.

Πως ειναι η "αισθηση" μεσα στο λειτουργικο καθως δουλευεις το συστημα? Δεν ξερω ποσο εχεις ασχοληθει με Α64, οποτε αν θες συγκρινε μου με τους Ρ4 5ΧΧ/6ΧΧ. Σου δινει την αισθηση γρηγορου "snappy" μηχανηματος?

edit: Γιατι δεν κλειδωνουν τα AGP/PCI? Ειναι περιορισμος του clockgen? της μητρικης? του adaptora?

Link to comment
Share on other sites

3. ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ...................................., οι ύβρεις...............................και γενικά κάθε προσπάθεια προσβολής ή μείωσης της προσωπικότητας του άλλου.

Οι κανόνες έχουν κι εξαιρέσεις! :040:

Όσο για το Intel vs AMD που είδα σε ορισμένα posts με βρίσκει παγερώς αδιάφορο.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το σκορ στα 2700 Γιωργο.

Να σε ρωτησω...Γιωργο/Χρηστο, που εχετε δοκιμασει.

Πως ειναι η "αισθηση" μεσα στο λειτουργικο καθως δουλευεις το συστημα? Δεν ξερω ποσο εχεις ασχοληθει με Α64, οποτε αν θες συγκρινε μου με τους Ρ4 5ΧΧ/6ΧΧ. Σου δινει την αισθηση γρηγορου "snappy" μηχανηματος?

edit: Γιατι δεν κλειδωνουν τα AGP/PCI? Ειναι περιορισμος του clockgen? της μητρικης? του adaptora?

Με τα AGP/PCI δεν έχω προβλήματα με την P4P800-SE μητρική.....Σαν overal σύστημα δεν το έχω προσέξει αλλά εντός των προσεχών ημερών θα σας πώ.....

WinRaR = 700 στους 2700MHz με τις μνήμες 1:1 κάπου στους 270MHz..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάπου εδώ συμφωνώ κι εγώ με τον madkiller7. Από τη στιγμή που μιλάμε για μηχάνημα πρακτικά άχρηστο για οτιδήποτε εκτός από μετροπρογράμματα, ας τα δώσει όποιος θέλει για να ευχαριστηθεί την πρώτη θέση στις λίστες για να τη χάσει σε 1 μήνα άντε 2...

Link to comment
Share on other sites

πολλή καλοί οι Dothan αλλά βγήκανε στην επιφάνεια λίγο αργά. Αν γινότανε αυτό το σκηνικό με το CT479 της Asus πριν έναν χρόνο τα πράγματα θα ήτανε σίγουρα αλλιώς αλλά τώρα που ήρθανε οι διπύρινοι Athlon και Intel... Εκτός και αν δούμε κανα dothan διπύρηνο και σε καμια σύγχρονη μητρική με pci-xpress και χωρις adaptor και ιστορίες. Τότε ναι αξίζει με χίλια. Να δει η AMD και λίγο συναγωνισμό μπας και ρίξει και λίγο τις τιμές της που τις έχει ξεσκίσει λίγο..

Link to comment
Share on other sites

Κάπου εδώ συμφωνώ κι εγώ με τον madkiller7. Από τη στιγμή που μιλάμε για μηχάνημα πρακτικά άχρηστο για οτιδήποτε εκτός από μετροπρογράμματα, ας τα δώσει όποιος θέλει για να ευχαριστηθεί την πρώτη θέση στις λίστες για να τη χάσει σε 1 μήνα άντε 2...

Ωραιο υφος...

Eσυ θα ηθελες να τρεχεις σε ραλι με δικο σου αυτοκινητο και να βγαινεις πρωτος?Νομιζω ναι.

Και ας ηξερες οτι αργα η γρηγορα θα εχανες την πρωτη θεση?

Μην υιοθετεις το "οσα δεν πιανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια". Τα μηχανηματα που ειναι "αχρηστα" για σενα ειναι το χομπυ καποιου αλλου. Απλα δεξου του και σκεψου πριν πατησεις "reply" οτι μπορει να προσβαλεις τους συνομιλητες σου.

Link to comment
Share on other sites

Μην παίζουμε με τις λέξεις βρε παιδιά. Site για computers είμαστε όχι site για δικηγόρους. Ξέρεται πόσα posts εδώ μέσα τα βλέπω και μου σηκώνεται η τρίχα κάγκελο? Όχι τόσο για το τι λένε, όσο για το "ύφος" τους , τουλάχιστον από την δικιά μου οπτική γωνία.

Link to comment
Share on other sites

απλα πραγματα. Μην παρετε dothan. Eνα ειναι το setup που αξιζει. DFI+ΑMD. Oλα τα αλλα ειναι αχρηστα. Τι καθομαστε και ψαχνουμε. Aφου παντα εδω καταληγουμε.

Τελος για μενα και αυτο το flame thread.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.