Jump to content



Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

9 minutes ago, ronin13 said:

Με βλεπω να βαζω ρεπο εκεινη τη μερα για να προλαβω το δραπανοκατσαβιδο... Αξιζει ή να κοιταξω κατι αλλο?

 

Η τιμή είναι δελεαστική, αλλά είναι λίγο περίεργος συμβιβασμός. Φορτώνεσαι σχεδόν όλον τον όγκο του 20βολτου, γλυτώνοντας μόνο λίγο από το βάρος. Επιπλέον, δεν έχει άλλα εργαλεία που να μοιράζονται την μπαταρία. Σίγουρα, δύσκολα θα βρεις φτηνότερο με τα ίδια χαρακτηριστικά. Σκέψου όμως μήπως τελικά χρειάζεσαι ένα ελαφρύτερο 12βολτο και ένα δυνατότερο 20βολτο, αντί τον συνδυασμό τους.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, acct said:

 

Η τιμή είναι δελεαστική, αλλά είναι λίγο περίεργος συμβιβασμός. Φορτώνεσαι σχεδόν όλον τον όγκο του 20βολτου, γλυτώνοντας μόνο λίγο από το βάρος. Επιπλέον, δεν έχει άλλα εργαλεία που να μοιράζονται την μπαταρία. Σίγουρα, δύσκολα θα βρεις φτηνότερο με τα ίδια χαρακτηριστικά. Σκέψου όμως μήπως τελικά χρειάζεσαι ένα ελαφρύτερο 12βολτο και ένα δυνατότερο 20βολτο, αντί τον συνδυασμό τους.

 

Βασικα, θελω να αρχισω να φτιαχνω εργαλειοθηκη για ψιλομερεμετια στο σπιτι, να μην τρεχω απο δω και απο κει να δανειζομαι. Δε θα γινεται τακτικη χρηση, αλλα οταν το χρησιμοποιω αυτο να γινεται απροβληματιστα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος dirving69 έγραψε:

 

 

με μικροδιαφορές έρχονται εδω (Ιταλία) την Δευτέρα και σκέφτομαι να πάρω τον δίδυμο τροχό λείανσης. Θεωρω οτι στα χρήματα που ζητάει είναι τίμια προσφορά. Τον έχει δει/χρησιμοποιειήσει κανείς ?

Αν ειναι ο ιδιος που εβγαζε πριν μερικα χρονια, κ δεν εχει αλλαξει προς το χειροτερο, ειναι αξιοπρεπεστατος αν δεν εχεις πολλες απαιτησεις, κ εφαμιλλος  αλλων που πωλουνται στα 50 - 60 ευρω στην αγορα...τον εχω κ δεν εχω παραπονο , κρινοντας τον παντα απο τα watt που εχει...

Νομιζω τον εχει κ ο συνονοματος, [απο κατι επαναληψεις που εκανα εδω παλιοτερα]:p κ ειχε εκφρασει θετικη γνωμη...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelios13 said:

Αν ειναι ο ιδιος που εβγαζε πριν μερικα χρονια, κ δεν εχει αλλαξει προς το χειροτερο, ειναι αξιοπρεπεστατος αν δεν εχεις πολλες απαιτησεις, κ εφαμιλλος  αλλων που πωλουνται στα 50 - 60 ευρω στην αγορα...τον εχω κ δεν εχω παραπονο , κρινοντας τον παντα απο τα watt που εχει...

Νομιζω τον εχει κ ο συνονοματος, [απο κατι επαναληψεις που εκανα εδω παλιοτερα]:p κ ειχε εκφρασει θετικη γνωμη...

 

Οι απαιτήσεις δεν είναι τρομερές οπότε θεωρώ οτι θα με καλύψει. Ευχαριστώ για το feedback :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος acct έγραψε:

 

Η τιμή είναι δελεαστική, αλλά είναι λίγο περίεργος συμβιβασμός. Φορτώνεσαι σχεδόν όλον τον όγκο του 20βολτου, γλυτώνοντας μόνο λίγο από το βάρος. Επιπλέον, δεν έχει άλλα εργαλεία που να μοιράζονται την μπαταρία. Σίγουρα, δύσκολα θα βρεις φτηνότερο με τα ίδια χαρακτηριστικά. Σκέψου όμως μήπως τελικά χρειάζεσαι ένα ελαφρύτερο 12βολτο και ένα δυνατότερο 20βολτο, αντί τον συνδυασμό τους.

Άσχετο - σχετικό. Είχα δει το 12v που είχαν πριν μερικές μέρες στα LIDL για αυτόν το λόγο.

Μου φάνηκε αρκετά - αφύσικα βαρύ όμως και σκεφτόμουν αν έχουν βάλει μέσα το ίδιο μοτέρ με το 20αρι και υπολειτουργεί.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 21/2/2018 at 11:16 ΜΜ, το μέλος ronin13 έγραψε:

 

Βασικα, θελω να αρχισω να φτιαχνω εργαλειοθηκη για ψιλομερεμετια στο σπιτι, να μην τρεχω απο δω και απο κει να δανειζομαι. Δε θα γινεται τακτικη χρηση, αλλα οταν το χρησιμοποιω αυτο να γινεται απροβληματιστα.

Εγω πήρα το καλοκαίρι την έκδοση  PABS 16 A2, Δεν είχα τότε στο νού μου ότι χρειάζομαι -αμεσα κάποιο άλλο 18βολτο ή 20 βολτο της ιδιας σειράς του λιντλ οπότε δεν κρατήθηκα και το πήρα.

 

ΕΙναι ικανοποιητικό αν δεν ζητας πολλά. Αν προσπαθήσεις να ανοίξεις τρύπα με ποτηροτρύπανο δεν θα το καταφερεις. Ενώ στις υπόλοιπες δουλειές δεν θα σου λείψει torque (αν κρινω απο τις δικες μ δουλειες) σε αυτό κόλλησε. Οσο για το βάρος του δικού μου αγγίζει τα 1300γρ οπότε δεν το λες και το πιο ελαφρύ...

Σε αυτό το 6 μηνο, ζήτημα να το έχω φορτίσει πανω από 6 φορές. Δεν κάνω βαριές εργασίες αλλά λόγω της λιθίου κρατάει τη φόρτιση της.

 

Για μένα αν βιάζεσαι παρτο , δεν θα σε απογοητέυσει,ΑΛΛΑ.... σκέψου μήπως αξίζει να περιμένεις για τη 18/20 V σειρά....

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2018 at 10:01 AM, Lakisss said:

Full ανάλυση για να είναι ευδιάκριτο. Ειδικά τη ραφιέρα στο τέλος πάρτε τη!!!

100_4802.JPG  100_4803.JPG

100_4804.JPG  imageproxy.php?img=&key=ae3e259fe6d476e4imageproxy.php?img=&key=ae3e259fe6d476e4100_4805.JPG

Παιδιά σε αυτό το giga bazaar του lidl υπάρχει περίπτωση να προλάβεις κάτι ή πρέπει να στηθείς πρώτος-πρώτος το πρωί? Έχει δηλαδή κάποια αποθέματα, ή μόνο 2-3 τεμάχια?

Έγινε επεξεργασία από kavouras5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, kavouras5 said:

Παιδιά σε αυτό το giga bazaar του lidl υπάρχει περίπτωση να προλάβεις κάτι ή πρέπει να στηθείς πρώτος-πρώτος το πρωί? Έχει δηλαδή κάποια αποθέματα, ή μόνο 2-3 τεμάχια?

 

Αν αποφασίσεις να πας, να ξέρεις ότι την πρώτη μέρα ειδικά το πρωί γίνεται ΧΑΜΟΣ, η ουρά κάνει γύρους και έρχεται μέχρι ασθενοφόρο και μοιράζουν και μπουκαλάκια με νερό αν έχει ζέστη !

Δεν είναι σίγουρο ότι θα το βρεις 100% γιατί γεμίζουν τα καλάθια κατά την διάρκεια της ημέρας με διάφορα προιόντα, ειδικά σε εργαλεία "ακριβά" ή ογκώδη σπάνια έχω δει να υπάρχει συνέχεια απόθεμα.

Χαμός γίνεται στα ρούχα - παπούτσια κλπ πλακώνουν όλες οι φυλές του κόσμου και η σειρά για τα ταμεία είναι τεράστιες παρόλο που εκεί που έχει μεταφερθεί τον τελευταίο χρόνο είναι περισσότερα τα ταμεία.

 

Είναι στην γειτονιά μου και όσες φορές έχω πάει (Όχι πρώτη μέρα!) μπήκα είδα και βγήκα. Υπολογίζω ότι θα φας τουλάχιστον στην καλύτερη περίπτωση 1+ ώρα μόνο στα ταμεία!

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Magnum said:

 

Αν αποφασίσεις να πας, να ξέρεις ότι την πρώτη μέρα ειδικά το πρωί γίνεται ΧΑΜΟΣ, η ουρά κάνει γύρους και έρχεται μέχρι ασθενοφόρο και μοιράζουν και μπουκαλάκια με νερό αν έχει ζέστη !

Δεν είναι σίγουρο ότι θα το βρεις 100% γιατί γεμίζουν τα καλάθια κατά την διάρκεια της ημέρας με διάφορα προιόντα, ειδικά σε εργαλεία "ακριβά" ή ογκώδη σπάνια έχω δει να υπάρχει συνέχεια απόθεμα.

Χαμός γίνεται στα ρούχα - παπούτσια κλπ πλακώνουν όλες οι φυλές του κόσμου και η σειρά για τα ταμεία είναι τεράστιες παρόλο που εκεί που έχει μεταφερθεί τον τελευταίο χρόνο είναι περισσότερα τα ταμεία.

 

Είναι στην γειτονιά μου και όσες φορές έχω πάει (Όχι πρώτη μέρα!) μπήκα είδα και βγήκα. Υπολογίζω ότι θα φας τουλάχιστον στην καλύτερη περίπτωση 1+ ώρα μόνο στα ταμεία!

 

 

 

Άρα δεν είναι για πολλά-πολλά...Θα το σκεφτώ αν θα πάω...

:)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, The One said:

Έχει δοκιμασει κανείς το φορτιστή μπαταριών Tronic?

Θα ήθελα να ακουσω εντυπώσεις

Δουλεύει... Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

Δοκιμάζει λίγο τις μπαταρίες: Εάν είναι κακές, στο λέει επί τόπου. Εάν είναι κάπως γεμάτες, τις εκφορτίζει. Εάν είναι άδειες, τις γεμίζει. Όταν γεμίσουν, σε ενημερώνει. Νομίζω τα κάλυψα όλα :).

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.