Jump to content



AMD ZEN thread


jesus

Recommended Posts

πριν 7 λεπτά, το μέλος PanosXidis έγραψε:

Ανεβάστε τέτοια να βλέπω όπως εποχές 8350 :hehe::hehe::hehe::hehe::amen::amen::amen:

 

Η πλάκα ξέρεις ποιά είναι; Ότι όταν κυκλοφόρησαν οι 8XXX είχε γίνει ολόκληρη ιστορία με καταταδρομικές εδώ για να μας πείσουν για το πόσο σουπερ ουαου cpu είναι-ήταν το σαπάκι και τώρα που όντως μιλάμε για πολύ καλά cpu, βλέπω πολύ λίγη υπεράσπιση και γενικά ξενέρωμα. Άβυσσος η ψυχή του fan!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, 9000+rpm said:

Πληρωσε η ιντελ τους ρεβιουεερς να μαγειρεψουν αποτελεσματα.

Φταινε οι gaming developers που δεν εχουν φτιαξει τα παιχνιδια να δουλεουνε σε 16 thread.

Και γενικα ολοι φταινε και θαβουνε τα αμδ προιοντα.

Καλα κρασια.

1) Αυτό που έχει κυκλοφορήσει είναι ότι η Intel έστειλε email σε κάποιους reviewers λέγοντάς τους: «Επικοινωνήστε μαζί μας πριν δημοσιοποιήσετε το οτιδήποτε». Τάδε έφη semiaccurate τουλάχιστον.

2) Το θέμα δεν είναι εάν τα games δουλεύουν 1 ή 16 threads επί του παρόντος αλλά κατά πόσο μπορούν να παίξουν στον κάθε πυρήνα του Ryzen. Διαφορετική αρχιτεκτονική είναι και μάλιστα ολοκαίνουργια. Προφανώς υπάρχει θέμα στο κομμάτι του optimization.

3) Βασικά ελάχιστοι θάβουν τα συγκεκριμένα amd προϊόντα. Εδώ μέσα, βέβαια, είναι αλλιώς τα πράγματα, μπορεί και αναλόγως του πόσο έχει πονέσει η τσέπη του καθενός για να στήσει μηχάνημα...

@PanosXidis Να τον βάλεις στα 5,5GHz για να έχεις απόλυτο δίκιο... 

@Trexx Δεν υπάρχει λόγος για συγκρούσεις φίλε. Εσείς θα συνεχίσετε να τα σκάτε στην Intel Ο,ΤΙ κι αν γίνει οπότε σε 3 χρόνια θα έχει μόνον αυτή να κάνει παιχνίδι. Περαστικά μας ομαδικώς βέβαια αλλά έτσι θα γίνει στο τέλος...

Έγινε επεξεργασία από cna
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος cna έγραψε:



@Trexx Δεν υπάρχει λόγος για συγκρούσεις φίλε. Εσείς θα συνεχίσετε να τα σκάτε στην Intel Ο,ΤΙ κι αν γίνει οπότε σε 3 χρόνια θα έχει μόνον αυτή να κάνει παιχνίδι. Περαστικά μας ομαδικώς βέβαια αλλά έτσι θα γίνει στο τέλος...

 

Ποιές συγκρούσεις και ποιοί είμαστε "εμείς"; Δεν θυμάμαι να διαφωνήσαμε κάπου στο τοπικ των ryzen. Προσωπικά αν χρειαζόμουν τώρα cpu, σε 1700 θα πήγαινα καρφωτός. Τι να σκάσω σε intel; Το 2011 πήρα 2500 στα 170 ευρώ και από το πλαίσιο μάλιστα και η amd έκανε 6 χρόνια να βγάλει καλύτερο cpu. Τώρα που το έβγαλε, εδώ είμαι και το λέω.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, cna said:

1) Αυτό που έχει κυκλοφορήσει είναι ότι η Intel έστειλε email σε κάποιους reviewers λέγοντάς τους: «Επικοινωνήστε μαζί μας πριν δημοσιοποιήσετε το οτιδήποτε». Τάδε έφη semiaccurate τουλάχιστον.
 

Μαλακίες. Αυτό που είχε γίνει ήταν ένας sales manager της intel είπε σε κάποιον που ήθελε να το γυρίσει σε ryzen μηχανήματα, επικοινώνησε μαζί μου πριν πάρεις κάτι για προσφορά. Ουάο.

 

Είμαι amd fan εδώ και καιρό αλλά μη το χέσουμε κι'ολας. Γιατί η AMD (PR) και αν τα σκάτωσε σε αυτό το launch. 

 

Μη λαμβάνοντας υπ'όψιν ότι προτείναν σαν valid benchmark 4k και 1440p για CPU benches έχουμε:

 

Θυμάστε τα side-by-side του ryzen με τον broadwell-e που είχαν τέλη Φεβρουαρίου; Ε κάποιοι απο σας θα το ξέραν ότι ήταν downclocked οι Intel στα ίδια MHz του ryzen "και καλά για parity" παπαριές αλλά τεσπα. Ότι χρησιμοποιούσαν dual channel RAM  μόνο το ξέρετε;

 

Μετά το ξέρετε ότι έλεγαν στους reviewers να κάνουν disable to extra boost στους Intel ή πώς λέγεται η μαλακία που έχουν μερικές μητρικές και αντί για π.χ. 4c =3.5G, 2c = 3.7G, 1c = 4GHz, κάνει το boost σε όλους τους πυρήνες το τελευταίο στεπ (4c=4GHz);

 

Νταξ η Intel είναι η ρίζα του κάθε κακού, η NVIDIA χειρότερη από την πεθερά μου, αλλά και η AMD δεν είναι και κάνας άγιος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Trexx said:

 

Ποιές συγκρούσεις και ποιοί είμαστε "εμείς"; Δεν θυμάμαι να διαφωνήσαμε κάπου στο τοπικ των ryzen. Προσωπικά αν χρειαζόμουν τώρα cpu, σε 1700 θα πήγαινα καρφωτός. Τι να σκάσω σε intel; Το 2011 πήρα 2500 στα 170 ευρώ και από το πλαίσιο μάλιστα και η amd έκανε 6 χρόνια να βγάλει καλύτερο cpu. Τώρα που το έβγαλε, εδώ είμαι και το λέω.

Μεταξύ μας δεν διαφωνήσαμε αλλά από την άλλη την μια λέμε ότι ο 1700 είναι λουκουμάκι αλλά από την άλλη 3 σελίδες και βάλε τρωγόμαστε για τα παιχνίδια ενώ ακόμη και τα windows έχουν θέμα στο να δουλέψουν το τσιπάκι σωστά. Δεν μας φαίνεται καθόλου παράξενο δηλαδή που στα cpu benchmark χτυπιέται στα ίσα με 6900Κ και στα μισά με 7700Κ αλλά στα παιχνίδα «πατώνει»; Τί έγινε ξαφνικά; Χάλασε το τσιπάκι; Κι όσο συνεχίζεται αυτό το βιολί τόσο περισσότερο μένει στο μυαλό των περισσότερων ότι οι Ryzen είναι γτπ.

@Volrath Γνωστά όλα αυτά αλλά επίσης είναι και κάπως λογικό: εάν θέλεις να τεστάρεις ΜΟΝΟ το IPC κλείνεις όλα τα υπόλοιπα και πας σε clock to clock  καταστάσεις (ίδια GHz κλπ). Από την άλλη, όπως φαίνεται και από το τεστ συμπίεσης, στην συμπίεση η Intel έχει προβάδισμα λόγω quad channel αλλά στην αποσυμπίεση η κατάσταση είναι εντελώς διαφορετική. Αυτό, τουλάχιστον, κατέγραψαν τα reviews...

Έγινε επεξεργασία από cna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, gdp77 said:

Έχει ασχοληθεί κάποιο review με scalability σε σχέση με ταχύτητα της ram? Επίσης με τη ram τι παίζει, μέχρι πόσα MHz μπορεί να σηκώσει το CPU και με ποια Mobo?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 

Δεν ειναι ακριβως scalability, αλλα παιζει ~3400CL11@1T εδω , αν αυτο εννοεις.

 

Σιγα σιγα θα καλυφθουν και τα ενδιαμεσα steps συχνοτητων και για διαφορετικες ψυξεις.

 

Με CROSSHAIR VI ειναι το παραπανω 

Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, 9000+rpm said:

Εγω το μονο που βλεπω ειναι οτι παντου φανταζεστε πλεχτανες.

Φταιει η ιντελ, για τον τροπο που γινονται τα ρεβιου.

Πληρωσε η ιντελ τους ρεβιουεερς να μαγειρεψουν αποτελεσματα.

Φταινε οι gaming developers που δεν εχουν φτιαξει τα παιχνιδια να δουλεουνε σε 16 thread.

Και γενικα ολοι φταινε και θαβουνε τα αμδ προιοντα.

Καλα κρασια.

 

 

2 hours ago, 9000+rpm said:

Εγω το μονο που βλεπω ειναι οτι παντου φανταζεστε πλεχτανες.

Φταιει η ιντελ, για τον τροπο που γινονται τα ρεβιου.

Πληρωσε η ιντελ τους ρεβιουεερς να μαγειρεψουν αποτελεσματα.

Φταινε οι gaming developers που δεν εχουν φτιαξει τα παιχνιδια να δουλεουνε σε 16 thread.

Και γενικα ολοι φταινε και θαβουνε τα αμδ προιοντα.

Καλα κρασια.

Προς early adopters testers να μην μας λενε και intel fanboys.Aπαραδεκτα πραγματα  για 2017 δε ξερω ποιος φταει αλλα τραγικο beta launch

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Helly Κακό το λες, τραγικό μάλλον δεν το λες. Πήγε ο παπάροβιτς κι έβαλε την 1511 έκδοση των windows. Γιατί δεν πήγε ακόμη πιο πίσω να βάλει την beta? Φταίει η AMD γι' αυτό; Εκεί που φταίει η AMD είναι για τους chipset drivers. Μετά πάει πάλι ο ίδιος παπάροβιτς και χωρίς να έχει εγκαταστήσει τους usb drivers περιμένει να δουλέψουν όλα άψογα! 
Ε, πλάκα κάνουμε, έτσι;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω αϋπνίες..

2 ερωτήσεις θα κάνω χωρίς να σημαίνει ότι υποστηρίζω κάποια μεριά.

εννοούμε δυο επεξεργαστές που σε ανάλυση 1024, έχουν 100 fps διαφορά,

σε ανάλυση 720, 20fps.

σε ανάλυση 1080,10 και στην ανάλυση(2κ,4κ) που παίζω καμία διαφορά.

 

Ποιος θεωρείται καλύτερος;

και

ποιος θεωρείται καλύτερα για μένα;

 

υ.γ τυχαία νούμερα.

υ.γ2 αν η διαφορά στην ανάλυση που παίζω έχουν 0,5-1fps την θεωρώ ίδια.

 

ευχαριστώ

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω αϋπνίες..
2 ερωτήσεις θα κάνω χωρίς να σημαίνει ότι υποστηρίζω κάποια μεριά.
εννοούμε δυο επεξεργαστές που σε ανάλυση 1024, έχουν 100 fps διαφορά,
σε ανάλυση 720, 20fps.
σε ανάλυση 1080,10 και στην ανάλυση(2κ,4κ) που παίζω καμία διαφορά.
 
Ποιος θεωρείται καλύτερος;
και
ποιος θεωρείται καλύτερα για μένα;
 
υ.γ τυχαία νούμερα.
υ.γ2 αν η διαφορά στην ανάλυση που παίζω έχουν 0,5-1fps την θεωρώ ίδια.
 
ευχαριστώ

Αν αποκλείσεις την περίπτωση κάποια στιγμή να αλλάξεις GPU, τότε ο καλύτερος για σένα είναι ο πιο φτηνός. Αν όμως κάποια στιγμή παίζει να αλλάξεις GPU, τότε πρέπει να εξετάσεις ποιος έχει καλύτερο performance στο gaming, τώρα και στο μέλλον (με βάση ποτε θα αλλάξεις GPU)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Helly said:

 

Προς early adopters testers να μην μας λενε και intel fanboys.Aπαραδεκτα πραγματα  για 2017 δε ξερω ποιος φταει αλλα τραγικο beta launch

 

Ούαου... ο τύπος δηλαδή είναι σε άλλο επίπεδο τελείως.

Μας είπε πως για να τρέξει stable το νέο σύστημα που θα αγοράσουμε, πρέπει να βάλουμε τους τελευταίους drivers και τελευταίο BIOS.

Έλα ρε φίλαρακι. Γροθιά στο κατεστημένο...

 

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ρίχνοντας ματιές για μητρικές Ryzen βλέπω οτι δεν υπάρχει μεγάλη διαθεσιμότητα.

Στο computeruniverse πχ έχει μόλις 3 μοντέλα ετοιμοπαράδοτα και τα υπόλοιπα με παραγγελία και παράδοση 3-4 εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Επειδή εχω αϋπνίες..

2 ερωτήσεις θα κάνω χωρίς να σημαίνει ότι υποστηρίζω κάποια μεριά.

εννοούμε δυο επεξεργαστές που σε ανάλυση 1024, έχουν 100 fps διαφορά,

σε ανάλυση 720, 20fps.

σε ανάλυση 1080,10 και στην ανάλυση(2κ,4κ) που παίζω καμία διαφορά.

 

Ποιος θεωρείται καλύτερος;

και

ποιος θεωρείται καλύτερα για μένα;

 

υ.γ τυχαία νούμερα.

υ.γ2 αν η διαφορά στην ανάλυση που παίζω έχουν 0,5-1fps την θεωρώ ίδια.

 

ευχαριστώ

 

Καλυτερος/ταχυτερος ειναι προφανως αυτος λες οτι δινει περισσοτερα fps στα 720p και 1080p.

Καλυτερος για εσενα αν δεν κανεις αναβαθμιση ποτε σε gpu, ειναι προφανως ο φθηνοτερος που σου τερματιζει την gpu σου σε 2κ και 4κ αναλυση που παιζεις.

Αν ομως θες ενα cpu που να καλυπτει και τις μελλοντικες σου αναβαθμισεις σε Gpu,ωστε να εκμεταλευεσαι τις καρτες σου στο επαρκο και να μην χανεις καθολου καρε(να μην εχεις gpu bottleneck δηλαδη) τοτε θα παρεις τον δυνατοτερο απο τους 2 που λες.

Αν σημερα με μια 1080gtχ εχουν διαφορα στα 1080p αλλα  2κ καμια διαφορα ιδια fps,  με την 1180gtχ που θα βγει του χρονου τα 10καρε διαφορα θα πανε στην 2κ αναλυσh, με την 1280gtx θα εχουν πλεον 20καρε στην 2K αναλυση και οχι στα 720p πλεον κτλ.(Eπισης τυχαια τα νουμερα).

 

Ειτε καταβαινεις αναλυση με την ιδια gpu, ειτε μενειςστην ιδια αναλυση αλλα βαζεις ταχυτερη καρτα γραφικων το cpu load/ οι απαιτησεις για cpu horsepower  αυξανονται και στις 2 περιπτωσεις.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάλι δεν θα έχει διαφορά κατ'εμε καθώς οι απαιτήσεις των παιχνιδιών αυξάνουν.

 

Φέτος με κάρτα των 250-300 ευρώ θα παίζει με 25-50 καρέ,το ίδιο και του χρόνου στα νέα games. Εκτός αν πάρει νέα κάρτα του χρόνου και παίζει τα φετινά.

 

Αν παίζεις στα 1440p και παίρνεις κάρτες με τόσα λεφτά, δεν έχει τόσο διαφορά ο επεξεργαστής. Αν ξαφνικά οι 250ευρες κάρτες σηκώνουν 100 fps τότε δεν με νοιάζει να μου κόβει ο τσιπιγιου 10 frames. Μια ζωή γύρω στα 30-40 fps έπαιζα (σνιφ)

 

 

Εντελώς άσχετο ότι, ναι ο Χ επεξεργαστής είναι καλύτερος στο gaming. Απλά περιγράφω τη δικιά μου περίπτωση του casual gamer που δεν σκάει πολλά λεφτά σε τζιπιγιου.

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GoMaR said:

Επειδή εχω αϋπνίες..

2 ερωτήσεις θα κάνω χωρίς να σημαίνει ότι υποστηρίζω κάποια μεριά.

εννοούμε δυο επεξεργαστές που σε ανάλυση 1024, έχουν 100 fps διαφορά,

σε ανάλυση 720, 20fps.

σε ανάλυση 1080,10 και στην ανάλυση(2κ,4κ) που παίζω καμία διαφορά.

 

Ποιος θεωρείται καλύτερος;

και

ποιος θεωρείται καλύτερα για μένα;

 

υ.γ τυχαία νούμερα.

υ.γ2 αν η διαφορά στην ανάλυση που παίζω έχουν 0,5-1fps την θεωρώ ίδια.

 

ευχαριστώ

Η θεωρία λέει το εξής.

 

1. Σε real world gaming και ανθρώπινες αναλύσεις, τα παιχνίδια είναι ή πρέπει να είναι GPU bound.  Όπερ μεθερμηνευόμενον, το τι επεξεργαστή θα επιλέξεις (μέσα σε ένα ανθρώπινο πλαίσιο φυσικά) είναι σχετικά αδιάφορο.

 

2. Υπάρχουν real world σενάρια όπου ο επεξεργαστής σου παίζει ρόλο. Και αυτά έχουν να κάνουν είτε με competitive / professional gaming (όπου κόβουμε graphic settings και παίζουμε σε μέτριες αναλύσεις για να έχουμε FPS στον θεό), είτε με 1080p high refresh rate gaming, όπου θέλουμε το ακριβό μας TN μόνιτορ με τα πολλά Hz να δουλεύει σε αυτά ενώ τερματίζουμε σε ultra τα graphic settings.

 

Με λίγα λόγια, είτε αγοράζουμε επεξεργαστή που δεν μας μπουκώνει τα 60FPS σε αναλύσεις 1440p+, είτε επεξεργαστή που δεν μπουκώνει τα όσα Hz έχει το ακριβό μας  gaming monitor σε 1080p.  Οι περισσότεροι επεξεργαστές στην αγορά καλύπτουν το πρώτο (λόγω του ότι σε αυτές τις αναλύσεις έχουμε GPU bound σενάρια), αλλά και το δεύτερο (καθώς οι δυνατές κάρτες γραφικών την έχουν την 1080p ανάλυση για πλάκα).

 

3. Υπάρχει το επιχείρημα πως αναβαθμίζουμε κάρτα γραφικών πιο γρήγορα από επεξεργαστή. Μπορεί ο επεξεργαστής μας τώρα να μας καλύπτει (δλδ το παιχνίδι να είναι GPU bound στην ανάλυση που παίζουμε) αλλά στο μέλλον με πιο δυνατή κάρτα γραφικών τα νέα παιχνίδια να είναι CPU bound, χάνοντας το 100% της απόδοσης που θα μπορούσαμε να έχουμε δυνητικά. Υπό αυτή την συνθήκη, έχει νόημα να διαβάζεις benches παιχνιδιών σε γελοίες αναλύσεις και μη real life σενάρια, καθώς αυτά σου δίνουν μια χρήσιμη ματιά στο μέλλον. 

 

4. Υπάρχει επίσης το επιχείρημα πως όσο περνάει ο καιρός τα παιχνίδια και οι μηχανές τους αυξάνουν την εκμετάλλευση των πυρήνων του επεξεργαστή σου (βλέπε τι παίζει σε game AI στο εγγύς μέλλον για παράδειγμα), οπότε ένας επεξεργαστής με λιγότερους πυρήνες μπορεί να έχει μεγαλύτερο πρόβλημα στο μέλλον. To κατά πόσο αυτό θα συμβεί σε εμάς πιο γρήγορα από το σενάριο 3 μέλλει να το δούμε, αλλά ήδη υπάρχουν ενδείξεις πως ο πολύ καλός vfm i3 δεν μας καλύπτει πλέον σε κάποια σενάρια, και πως ο μέχρι σήμερα ιδανικός για την δουλειά i5 υπολείπεται σε αρκετά νέα παιχνίδια του μεγαλύτερου i7.

 

TL;DR, αυτή την στιγμή δεν μπορείς να κάνεις "λάθος", ότι και να επιλέξεις. Τα παιχνίδια βασίζονται στην κάρτα γραφικών σου. Αν μπορείς να πάρεις φθηνότερο επεξεργαστή και πιο δυνατή κάρτα γραφικών, το αποτέλεσμα που θα έχεις θα είναι πάντα καλύτερο από το αντίθετο.

 

Επίσης, αν τυχαίνει να κάνεις και άλλες εργασίες ταυτόχρονα με το gaming σου (πχ video encoding, streaming, heavy browsing κτλ) υπάρχουν κάποιες περιπτώσεις που θα σου ταίριαζε ο μεγαλύτερος αριθμός πυρήνων/threads, ασχέτως τελικής αποδόσεως στο παιχνίδι. Υπό αυτή την έννοια, ενδέχεται ο R5 6c/12t στην τιμή του i5 να είναι αρκετά ανταγωνιστικός. Το αυτό για τον R3 4c/8t στην τιμή του i3.

Έγινε επεξεργασία από Dante80
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος l2phile έγραψε:

Πάλι δεν θα έχει διαφορά κατ'εμε καθώς οι απαιτήσεις των παιχνιδιών αυξάνουν.

 

Φέτος με κάρτα των 250-300 ευρώ θα παίζει με 25-50 καρέ,το ίδιο και του χρόνου στα νέα games. Εκτός αν πάρει νέα κάρτα του χρόνου και παίζει τα φετινά.

 

Αν παίζεις στα 1440p και παίρνεις κάρτες με τόσα λεφτά, δεν έχει τόσο διαφορά ο επεξεργαστής. Αν ξαφνικά οι 250ευρες κάρτες σηκώνουν 100 fps τότε δεν με νοιάζει να μου κόβει ο τσιπιγιου 10 frames. Μια ζωή γύρω στα 30-40 fps έπαιζα (σνιφ)

Αν δεν νοιαζει εσενα να χανεις καρε και εισαι ικανοποιημενος να παιζεις με 30καρε, ειναι σεβαστα ολα αυτα αλλα καμια σχεση δεν εχουν αυτα με την ερωτησh που εκανε το παιδι πιο πανω.

Ενα χρηστη που ικανοποιεται να παζει με 30 καρε, δεν τον νοιαζουν ουτε ακριβες gpu, ουτε ακριβες οθονες και προφανως ουτε cpu με 400 και 500 ευρω για τα οποια γινετε η κουβεντα(εκτος αν χρειαζεται cpu horspower για αλλα πραγματα οχι για gaming παντως).

Το παραδειγμα οτι "εγω καλυπτομαι με nissan αλμερα τι να την κανω την ferrari δεν μου χρειαζεται" οκ , αλλα απο αυτο δεν προκυπτει οτι almera=ferrari.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, FrOsT said:

Από 3570κ 4.5 σε 6700κ 4.7 ,30αρι guild raid nighthold botanist hc έπεφτα minimum εγώ 35fps και ο άλλος είχε 45fps και οι δύο γράφαμε με shadowplay και να δούμε την διαφορά μετά το raid.

Έτσι όπως το έχουν κάνει τώρα με τα καινουρια max settings κάνει διαφορά ακόμα και έξω στον κόσμο μόνος σου να είσαι με τον 3570κ 4.5 να μην μπορεί να κρατήσει παντού τα 60 ούτε για πλάκα... Τόσο ένας 4790κ όσο και ο 6700κ βγάζουμε περισσότερα fps με παρόμοιες gpu (1070-980ti)

Τώρα με τον 1700 που έχει χαμηλό στοκ δεν ξέρω τι παίζει ακόμα, δεν έχω δει κάποιον να δείχνει νούμερα...

Ακόμα παίζεις; Αν είναι να κανονίσουμε μία δοκιμή emoji14.png

Sent from my LEX720 using Tapatalk

παιζω παιζω το legion εγω ειμαι με 3770κ και στο raid παω 47 48 αλλα θελω 60 γιαυτο θελω να δω ενα bench me 1700 να δω αν η πυρηνες μου το δωσουν

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.