Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

πριν 26 λεπτά, το μέλος honda22 έγραψε:

1st shot. Αν δεν με δείτε αύριο online, press F to pay respects. ?

 

Μια χαρά θα είσαι, αφού έχεις επιζήσει από εμάς, δηλαδή την Unholy Trinity  @DEADLAZARUS  @Seek & Find και την αφεντιά μου, δεν σε πιάνει τίποτα πιά.

  • Agree 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Άντε ρε σαχλέ με τις ακίδες σου

  Reveal hidden contents

241110459_4540041852683234_5820368422036

 

Aφηστε τη φυση να κανει τη δουλεια της. Δε θα λειψουν απο την ανθρωποτητα αυτοι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, panoc said:

Aφηστε τη φυση να κανει τη δουλεια της. Δε θα λειψουν απο την ανθρωποτητα αυτοι.

Spoiler

May be an image of text

 

 Άτομα σαν τους παραπάνω, παίρνουν κόσμο στο λαιμό τους. Θα μιλούσα για φυσική επιλογή, αλλά λίγο το ένα, λίγο τ'άλλο, έχω χάσει την όποια ελπίδα μου και πλέον οι απλώς, δυνητικά επικίνδυνοι, είναι εν δυνάμει αυτουργοί σε πράξεις κατακριτέες, δολοφονικές. 

Οι πραγματικοί σκεπτικιστές, καταλαβαίνουν κάποια στιγμή. Έχουμε 1-2 στη δουλειά. Αντιλήφθηκαν, πήραν από λόγια, τους συγχαίρω για το γεγονός ότι έκατσαν να ακούσουν πέντε πράγματα. Υπάρχουν αυτοί οι άνθρωποι.

 

Οι αρνητές (για να μην πω άλλες λέξεις - θα πω αρνητές και ανορθολογιστές), είναι καμμένο χαρτί. Τελεία και παύλα. 

Έχω σταματήσει την όποια προσπάθεια και δεν θα συνεχίσω να προσπαθώ. Θα αφήσω την φύση να κάνει την δουλειά της, αλλά δεν είμαι αισιόδοξος. 

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

. Θα αφήσω την φύση να κάνει την δουλειά της, αλλά δεν είμαι αισιόδοξος

Απλά χρειάζεται περισσότερο χρόνο. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p55 said:

 

Εγώ ανησυχώ μήπως μετά το εμβόλιο γίνει καλημεράκιας, τίποτε άλλο.

Εγώ θέλω να εμβολιαστώ μπας και ομορφύνω, αλλά οι σαλτιμπάνγκοι δεν με αφήνουν , θέλει 6 μήνες από την νόσο λέει. ?

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tommybertsen said:

Εγώ θέλω να εμβολιαστώ μπας και ομορφύνω, αλλά οι σαλτιμπάνγκοι δεν με αφήνουν , θέλει 6 μήνες από την νόσο λέει. ?

 

....εγω περιμενω την τριτη δοση.

...κ η αδερφη μου την περασε την ιωση κ δεν της επιτρεπουν να εμβολιαστει.

 

btw tommy...

 

Spoiler

3-0 Football GIF by KV Kortrijk - Find & Share on GIPHY

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, GFFermari said:

...κ η αδερφη μου την περασε την ιωση κ δεν της επιτρεπουν να εμβολιαστει.

 

Εύχομαι "αναίμακτα"

 

Ναι ρε φίλε, να θέλει ο κόσμος να γίνει "άλλος άνθρωπος", και να μην τον αφήνουν :hehe: 

17 minutes ago, GFFermari said:

...κ η αδερφη μου την περασε την ιωση κ δεν της επιτρεπουν να εμβολιαστει.

 

Εύχομαι "αναίμακτα"

 

Ναι ρε φίλε, να θέλει ο κόσμος να γίνει "άλλος άνθρωπος", και να μην τον αφήνουν :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

dd4329f22c1b49aca6ac924f855a71a2.jpg
WWW.CAPITAL.GR

Σύμφωνα με τον ΠΟΥ το παραλλαγμένο στέλεχος παρουσιάζει μεταλλάξεις που μπορεί να σημαίνουν ότι είναι...

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος paxman έγραψε:

Προσωπικά μετά τη δεύτερη δόση έκοψα το τσιγάρο οπότε "εμείς" μπορούμε να ισχυριστούμε ότι έχει και παράπλευρα οφέλη ενώ οι "άλλοι" ότι σου αλλοιώνει το DNA ... ?

Το στόρυ έχει ως εξής :

Τη 2η δόση την έκανα 6/7 08:30 το πρωί. Από το μεσημέρι και μετά ένιωθα πολύ καταβεβλημένος και από το απόγευμα και μετά έκανα τα δεκατάκια μου. Παρόλα αυτά έκανα 5-6 τσιγάρα.

Το βράδυ ο συνδυασμός δέκατα - ζεστή = air-conditioning δεν με άφησε να κοιμηθώ πάνω από δύο ώρες από το σκεπάζομαι - ζεσταίνομαι, ξεσκεπάζομαι - κρυώνω. Περιττό να πω ότι ξύπνησα σε κατάσταση "σάπιο μύδι" που όμως και μόνο στη σκέψη του τσιγάρου αηδίαζα.

Εκμεταλλεύτηκα λοιπόν το window of opportunity και είμαι από τις 7/7 άκαπνος.

 

 

Άρα μάλλον έχουν δίκιο!!!! Σε αλλοίωσε το εμβόλιο!!!!!! Το έκοψες νωρίτερα από ότι είχες σκοπό!!!! ?

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Στα του θέματος, τα αντισώματά μου σε ένα μήνα έχουν πέσει από τα 1000 στα 550. Αυτό σημαίνει 2 τινά:

1. Η ανάλυση της Βιοϊατρικής είναι για τα πανηγύρια

2. Δεν έχει πιάσει η 1 από τις 2 δόσεις μου.

 

Επειδή η ανάλυση για τον κορωνοϊό δεν είναι διαπιστευμένη (σύμφωνα με το χαρτί που παρέλαβα), έκανα μια καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή για το νόημα του ποσοτικού προσδιορισμού σε μία ανάλυση στην οποία δεν μπορούμε να διασφαλίσουμε τα βασικά χαρακτηριστικά ενός συστήματος ποιότητας, δηλαδή επαναληψιμότητα κλπ.

Αν ισχύει όμως, περιμένω την τρίτη δόση εναγωνίως :p 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sotiris said:

Στα του θέματος, τα αντισώματά μου σε ένα μήνα έχουν πέσει από τα 1000 στα 550. Αυτό σημαίνει 2 τινά:

1. Η ανάλυση της Βιοϊατρικής είναι για τα πανηγύρια

2. Δεν έχει πιάσει η 1 από τις 2 δόσεις μου.

 

Επειδή η ανάλυση για τον κορωνοϊό δεν είναι διαπιστευμένη (σύμφωνα με το χαρτί που παρέλαβα), έκανα μια καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή για το νόημα του ποσοτικού προσδιορισμού σε μία ανάλυση στην οποία δεν μπορούμε να διασφαλίσουμε τα βασικά χαρακτηριστικά ενός συστήματος ποιότητας, δηλαδή επαναληψιμότητα κλπ.

Αν ισχύει όμως, περιμένω την τρίτη δόση εναγωνίως :p 

 

Το ότι μπορείς να κάνεις μέτρηση του αριθμού των αντισωμάτων ξέρεις ότι δε σημαίνει πως μπορείς να ποσοτικοποίησεις την ανοσοπροστασία που είναι σε θέση να σου προσφέρουν σε περίπτωση προσβολής από τον ιό.

 

Νομίζω έχεις κάνει δύο Pfizer; Τότε η πιθανότητα να μην έχει "πιάσει" η μία είναι εξαιρετική χαμηλή. Είναι μεγαλύτερη στα AZ, λόγω της περιστασιακής ανοσολογικής απόκρισης στον φέροντα αδεονοϊό. Επιπλέον, στα AZ η προστασία είναι καλύτερη με μεγαλύτερο μεσοδιάστημα μεταξύ δόσεων.

 

Βέβαια και η φύση της προστασίας ανάμεσα στα δύο εμβόλια είναι αρκετά διαφορετική, οπότε δεν έχει νόημα η σύγκριση των τεστ αντισωμάτων μεταξύ διαφορετικών εμβολίων. Αρκετές φορές δεν έχει ούτε μεταξύ διαφορετικών ανθρώπων.

 

Γι αυτούς τους λόγους και γω περιμένω μια 3η δόση με Pfizer, μετά τις 2 με AZ.

 

Δεν ξέρω τι τύχη θα έχεις με την καταγγελία σου, γιατί τα τεστ αντισωμάτων γενικά δε διαφημίζονται ως ακριβής μέτρηση της προστασίας απέναντι στο ενδεχόμενο νόσησης. Απλά κοίτα να τελειώνεις γρήγορα, γιατί οσονούπω βλέπω να τους ενοχλώ ξανά για άλλο θέμα και δε θέλω να τους βρω απασχολημένους. ?

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

AZ νομίζω είχε κάνει.

Το αστείο είναι ότι κάποιες χώρες νομίζω κάνανε το διάστημα μεταξύ των δόσεων μεγαλύτερο από ότι έλεγε η εταιρία και τελικά αυτό φαίνεται ότι βγαίνει σε καλό ή κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.