Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

On 29/5/2021 at 9:20 ΜΜ, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Το κακό είναι ότι, στον κύκλο μου, υπάρχουν άνθρωποι, οι οποίοι έχουν πειστεί ότι το leak έχει γίνει για να καταστρέψουν σιγά σιγά τον κόσμο.... Oh well..

 

Δηλαδή εσύ θεωρείς τυχαία την ατάκα στη διαφήμιση 5G της κοσμοτε  που λέει "Ελάτε να σχεδιάσουμε τον κόσμο από την αρχη" ;;

  • Agree 1
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

πριν 1 λεπτό, το μέλος honda22 έγραψε:

Δηλαδή εσύ θεωρείς τυχαία την ατάκα στη διαφήμιση 5G της κοσμοτε  που λέει "Ελάτε να σχεδιάσουμε τον κόσμο από την αρχη" ;;

 

Αφού ρε θέλει η ταναπου να κρυφτεί και η χαρά δε την αφήνει.

 

 

Spoiler

 Κάτω η νεα τάξη πραγμάτων.

 

Spoiler

Snowflake alert

 

Spoiler

Snowflake alert

 

Spoiler

ΑΦΙΠΝΙΣΤΙΤΑΙ ΑΔΕΡΦΙΑ ΠΡΙΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ Η ΤΕΛΕΥΤΕΑ ΜΑΧΗ ΘΑ ΔΩΘΗ ΣΤΗ ΑΓΙΑ ΓΗ ΤΟΥ ΕΚΛΕΤΚΟΥ ΛΑΟΥ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΜΠΡΟΣ ΕΝΟΜΕΝΗ ΘΑ ΝΗΚΙΣΟΥΜΕ

 

 

 

 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

720_780400_cc4d62d02e-b3f1357925bc6518.j
WWW.ENIKOS.GR

Σήμερα το πρωί οι γιατροί προχώρησαν και στην αποσωλήνωση της άτυχης...

 

 

Η οικογένεια της παραπάνω μακαρίτισσας κάνει like στις ειρωνίες για τσιπάκια, 5g και άλλα τέτοια πετυχημένα και καλοδέχεται την θυσία της για χάρη του κοινωνικού συνόλου έναντι των δειλών παρτάκηδων που φοβούνται τα βιαστικά εμβόλια.

 

Η καχυποψία απέναντι στην κυρίαρχη άποψη ΜΜΕ και κυβερνήσεων για κάθε μεγάλο θέμα μεγαλώνει και παραλογίζεται όλο και περισσότερο αλλά η αιτία δεν είναι μόνο η πιθανή αγραμματοσύνη, φαντασιοπληξία και συνομωσιολαγνεία των καχύποπτων αλλά και η ανεντιμότητα και η υποκρισία των φορέων των κυρίαρχων απόψεων συμπεριλαμβανομένων των ειρώνων φανατικών ακολούθων των.

 

Ο πατέρας μου εισήχθη στο Νοσοκομείο την Παρασκευή με ουρολοίμωξη και μπήκε αιφνιδιαστικά σε θάλαμο με ύποπτα covid 19 κρούσματα και παραμένει εκεί παρά το εξαρχής απύρετο και παντελή έλλειψη άλλων συνναφών συμπτωμάτων και παραμένει εκεί παρά τα 3 αρνητικά pcr! Είναι σαν να σου λένε, περιμένουνε να κολλήσει με το ζόρε!

 

Εννοείται ότι δεν μπορούμε να τον επισκεφτούμε και επειδή δεν μπορεί να μιλήσει αναγκαστικά η μόνη επαφή που έχουμε είναι η μια επικοινωνία την ημέρα που επιτρέπεται με τους γιατρούς. Ούτε φυλακή να ήτανε.

 

Ζητήσαμε το λόγο από τον παθολόγο των επειγόντων πως και τον έστειλε στους υπόπτους για covid και το μάθαμε από τον τραυματιοφορέα την στιγμή της μεταφοράς σε θάλαμο και η απάντηση είναι ότι αυτές είναι οι οδηγίες οι οποίες (αν δεν είπε ψέματα) περιλαμβάνουν και τον αιφνιδιασμό μας!

 

Κατά τ' άλλα συνεχίστε να ειρωνεύεστε ορισμένοι...

Έγινε επεξεργασία από Γιάννης_84
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:
720_780400_cc4d62d02e-b3f1357925bc6518.j
WWW.ENIKOS.GR

Σήμερα το πρωί οι γιατροί προχώρησαν και στην αποσωλήνωση της άτυχης...

 

 

Η οικογένεια της παραπάνω μακαρίτισσας κάνει like στις ειρωνίες για τσιπάκια, 5g και άλλα τέτοια πετυχημένα και καλοδέχεται την θυσία της για χάρη του κοινωνικού συνόλου έναντι των δειλών παρτάκηδων που φοβούνται τα βιαστικά εμβόλια.

 

Η καχυποψία απέναντι στην κυρίαρχη άποψη ΜΜΕ και κυβερνήσεων για κάθε μεγάλο θέμα μεγαλώνει και παραλογίζεται όλο και περισσότερο αλλά η αιτία δεν είναι μόνο η πιθανή αγραμματοσύνη, φαντασιοπληξία και συνομωσιολαγνεία των καχύποπτων αλλά και η ανεντιμότητα και η υποκρισία των φορέων των κυρίαρχων απόψεων συμπεριλαμβανομένων των ειρώνων φανατικών ακολούθων των.

 

Ο πατέρας μου εισήχθη στο Νοσοκομείο την Παρασκευή με ουρολοίμωξη και μπήκε αιφνιδιαστικά σε θάλαμο με ύποπτα covid 19 κρούσματα και παραμένει εκεί παρά το εξαρχής απύρετο και παντελή έλλειψη άλλων συνναφών συμπτωμάτων και παραμένει εκεί παρά τα 3 αρνητικά pcr! Είναι σαν να σου λένε, περιμένουνε να κολλήσει με το ζόρε!

 

Εννοείται ότι δεν μπορούμε να τον επισκεφτούμε και επειδή δεν μπορεί να μιλήσει αναγκαστικά η μόνη επαφή που έχουμε είναι η μια επικοινωνία την ημέρα που επιτρέπεται με τους γιατρούς. Ούτε φυλακή να ήτανε.

 

Ζητήσαμε το λόγο από τον παθολόγο των επειγόντων πως και τον έστειλε στους υπόπτους για covid και το μάθαμε από τον τραυματιοφορέα την στιγμή της μεταφοράς σε θάλαμο και η απάντηση είναι ότι αυτές είναι οι οδηγίες οι οποίες (αν δεν είπε ψέματα) περιλαμβάνουν και τον αιφνιδιασμό μας!

 

Κατά τ' άλλα συνεχίστε να ειρωνεύεστε ορισμένοι...

Και εμενα τον δεκεμβριο μπηκε η μανα μου με ουρολοιμωξη απο λαθος φαρμακα που της εδινε ενα ''γιατρος'' αλλα δεν εγινε τιποτα απο ολα αυτα.

Τον φεβρουαριο που ξαναπηγε για αλλο θεμα, παλι δεν εγινε κατι περαν ενος τεστ.

Δεν υπαρχει καμια τετοια οδηγια που σου λενε, να πας να δεις τι συμβαινει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Και εμενα τον δεκεμβριο μπηκε η μανα μου με ουρολοιμωξη απο λαθος φαρμακα που της εδινε ενα ''γιατρος'' αλλα δεν εγινε τιποτα απο ολα αυτα.

Τον φεβρουαριο που ξαναπηγε για αλλο θεμα, παλι δεν εγινε κατι περαν ενος τεστ.

Υπέθεσα ότι κάτι από αυτά που είδαν στις εργαστηριακές εξετάσεις που του έκαναν πριν την εισαγωγή (αίμα, ούρα, υπέρηχος, αξονική) τους χτύπησε κάποιο καμπανάκι πιθανού covid και γιαυτό τον πήγαν στα ύποπτα, δεν νομίζω ότι το έκαναν εντελώς αναίτια ή ότι όποιος πάει για οτιδήποτε τον πάνε στους covid και ελπίζω να μην υπονοείς κάτι άλλο. Αλλά έχει περάσει ολόκληρο ΣΚ και ακόμα στους covid τον έχουν, τι να πω;

Παράθεση

Δεν υπαρχει καμια τετοια οδηγια που σου λενε, να πας να δεις τι συμβαινει.

Η οδηγία αφορούσε το πως το χειρίζονται ΑΦΟΥ έχουν κρίνει ότι είναι ύποπτο, όχι το να τους πηγαίνουν όλους στην απομόνωση χωρίς λόγο.

 

Δεν μου αφήνουν περιθώριο για καμία ενέργεια και δεν θέλω και να τους πάω κόντρα γιατί φοβάμαι για το πως θα τον χειριστούν εάν τους ζορίσω. Τώρα εάν μου πουν ότι του έκαναν και τέταρτο pcr και βγήκε θετικό, πως να το πάρω; Η τελευταία ενημέρωση ήταν ότι περιμένουν να αδειάσει κρεββάτι non covid για να τον πάνε εκεί. Ελπίζω μέχρι να έρθει αυτή η στιγμή να μην έχει κολλήσει από τους διπλανούς....

Έγινε επεξεργασία από Γιάννης_84
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ότι το κράτος και τα επι μέρους μέλη του δεν έχουν καμία στοιχειώδη οργάνωση/διανομή πληροφορίας είναι και ο μεγαλύτερος λόγος που δημιουργείται όλος ο ντόρος ειδικά στην Ελλάδα.

Πριν μας λέγατε να μην φοράμε μάσκα μετά έγινε αναγκαστική κλπ κλπ.

 

Βέβαια ξεχνάνε οι Έλληνες ότι και οι ίδιοι τα αφήνουν όλα τελευταία στιγμή (π.χ. υποχρεώσεις) και τρέχουν σαν τους παλαβούς την τελευταία μέρα κλπ κλπ.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τα περί ανεντιμότητας και υποκρισίας θα είχαν νόημα μόνο για κάποιον που αναφέρεται σε "δειλούς παρτάκηδες", αλλά δεν κάνει ούτε ο ίδιος το εμβόλιο. 

Όπως κάτι YouTube scientists που φοβίζουν τον κόσμο, αλλά οι ίδιοι έχουν εμβολιαστεί, δηλαδή, αλλά από την ανάποδη.

Απ'όσο βλέπω, εδώ μέσα τουλάχιστον, όσοι σχολιάζουν υπέρ των εμβολίων, το κάνουν και οι ίδιοι με την πρώτη ευκαιρία. Άρα μάλλον πρέπει να βρεις πιο κατάλληλους χαρακτηρισμούς, εάν (όπως φαίνεται) θες να διοχετεύσεις τον εκνευρισμό σου και να "την πεις" σε κάποιους, αγαπητέ @Γιάννης_84.

 

H επίκληση στο συναίσθημα και τα "φθηνά" σχόλια περί likes συγγενών, αχρείαστα. Είναι "φθηνά" γιατί είναι πολύ εύκολα, and this goes both ways: Αν έκαναν αντίστοιχα like στους αρνητές οι συγγενείς των θυμάτων COVID (που θα έδιναν τα πάντα ώστε οι άνθρωποι που έχασαν να είχαν την ευκαιρία να εμβολιαστούν εγκαίρως - όσο κάποιοι άλλοι χαζεύουν στο YouTube για να πάρουν "επιστημονική" απόφαση), το πιθανότερο να είχε προκληθεί integer overflow στη μεταβλητή που κρατάει το σχετικό counter στο forum. Το overflow συναισθημάτων το αφήνω να το αναλογιστείς μόνος σου.

 

Εν μέρει δικαιολογημένος, λόγω της κατάστασης με τον πατέρα σου. Περαστικά του και γρήγορα να ξεμπερδέψετε.

 

Μια και είπαμε για ανεντιμότητα και υποκρισία, όμως, να πούμε άλλο ένα τρανταχτό παράδειγμα...

Ανεντιμότητα και υποκρισία είναι να ενοχλείσαι που βλέπεις συνέχεια ειδήσεις για κάποιον/κάποιους από τους (12.000+ στην Ελλάδα) θανάτους από τον "Κοροδοϊού" ("Μα καλά, μόνο από COVID πεθαίνει ο κόσμος;!" Γιατί λένε μόνο για αυτούς τους θανάτους στις ειδήσεις;" κ.α. ωραία που όλοι έχουμε διαβάσει), αλλά να μην βγαίνεις το ίδιο εύκολα από τα "ρούχα" σου όταν διαβάζεις συνέχεια ειδήσεις για τα 5 (πέντε) περιστατικά θρομβώσεων (σε 900.000+ δόσεις, δηλαδή μέσα στα στατιστικά που δίνουν και οι άλλες χώρες), ένα από τα οποία οδήγησε σε θάνατο.... Τα εισαγωγικά στα "ρούχα" όχι για τη μεταφορική σημασία της φράσης, αλλά γιατί ο βασιλιάς είναι - προφανέστατα - γυμνός.

Έγινε επεξεργασία από Shaman
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 29 λεπτά, το μέλος Shaman έγραψε:

Τα περί ανεντιμότητας και υποκρισίας θα είχαν νόημα μόνο για κάποιον που αναφέρεται σε "δειλούς παρτάκηδες", αλλά δεν κάνει ούτε ο ίδιος το εμβόλιο. 

...

Απ'όσο βλέπω, εδώ μέσα τουλάχιστον, όσοι σχολιάζουν υπέρ των εμβολίων, το κάνουν και οι ίδιοι με την πρώτη ευκαιρία. Άρα μάλλον πρέπει να βρεις πιο κατάλληλους χαρακτηρισμούς, εάν (όπως φαίνεται) θες να διοχετεύσεις τον εκνευρισμό σου και να "την πεις" σε κάποιους, αγαπητέ @Γιάννης_84.

Δεν κατακρίνω αυτούς που κάνουν το εμβόλιο, ούτε αυτούς που το φοβούνται αλλά την εξίσωση αυτών που το φοβούνται με αυτούς που μιλάνε για 5g, τσιπάκια και τέτοια και αυτό γίνεται έμμεσα για να το αρνούνται με ευκολία όταν χρειάζεται αλλά και με μπόλικη υπεροψία γιατί η χαρά δεν τους αφήνει.

 

πριν 29 λεπτά, το μέλος Shaman έγραψε:

Εν μέρει δικαιολογημένος, λόγω της κατάστασης με τον πατέρα σου. Περαστικά του και γρήγορα να ξεμπερδέψετε.

Σε ευχαριστώ.

 

πριν 29 λεπτά, το μέλος Shaman έγραψε:

Ανεντιμότητα και υποκρισία είναι να ενοχλείσαι που βλέπεις συνέχεια ειδήσεις για κάποιον/κάποιους από τους (12.000+ στην Ελλάδα) θανάτους από τον "Κοροδοϊού" ("Μα καλά, μόνο από COVID πεθαίνει ο κόσμος;!" Γιατί λένε μόνο για αυτούς τους θανάτους στις ειδήσεις;" κ.α. ωραία που όλοι έχουμε διαβάσει), αλλά να μην βγαίνεις το ίδιο εύκολα από τα "ρούχα" σου όταν διαβάζεις συνέχεια ειδήσεις για τα 5 (πέντε) περιστατικά θρομβώσεων (σε 900.000+ δόσεις, δηλαδή μέσα στα στατιστικά που δίνουν και οι άλλες χώρες)

διαφωνώ αρκετά στα στατιστικά γιατί δεν έπρεπε να αναφέρονται στο σύνολο των εμβολιασμένων αλλά μόνο στο τμήμα των εμβολιασμένων για το οποίο υπάρχουν βάσιμες αντιρρήσεις για την αναγκαιότητα/ασφάλεια εμβολιασμού τους. Δηλαδή το 5/900.000 ίσως εύκολα μπορεί να γίνει 5/500.000 ή 5/50.000 ή μακάρι να παραμείνει 5/7-8.000.000 περιλαμβανομένων πιθανών μελλοντικών σοβαρών παρενεργειών αλλά αυτό λογικά θα φανεί με το χρόνο.

Παράθεση

, ένα από τα οποία οδήγησε σε θάνατο.... Τα εισαγωγικά στα "ρούχα" όχι για τη μεταφορική σημασία της φράσης, αλλά γιατί ο βασιλιάς είναι - προφανέστατα - γυμνός

Δεν έχω μιλήσει για κοροϊδοϊό και νομίζω ότι στο lab δεν έχω πετύχει κανέναν να το κάνει και δεν έχω ούτε FB ούτε twitter ούτε τίποτα τέτοιο που να συμμετέχω αν και είμαι σίγουρος ότι εκεί αφθονούν και αρνητές και απ' όλα. Δεν έχω υπάρξει αρνητής της ύπαρξης και της σοβαρότητας του covid, ούτε αντιεμβολιαστής γενικά. Από την άλλη είμαι έντονος επικριτής της όλης αντιμεπτώπισης του θέματος που μοιάζει περισσότερο μιντιακή και πολιτικοοικονομική παρά επιστημονική, τουλάχιστον σε αρκετές χώρες μαζί και της δικής μας. Για παράδειγμα ακούμε συνέχεια για τα αρνητικά ρεκόρ covid κάποιων χωρών και όχι κάποιων άλλων (π.χ. Βραζιλία/Βέλγιο) και δεν ακούμε επίσης για το πως κατάφεραν κάποιες άλλες χώρες να το αντιμετωπίσουν τόσο καλά (π.χ. Νότια Κορέα).

Έγινε επεξεργασία από Γιάννης_84
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

"Στατιστικά". Baloo με γεύση βούτυρο.

Ρωτήστε σε κάνα νοσοκομείο ή σε αυτούς που βγαίνουν να υλοποιήσουν τα Rapids.

 

Όταν θέλουμε αύξηση κρουσμάτων κάνουμε περισσότερα rapids. Όταν θέλουμε πτώση, κάνουμε λιγότερα.

Δεν βαρεθήκαμε ακόμα. 

 

Παράπλευρη απώλεια η 44χρονη. Να υποθέσω δεν θα πάρει κανείς το τηλέφωνο να παρηγορήσει τον σύζυγό ε; Ο οποίος ΔΕΝ είναι αρνητής ούτε του ιού ούτε του εμβολιασμού. 

Αν πάρει κάποιος ας του πει ότι η γυναίκα του θα πέθαινε ούτως η άλλως αν κολλούσε. Έ? Όταν γουστάρετε κινδύνους να τους γουστάρετε στο 100%, όχι μόνο στο ποσοστό που κυκλοφορεί.

  • Like 3
  • Confused 2
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σε δω σε υπεύθυνη θέση στον τομέα υγείας, να αποφασίζεις για το σύνολο του πληθυσμού και όχι να κρίνεις από τον πάγκο τις κινήσεις των άλλων. Τις απώλειες τις μετράνε οι υγειονομικοί περισσότερο από το μέσο άνθρωπο (εξαιρουμένων φυσικών των συγγενών των οποίων ο πόνος δε συγκρίνεται).

Ένας δεν κάνει λάθη πέραν του Θεού, αυτός που δεν κάνει τίποτα.

Όσο η επιστήμη αποφαίνεται ότι η σωστή κίνηση είναι ο εμβολιασμός θα πέφτει πάνω σε όποιον πιστεύει το αντίθετο το βάρος της απόδειξης. Τα ''ρώτήστε σε κάνα νοσοκομείο'' ή μου είπε ο μπαρμπαΝικόλας έχουν πάψει να θεωρούνται τεκμηρίωση από τη δεκαετία του 60-70. Μελετάμε με χαρά στοιχεία που αποδεικνύουν την αντίθετη άποψη. Τα έχουμε ανάγκη. Κάθε επιστημονική άποψη καλοδεχούμενη

  • Like 7
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Snips έγραψε:

"Στατιστικά". Baloo με γεύση βούτυρο.

Ρωτήστε σε κάνα νοσοκομείο ή σε αυτούς που βγαίνουν να υλοποιήσουν τα Rapids.

 

Όταν θέλουμε αύξηση κρουσμάτων κάνουμε περισσότερα rapids. Όταν θέλουμε πτώση, κάνουμε λιγότερα.

Δεν βαρεθήκαμε ακόμα. 

 

Παράπλευρη απώλεια η 44χρονη. Να υποθέσω δεν θα πάρει κανείς το τηλέφωνο να παρηγορήσει τον σύζυγό ε; Ο οποίος ΔΕΝ είναι αρνητής ούτε του ιού ούτε του εμβολιασμού. 

Αν πάρει κάποιος ας του πει ότι η γυναίκα του θα πέθαινε ούτως η άλλως αν κολλούσε. Έ? Όταν γουστάρετε κινδύνους να τους γουστάρετε στο 100%, όχι μόνο στο ποσοστό που κυκλοφορεί.

Δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα.

Απο την μια εχεις τον κοσμο που το βλεπει ατομικα και απο την αλλη μια επιστημη που εχει να κανει με ανθρωπινες ζωες η οποια δεν μπορει να κοιταει ατομικα την καθε περιπτωση αλλα το καλυτερο δυνατο για το συνολο.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 @Γιάννης_84 Περαστικά στον άνθρωπό σου, πιθανόν όπως γράφτηκε να είναι ύποπτο κρούσμα και τον έβαλαν με τους υπόλοιπους. Αν είναι εμβολιασμένος πιθανότατα θα τη γλυτώσει, αν δεν είναι εύχομαι να μην κολλήσει μέσα στο νοσοκομείο.

  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Simon said:

 @Γιάννης_84 Περαστικά στον άνθρωπό σου, πιθανόν όπως γράφτηκε να είναι ύποπτο κρούσμα και τον έβαλαν με τους υπόλοιπους. Αν είναι εμβολιασμένος πιθανότατα θα τη γλυτώσει, αν δεν είναι εύχομαι να μην κολλήσει μέσα στο νοσοκομείο.

Ποιο πιθανό είναι να μην είχαν κρεβάτει να το βάλουν σε άλλο δωμάτιο και όχι ότι ήταν ύποπτο κρούσμα.

 

Το πρόβλημα του ΕΣΥ είναι ότι δεν υπάρχουν υποδομές για να αντέξουν όλες τις καταστάσεις.

Ειδικά όταν το κράτος επενδύει σε άλλες υπηρεσίες και όχι στην Υγεία και στην Παιδεία.

 

Βέβαια άντε κρίνε αν χρειάζεσαι αστυνομία, στρατιωτικό εξοπλισμό, Υγεία, παιδεία.

Ο καθένας έχει διαφορετική οπτική.

Εγώ λέω επένδυση στην Υγεία > Παιδεία > Στρατό > Αστυνομία.

Ο κολλητός μου Στρατό > Αστυνομία >  Παιδεία > Υγεία

Ο καθένας έχει διαφορετική οπτική, και είναι ένα μικρό δείγμα χωρίς να υπολογίζω όλα τα υπουργεία και τις υπηρεσίες.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ευχαριστώ για τις ευχές αλλά μην με τρελαίνετε με τις δικαιολογίες. Ο τραυματιοφορέας που τον πήρε από τα εξωτερικά ήταν ντυμένος αστροναύτης και μόλις πήγαμε να πλησιάσουμε για να του μιλήσουμε άρχισε τα <<μην πλησιάζετε στα 2 μέτρα>> και τέτοια και μας είπε ότι πάει στα ύποπτα κρούσματα. Ο γιατρός που τον έστειλε εκεί, επιβεβαίωσε το ότι είναι ύποπτος για covid (δεν είπε γιατί) μέχρι να βγει το μοριακό. Μέχρι εδώ οκ, όλα κατανοητά. Υποθέτω ότι είδαν πράγματα στις εξετάσεις, ο συνδυασμός των οποίων τους χτύπησε κάποιο καμπανάκι, δεκτό. Όταν συνέβη αυτό υπήρχαν κρεββάτια non covid αλλά έκριναν ότι έπρεπε να πάει στα ύποπτα. Δεκτό ξαναλέω αν και απρόσμενο και με προβληματική ενημέρωση, αλλά δεκτό.

 

Μετά όμως από 3 αρνητικά μοριακά (αυτοί του τα έκαναν, αυτοί μας το είπαν, δεν ξέρω γιατί τόσα πολλά), είναι ακόμα σε covid μεριά επειδή ΤΩΡΑ δεν υπάρχουν κρεββάτια. Τουλάχιστον έτσι μας λένε. Αν κολλήσει εκεί μέσα, ποιος θα φταίει; Οι αρνητές; Και όχι δεν έχει κάνει εμβόλιο γιατί χρόνια τώρα έχει ένα σωρό προβλήματα που σχετίζονται με θρομβώσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω την περίπτωση και δεν περίμενω να πετύχω τίποτα από μακριά. Μία πιθανότητα εδώ που είμαι εγώ να γινόταν αυτό είναι να είχαμε σημεία και συμπτώματα που να φώναζαν κοβίντ και το τεστ να μας έβγαινε αρνητικό. Ειδικά αν η αξονική θώρακα μοιάζει με κοβίντ έχουμε φτάσει στην εξέταση νούμερο 4 σε διασωληνωμένους, σε δείγμα που ελήφθη μέσω βρογχοσκοπίου και που τότε βγήκε θετικό. Αν υπάρχει λόγος να φοβάσαι αφήνεις και το τεστ στην άκρη μερικές φορές, βέβαια ως ενός σημείου.

Άλλη πιθανότητα να μην υπάρχουν μη κοβίντ κρεβάτια;

Link to comment
Share on other sites

 

πριν 13 λεπτά, το μέλος schumifer έγραψε:

Ειδικά αν η αξονική θώρακα μοιάζει με κοβίντ έχουμε φτάσει στην εξέταση νούμερο 4 σε διασωληνωμένους, σε δείγμα που ελήφθη μέσω βρογχοσκοπίου και που τότε βγήκε θετικό.

Εννοείς ασθενείς που είχαν όντως covid έβγαιναν επίμονα αρνητικοί στα μοριακά μέχρι που λήφθηκε δείγμα από πιο μέσα; Ενδιαφέρον...

 

 

πριν 15 λεπτά, το μέλος schumifer έγραψε:

Άλλη πιθανότητα να μην υπάρχουν μη κοβίντ κρεβάτια;

Δεν είναι πιθανότητα, είναι σίγουρο τώρα. Την Παρασκευή δεν ήταν έτσι όμως. Μας το είπαν καθαρά ότι πλέον περιμένουν κάποιο εξιτήριο στους απλούς θαλάμους για να μεταφερθεί εκεί εφόσον πλέον έχουν πειστεί ότι δεν έχει covid (τουλάχιστον αυτό είπαν). Το θέμα είναι το πότε και τι γίνεται μέχρι τότε.

 

Εν πάση περιπτώσει αρκετά σας κούρασα με το προσωπικό μου θέμα και συγγνώμη, αλλά ήθελα τουλάχιστον να παραθέσω ακριβώς ότι έγινε για να μην υπάρχουν παρερμηνείες στο τι έγινε και τι έγραψα.

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2021 at 9:19 ΠΜ, το μέλος KTM έγραψε:

Ολα καλα με την πρωτη δοση, κανενα συμπτωμα μεχρι τωρα, ουτε καν πονος στο χερι ουτε πυρετος, καμια αισθηση κοπωσης, τιποτα.

Ακριβως οπως ημουν πριν κανω το εμβολιο.

Πριν μια ωρα εκανα και την δευτερη δοση.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος Snips έγραψε:

Αν πάρει κάποιος ας του πει ότι η γυναίκα του θα πέθαινε ούτως η άλλως αν κολλούσε. Έ? Όταν γουστάρετε κινδύνους να τους γουστάρετε στο 100%, όχι μόνο στο ποσοστό που κυκλοφορεί.

Και αν εκανε καποιο mRNA δε θα παθαινε τιποτα

πριν 6 ώρες, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Ρε παιδιά ευχαριστώ για τις ευχές αλλά μην με τρελαίνετε με τις δικαιολογίες. Ο τραυματιοφορέας που τον πήρε από τα εξωτερικά ήταν ντυμένος αστροναύτης και μόλις πήγαμε να πλησιάσουμε για να του μιλήσουμε άρχισε τα <<μην πλησιάζετε στα 2 μέτρα>> και τέτοια και μας είπε ότι πάει στα ύποπτα κρούσματα. Ο γιατρός που τον έστειλε εκεί, επιβεβαίωσε το ότι είναι ύποπτος για covid (δεν είπε γιατί) μέχρι να βγει το μοριακό.

Εμενα παντως μου φαινεται υποπτος ο γιατρος

Link to comment
Share on other sites

Και άλλος ψεκασμένος επιστήμονας, συστημικοί μου φίλοι

 

 

Αρχίζουν και πολλαπλασιάζονται οι ψεκασμένοι. Κάποιο εμβόλιο για τους ψεκασμένους δεν θα βγει; Κερδάμε την ελευθερία μας όμως!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.