Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

πριν 9 ώρες, το μέλος Spiros77 έγραψε:

 

Έχασες μία ώρα, είκοσι επτά λεπτά και δεκαεπτά δευτερόλεπτα από τη ζωή σου για να δεις τους masters της ψέκας;

Ρε συ, θα μπορούσες να έχεις εμβολιαστεί 20 φορές στο ανωτέρω χρονικό διάστημα.

 

 

  • Like 3
  • Haha 2
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Έχω όλη την καλή προαίρεση να πιστέψω ότι όντως στο βίντεο υπάρχει "αποκάλυψη βόμβα!" και θα ήθελα πολύ να την πληροφορηθώ. Αν είναι έτσι, σίγουρα μπορεί να συνοψισθεί σε ένα executive summary (που λένε στο χωριό μου), με τις αντίστοιχες παραπομπές. Όποιος επιθυμεί να καταθέσει το βίντεο ως θέμα συζήτησης, παρακαλώ να κάνει τη σύνοψη.

 

Διαφορετικά, λυπάμαι πολύ, αλλά δεν κάθομαι να χάσω μιάμιση ώρα από τη ζωή μου να παρακολουθώ ανθρώπους που πληρώνονται για να λένε μπούρδες. Εγώ δεν πληρώνομαι για να τις ακούω.

  • Like 6
  • Agree 1
  • Haha 2
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, acct said:

Έχω όλη την καλή προαίρεση να πιστέψω ότι όντως στο βίντεο υπάρχει "αποκάλυψη βόμβα!" και θα ήθελα πολύ να την πληροφορηθώ. Αν είναι έτσι, σίγουρα μπορεί να συνοψισθεί σε ένα executive summary (που λένε στο χωριό μου), με τις αντίστοιχες παραπομπές. Όποιος επιθυμεί να καταθέσει το βίντεο ως θέμα συζήτησης, παρακαλώ να κάνει τη σύνοψη.

 

Διαφορετικά, λυπάμαι πολύ, αλλά δεν κάθομαι να χάσω μιάμιση ώρα από τη ζωή μου να παρακολουθώ ανθρώπους που πληρώνονται για να λένε μπούρδες. Εγώ δεν πληρώνομαι για να τις ακούω.

Duh. 

Ο Μπάμπης, ο Bro και ο Σπύρος από το Μπραχάμι το είδαν, το ενέκριναν και εσύ πάλι λες τα δικά σου.

Ήμαρτον πια με αυτή τη δυσπιστία.

  • Like 5
  • Haha 2
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Ρε συ, θα μπορούσες να έχεις εμβολιαστεί 20 φορές στο ανωτέρω χρονικό διάστημα.

 

Ναι, είδαμε και το ειδωλό σας, τον Άδωνι, που έτρεξε να μπολιάστει απ τους πρώτους ?. Δεν θα νοσήσει βαριά λέει (στο σώμα ?) επειδή τρυπήθηκε εις διπλούν κιόλας και είχε αποκτήσει ανοσία lol. Εντωμεταξύ στο κορωνοπάρτυ της δημοκρατίας έγινε κανονική ΔΙΑΣΠΟΡΑ του ιού απο τους εμβολιασμένους, όπως γίνεται και στα νησιά βεβαίως. Κατα τα άλλα ετοιμάσου για την τρίτη δόση, "ενισχυτική" όπως την λέει ο κτηνίατρος της pfizer ? και εν συνεχεία την 4η, την 5η κοκ, ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ Ο ΗΛΙΟΣ. Και για την ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ που θα νοσησει και θα γιάνει είτε ασυπμτωματικά είτε με ελαφριά συμπτώματα (αλίμονο αν σας τρομάζει ο πυρετός ή ο βήχας) και θα αποκτήσουν ΦΥΣΙΚΗ ΑΝΟΣΙΑ, αυτοί δυστηχώς θα είμαστε τα μαύρα πρόβατα για τα πουλημένα ΜΜΕ, με ταμπέλες "ψέκες" "ανεμβολίαστοι" κτλ αλλα η αλήθεια ειναι, και πονάει,  ειναι οτι απλά είμαστε διαφύγoντα κέρδη ?

  • Haha 3
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Φαίδων Βόβολης: Καλείται στο Πειθαρχικό από τον Ιατρικό Σύλλογο


 

Παράθεση

 

Στο Πειθαρχικό Συμβούλιο καλεί τον γιατρό Φαίδωνα Βόβολη ο Ιατρικός Σύλλογος Αθηνών προκειμένου να εισηγηθεί στον Πανελλήνιο Ιατρικό Σύλλογο την προσωρινή αναστολή της άσκησης του ιατρικού του επαγγέλματος, επειδή, οπως αναφέρεται στην επιστολή από την συμπεριφορά και τις ενέργειές του «ενδεχόμενα υφίσταται κίνδυνος και ανάγκη προστασίας για τη δημόσια υγεία».


 

 

  • Like 5
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Για τον Βόβολη, να μην ξεχνάμε ότι έκανε εθνικιστικό κόμμα και ζητούσε την ψήφο του λαού, με πρόσχημα τον covid. Από το μας λένε ψέματα για την πανδημια μέχρι το έξω οι λαθρομετανάστες υπάρχει απόσταση, την οποία ο γραφικός καρδιολόγος εκμηδένισε...

  • Like 3
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος minast έγραψε:

Διαφυγόντα κέρδη μια φορά δεν είστε, γιατί σας πληρώνουμε χρυσούς στις ΜΕΘ.

 

Έχεις δίκιο 'Αρη Πορτοσάλτε. Τις ασφαλιστικές εισφορές υπέρ υγείας που πληρώνει μια ζωή το πρόβατο ο Έλληνας, ΔΕΝ πρέπει να πάνε για την στελέχωση ΜΕΘ, αν κάποια στιγμή στη ζωη του την χρειαστεί, αλλα να γίνονται μίζες, λίστες Πέτσα, και για να χτίζονται βίλες λαμόγιων πολιτικων. Μπορούμε επίσης να αγοράζουμε 10πλασια εμβόλια απο οσα θα χρειαστεί ο πληθυσμός και στο τέλος να τα πετάμε κιόλας.

  • Like 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Spiros77 said:

 

Έχεις δίκιο 'Αρη Πορτοσάλτε. Τις ασφαλιστικές εισφορές υπέρ υγείας που πληρώνει μια ζωή το πρόβατο ο Έλληνας, ΔΕΝ πρέπει να πάνε για την στελέχωση ΜΕΘ, αν κάποια στιγμή στη ζωη του την χρειαστεί, αλλα να γίνονται μίζες, λίστες Πέτσα, και για να χτίζονται βίλες λαμόγιων πολιτικων. Μπορούμε επίσης να αγοράζουμε 10πλασια εμβόλια απο οσα θα χρειαστεί ο πληθυσμός και στο τέλος να τα πετάμε κιόλας.

 

Τι σκατά πάλι σας έχει πιάσει με τα πολιτικά;

Είναι κανείς και ζεί με τις μίζες εδώ ή έχασε τι μίζες του;

 

Άντε στο γήπεδο να ξεδώσεις ή ακόμα καλύτερα στην βουλή.

Γιατί από τον καναπέ σε άσχετους ξέρεις τι επαναστάση κάνεις .......

  • Like 6
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, billpeppas said:

Και λέγανε πως αυτοί που ασχολούνται με υπολογιστές είναι πάντα σχετικά ευφυή όντα  (πόσο λάθος έκαναν!)

Είναι σχεδόν αδύνατο :p 

Δεν είναι ευφυές να ζητάει ο άλλος PC σύνθεση με 600€ και να του προτείνεις με 800-900 επειδή έτσι πρέπει :hehe: 

Το'χουμε κάνει όλοι κατά καιρούς. 

Κάπου όλοι χάνουμε λίγα λάδια :bleh: 

Απλά στο θέμα αυτό , το πράγμα έχει ξεφύγει. 

Είναι άλλο να αφορίζεις την AMD ή την nVidia ή την Intel, άλλο να αφορίζεις σε θέματα που αφορούν την υγεία σου (και όχι μόνο). 

That's my point of view :) 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα χρειάστηκε να πάμε στον πνευμονολόγο για την Όλγα. Θα κάνει μια αξονική γιατί κάτι ανεπαίσθητο φαίνεται στην ακτινογραφία, ωστόσο είναι προληπτικό και ακροαστικά ή άλλα θέματα, δεν υπάρχουν. 

Εγώ θα κάνω απλά μια σπιρομέτρηση (επίσης προληπτική - οι δικές μου εξετάσεις ήταν καλύτερες, αν και έχω παρελθόν με πνευμονία και παιδικό άσθμα).

 

Η γυναίκα ήταν πάρα πολύ σωστή (η πνευμονολόγος). Μας συνέστησε τεστάκι αντισωμάτων και τον όσο δυνατόν γρηγορότερο εμβολιασμό (αφού δούμε τι θα δείξει το τεστ πρώτα)

Αδυνατεί να κατανοήσει και η ίδια αυτό το "εμβολιασμός μετά από 6 μήνες" αφού νοσήσεις, εφόσον δεν είναι και όλοι οι οργανισμοί ίδιοι. Η ίδια έχει παρατήσει την προσπάθεια να μεταπείσει κόσμο, απλά κάνει την δουλειά της. 

 

Παρακάτω δίνω ένα actual έγγραφο από ένα φίλο (χωρίς ονόματα κλπ φυσικά), που δέιχνει το τέστ αντισωμάτων που έκανε. Είναι από τον ΕΟΔΥ. 

Το δείχνω γιατί σε προηγούμενες σελίδες άκουγα για αμφισβήτηση του τεστ. Δεν ξέρω την εγκυρότητα των αποτελεσμάτων, πάντως η γυναίκα του φίλου μου δουλεύει στον ΕΟΔΥ, αν αυτό λέει κάτι.

Spoiler

image.png

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος Spiros77 έγραψε:

αλλα η αλήθεια ειναι, και πονάει,  ειναι οτι απλά είμαστε διαφύγoντα κέρδη

Σπύρο77, κοίτα να εμβολιαστείς, παιδί μου, γιατί θα κλείσουν οι Pfizer/BioNTech αυτού του κόσμου. Μπολιάσου και μην στερήσεις το ψωμάκι του Θεού από τους Μπουρλάδες.

Αλήθεια, εάν παραμείνεις ανεμβολίαστος, πώς θα πας στο γήπεδο να δεις τον Βαγγέλη να κατακτά το 666ο σερί πρωτάθλημα;

Ήρεμα ρωτάω...

  • Haha 3
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, tommybertsen said:

Παρακάτω δίνω ένα actual έγγραφο από ένα φίλο (χωρίς ονόματα κλπ φυσικά), που δέιχνει το τέστ αντισωμάτων που έκανε. Είναι από τον ΕΟΔΥ. 

Το δείχνω γιατί σε προηγούμενες σελίδες άκουγα για αμφισβήτηση του τεστ. Δεν ξέρω την εγκυρότητα των αποτελεσμάτων, πάντως η γυναίκα του φίλου μου δουλεύει στον ΕΟΔΥ, αν αυτό λέει κάτι.

  Hide contents

image.png

 

 

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί έκανε τεστ αντισωμάτων μετά το εμβόλιο, αλλά δε γνωρίζω όλο το background, οπότε ενδέχεται να υπάρχει κάποια ένδειξη που δεν έχω διαβάσει σε guidelines.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, schumifer said:

 

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί έκανε τεστ αντισωμάτων μετά το εμβόλιο, αλλά δε γνωρίζω όλο το background, οπότε ενδέχεται να υπάρχει κάποια ένδειξη που δεν έχω διαβάσει σε guidelines.

Ξέρω άνθρωπο που το πέρασε, μπήκε 11 μέρες νοσοκομείο με οξυγόνο, 2 μήνες μετά εμβολιάστηκε γιατί το τεστ αντισωμάτων του έδειχνε χαμηλό αρθμό,

1 μήνα μετά έκανε τεστ και τον 48621 που βλέπεις παραπάνω του παιδιού, εκείνου ήταν 26000 και κάτι. Οπότε αυτός ο άνθρωπος , χωρίς να το γνωρίζει, έχει περίεργο ανοσοποιητικό ? Μάλλον. Δεν ξέρω περισσότερες λεπτομέρερειες. 

Τώρα ο παραπάνω έχει και λόγο παραπάνω να κάνει τεστ αντισωμάτων. Η γυναίκα του είναι στον ΕΟΔΥ, ίσως να χρειάζονται παραδείγματα για μετά το εμβόλιο; Ποιος να ξέρει! :) 

Link to comment
Share on other sites

?

Όταν είσαι σε ωραία γκρουπ, ανακαλύπτεις θησαυρούς. 

Δεν ξέρω αν έχει ξαναμπεί. 

Κολλάς ολόκληρο το εμβόλιο, όχι το μισό .

Μπράβο Κορίνα και γιατρέ, μας ξεστραβώσατε

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

?

Όταν είσαι σε ωραία γκρουπ, ανακαλύπτεις θησαυρούς. 

Δεν ξέρω αν έχει ξαναμπεί. 

Κολλάς ολόκληρο το εμβόλιο, όχι το μισό .

Μπράβο Κορίνα και γιατρέ, μας ξεστραβώσατε

Παραδεξου οτι σε εφτιαξα :D:D:D

 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.