Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

Ενταξει παίδες, μην το ξεφτυλίσουμε τελείως το θέμα κιολας με τον κλαψομ**νη...όσο και να σέβομαι τις ικανότητες του, τόσο δεν σέβομαι το τουπέ του ως sore loser. Καλόμαθε η γριά στα σύκα και τώρα που τα βρίσκει δύσκολα παίζει ότι χαρτί έχει και δεν έχει για να δικαιολογήσει, τι ακριβως? Το οτι δεν του ανοιξαν δρόμο, δεν του εστρωσαν και κοκκινο χαλί για να βγει πρώτος? Πάλι καλά που δεν έριξε και κανέναν νεροχύτη στον Αλόνσο δηλαδή για να τον προσπεράσει 5 γυρους νωριτερα.

 

Στο θέμα μας, περιπτώσεις ανθρωπων (και μιλάμε για αθλητές ετσι? οχι καναπεδάκηδες) που κόλησαν και την περασαν βαριά και που μετα απο πολύ καιρό ταλαιπωρούνταν υπάρχουν, απο πέρισυ ξεκινησαν να βγαίνουν στην επιφάνεια τέτοιες περιπτώσεις.

 

Αλλά έλεος με το κακομαθημένο, βαριά ΔΕΝ την πέρασε, ΕΝΑΝ αγώνα είχε χάσει μόλις πέρισυ (και στην θέση του ετρεξε ο Ρασελ), μην τρελλαθούμε κιόλας.

 

ΥΓ: τα μόνα αθλητικα΄που βλέπω ειναι F1 και MotoGP και μόλις πριν απο λιγα λεπτά τελείωσα τον αγώνα της Κυριακής. Δεν υποστηρίζω ΚΑΝΕΝΑΝ οδηγό και ΚΑΜΙΑ ομάδα, ΔΕΝ ειμαι φαν κανενός, απλά μου αρέσουν τα μηχανοκίνητα αθλήματα, ο ανταγωνισμός, το καλό θέαμα και ειδικά το ευ αγωνίζεσθαι στο οποίο στον προηγουμενο αγώνα όσον αφορά εμένα, ο συγκεκριμένος κλάψας πήρε κάτω απο την βάση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

28 minutes ago, Freedom said:

Ενταξει παίδες, μην το ξεφτυλίσουμε τελείως το θέμα κιολας με τον κλαψομ**νη...όσο και να σέβομαι τις ικανότητες του, τόσο δεν σέβομαι το τουπέ του ως sore loser. Καλόμαθε η γριά στα σύκα και τώρα που τα βρίσκει δύσκολα παίζει ότι χαρτί έχει και δεν έχει για να δικαιολογήσει, τι ακριβως? Το οτι δεν του ανοιξαν δρόμο, δεν του εστρωσαν και κοκκινο χαλί για να βγει πρώτος? Πάλι καλά που δεν έριξε και κανέναν νεροχύτη στον Αλόνσο δηλαδή για να τον προσπεράσει 5 γυρους νωριτερα.

 

Στο θέμα μας, περιπτώσεις ανθρωπων (και μιλάμε για αθλητές ετσι? οχι καναπεδάκηδες) που κόλησαν και την περασαν βαριά και που μετα απο πολύ καιρό ταλαιπωρούνταν υπάρχουν, απο πέρισυ ξεκινησαν να βγαίνουν στην επιφάνεια τέτοιες περιπτώσεις.

 

Αλλά έλεος με το κακομαθημένο, βαριά ΔΕΝ την πέρασε, ΕΝΑΝ αγώνα είχε χάσει μόλις πέρισυ (και στην θέση του ετρεξε ο Ρασελ), μην τρελλαθούμε κιόλας.

 

ΥΓ: τα μόνα αθλητικα΄που βλέπω ειναι F1 και MotoGP και μόλις πριν απο λιγα λεπτά τελείωσα τον αγώνα της Κυριακής. Δεν υποστηρίζω ΚΑΝΕΝΑΝ οδηγό και ΚΑΜΙΑ ομάδα, ΔΕΝ ειμαι φαν κανενός, απλά μου αρέσουν τα μηχανοκίνητα αθλήματα, ο ανταγωνισμός, το καλό θέαμα και ειδικά το ευ αγωνίζεσθαι στο οποίο στον προηγουμενο αγώνα όσον αφορά εμένα, ο συγκεκριμένος κλάψας πήρε κάτω απο την βάση.

Δε νομίζω ότι έχει κανένα λόγο να κλαφτεί, απο τελευταίος 3ος τερμάτισε και έδωσε 101% των δυνατοτήτων του.

Ούτε εγώ είμαι φάν του, έλα στο άλλο θρετ να τον κράζετε μέρα νύχτα παρέα με το Γομάρι :hehe: 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Samael said:

Δε νομίζω ότι έχει κανένα λόγο να κλαφτεί, απο τελευταίος 3ος τερμάτισε και έδωσε 101% των δυνατοτήτων του.

Ούτε εγώ είμαι φάν του, έλα στο άλλο θρετ να τον κράζετε μέρα νύχτα παρέα με το Γομάρι :hehe: 

 

Φιλτατε, οποτε ΔΕΝ βγαίνει πρώτος, έχει ακριβώς το ίδιο τουπέ και ένα μάτσο δικαιολογίες. Ακριβώς επειδή βγήκε 3ος (και μπροστά στο πρωταθλημα πλεον δεδομένου οτι τον άλλον τον έφαγε η μαρμάγκα) και παρόλο την στρατηγική τρισμέγιστη μαμακια της ομάδας του στην επανεκκινηση (ολοι μπηκαν στα πιτς για να βάλουν σλικς, αυτος εκκινησε μόνος του) αντί να πανυγυρίζει, και πάλι σαν το κλαμμένο νιμου, όπως πάντα τωρα τελευταία που τις πρωτιές δεν τις εχει στο τσεπάκι του (οταν σταματησε με το μονοθέσιο προσωπικά νομιζα οτι ειχε βαλει και τα κλαμματα, τι να πω).

 

Εσυ νομιζεις οτι δεν έχει λογο να κλαφτεί, εγώ νομίζω οτι κάθε φορά που δεν του βγαινει η πρώτια κλαιγεται και προσπαθεί να ριξει τις ευθυνες αλλου...τώρα και νέο επισόδειο, λογω COVID, μετα απο κανα χρονο.

 

Η 2η παράγραφος στο ποστ του @Simon λέει πάρα πολλά.

 

ΥΓ: δεν κράζω κανέναν, το έγραψα και πριν, σέβομαι τις ικανοτητες του και την ιστορία του αλλά...

 

 

Έγινε επεξεργασία από Freedom
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις στο τεστ αντισωματων lgG ποσο ειναι το "σωστο" νουμερο? Μου ειπανε οτι εχω πολλα, αλλα δε βγαζω άκρη (168 U/mL με <10 αρνητικο(μη αντι δραστικο), και >10 θετικο(αντιδραστικο)). Ειχε κανει και η γυναικα μου σε αλλο εξεταστηριο και ειχε βγαλει τελειως αλλα νουμερα.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Trooper said:

Ξερει κανεις στο τεστ αντισωματων lgG ποσο ειναι το "σωστο" νουμερο? Μου ειπανε οτι εχω πολλα, αλλα δε βγαζω άκρη (168 U/mL με <10 αρνητικο(μη αντι δραστικο), και >10 θετικο(αντιδραστικο)). Ειχε κανει και η γυναικα μου σε αλλο εξεταστηριο και ειχε βγαλει τελειως αλλα νουμερα.

 

είναι ανάλογα τις μονάδες μέτρησης που χρησιμοποιούν

σύμφωνα με αυτό κάτι έχεις περάσει

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sotiris said:

Μόλις μπήκα για να ποστάρω το σημερινό μου αποτέλεσμα, έχω κάνει τη δεύτερη δόση ΑΖ στις 6 Ιούλη και είμαι ΤΟΥΜΠΑΝΟΣ:

 

image.thumb.png.a61cdffd241002b76e291de69cb2fbcc.png

 

λίγα δεν είναι

 

32 είχα βγάλει χωρίς να κάνω κάτι στο συγκεκριμένο τεστ ?

 

edit σε αυτό το τεστ έχει δει η μικροβιολόγος μου έως 11000 μετά από πλήρες εμβολιασμό σε νεαρό άτομο κάτω των 30

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sotiris said:

Μόλις μπήκα για να ποστάρω το σημερινό μου αποτέλεσμα, έχω κάνει τη δεύτερη δόση ΑΖ στις 6 Ιούλη και είμαι ΤΟΥΜΠΑΝΟΣ:

 

image.thumb.png.a61cdffd241002b76e291de69cb2fbcc.png

Ο φίλος μου εδώ πέρα 

Spoiler

221478115_782242285789311_72713120848327

Έκανε κι αυτός δεύτερη δόση κάπου μέσα Ιουνίου. Αν θεωρείσαι τούμπανος, αυτός τι θεωρείται; 

Με μπερδεύουν τα νούμερα. Αυτός μυο είπε ότι έχει περισσότερα κι από ότι θα περίμενε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό που θες είναι πάνω από 400-500 AU σύμφωνα με αυτά πυο διάβαζα στα γρήγορα.

Επειδή AU είναι arbitrary units, τρέχα γύρευε τι ακριβώς μετράει (δεν το χω μελετήσει) και πώς συγκρίνεται από εργαστήριο σε εργαστήριο.

Τα mRNA δίνουν μεγαλύτερα νούμερα, εγώ με το φτηνό AZ καλά είμαι :hehe: 

Νούμερα στην ελληνική βιβλιογραφία βρίσκεις και 80000, αλλά εγώ θεωρώ εαυτόν τούμπανο!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sotiris said:

Νομίζω ότι αυτό που θες είναι πάνω από 400-500 AU σύμφωνα με αυτά πυο διάβαζα στα γρήγορα.

Επειδή AU είναι arbitrary units, τρέχα γύρευε τι ακριβώς μετράει (δεν το χω μελετήσει) και πώς συγκρίνεται από εργαστήριο σε εργαστήριο.

Τα mRNA δίνουν μεγαλύτερα νούμερα, εγώ με το φτηνό AZ καλά είμαι :hehe: 

Νούμερα στην ελληνική βιβλιογραφία βρίσκεις και 80000, αλλά εγώ θεωρώ εαυτόν τούμπανο!

 

Μα, ΑΖ έκανε :p Πως γίνεται να έχει τέτοιο νούμερο; Δεν έχω ιδέα

Εγώ που θα πάω να κάνω από βδομάδα (έχοντας νοσήσει), τι νούμερα πρέπει να δω; Έχει 2 μήνες περίπου που - ας πούμε - ξεμπέρδεψα. 

Θα ζητήσω επεξήγηση από κει :p 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει να κάνει από το εργαστήριο που βγάζει τα αποτελέσματα. Τον Απρίλιο που είχα κάνει τεστ είχα τα παρακάτω (6μήνες από την νόσηση και πριν το εμβόλιο). Τα ξαναβάζω μαζί με το reference range. Ο doctor εδώ είχε πει για πάνω από 15 U/mL είναι αρκετό.

 

image.thumb.png.faa3d63967756d1f7d986eb243efc7d9.png

Έγινε επεξεργασία από suboy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές είτε άχρηστα ή δυσερμήνευτα νούμερα, μόνο στα πλαίσια μελέτης με ενιαίο τρόπο μέτρησης μπορεί να αποκτήσουν νόημα. Πέραν της χρήσης ως bench, μην τα παίρνετε στα σοβαρά και τα ψάχνετε.

Και να τονίσω το πρώτο. Άχρηστα τεστ για το μέσο άνθρωπο

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

kentrikiphotoTheCrime_5.jpg
WWW.IN.GR

Ο βραβευμένος με Όσκαρ Alex Gibney ρίχνει «φως» σε μια υπόθεση που μετρά μισό εκατομμύριο θανάτους

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, sdim said:
kentrikiphotoTheCrime_5.jpg
WWW.IN.GR

Ο βραβευμένος με Όσκαρ Alex Gibney ρίχνει «φως» σε μια υπόθεση που μετρά μισό εκατομμύριο θανάτους

 

 

Βγάλε τώρα και κανά σκάνδαλο πολιτικών η αθλητικό να πέσω από τα σύννεφα....!

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

emvolio-koronoios.jpg
WWW.CNN.GR

Live - Κορωνοϊός: Η ενημέρωση για την πορεία των εμβολιασμών από Θεμιστοκλέους

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, tommybertsen said:

Μα, ΑΖ έκανε :p Πως γίνεται να έχει τέτοιο νούμερο; Δεν έχω ιδέα

Εγώ που θα πάω να κάνω από βδομάδα (έχοντας νοσήσει), τι νούμερα πρέπει να δω; Έχει 2 μήνες περίπου που - ας πούμε - ξεμπέρδεψα. 

Θα ζητήσω επεξήγηση από κει :p 

 

 

Βιοϊατρική πατησίων όποιος θέλει να συγκρίνει :hehe:

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Οι ΗΠΑ προετοιμάζονται για τη μεγάλη επίθεση των κορονοϊών


 

Παράθεση

 

Όποιος μετράει τις ημέρες, τις εβδομάδες και τους μήνες, περιμένοντας να εξαλειφθεί η πανδημία, μάλλον υπολογίζει χωρίς τον ξενοδόχο. Αυτό υπονοεί, ένα φιλόδοξο αμερικανικό κυβερνητικό πρόγραμμα που θα κοστίσει αρκετά δισεκατομμύρια δολάρια, με στόχο να αναπτύξει πρωτότυπα εμβόλια για την θωράκιση από 20 διαφορετικές οικογένειες ιών.

Οι επιστημονικές εκτιμήσεις διαβλέπουν ότι ένας μελλοντικός ιός θα μπορούσε να συνδυάζει την ευκολία εξάπλωσης και το υψηλότερο ποσοστό θνησιμότητας. Με λίγα λόγια, το μήνυμα που διαχέεται είναι ότι αυτό που βιώνουμε ίσως να μην είναι η κρίση, αλλά ο προθάλαμος για την επερχόμενη, ακόμα πιο θανατηφόρα, υγειονομική κρίση.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

23 minutes ago, ΓιαγκΤ said:

 

 

είναι της μόδας τώρα να φτιάχνει ο καθένας ινστιτούτο ιολογίας , μέχρι και ο κυρ Μπάμπης της γειτονιάς έκλεισε το περίπτερο και άνοιξε ένα !

αναφέρει επιδεικτικά ότι με τον επόμενο ιό που θα βγάλει θα τα κονομήσει χοντρά , έχει βρει ήδη την κομπίνα ότι προήλθε από το βυζί της πεταλούδας όπου το χρησιμοποιούν οι ψαράδες για να πιάσουν θαλασσινή πατάτα , και θα ως σύμπτωμα θα είναι διάρροια μέχρι να πεθάνεις !

είναι ήδη στην παραγωγή του σκευάσματος το MegaMemoryRna (ΜΜR) Μπαμπίνος Ι και είναι 4 δόσεις ανά 7 ημέρες κάθε δόση 20 ευρώ ,  και επειδή είναι τζιμάνι δεν έχει μπουκαλάκια και αηδίες έχει παγούρια από εμφιαλωμένα νερό τα 10L για να είναι εύκολο στην μεταφορά ... Και φτιάχνει και ειδικό μηχάνημα απλά να βάζεις το χέρι και να στο κάνει αυτόματα ρομπότ με την μπουκάλα 10 λίτρων τουλάχιστον 1εκατομύριο πελάτες x 20ευρουλάκια !

 

miners και scalpers ξυπνήστε ρεεε, εδώ έχει κονόμα

 

το παρών ποστ αποτελεί σενάριο μυθοπλασίας και δεν έχει επ ουδενί σχέση με την πραγματικότητα

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.