Jump to content



Recommended Posts

οποτε πολυ απλα θα παει απατο

επέτρεψέ με να διαφωνήσω. Οχι για τη ποιότητα (την οποία και δε ξέρω και αναρωτιέμαι αν φοράει cherry ή όχι) αλλά για το λόγο ότι το αγοραστικό κοινό στο μεγάλο του ποσοστό δεν είναι τα φόρουμς και δεν είναι χρήστες που διαβάζουν και ξέρουν 5 πράγματα παραπάνω.

Αν οτιδήποτε Turbo X πήγαινε άπατο θα είχε κλείσει το μαγαζί. Και αντί να κλείνει ανακοινώνει και κέρδη.

Οπότε πολύ καλά κάνουν. Ξέρουν τι και πως να πλασάρουν. Αφού βρίσκουν κοινό τους βγάζω το καπέλο.

Link to comment
Share on other sites

επέτρεψέ με να διαφωνήσω. Οχι για τη ποιότητα (την οποία και δε ξέρω και αναρωτιέμαι αν φοράει cherry ή όχι) αλλά για το λόγο ότι το αγοραστικό κοινό στο μεγάλο του ποσοστό δεν είναι τα φόρουμς και δεν είναι χρήστες που διαβάζουν και ξέρουν 5 πράγματα παραπάνω.

Αν οτιδήποτε Turbo X πήγαινε άπατο θα είχε κλείσει το μαγαζί. Και αντί να κλείνει ανακοινώνει και κέρδη.

Οπότε πολύ καλά κάνουν. Ξέρουν τι και πως να πλασάρουν. Αφού βρίσκουν κοινό τους βγάζω το καπέλο.

πιθανόν βγαίνει περισσότερο κέρδος απο τα turbox σε σχέση με το αν πουλούσαν επώνυμων εταιριών έστω και να μειώθηκαν θεωρητικά οι πωλήσεις τους επειδή ρίξανε την ποικιλία το κέρδος πάλι βγαίνει, την αναλογία του κέρδους δεν την ξέρω αλλά σίγουρα δεν γίνανε και ανάρπαστα τα turbox..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ακριβως αυτο.

Εχουν δει αυξηση γιατι οι αγοραστες δεν ξερουν πολλα και βλεπουν μικροτερη τιμη.

Πηγαινο-ερχομαι πολλες φορες Πλαισιο Καλαμαριας και Κεντρου καποιες φορες και παντα βλεπω να φευγουν με Τurbo-Χ τηλεορασεις/οθονες/tablets κυριως αλλα τις τηλεορασεις και τα ταβλετ ταξεφτιλιζουν ;p.

Το θεμα ειναι, γιατι οχι στα συγκεκριμενα.

Δεν ειναι το ιδιο ποιοτικα αυτο το ξερουμε ολοι, αλλα δεν ειναι οσο κακα ηταν παλια και αυτη ειναι η μεγαλη διαφορα.

Εχω παρει ο ιδιος Turbo-Χ tablet στην αδερφη μου (τσαμπα λεφταααα) και εκτος απο το προβλημα με το οτι εχει ενοχλητικο rooting για google play που ουτε καν καθησα να ασχοληθω γιατι υπαρχει και το πολυ απλο PERSONAL COMPUTER αν θελω καποιο apk που δεν βρισκει το 1mobile ή το Smile aka Plaisio Market το ταβλετακι τα σπαει, δεν εχει τοσο καλη αυτονομια βεβαια νομιζω 7 ωρες την παλευει με την οθονη ανοιχτη οταν εβλεπε σειρες? Αλλα νταξει, παντου εχει πριζες αν εχεις τετοιο θεμα σε ολα τα αλλα, παρολο μοντελο 2011-12 νομιζω γιατι ειναι 2 χρονων τωρα..Τουρμπινα.

Εγω προσωπικα αγοραζω απο το χαζο-μαγαζο γιατι βολευει παρα πολυ η αποσταση και το που ειναι με το σπιτι μου και οταν βγαζει κατι προβλημα οι εγγυησεις τους σωζουν χωρις να τρεχω σε αντιπροσωπειες που προσωπικα ΜΙΣΩ να ασχολουμαι με μικρομαγαζα για να γλυτωσω 3-5Ε που τα πληρωνω σε μεταφορικα..8 χρονια τωρα σε αυτο ειναι πολυ σωστοι σε μενα παντως αλλα ρε γαμωτο αν ειχαν και σωστη ποικιλια σε PC hardware θα ηταν τοσο καλυτερο το κωλομαγαζο :D.

Το ιδιο και αυτο το keyboard που ειναι καποια κινεζικη mass production εταιρια που πουλαει παντου και απλα βαζουν το δικο τους ονομα πανω.

Το ιδιο με τα Gaming Laptop του πλαισιου, που παραδειγμα τα τελευταια με τις 700 series ηταν Clevo και καθολου ασχημα, πλαστικουρα βεβαια και εκει ειναι το προβλημα αλλα αντε δωσε 1500Ε στην ολλανδια και μετα καλη τυχη ή το παιρνεις απο πλαισιο με 1100-1200.

Αυτος που δεν ξερει πολλα και πως να βρει να παραγγειλει/τι να παρει αλλα εχει μαθει "Θελει mechanical keyboard γιατι νομιζει οτι ειναι HARDCORE GAMER ΓΙΑΤΙ ΕΦΤΑΣΕ GOLD ΣΤΟ LOL" οταν δει G510/Black Widow 140E+ λογω streamers ξερει μονο αυτες τις μαρκες..Ε τι θα παρει? Το 140Ε ή το 99Ε? Δινω αυτο το παραδειγμα γιατι εχουμε ενα νεο trend σε ενα νετ καφε της περιοχης μου, αρχιζουν και φερνουν Keyboards/mouses/headsets για τα βραδινα καψιματα στο LoL τα παιδακια.

Πανω στο θεμα παλι.

Ειχε πεσει μια σταγονα απο ζουμια βερυκοκου πανω στο κουμπι B (ουτε ξερω πως μπηκε μεσα μετα γιατι κυριολεκτικα ηταν μια μικρη σταγονα) και μου εκανε παραξενα, μια-δυο σταγονες με συριγγα με το κλιψακι πατημενο μεσα με 93% αλκοολη και το λυσαμε το θεμα που το κουμπι ανεβαινε μετα απο 1 δευτερολεπτο σιγα σιγα.

Έγινε επεξεργασία από potis
Link to comment
Share on other sites

λιγο ακυρος με οσα λετε παραπανω.. απλα ενδιαφερομαι να παρω ενα red switch keyboard και ειμαι αναμεσα στο k70 corsair και ducky shine το 2ο ξερετε που μπορω να το βρω..?και αν εχετε γνωμη για καθένα ξεχωριστά..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

aloha!

για δώστε μου τα φώτα σας συμφορουμίτες, ποιό είναι το φθηνότερο mech keyboard που μπορώ να αγοράσω?

έχω budget 50-60 euro και σκέφτομαι να μπώ στον κόσμο των μηχανικών.

δοκίμασα ένα blackwindow ενός φίλου και μου άρεσε η αίσθηση στα δάκτυλα αλλά δεν θέλω να επενδύσω ακόμα σε κάποιο ακριβό μηχανικό γιατί αν δεν το δουλέψω κανα 2 μήνες να δω οτι όντως με βολεύει και το συνηθίζω θα είναι κρίμα.

μπορώ να αγοράσω κάποιο που να αξίζει σε αυτά τα λεφτά(και μεταχειρισμένο δεν με νοιάζει αρκεί να είναι σε καλή κατάσταση)

η χρήση είναι all around γράψιμο σε φόρουμ και εργασίες καθώς και gaming(δεν με ενδιαφέρουν τα macros, θα ήθελα να τα αποφύγω κιόλας)

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα χρήματα που διαθέτεις θα έλεγα να περιμένεις λίγο ακόμα μιας και οι κεραίες μου μου λένε ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να σκάσει καλή προσφορά σύντομα. :)

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα χρήματα που διαθέτεις θα έλεγα να περιμένεις λίγο ακόμα μιας και οι κεραίες μου μου λένε ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να σκάσει καλή προσφορά σύντομα. :)

δεν με βιάζει Αγάπη, όποτε κάτσει αρκεί να πέσει σύρμα και να μην την χάσω :p :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με τόσα χρήματα που διαθέτεις θα έλεγα να περιμένεις λίγο ακόμα μιας και οι κεραίες μου μου λένε ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να σκάσει καλή προσφορά σύντομα. :)

το ducky zero 2108 αξίζει σαν keyboard στα 83$ ?

να περιμένω μήπως βρω κάτι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Νεος στην παρέα του φόρουμ και της mech οικογένειας... Το μονο που βρήκα αυτή τη στιγμη στην Ελλάδα άμεσα διαθέσιμο και σε προσιτή τιμή είναι το SS 6vg2... To παρήγγειλα αλλά δεν το παρέλαβα ακόμη (αντικαταβολη 87€)αρα εχω περιθώριο διορθωσης ...εκανα καλα που το παρήγγειλα και αν οχι τι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Νεος στην παρέα του φόρουμ και της mech οικογένειας... Το μονο που βρήκα αυτή τη στιγμη στην Ελλάδα άμεσα διαθέσιμο και σε προσιτή τιμή είναι το SS 6vg2... To παρήγγειλα αλλά δεν το παρέλαβα ακόμη (αντικαταβολη 87€)αρα εχω περιθώριο διορθωσης ...εκανα καλα που το παρήγγειλα και αν οχι τι προτεινετε?

Νομίζω ότι το 6Gv2 είναι ένα τίμιο μηχανικό, αν και του λείπουν ορισμένα μικροπράγματα που έχουν τα πιο δημοφιλή πληκτρολόγια. Όμως, αφού το διάλεξες για να σε βάλει στο κλαμπ των μηχανικών, δε νομίζω να απογοητευτείς.

Στην πορεία μπορεί να διαπιστώσεις ότι τα πλήκτρα σου είναι λίγο βαριά μετά από αρκετές ώρες ή ότι σου λείπει το αριστερό Win key ή ότι θα ήθελες οπίσθιο φωτισμό. Αυτά λάβε τα υπόψη για το επόμενό σου πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=33517]Skaristo[/MENTION]

Ξέχασα να σου ευχηθώ καλορίζικο και πήγα κατευθείαν στην κριτική. ;) Είμαι σίγουρος ότι θα μείνεις ικανοποιημένος.

[MENTION=24261]haris013[/MENTION]

Στα $83 τελική (<65€) είναι ό,τι πρέπει το ducky. Μήπως όμως υπολογίζεις χωρίς μεταφορικά και ενδεχομένως τελωνείο;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.