Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Τι λετε για 90s DTM στο Nordschleife? Ισως η πιστα να μην ειναι η ιδανικοτερη για αγωνες βεβαια...

 

Merc 190e + Alfa 155 + BMW M30 , δύο γύροι Χ 2 αγώνες reverse start ;

 

Μου αρέσει, νομίζω θα το ανεβάσω στο server το απόγευμα μιάς και απ'ότι κατάλαβα έχει χαθεί η σειρά λόγω της εβδομάδας του Πάσχα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Event Κυριακής 19 Απριλίου 2015

 

1990s DTM (BMW DTM, Mercedes 190E, Alfa Romeo 155) @ Nordschleife Endurance

 

 

Practice: To Combo έχει ανέβει στο Server για Practice (15 mins Qualify, 2 Laps Race)

Qualify: 15 λεπτά @ 22:00

Race: 2x2 laps, 2nd Race Reverse Start

Κατάσταση πίστας: Green (ξεκινάει 95%, τελειώνει ??%)

 

Kανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +

 

 

Σημαντικό:

  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλή σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
  • Χρήση virtual mirror (f11)
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application Download
Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα...πως μπορώ να παίξω κ εγώ μαζί σας???

Γεια σου φιλε! Φανταζομαι εχεις το AC μαζι με το DLC. Ψαξε online το σερβερ "thelab.gr" και εεεμπααα! Τοσο απλα. Οπως βλεπεις σχεδον καθε κυριακη οργανωνεται αγωνας, καλο θα ηταν να διαβασεις λιγο τους κανονες που αναρτονται μαζι με τα events, για να εχουμε ολοι καθαρο και ωραιο αγωνα!

Link to comment
Share on other sites

Παμε.

Βήμα 1) ανοίγεις το steam και στην αναζητηση του store γράφεις "dream pack", έτσι ονομάζεται το dlc. Αν δε το εχεις αγοράσει δε μπορείς να συμμετέχεις στα events.

Βήμα 2)

Μπαίνεις στο forum εδω αλλα στο θέμα "assetto corsa Greek gathering κτλ." εκεί κάθε βδομάδα ανακοινώνεται το event της Κυριακής μαζι με του κανόνες κτλ.

Βήμα 3)

Τρέχεις το assetto corsa, πηγαίνεις στη κατηγορία online, κανείς search τον σέρβερ "thelab.gr" πατάς join και παίζουμε παρέα.

Link to comment
Share on other sites

@,

σε καθε εβδομαδιαιο εβεντ θα δεις οτι αναγραφονται και οι κανονες με λινκς.
τα παραθετω και εγω για να τα δεις:)

 

 

http://www.thelab.gr/topic/137510-assetto-corsa-multiplayer-racing-greek-gatherings/page-5#entry2058934

 

Link to comment
Share on other sites

***Server Race Update***

 

Password : DTM

 

 

1990s DTM (BMW DTM, Mercedes 190E, Alfa Romeo 155) @ Nordschleife Endurance

 

 

Practice: Started

Qualify: 20 λεπτά @ 22:00

Race: 2x2 laps, 2nd Race Reverse Start

Κατάσταση πίστας: Green (ξεκινάει 95%, τελειώνει ??%)

 

Kανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +

 

 

Σημαντικό:

  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλή σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
  • Χρήση virtual mirror (f11)
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application Download

 


Περιμένουμε επισκέψεις στο σπίτι οπότε δεν θα τα καταφέρω σήμερα, καλή διασκέδαση σε όσους τρέξουν και θα ανανεώσω το πρωτάθληματάκι με τους βαθμούς απο τα session results αργά το βράδυ ή αύριο από τη δουλειά!

Έγινε επεξεργασία από geovas77
Link to comment
Share on other sites

Ωφείλω ένα συγνώμη στον christian  στον δεύτερο αγώνα έκανα κι εγώ το ατόπημα του  dive bombing  και σα να μην έφθανε αυτό δεν του δωσα και τη θέση πίσω τι να πω άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου :D:( .

Κατά τα άλλα καλά ήταν μόνο που η πίστα ήταν υπερβολικά μεγάλη και τα 20 λεπτά qualify  λίγα.

Καλή εβδομάδα και την άλλη φορά να χουμε απαρτία!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πανο πολυ γρηγορος, congrats για τις νικες!

Ωραια ηταν, ειδικα ο δευτερος αγωνας ηταν πιο δυνατος με τον pano2171 και xlimitzoura να δινουμε ωραιες μαχες!

Ετσι ειναι ομως, αν δεν εχεις κανει καθολου προπονηση ολη την βδομαδα κανεις πιο ευκολα χαζα λαθακια , ποσο μαλλον σε αυτην την πιστα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ήταν και ναι στο 2ο αγώνα ήμασταν πιο κοντά 3 αυτοκίνητα οπότε είχαμε μάχες και φάνηκε πόσο απαιτητική είναι η πίστα στο προσπέρασμα. Προπόνηση δυστυχώς ούτε εγώ κατάφερα να κάνω όλη τη βδομάδα αλλά νομίζω όλοι καλά τα καταφέραμε. Τα μικροχτυπήματα ήταν αναμενόμενα φυσικά. Το taxi λίγα μαζέματα θέλει μόνο... :p

 

 

post-64655-0-33670700-1429508705_thumb.j

post-64655-0-45230200-1429508716_thumb.j

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.