Jump to content



True Violet Project


karmen1983

Recommended Posts

  • Replies 574
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Μπράβο Karmen!!!!

Εξ αιτίας αυτού του project γράφτηκα στο Λαμπη.

Πραγματικά περίμενα να τελειώσει. Το αποτέλεσμα είναι τέλειο και στο τέλειο δεν υπάρχει πολύ γυναικείο ή αντρικό.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ να σου κανω ενα με παοκ. Ειναι και το αγαπημενο theme του @unseen:hehe:

 

Εχω και ταξιδακι σαλονικα οπότε θα στο παραδώσω κιολας.

 

Μαστροgeochal τιμη μου που σου αρεσε. Εισαι απο τα ατομα που η γνωμη σου εχει απιστευτη βαρύτητα για μενα. Σε χιλιοευχαριστω και να ζησεις σα τα ψηλά  βουνά :T:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2016 at 0:11 PM, ennia said:

Άντε λοιπόν..... να το δούμε και ολοκληρωμένο...

(Όταν είδα στις ειδοποιήσεις τον τιτλο του θέματος μου έπεσε το κινητό απο τα χέρια. Χαχαχα)

Στάλθηκε από το Asus Z 5

εκτός απο το κινητό απο τα χέρια τωρα μου έπεσε και το σαγόνι....:hehe:

 

 

όσα μπράβο και να πούμε είναι λίγα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολο να βάλεις σε λόγια αυτό που σκέφτεσαι όταν έχεις να κάνεις με μια «δουλειά» σαν αυτή εδώ!

Ό,τι και να πεις μοιάζει φτωχό και λίγο και το μόνο σίγουρο είναι ότι θα αφήσει έξω πολλά από αυτά που πραγματικά είναι σημαντικά!

Ίσως όμως, δεν υπάρχει και άλλος τρόπος, πως άλλωστε να σταθμίσεις το απροσμέτρητο.

 

Εδώ, εμείς σαν απλοί παρατηρητές,  γίναμε μάρτυρες αυτού του άπιαστου «υλικού» που «στοιχειώνει» το νου και  τσιτώνει τη καρδιά στην αναζήτηση της «μορφής του ονείρου»!

Ατελείωτες ώρες σκέψης, προσπάθεια πολύ πέρα από το συνηθισμένο, βήματα στο άγνωστο με μόνο «όπλο» ένα «παράλογο» θάρρος, ένα «τρελό όνειρο»  και ένα καλά θρεμμένο πείσμα, ικανό να αντιπαλέψει τα πισωγυρίσματα, τις απογοητεύσεις και τις λαχτάρες της δημιουργίας και τελικά να τη φέρει σε πέρας!

Γιατί  περί αυτού ακριβώς πρόκειται !

 

Δημιουργία !   Τέχνη !   Υπέρβαση !

 

Ο καθένας ας το ονομάσει όπως θέλει, αυτό που έχει σημασία, αυτό που τα σφραγίζει όλα, είναι  αυτό που σε εξοντώνει σωματικά αλλά σε στέλνει στο έβδομο ουρανό ψυχικά, και σε όποια έκφανσή του και να το συναντήσουμε, έχει ένα όνομα.

 

Έρωτας !

 

 Προσωπικά –και δεν είμαι ο μόνος- το αισθάνομαι σαν μια μεγάλη χάρη και τιμή που μου έγινε!

Γιατί –ας μη γελιόμαστε- το να είσαι μάρτυρας στην αμφίδρομη εξέλιξη ενός ανθρώπου και του έργου του, είναι κάτι πολύτιμο και σπάνιο, και αν έχεις –έστω και την αμυδρότερη- αίσθηση, ότι κάπου και εσύ βοήθησες, τότε είναι που ολοκληρώνεται ο κύκλος της δημιουργίας και από την πλευρά του Θεατή!

Αυτό, δεν σηκώνει κριτική, ή για να το πω καλύτερα, αυτό δεν έχει ανάγκη την κριτική, γιατί πάτησε και αναπτύχθηκε μέσα από αυτή και πλέον,  είναι πέρα και πάνω από αυτή!   

 

Κάθομαι και διαβάζω τα post από την αρχή τους, και θυμάμαι απορίες, χαρές, απογοητεύσεις, νεύρα αλλά και γέλια μέχρι δακρύων, στιγμές πανικού αλλά και ικανοποίησης!
Όποιος δεν το έχει διαβάσει προσεκτικά όλο, ας κάνει τη χάρη στον εαυτό του να μην καθυστερήσει άλλο!

 

Όσο για τα παραλειπόμενα και όσα έγιναν πίσω από τη κουΐντα, ε γι΄ αυτά ΕΠΙΦΥΛΛΑΣΟΜΑΙ ! !

 

Αγάπη, σε ευχαριστούμε για την χαρά που μας έδωσες να το ζήσουμε αυτό, η τιμή είναι όλη δική μας  !

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ από καρδιάς για τα καλά σας λόγια. Δε το κρύβω ότι με συγκινήσατε και το λέω ειλικρινά!

 

Κύριε Γιάννη να σας πω αρχικά καλώς ορίσατε και χίλια ευχαριστώ και σε εσάς για τη δημοσίευσή σας. Πραγματικά δε ξέρω τι να σας απαντήσω σε όσα είπατε, οπότε θα μείνω στο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ και εύχομαι να συνεχίσετε να επισκέπτεστε το φόρουμ. Υπάρχουν πολλά παιδιά που κάνουν πολύ καλύτερες κατασκευές :) 

Σας εύχομαι να έχετε και εσείς χαρές στη ζωή σας, υγεία και γρήγορη επιστροφή στην πατρίδα!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου Karmen!!! Έχω βάλει ήδη το χρώμα σου στο Κ95 να φωτίζει.

Μ'αρεσε πάρα πολύ ο φωτισμός που βγάζει. Επίσης ένα μπράβο στους υπόλοιπους που βοήθησαν έστω με μία σκέψη τους είτε ακόμη και σε τεχνίκης φύσεως γνώσεις. Εννοείτε το μεγαλύτερο το κατέχεις εσύ για τόσες εκατοντάδες ώρες σκληρής δουλειάς.

Να αναμένουμε ίσως μία νεότερη έκδοση του True Violet...ποιός ξέρεις...εν αναμονή λοιπόν μέχρι να ξαναπάρεις μπροστά χαχα :neo:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ανανεώθηκε και το Post#3 με τα links. Οπότε είμαστε κάπως πιο οργανωμένοι για όποιον δε θέλει να μπλέξει με τόσες σελίδες!

 

Σας ευχαριστώ και πάλι παίδες!

Ελπίζω να τα πούμε σύντομα με κάτι νέο και πιο "αντρικό" :T: 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Ελπίζω να τα πούμε σύντομα με κάτι νέο και πιο "αντρικό"

Όπερ μεθερμηνευόμενον . . . ;)

Για δώσε κάνα hint, μην αλωνίζει το μυαλό μας ολούθε ! :p

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.