Jump to content



True Violet Project


karmen1983

Recommended Posts

  • Replies 574
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dremel Update

Δηλαδή τι να πω; Θυμίστε μου πότε είχα θέμα με το dremel??? Και ναι μόλις το πήρα στα χέρια μου. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ειλικρινά. Και εγώ εντάξει δεν είμαι επαγγελματίας, αλλά λυπήθηκα επαγγελματία με κρουστικό δράπανο (αυτά τα μεγάλα για μπετόν) που είχε 1,5μήνα εκεί το εργαλείο. Είχε ξεσηκώσει την αντιπροσωπεία στο πόδι ο άνθρωπος. Και με τα δίκια του βέβαια.

Ειλικρινά λυπάμαι και τουλάχιστον αφού το ανοίξανε ας ρίχνανε και ένα φύσημα να φύγουν σκόνες κλπ. Αλλά πολλά ζητάω έτσι; :getlost:

img0393jn.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άντε "καλορίζικο"!!

Δε μου λές...πόσο χρόνο εγγύηση έχει πλέον το επισκευασμένο τμήμα του εργαλείου;

Επί των ρελέ τώρα:

Μια ερ'ωτηση:

Η επαφή του ρελέ παραμένει οπλισμένη για όσο χρόνο εσύ πατάς το κουμπί του τηλεχειριστήριου;

Ή ανεξάρτητα από τη διάρκεια της εντολής , η επαφή αλλάζει κατάσταση (Off -> ON ) για τον ίδιο πάντα συγκεκριμένο χρόνο;

Υ.Γ. συγχαρητήρια, για το βαψιματάκι.

Το έβαψες κι' από κάτω;

Link to comment
Share on other sites

H εγγύηση ανανεώθηκε για το εξάρτημα στα 2 χρόνια απο την ημερομηνία επισκευής. Μου δώσανε 2 χαρτιά με αναγραφόμενο το χρονικό διάστημα εγγύησης.

Για το remote. Οσο πατάω κουμπί είναι "οπλισμένη" η επαφή.

Δουλεύει ακριβώς όπως τα push buttons Στους υπολογιστές του Power on

Πατώντας το μία φορά παίρνει μπρος

Πατώντας το παρατεταμένα κλείνει....

Για το βάψιμο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ :D

και η πλακέτα απο κάτω όχι δεν βάφτηκε :)

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ρελέ και κρατά την επαφή κλειστή όταν οπλίσει , θα είναι σαν να κρατάς το power-on κουμπί συνέχεια πατημένο - μήπως έτσι κάνεις hard-reset; Για τσέκαρε.

Σαυτό θέλω να εστιάσω.

Αν όντως γίνεται αυτό (το συνεχές πάτημα δε σημαίνει πάντα hard reset, πρέπει να το ρυθμίσει κάποιος απο τη μητρική) τότε είναι λάθος. Μπορεί σε βάθος χρόνου να κάνει ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις μα δε θα το κλείνω απο εκεί. Εννοείται πως θα κλείνει με τον κανονικό τρόπο αλλά και πάλι από remote (αναμονή για επόμενο update). Απλά το άνοιγμα με ενδιέφερε περισσότερο. Το ότι κλείνει το pc όπως κάνει το Power on σε συνεχές πάτημα, ίσως γίνει κάποια στιγμή αν πχ κολλήσει το μηχάνημα για τον Α ή Β λόγο. Μη μου πείτε ότι δε το έχετε κάνει ποτέ, να κλείσετε το μηχάνημα απο το Power on switch, στην περίπτωση κολλήματος; :p

Link to comment
Share on other sites

Μισό μιλάς για να κλείσει με Hard reset ¨οπως είπαν πιο πάνω ή ακολουθώντας κανονικό τερματισμό; Αν το δεύτερο λάθος απάντηση έδωσα.

Διαφορετικά ισχύει ότι πρέπει να το πατήσω συνεχόμενα για να κλείσει με τον σκληρό τρόπο :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αν πατήσεις μία φορά το Power κλείνει κανονικα το pc

Αν πατήσεις συνεχόμενα το Power κάνει hard shut down το pc και όχι Hard reset όπως είπαν και επανέλαβα και εγώ πιο πάνω για να συνεννοηθούμε.

Συμφωνούμε εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε περίπτωση που όλα πάνε καλά όταν το πατήσεις μια φορά θα κλείσει για κάνε το αυτό όταν έχει κολλήσει το pc να δούμε αν θα ανταποκριθεί :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε περίπτωση που όλα πάνε καλά όταν το πατήσεις μια φορά θα κλείσει για κάνε το αυτό όταν έχει κολλήσει το pc να δούμε αν θα ανταποκριθεί :hehe:

Αυτό έλεγα πιο πάνω και μπερδευτήκαμε :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έλεγα πιο πάνω και μπερδευτήκαμε :p

ε ναι μην αγχώνεσαι εγώ σε κατάλαβα:p

γι αυτό είπα να βοηθήσω την κατάσταση:p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα DAZ και καλώς όρισες στο thelab

Τα sleeves του Project είναι απο τον Nils (mdpc)

Το Site του είναι αυτό

Family-Packs | MDPC Sleeve | MDPC-X International

Πλέον είναι ανοικτός συγκεκριμένες ώρες κάθε μέρα οπότε για να δεις τα προϊόντα ακολούθησε αυτή την διεύθυνση

MDPC-X | Computerveredelung ohne Kompromisse!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.