Jump to content



Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

πριν 14 ώρες, το μέλος GFFermari έγραψε:

Τα καλα του Λονδινου....

Επειδη εχει πολυ λαο απο τη πατριδα εδω, εχει κ αρκετα καταστηματα που φερνουν ελληνικα προιοντα. Κ δε μιλαω για σοκοφρετες κ καφε.

Ενα καταστημα λοιπον, λογω ημερων, εφερε διαφορα προστυχα που σε νορμαλ συνθηκες δε τα βρισκεις.

 

Πηραμε λοιπον: δυο τσιπουρες (400-500γρ η μια), ενα χταποδι (~750γρ), καλαμάρια, μυδια, 1κ φετα Αμφιλοχιας, 0,5κ κατσικισιο Αργολιδας, λουκανικα με πορτοκαλι (εχω να φαω απο το 2015...), χορτα/αντιδια(!), γλυκο συκο κλπ κλπ κ καθημερινα τυπου λαδι, καφε, μπαρουτι, ξιφολογχες κ ενα γιαταγανι αναμνηστικο.

 

Επισης ενα εξτραδακι για μενα:

1046778492_Photo17-03-2021151403.thumb.jpg.256dc6fb49b08049c1e76b5e8a6550b4.jpg

(οποιος δε τρωει παστουρμα, μπορει να παει για ban-ιο)

 

Ον τοπικ, ενας μεζες για να συνοδεψει το ουζο. BTW ξεμεινα απο ουζο κ το μαγαζι που παρηγγειλα τα παραπανω, ΔΕΝ ειχε ποτα!

581718164_Photo15-03-2021185205.thumb.jpg.013de0e663192f93e4967bb205df43a9.jpg

 

Ανάθεμα κι αν έχει μέσα κασέρι Μυτιλήνης, αλλά τέλος πάντων.

Πολλά + για τον παστουρμά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

Εδώ τη λένε σκοπελιτικη κ δεν έχει μέσα τίποτα από τη σκόπελο. Ούτε καν εκεί δε παράγεται.

 

Που την φτιάχνουν τελικά ;

Στον κατάλογό τους γράφει: Produced by: ZERVAS I.&SIA E.E 2nd km of Skopelos District Road SKOPELOS, GREECE Phone: +30 24240 24860 info@sporafood.com sporafood.com

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος p55 έγραψε:

Εσένα δεν σε παίρνει τηλέφωνο ο @Rusty_Cookie ; 

 

 

Βρε ανόητο αγόρι, ο @astrolabos μου επιτρέπει να τον προσφωνώ μόνο ως "Αντικαλημερότατε" και "Ύψιστε σκοτεινέ αφέντη" όταν κάνουμε ζουμ τα πρωινά.

  • Like 2
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, astrolabos said:

Καλαμαράκια είναι


σε καλό δρόμο για τον Θρόνο είσαι. Έχουμε δυο προβληματάκια σημερινά όμως:
α) το μικρό, το έυκολο, πρέπει κάτι να γίνει με αυτό το παιδί τον Χόντα. Τα καλαμαράκια τα τρωνε όντως οι άνδρες. Όλοι καλάρουνε μα δε βγάζουν ψάρια, καλάρει ο Ζέππος και βγάζει καλμάρια.καλαμάρια και γαρίδες είναι για τους μερακληδες. Γνωστά πράγματα, λυμένα.
Εδώ ετούτος μας έχει ταράξει στο θράψαλο. Μας πορρώνει με το κάρβουνο κι αντί να δούμε κάνα χοιροκαλάμαρο, κάνα μοσχαροκαλάμαρο, κάτι ανδρικό, μερακλίδικο, αξιοπρεπές, θα βλέπουμε θραψαλόκοτες σίσσικες; Κάνω δίαιτα, αχ δε μπορώ, μη όχι δεν είναι υγιεινό, το έχει παρακάνει. Ας φάει λίγο μαρούλι βρε αδερφέ άμα είναι τόσο βήγκανος. 
Κούκης, μακεδόνες, τσέλιγκες, θα τον μαζέψει κανείς σας με τα κοκοκοκοσουβλάκια όλη την ώρα; Δείξε του κανονικό κρέας αρχηγούλη.

β) το δεύτερο, το άλυτο. Ποιο άμυαλο παιδί είχε την φαεινή ιδέα να πετάξει βόμβα μεγατόνων στο φόρουμ και να επιτρέψει να προλάβω να το διαβάσω πριν το κρύψει; «Είμαι το πιο παλιό μέλος». αμάν τι τον περιμένει, θα το γλεντάω καιρό αυτό. Γράφτηκε στην EEPROM του εγκεφάλου μου, φορτώνει με το power on κάθε φορά πλέον παππούλη. Το μπαστουνάκι σου μην ξεχάσεις, μη μας γλιστρήσεις και πέσεις. Από το πεζοδρόμιο!

 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι στην ποικιλία (δες και Σκούρας Μέγας Οίνος μου έχουν πει)! Καλή χώνεψη. Caputo έβαλες πάλι; Να μας κάνεις ένα πείραμα. Πόσο το πήρες το κιλό; Αν είναι πολύ πάνω από την τιμή του καναδέζικου κίτρινου ρομπέν, κάνε μια ταρζανιά να δοκιμάσεις μια φορά με ρομπέν. Γύρω στο τρίευρο νομίζω κάνει αυτό. Να δούμε αν είναι ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.