Jump to content


[Greek Gatherings 31-01-2016] RSR Formula 3 - Blackwood


gchristod

Recommended Posts

σε καποια σημεια η πιστα παρουσιαζει καποια θεματακια.Οι ροδες του αυτοκινητου , μπαινουν κατω απο τον δρομο.

Θέλετε να βάλουμε την reloaded έκδοση για δοκιμή ή να πάμε στο backup? Η reloaded βγαίνει σε 2 versions,hd και uhd, @GoMaR, βάλε την πρώτη για να μην έχουμε performance issues. Θα ποστάρω το λίνκ σε λιγάκι.

Edit: Το λινκ για την hd http://www.mediafire.com/?w0vxch4qe6y7vv1

Έγινε επεξεργασία από gchristod
Link to comment
Share on other sites

Τα skins του αμαξιού χρειάζεται να τα κατεβάσουμε;

Αν θες κάνε edit το πρώτο post με τη σωστή πίστα που θα παίξει

Χρειάζεται να τα κατεβάσεις, νομίζω πως δεν συμπεριλαμβάνονται στο βασικό mod. Το έκανα update το op.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε πα'ιδες μου βγάζει o server unavailable content.

Εχω και 0,99 και αυτές που εχει στο πρωτοσέλιδο.

Wtf?

Κανονικά τρέχω αυτήν http://www.racedepartment.com/downloads/blackwood.2639/ και είναι οκ

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Παίδες η ρελοαδεδ πίστα είναι χάλια βάλτε την απλή 0,99 και θα σας αρέσει πολύ περισσότερο.

Αυτό το σκοτεινό πράγμα με τα υπερυψωμένα σαπούνι κέρμπς δεν e;inai βλαψκςοοδ....

Σηκώνω youtube. Να δούμε ποιοι συμφωνούν.

http://www.racedepartment.com/downloads/blackwood.2639/

 

σε πολύ χαμηλό bitrate (γιατί βαριόμουν το upload στο youtbr) αλλά ήδη φαίνεται πολύ καλύτερη απο την κιτσάτη reloaded.

 

Φυσικά θα τρέξω όποια και αν αποφασίσετε.

Δε χάνονται τέτοια event!!!

 

Θυμάμαι την συγκεκριμένη πίστα να την τρέχω demo κοντά μισό χρόνο μέχρι να αποφασίσω να αγοράσω την s2 licence 30€ τότε. :hehe:

 

PS: Skins που βρίσκουμε και πως τα περνάμε. Με ενδιαφέρει της williams (patrese-mansel), και την πράσινη seven up jordan που έκανε το ντεπούτο του ο schumi.

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα του αυτοκινήτου έχει 2 links για 2Κ και 4Κ skinpack, κατέβασα το 2Κ αλλά δεν τα έψαξα.

Βιαζόμουν να δοκιμάσω τη πίστα και το αμάξι μιας και δεν τα ξέρω.

 

Βάλτε όποια έκδοση της πίστας θέλετε δεν έχω πρόβλημα.

Το θέμα είναι ποιά είναι πιο αληθοφανής στα kerbs...

Link to comment
Share on other sites

Τις πίστες δε χρειάζεται να τις σβήνεται.

Το παιχνίδι τις αντιλαμβάνεται σαν διαφορετικές.

Την blackwood ας πούμε την έχω 3 φορές.

Παρόλα αυτά μου αρέσει και τρέχω μόνο την απλή 0,99 αφού είναι πιστή ρέπλικα της original του lfs.

 

Εχει τα θεματάκια της, πχ οι σιδεροκώνοι και τα σιδερολάστιχα που συμπεριφέρονται σαν μπαριέρες και το ai των αντιπάλων που είναι ότι να ναι, αλλά είναι τόσο όμορφος ο σχεδιασμός και τόσο πετυχημένη η μεταφορά στο assetto (επίπεδο πρόσφυσης-ύψος  και πλάτος κέρμπς-γεωμετρία πίστας) που είμαι διατεθειμένος να παραβλέψω αυτα τα λάθη και να ρισκάρω να τρέξω αυτή.

Η πίστα στην απλή της εκδοχή δεν εχει κατά την άποψη μου να ζηλέψει τπτ απο τις official του assetto, είναι πανάλαφρη και περίπου μισό δευτερόλεπτο ταχύτερη απο την φορτωμένη.

 

Για θέμα ρεαλισμού δεν μπορούμε να πούμε κάτι γιατί η πίστα είναι fictional.

Αν ρεαλισμός θεωρείται η πιστή μεταφορά απο το original τότε ή 0.99 κερδίζει hands down!

 

Και οι 2 πίστες εχουν bugs και μου έτυχε και με τις 2 ενω κούρευα γκαζόν ή χτυπούσα κάποιο τοίχο να βρεθώ να αιωρούμε σε κάποια virtual τρύπα.

H reloaded εχει πρόβλημα στα πιτ στην εκκίνηση και στα τοιχάκια τους και η άλλη στο γκαζόν δεξιά στο κομμάτι της μεγάλης ευθείας μετά την φουρκέτα και το S .

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες προς ναυτιλομένους:αποφύγετε τα κέρμπς όπως ο διάολος το λιβάνι.

 

Τώρα για την επιλογή πίστας με αυτή που έχει ο σέρβερ με χαλάει το ξέπλυμα στα χρώματά της.Για μπαγκς δεν ξέρω αφού έμενα εντός πίστας ακόμη κ όταν είχα τετ α κε.

 

Η πίστα που πόσταρε ο Γιάννης μου φαίνεται οπτικά τουλάχιστον καλύτερη αλλά δεν την έχω τρέξει οπότε δεν γνωρίζω αν κρύβει προβλήματα.

 

Τον εμπιστεύομαι πάντως αφού την έχουμε τρέγει αρκετά επί LFS εποχή, οπότε οτι θέλετε κ σεις.

 

Ανεβάζω κ 2 σκαριφήματα σέτς.https://app.box.com/s/tyzopxc2y1unq0r5gfd093gomoxnlx9k

 

Τα σκινς τα βάζετε στο content/cars/dallara_f312/skins

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.