Jump to content



[Greek Gatherings 31-01-2016] RSR Formula 3 - Blackwood


gchristod

Recommended Posts

Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι εξω απο τις 2 λευκές γραμμές υπάρχει το χέρι του θεού να σε κρατάει σε τάξη, μην κερδίσεις κανά sec.

Εδω κοτζάμ senna είχε κόψει νομίζω στο μονακό ή στο donighton όλο το πιτ στοπ επειδή άλλαξε γνώμη και έκοψε πόσα δευτερόλεπτα δεν θυμάμε(δεν νομίζω ότι είχε λιγότερο γκάζι όταν το κανε).

Στο Donington φυσικά...

Ρεκόρ που δεν έσπασε μέχρι τώρα, ταχύτερος γύρος αγώνα με είσοδο στα πίτ...

Μπήκε να αλλάξει λάστιχα αλλα η μακλάρεν δεν ήταν έτοιμη..

οπότε σανίδωσε.. δεν είχε και όριο τότε...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ο μόνος λόγος που έθεσα τους προβληματισμούς μου για την πίστα, πέραν του οπτικού που είναι κάτι προσωπικό κ στην τελική δεν ενδιαφέρει κ κανένα, είναι το ζήτημα που θα προκληθεί με τα κέρμπς.Έχουν τόσο χαμηλά values πρόσφυσης που είμαι 100% σίγουρος οτι θα υπάρξουν στούκες κ γκρίνια.Αν για παράδειγμα επιχειρήσεις προσπέρασμα κ ενστικτωδώς ξενερίσεις θα χεις θέμα.Δεν ξέρω αν είναι ζήτημα AC ή του mod.

 

Εδώ εγώ που υποτίθεται ξέρω παραπάνω από καλά την πίστα ουκ ολίγες φορές το κράτησα ευθεία με πολύ κόπο.Φαντάζομαι λοιπόν οτι ένας λιγότερο εξοικειωμένος θα σπινάρει άμεσα.

 

Θα δοκιμάσω σήμερα αυτή που προτείνει ο Γιάννης να δω μήπως είναι κατάτι καλύτερα σε αυτό τον τομέα.

 

Πάντως το συγκεκριμένο κόμπο κακώς το ¨σνομπάρετε¨ αφού είναι σχολείο, ιδίως σε οτι αφορά την οδήγηση μονοθεσίων κ είναι κρίμα να μην τρέξετε όλοι έστω για την εμπειρία.

 

Η Donni πάντως θαταν εξαιρετική στο πάντρεμα με το Dallaraki.

Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος του S1 προδίδει αυτόν που θα πάει ευθεία στο S γι αυτό σου αφαίρεσα τον ταχύτερο που χες κάνει, άλλωστε εσύ με ενημέρωσες και είναι προς τιμήν σου.
Ωραία η χθεσινή βραδιά φαγωθήκαμε με τον uhu και μου αύξησε το minorating grade αφου ειμασταν ενα τρελό τραινακι με δύο βαγόνια επι 7 γύρους. Πάντως εμένα η πίστα που δεν την είχα ξανατρέξει μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις το ίδιο και το dalara που είναι οτι πρέπει για δυνατές μάχες σώμα με σώμα!

ΥΓ: Επειδή το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν η camera των ριπλέυ σας ανεβάζω ένα link για να κάνετε download και να δοκιμάσετε μια άλλη άποψη ,δεν τη δοκίμασα αλλά απ΄ ότι είδα στο youtube είναι πιο συμπαθητική εκδοχή απ΄ αυτή του mod.

http://www.mediafire.com/download/9044vcsa334m19h/AC_BlackwoodReloaded_cameras.rar

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου αρεσει παρα πολυ η πιστα!!! Τα εχει ολα βασικα!

Οι χρονοι αρκετα κοντα ολων* που σημαινει οτι θα γινει σφαγη.

Η πρωτη φουρκετα και στο καπακι το Σ ειναι λιγο (πολυυυυ) επιφοβο για ατυχημα στον 1ο γυρο!!

 

*Εξαιρουνται οι γνωστοι-αγνωστοι :p

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Εντελώς εγκυκλοπαιδικά, ήταν (τουλάχιστον) μία που είχε επίσημη άδεια από τους devs, ποια ήταν? 'Η τελικά το άφησαν ελεύθερο να κάνει conversion όποιος γούσταρε?

Για την ιστορία, η reloaded είναι με την άδεια, το γράφει εδώ:

http://www.racedepartment.com/downloads/blackwood-reloaded-uhd-version.5804/

Έγινε επεξεργασία από gchristod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ασχετο, αλλα γνωριζει καποιος ενα rental cup που οργανωνει η πιστα speed force?
Ειναι ενα cup με 400cc kart, δεν χρειαζεται να εχεις το δικο σου, απλα δηλωνεις συμμετοχη.
Εχει εμπειρια καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Α για σε παρακαλώ προσβάλλεις τα γούστα μας για να μαι ειλικρινής δεν κοιτούσα τριγύρω γιατί είχαμε φανταστικές μάχες με τα παιδιά. Μέχρι κι ο Andrea Lojelo μπήκε και τρέξαμε 2-3 αγώνες τον υπέβαλα κι αυτόν στη θεραπεία του restart,ταχυτατος μας είπε και μερικά hints για το αυτοκίνητο και παρ ολίγον να μου βγει παγκόσμιο η μάλλον thelab record καλύτερα, κάνα 2-3 φορές αλλά απ τον ενθουσιασμό μου πήρα λάθος την τελευταία στροφή και δεν έγινε τελικά. Χάνεις Δημήτρη το αμαξάκι είναι ιδανικό για μάχες προφυλακτήρα με προφυλακτήρα όσο για την πίστα έχει φοβερή χάραξη τα άλλα δεν είχα χρόνο να τα προσέξω χαχαχ.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι σου φέρνει μια νοσταλγία από το παρελθόν. Δεν θυμάμαι πόσες ώρες είχα φάει στο LFS να χαζεύω την παραμόρφωση των ελαστικών με το πολυ-αγαπημένο μου XR GTR στην Blackwood.

 

Αν μπεις σήμερα , πες μου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για 30 γύρους έλεγα. Νε 1:10 ανα γύρο είναι γύρω στα 35 λεπτά αγώνας, σωστά? Οι ώρες έναρξης είναι στο 1ο ποστ

Έγινε επεξεργασία από gchristod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι σου φέρνει μια νοσταλγία από το παρελθόν. Δεν θυμάμαι πόσες ώρες είχα φάει στο LFS να χαζεύω την παραμόρφωση των ελαστικών με το πολυ-αγαπημένο μου XR GTR στην Blackwood.

Αν μπεις σήμερα , πες μου.

Λεω να πάω να ρίξω τίποτα γύρους
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις διαπίστωσα ότι γίνονται πάνω κάτω ίδιοι χρόνοι είτε έχεις πολύ wing είτε ελάχιστο.

 

Άρα full wing στο quali για σιγουριά, χαμηλό wing στο race για να μη σε περνάνε στην ευθεία :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.