Jump to content



[Greek Gatherings 31-01-2016] RSR Formula 3 - Blackwood


gchristod

Recommended Posts

Το έβγαλα κ χθες το μεροκάματο :lol:

 

Το setup του Κώστα μαμάει  :)

 

 

Επίσης να πω μπράβο στον Παναγιώτη Β. που χτες ήταν υποδειγματικός στις λιγοστές μάχες που είχαμε παρότι ήμανε εντελώς yolo.Επουδενί δεν θα ακολουθούσα την ίδια τακτική σε κανονικό αγώνα. ;)


Μόλις διαπίστωσα ότι γίνονται πάνω κάτω ίδιοι χρόνοι είτε έχεις πολύ wing είτε ελάχιστο.

 

Άρα full wing στο quali για σιγουριά, χαμηλό wing στο race για να μη σε περνάνε στην ευθεία :D

 

Εμένα πάντως με χαμηλό φτερό μου έβγαινε η ψυχή να το κρατήσω να πηγαίνει ευθεία.Μάλλον όμως έφταιγε η κουλαμάρα μου στο να στήσω setup.

 

@uhu Γιάννο μήπως υπάρχει κανάς Κριτόλαος πρόχειρος? :lol: :lol: :p Τι απίστευτα σέτς έφτιαχνε το παληκάρι. :)

Έγινε επεξεργασία από sosna
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει ας δοκιμάσει και το δικό μου. Αν και δεν είναι τόσο σταθερό νομίζω ότι μπορεί να πάει στο 1.09.300 σε 96% grip.

 

 

setup+replay από online (1.09.4xx)
blackwood-ak.zip

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να πω μπράβο στον Παναγιώτη Β. που χτες ήταν υποδειγματικός στις λιγοστές μάχες που είχαμε παρότι ήμανε εντελώς yolo.Επουδενί δεν θα ακολουθούσα την ίδια τακτική σε κανονικό αγώνα. ;)

Ευχαριστώ φίλε. ..

Πάντα έτσι οδηγαω ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δυστυχώς δε θα προλάβω να τελειώσω αυτά που έχω για σήμερα οπότε θα πάρω απουσία.Άντε 1μιση βδομάδα ακόμα για να σταματήσει το μαρτύριο της εξεταστικής.

 

Είναι κρίμα γιατί ήθελα πολύ να τρέξω την πίστα ενθυμούμενος τα ΛΦΣικά.

 

Τέσπα,καλό αγώνα σε όλους have fun. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να ακολουθήσουμε τη συμβουλή του Στέλιου για σήμερα, να μην κάνουμε προσπέραση στον πρώτο γύρο.
Όπως διαπιστώσαμε με τον Κώστα και τους άλλους χθες το ατύχημα στην αρχή είναι σχεδόν αναπόφευκτο αν λάβουμε υπόψη πως ο αγώνας είναι 30 ολόκληρους γύρους είναι κρίμα να τελειώσει άδοξα για κάποιους από την αρχή. Τι λέτε κι εσείς?

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, αν και για τις πρώτες 2-3 στροφές πριν την ευθεία νομίζω αρκεί.

Επίσης, μεγάλη προσοχή στην τοποθέτηση του αυτοκινήτου, αποφύγετε οπωσδήποτε 3 αμάξια δίπλα-δίπλα, και προσοχή στις πλαϊνές συγκρούσεις, με τις φόρμουλες είναι θανατηφόρες!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να ακολουθήσουμε τη συμβουλή του Στέλιου για σήμερα, να μην κάνουμε προσπέραση στον πρώτο γύρο.

Όπως διαπιστώσαμε με τον Κώστα και τους άλλους χθες το ατύχημα στην αρχή είναι σχεδόν αναπόφευκτο αν λάβουμε υπόψη πως ο αγώνας είναι 30 ολόκληρους γύρους είναι κρίμα να τελειώσει άδοξα για κάποιους από την αρχή. Τι λέτε κι εσείς?

Τι λες καλέ...

Κάτσε πίσω αν θές, νο προμπλεμ..

 

Επίσης να πω μπράβο στον Παναγιώτη Β. που χτες ήταν υποδειγματικός στις λιγοστές μάχες που είχαμε παρότι ήμανε εντελώς yolo.Επουδενί δεν θα ακολουθούσα την ίδια τακτική σε κανονικό αγώνα. ;)

Πάντα έτσι οδηγάω φίλε μου..  :wub:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Κοίτα το βαθμοθήρα :lol:  :lol:  :lol:

Ωραίος αγώνας αλλά...

Κρίμα που δεν έτρεξαν πειρσσότερα παιδιά να γεμίσει ή πίστα και να έχουμε carmagedon scenes παντού. :smoking:

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.