Jump to content



Κάνουν τα εργαλεία το μάστορα; Γενική συζήτηση για εργαλεία και DIY κατασκευές!


Recommended Posts

Χαχα!
Το μάτι του νέου φαίνεται ρε παιδί μου !

Δεν ξεφεύγει τίποτε Νίκο ε?

Πλάκα πλάκα, ευτυχώς που περίσσευε η μαρμαροποδιά και δέσαμε τη μέγγενη σε αυτήν,

διαφορετικά θα είχα θέμα με την πυρανίχνευση του χώρου.

Ενώ στη μαρμαροποδιά, είμαστε δίπλα στο παράθυρο, οπότε ούτε γάτα ούτε ζημιά !

Η μάλλον για να είμαι ακριβής, γάτα υπήρχε (!) και τι γάτα (!) . . . με πέταλα!

Μια φορά έδειξά της και . . . το δικό της κομμάτι, κάνει το δικό μου να "ντρέπεται" ! :) 

Και εδώ δεν μιλάω μόνο για την κόλληση, ή το τρόχισμα, αλλά και για τον τορνοδουλειά! :T:

Η Αγάπη μηχανουργός ! ! !

Δεν με εκπλήσσει καθόλου! :D

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στέλιο κόψε τα σάπια :p

 

 

Σε άλλα νέα έχει κανείς σας αυτό εδώ;

http://www.e-shop.gr/plystiko-mixanima-nilfisk-alto-110bar-1400watt-c1104-5-128470341-p-TLS.120138

 

H μάρκα είναι πολύ αξιόλογη και θεωρώ ότι για αυτοκίνητο και μπαλκόνια κλπ θα είναι οκ τα 110bar. Επειδή όμως δεν έχω καμία πείρα πάνω σε αυτά όποιος έχει γνώσεις ας μου δώσει τα φώτα του Plz :) 

Link to comment
Share on other sites

εχω μια σκουπα τους.Λιγο ακριβες γνησιες σακκουλες (δεν εψαξα για nongenuine)

12 ευρω οι 5.

Ανεξαρτητως μοτερ να θυμασε οτι ολα τα πιεστικα-πλυστικα πασχουν αν αφηνεις νερο μεσα τους.

Φροντιζε να το αδειαζεις καλα οταν τελειωνεις και αν το νερο σου ειναι λασπη να βαζεις κανενα φιλτρο

ποιο πριν.Ενα παρομοιο σε bar αλλη μαρκα (karcher) που εχουμε στην δουλεια ειναι υπεραρκετο

για νορμαλ-οικιακη χρηση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, karmen1983 said:

H μάρκα είναι πολύ αξιόλογη και θεωρώ ότι για αυτοκίνητο και μπαλκόνια κλπ θα είναι οκ τα 110bar. Επειδή όμως δεν έχω καμία πείρα πάνω σε αυτά όποιος έχει γνώσεις ας μου δώσει τα φώτα του Plz

 

25 minutes ago, 2cpu said:

Ενα παρομοιο σε bar αλλη μαρκα (karcher) που εχουμε στην δουλεια ειναι υπεραρκετο για νορμαλ-οικιακη χρηση.

Δεν ξέρω για ποιό μοντέλο της Karcher μιλάτε (ή το ανάλογο της Nilfisk), αλλά να ξέρετε πως οι σειρές Κ2 & Κ3 είναι φθηνές μεν, αλλά για πέταμα δε.

Τα μοτέρ και των δύο είναι τύπου ηλεκτρικής σκούπας και αν χαλάσουν, δεν επισκευάζονται (ή δεν αξίζει το κόστος). Επίσης δεν είναι για πολύ ώρα, τα παίζουν.

Από τη σειρά Κ4 και μετά υπάρχει υποστήριξη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο δε το θελω για βαρυα χρηση. Κανα μπαλκονι να πλενει και το αμαξι. Απο τιμη και μονο ξερω οτι μιλαμε για ερασιτεχνικο προϊόν :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

^

ουτως η αλλος ολες οι σειρες που δεν ξυλωνουν ασφαλτο aka ζωα που πατας σκανδαλη και σε βγαζουν

το ωμο δεν αξιζουν επισκευης εκτος αν εισαι στην φυλακη και θες να παιρνας τον χρονο σου :p  ;)

Στην δουλεια παντως το ποιο μικρο οταν το πιανω στα χερια μου τουλαχιστον μετα απο μια ωρα το αφηνω.

 

Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2016 at 1:13 ΠΜ, το μέλος Lakisss έγραψε:

Προβολέας με λάμπα οικονομίας Ε27 23watt από Lidl. Το φως είναι αρκετό για τη δουλειά που το θέλω (κήπος), και απενεργοποίησα τον αισθητήρα για να ανάβει απευθείας απ' τον διακόπτη. Το σασί είναι πλαστικό.

100_3288.jpg

 

 

 

Τοποθετήθηκε σήμερα και δεν φωτίζει τα αναμενόμενα... μάλλον θα πάω για 50αρι led.

 

πριν 4 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Σε άλλα νέα έχει κανείς σας αυτό εδώ;

http://www.e-shop.gr/plystiko-mixanima-nilfisk-alto-110bar-1400watt-c1104-5-128470341-p-TLS.120138

 

H μάρκα είναι πολύ αξιόλογη και θεωρώ ότι για αυτοκίνητο και μπαλκόνια κλπ θα είναι οκ τα 110bar. Επειδή όμως δεν έχω καμία πείρα πάνω σε αυτά όποιος έχει γνώσεις ας μου δώσει τα φώτα του Plz :) 

Πάρτο, το έχει ο κουμπάρος μου και το έχω δουλέψει αρκετές φορές.

Αυτός το χρησιμοποιεί επαγγελματικά, και τώρα στις δουλειές που κάνουμε στο σπίτι το έχουμε χρειαστεί πολλές φορές. Όπως βλέπεις δεν τυγχάνει και της μέγιστης προσοχής.

100_3293 (1224 x 1632).jpg

 

 

edit: αυτό του eshop είναι με κωδικό Product no: 128470341  https://consumer.nilfisk.com/en/products/Pages/product.aspx?pid=128470341

Όπως φαίνεται απο τη σελίδα της εταιρίας δεν έχει ροδάκια.... βολεύει τώρα αυτό;

 

 

 

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενας πόλύ καλός φίλος με πληροφόρησε ότι το νέο Leroy στο Μαρούσι με λίγα λεφτά παραπάνω 73 συγκεκριμένα δίνει το πιο πάνω μοντέλο C120.6-6, μεχρι τις 8/10 

Οπότε παίρνεις 10bar Παραπάνω από ότι είδα και ροδάκια.

 

Το γράφω για όποιον ενδιαφέρεται!

 

https://www.leroymerlin.gr/communication/fylladia/marousi-fopen/index.html#p=10

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Ενας πόλύ καλός φίλος με πληροφόρησε ότι το νέο Leroy στο Μαρούσι με λίγα λεφτά παραπάνω 73 συγκεκριμένα δίνει το πιο πάνω μοντέλο C120.6-6, μεχρι τις 8/10 

Οπότε παίρνεις 10bar Παραπάνω από ότι είδα και ροδάκια.

 

Το γράφω για όποιον ενδιαφέρεται!

 

https://www.leroymerlin.gr/communication/fylladia/marousi-fopen/index.html#p=10

Πάρε και το φυσητήρα, καλός φαίνεται! :hehe:

 

Πρέπει να πας να τα πάρεις απ εκεί εε; Κρίμα :/

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Αυτόν με τα 21.90 λες; :p

Αποφάσισα ειδικά σε αυτά να παίρνω μόνο πολύ επώνυμα :p 

Έχουν ένα Skill σου πατέρα μου την δουλειά στα 600Watt και είναι σούπερ. Φαντάζομαι αυτούς...!

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Ενας πόλύ καλός φίλος με πληροφόρησε ότι το νέο Leroy στο Μαρούσι με λίγα λεφτά παραπάνω 73 συγκεκριμένα δίνει το πιο πάνω μοντέλο C120.6-6, μεχρι τις 8/10 

Οπότε παίρνεις 10bar Παραπάνω από ότι είδα και ροδάκια.

 

Το γράφω για όποιον ενδιαφέρεται!

 

https://www.leroymerlin.gr/communication/fylladia/marousi-fopen/index.html#p=10

Τσεκάρω το απόθεμα (υψηλό) και ξεκινάω να πάω εκεί.

Μπαίνοντας στο κατάστημα ένας έβγαινε με το συγκεκριμένο σε ένα καρότσι, ε ήταν και το τελευταίο. Προσπάθησαν να βρουν το κουτί να πάρω αυτό που υπήρχε στο ράφι, αλλά τίποτα. Έφυγα με άδεια χέρια, τσάμπα το πήξιμο που έφαγα στους δρόμους, και το γαμώτο είναι ότι ακόμα στο site φαίνεται με υψηλό απόθεμα! Απαράδεκτοι!  https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/plustika/plustika/plustiko-nilfisk-c-1206-6-x-tra-1400-w-61771150/

 

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος sstav έγραψε:

και ένα link απο πού /πόσο δεν βλάπτει...

Ρίχνε μια ματιά στο LIDL, βγάζει κατά καιρούς σε τιμές ξεφτίλα αρκετά εργαλεία.

Φίλος πήρε απ εκεί ένα μικρό σετ καστανιάς στα ~12€ και το ίδιο παίζει κοντά στο 30αρι. Σκέφτομαι πόσο βλακεία ήταν που δεν το πήρα και εγώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.