Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

37 minutes ago, sdim said:

Είναι δύσκολη η επιλογή,χαίρομαι που δεν είμαι γιατρός.

 

Σε ένα φυσιολογικό σύστημα υγείας, εξαιρουμένων φυσικών καταστροφών ή εμπόλεμης κατάστασης, ούτε οι γιατροί καλούνται να πάρουν τέτοιες αποφάσεις. Εξ ου και η προσπάθεια να μη φέρνουμε το ΕΣΥ σε συνθήκες που ταιριάζουν μόνο σε πόλεμο.

 

Η πικρή αλήθεια είναι ότι η πρόσβαση σε φροντίδα υγείας δεν είναι χωρίς κοινωνικά ή οικονομικά εμπόδια, αλλά ας μην προσθέτουμε και εκείνα που φέρνει μια πανδημία.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

4 minutes ago, psyber said:

Αφού δεν έχουν τίποτα, πώς θα πεθάνουν;

Πέθαναν επειδή τους διασωληνώσανε. Αυτό λένε.

 

Η ερώτηση η δική μου είναι αφού δεν είχαν τίποτα γιατί πήγαν στο νοσοκομείο; (Αλλά οι καλοθελητές, θα μας πούνε ότι τους ανάγκασαν γιατί βρέθηκαν θετικοί)

Λες και είμαστε Κίνα που πάει η αστυνομία σε αναγκαστικές διακοπές δημοσιογράφους.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, swatoner said:

Πέθαναν επειδή τους διασωληνώσανε. Αυτό λένε.

 

Δηλαδή τους διασωλήνωσαν, ενώ δεν ήταν ανάγκη. It all makes sense now :hehe: 

ΣΤΟ ΣΩΤΗΡΙΑ ΔΙΑΣΩΛΗΝΟΥΝ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΥΣ, ΔΙΑΔΩΣΤΕ 11!!!1 

 

 

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γενικά έχω μπερδευτεί πάρα πολύ γιατί ακούω και την μια μεριά και την άλλη. Στην ουσία έχω μπερδευτεί.

Είμαι στη Σαντορίνη και γίνεται λίγο ένας χαμός ακούω ο ένας κόλλησε ο άλλος κόλλησε. Κλείνω ραντεβού να κάνω το εμβόλιο μου λέει ο άλλος δεν θα μπορείς να κάνεις παιδιά γιατί λέει οι γυναίκες που σκοπεύουν να μείνουν έγκυες δεν τις αφήνουν να κάνουν το εμβόλιο ; θέλουν λέει να μας τελειώσουν..Τον κοιτάω και μένω κάγκελο. ?

Τέλος πάντων εγώ λέω να κλείσω ραντεβού (και άργησα) αφήστε την επιστήμη να κάνει την δουλειά της όπως σε κάθε πανδημία

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NooDle said:

Κλείνω ραντεβού να κάνω το εμβόλιο μου λέει ο άλλος δεν θα μπορείς να κάνεις παιδιά γιατί λέει οι γυναίκες που σκοπεύουν να μείνουν έγκυες δεν τις αφήνουν να κάνουν το εμβόλιο ;

 

Ο άλλος είναι ηλίθιος ανενημέρωτος.

 

EODY.GOV.GR

Κύηση Παρότι ο συνολικός κίνδυνος λοίμωξης COVID-19 στην κύηση είναι χαμηλός, φαίνεται ότι οι έγκυες με συμπτωματική νόσο COVID-19 διατρέχουν διπλάσιο ή και τριπλάσιο κίνδυνο για...

 

Πολλή προσοχή μέχρι τον πλήρη εμβολιασμό σου, γιατί η διασπορά της μετάλλαξης που έχει επικρατήσει στα νησιά είναι πολύ ευκολότερη από ό,τι των παλαιότερων. Σαντορίνη είστε ήδη στα 34 κρούσματα / 100k πληθυσμού την εβδομάδα, με ανοδική τάση. Είναι από τα χειρότερα νούμερα πανελλαδικά, συγκρίσιμο με Νότιο Τομέα Αθηνών και Ηράκλειο. Βέβαια δεν είστε ακόμη Ρέθυμνο, Ίος ή Μύκονος, που είναι εκτός συναγωνισμού (>90, >250, >250 αντίστοιχα).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος swatoner έγραψε:

Η ερώτηση η δική μου είναι αφού δεν είχαν τίποτα γιατί πήγαν στο νοσοκομείο;

Πηγαν για αλλο λογο, τους εκαναν τεστ, τους βρηκαν θετικους και τους εβαλαν μεσα. Ρωτας γιατι και σου απαντανε οτι ετσι λενε τα πρωτοκολλα... Δηλαδη αποφασιστηκε με το ετσι θελω να μπει ο αλλος στο σωληνα γιατι το λεει καποιο πρωτοκολλο που βγαζει ο καθενας απο το μυαλο του.

Εδω ατομα του νοσηλευτικου προσωπικου στο Ριο που δεν εχουν κανει το εμβολιο λενε οτι δεν θα κανουν τιποτα και ας μας διωξουν, ετσι και αλλιως με συμβαση ειμαστε, θα φυγουμε μονοι μας μαζικα και μετα να δουμε τι θα κανουν.

 

 

Τα ερωτηματα που τιθονται ειναι τα εξης και ειναι σοβαρα.

Πως ηξερε ο λιακοπουλος, ο ροκφελερ και ο μπιλ εδω και 20 χρονια τι θα γινει???

Γιατι ο τσιπρας απαγορευσε τις αντιβιωσεις?

Γιατι αλλαξαν τα πρωτοκολλα του Π.Ο.Υ λιγα χρονια πριν την εμφανιση του covid-19?

Γιατι οι εβραιοι εχουν προχωρησει τοσο πολυ με τον εμβολιασμο? Εδω υπαρχει και απανατηση.

Διοτι, ο εμβολιασμος σε μπολιαζει για τον ερχομο του αντιχριστου τον οποιο θα φερουν οι εβραιοι. Ειναι ολα σχεδιο και το εχουν ανακαλυψει αυτοι.

Γιαυτο θα φυγουν να πανε στα βουνα να μην τους βρισκει κανεις.

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 5
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fatalara said:

Πηγαν για αλλο λογο, τους εκαναν τεστ, τους βρηκαν θετικους και τους εβαλαν μεσα. Ρωτας γιατι και σου απαντανε οτι ετσι λενε τα πρωτοκολλα... Δηλαδη αποφασιστηκε με το ετσι θελω να μπει ο αλλος στο σωληνα γιατι το λεει καποιο πρωτοκολλο που βγαζει ο καθενας απο το μυαλο του.

Εδω ατομα του νοσηλευτικου προσωπικου στο Ριο που δεν εχουν κανει το εμβολιο λενε οτι δεν θα κανουν τιποτα και ας μας διωξουν, ετσι και αλλιως με συμβαση ειμαστε, θα φυγουμε μονοι μας μαζικα και μετα να δουμε τι θα κανουν.

 

 

Τα ερωτηματα που τιθονται ειναι τα εξης και ειναι σοβαρα.

Πως ηξερε ο λιακοπουλος, ο ροκφελερ και ο μπιλ εδω και 20 χρονια τι θα γινει???

Γιατι ο τσιπρας απαγορευσε τις αντιβιωσεις?

Γιατι αλλαξαν τα πρωτοκολλα του Π.Ο.Υ λιγα χρονια πριν την εμφανιση του covid-19?

Γιατι οι εβραιοι εχουν προχωρησει τοσο πολυ με τον εμβολιασμο? Εδω υπαρχει και απανατηση.

Διοτι, ο εμβολιασμος σε μπολιαζει για τον ερχομο του αντιχριστου τον οποιο θα φερουν οι εβραιοι. Ειναι ολα σχεδιο και το εχουν ανακαλυψει αυτοι.

Γιαυτο θα φυγουν να πανε στα βουνα να μην τους βρισκει κανεις.

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα άποψη

5966_VIKI_XATZIVASILIOY_482020-758x426.j
WWW.IN.GR

«Ανοσία της αγέλης δεν υπάρχει, ακόμη ερευνούν τις παραμέτρους της πανδημίας»

 

Έγινε επεξεργασία από sdim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Ακόμα με τον κοροδοϊο ασχολείστε; Μια γρίπη του χειμώνα είναι. Περισσότεροι άνθρωποι πεθαίνουν από τροχαία κάθε χρόνο στην Ελλάδα. Εξάλλου τους νέους δεν τους πιάνει, μόνο τους ηλικιωμένους και όσους είναι ήδη άρρωστοι. Τώρα το καλοκαίρι που μειώθηκαν οι διασωληνωμένοι αποδεικνύεται ότι είναι μια εποχική ασθένεια που μπορεί και να την έχουμε περάσει όλοι χωρίς να το καταλάβουμε. Με αφορμή τον κοροδοϊο περνάνε και όσα δε θα τολμούσαν να περάσουν τόσα χρόνια. Ζούμε ένα παγκόσμιο πείραμα απλά κάποιοι το καταλαβαίνουμε και κάποιοι όχι.

 

  • Like 1
  • Agree 1
  • Haha 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, sdim said:

Μια ακόμα άποψη

5966_VIKI_XATZIVASILIOY_482020-758x426.j
WWW.IN.GR

«Ανοσία της αγέλης δεν υπάρχει, ακόμη ερευνούν τις παραμέτρους της πανδημίας»

 

 

Εγώ αναρωτιέμαι αν οι εκπομπές που έκανε ήταν όλες σενάριο ακόμα και τα στραβά τους ή όχι.

Γιατί προφανώς σύμφωνα με τα λεγόμενά της όλα είναι προ μελετημένα και προγραμματισμένα.

Γιατί τα έχουμε ξαναζήσει μωρέ όλα αυτά που ζούμε και ξέρουμε και τώρα είμαστε στο replay.

 

Προσευχηθείτε ζωντανοί και παρακαλώ πολύ πείτε μου που είναι η κιβωτός του Νόε μπας και σωθεί κανένα είδος (εγώ είμαι το είδος homo nerdious geek).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sdim said:

Μια ακόμα άποψη

5966_VIKI_XATZIVASILIOY_482020-758x426.j
WWW.IN.GR

«Ανοσία της αγέλης δεν υπάρχει, ακόμη ερευνούν τις παραμέτρους της πανδημίας»

 


image.gif.509200f2eb6128dd5670addefc01a895.gif

  • Like 1
  • Agree 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τόσο σημασία το ποια είναι όσο το σκεπτικό.

 

Γνωρίζουμε ήδη ότι υπάρχουν ιοί που μεταλλάσσονται και ιοί που δεν μεταλλάσσονται.

Για τους ιούς που δεν μεταλλάσσονται αποκτούμε αντισώματα για μια ζωή. Τα αντισώματα αυτά όμως δεν προστατεύουν απαραίτητα για τις μεταλλάξεις.

 

Τα εμβόλια που γνωρίζουμε ότι είναι αποδοτικά για εξάλειψη ασθενειών αφορούν αποκλειστικά ιούς που ΔΕΝ μεταλλάσσονται.

 

Τέτοιες ασθένειες είναι: λύσσα, πανώλη, τυφοειδή πυρετό, διφθερίτιδα, κοκίτη, φυματίωση, τέτανο, ιαπωνική εγκεφαλίτιδα, κίτρινο πυρετό, ιλαρά, ερυθρά, παρωτίτιδα (μαγουλάδες), άνθρακα, ηπατίτιδα Β, μηνιγγιτιδόκοκκο, πνευμονιόκοκκο,  αιμόφιλο ινφλουέντσα, ηπατίτιδα Α, ανεμευλογιά, νόσος Lyme, ροταϊός, εγκεφαλίτιδα από κρότωνες, ιός των ανθρωπίνων θηλωμάτων, έρπης ζωστήρας.

 

Το ίδιο εμβόλιο που είναι δοκιμασμένο πολλά χρόνια χορηγείται ακόμα και σήμερα και προστατεύει από τον ιό.

 

Αντίθετα ο Covid 19, είναι σαν τον ιό της γρίπης. Ο ιός της γρίπης μεταλλάσσεται με αποτέλεσμα κάθε χειμώνα πολλοί άνθρωποι κολλάνε γρίπη και έχουν τα συμπτώματά της. Έτσι και με τον Covid 19 θα νοσούν όσοι κολλάνε κάθε χρόνο πολλοί άνθρωποι αφού τα αντισώματα που αποκτήσανε από το προηγούμενο στέλεχος (μετάλλαξη) δεν προστατεύουν απαραίτητα και για το νέο στέλεχος.

Έγινε επεξεργασία από sdim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1-14-1-1.jpg
WWW.IN.GR

Τα αναφερόμενα συμπτώματα της έρευνας δεν είναι επιστημονικά τεκμηριωμένα, αλλά βασίστηκαν...

 

Καλό θα μας κάνει 

 

 

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.