Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Μία ώρα πριν, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Πονάτε εμβολιασμένοι;

 

Ερχεται ΟΤΑ.

 

_122017312_072023140-1.jpg
WWW.BBC.COM

The company says a third dose of its vaccine could improve protection against the new variant.

 

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, giorgos2187 said:

Πήγαινε τον σε μια αλάνα να μην υπάρχει τίποτα σ4α 200 μέτρα. Εσείς οι δύο και δέκα εμβολιασμενοι. Κλείστε όλα τα κινητά. Πες του "Άνοιξε μπλου τουθ και πιάσε μας, αλλιώς γυρνάς με τα πόδια"

1) Του λες ότι το τεστ θα γίνει στο σανατοριο στην Πάρνηθα στις 12 το βράδυ

2)Συνοδευεις το τεστ με 1000 ευρώ στοίχημα (η όσα σου λείπουν τέλος παντων).

Με το που αρνηθει, του λες ότι είναι βλακας

 

Καλα δε χρειάζονται όλα αυτά για να του πει ότι είναι βλακας :p

 

  • Like 1
  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

a-113.jpg
WWW.IN.GR

Το υπουργείο Υγείας έκανε δεκτή την εισήγηση της Επιτροπής των εμπειρογνωμόνων, ανακοινώνοντας...

 

  • Like 3
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

thomas_sarnes-2.png
WWW.EYEWIDEOPEN.ORG

Ο Prof. Dr. Thomas Sarnes, τώρα συνταξιούχος, υπήρξε χειρούργος και για αρκετά έτη, διευθυντής τμήματος ιατρικής νοσοκομειακής μονάδας. Με πάνω από 40 χρόνια εμπειρίας, μας εξηγεί με απλά...

Ανοίχτε τα μάτια σας επιτέλους.
@sdimΜια ιστοσελίδα ειδικά για σένα, μακριά από κάθε συστημική παρέμβαση, ώστε να ενημερώνεσαι αντικειμενικά για τα εμβόλια, αλλά και άλλα θέματα.

  • Like 1
  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, dfk_7677 said:
thomas_sarnes-2.png
WWW.EYEWIDEOPEN.ORG

Ο Prof. Dr. Thomas Sarnes, τώρα συνταξιούχος, υπήρξε χειρούργος και για αρκετά έτη, διευθυντής τμήματος ιατρικής νοσοκομειακής μονάδας. Με πάνω από 40 χρόνια εμπειρίας, μας εξηγεί με απλά...

Ανοίχτε τα μάτια σας επιτέλους.
@sdimΜια ιστοσελίδα ειδικά για σένα, μακριά από κάθε συστημική παρέμβαση, ώστε να ενημερώνεσαι αντικειμενικά για τα εμβόλια, αλλά και άλλα θέματα.

Μετάφραση & υποτιτλισμός: SokratesTvHellas

 

Βγαζουν και υποτιτλους στην σελιδα? 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

24087178.jpg
WWW.IN.GR

Προκαταρκτικά δεδομένα της Pfizer δείχνουν σημαντική πτώση αποτελεσματικότητας λόγω του Όμικρον

 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2021 at 1:55 ΜΜ, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Εγώ σ αυτούς που με ενδιαφέρουν σαν άνθρωποι τέτοια λέω. Οι άλλοι δεν με νοιάζουν όποτε δεν ασχολούμαι. Αλλά αν πρόκειται να παραδεχτούν κάτι, θα το κάνουν μόνο αφού αποδειχτεί περίτρανα το λάθος τους και γίνουν και λίγο ρόμπα. Κατά τ αλλα, δίκιο έχεις. 

 

 

Γράφοντας αυτά, είχα δύο πολύ συγκεκριμένους ανθρώπους στο μυαλό μου. Πολύ καλοί φίλοι.... Σήμερα διασωλννωθηξε η θεία τους......... Το πόσες χριστοπαναγιες έχω κατεβάσει στον εαυτό μου δε λέγεται. Αισθάνομαι ενοχή ότι τους γρουσουζεψα....... 

  • Sad 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2021 at 12:48 PM, pnick said:

Ό,τι και να κάνεις δεν αλλάζουν. Μόνο μερικοί που είναι αμφιταλαντευόμενοι μπορεί να το σκεφτούν. Οι αρνητές όχι. Και είναι και το θέμα ότι δεν θέλω να το προχωράω πολύ. Με μερικούς γνωστούς πικράθηκα και χάσαμε επαφή, και είναι κάτι που μου στοιχίζει... Κρίμα, κρίμα και πάλι κρίμα. Να έχει γίνει ένα απλό ιατρικό θέμα αντικείμενο τέτοιας παραπληροφόρησης και να οδηγεί τους ανθρώπους σε τέτοιες εμμονές.  

 

Γνωστούς μόνο; Καλά είσαι. Εδώ έχω σταματήσει να αναφέρομαι στο θέμα σε -ευτυχώς πολύ λίγα- μέλη της οικογένειας... Επώδυνο

 

 

 

5186290.jpg
WWW.NEWSBEAST.GR

Η μητέρα ενός 50χρονου που πέθανε από κορονοϊό καταγγέλλει ότι δυο γιατροί στα Τρίκαλα που είχαν βγει σε αναστολή επειδή δεν είχαν κάνει το εμβόλιο, τον έπεισαν να μην εμβολιαστεί. Ενώ...

 

Έγινε επεξεργασία από schumifer
  • Like 4
  • Sad 5
Link to comment
Share on other sites

koronaios-grafima.jpg
WWW.IN.GR

Οι αριθμοί είναι αμείλικτοι και αποκαλύπτουν την πολύ άσχημη θέση στην οποία βρίσκεται η Ελλάδα ως...

 

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2021 at 9:50 AM, pnick said:

Εγώ την Κυριακή κάνω την τρίτη. 

Προχθές ήρθε φίλος στο σπίτι. Επέμενε ότι με το Bluetooth του κινητού του πιάνει τους εμβολιασμενους. Του έλεγα φυσικά ότι αυτά είναι ανοησίες. Μου λέει "τί είναι αυτοί οι μακρόσυρτοι αριθμοί που πιάνω έξω;" Του λέω "πιθανότατα mac address των κινητών γύρω σου". Πήρα ένα ξάδερφο που είναι η δουλειά του τα δίκτυα και μου το επιβεβαίωσε. Λέω στον φίλο μου ότι στο σπίτι είμαστε 6 εμβολιασμενοι. Να ανοίξει το Bluetooth να δούμε πόσους πιάνει. Μου λέει ότι πρέπει να είναι φρέσκο το εμβόλιο. Διερωτήθηκα αμέσως αν μπαγιατεύει το τσιπάκι... Για κακή του τύχη η κουνιάδα μου είχε κάνει το εμβόλιο λίγες ώρες πριν. Δεν έπιασε κανένα φυσικά. Επί μισή ώρα ανοιγοκλεινε το Bluetooth προσπαθώντας να μας πιάσει. Μου λέει σε κάποια φάση " μήπως έξω πιάνει καλύτερα...". Μα το Bluetooth είναι τοπικό μεταξύ κινητών, δεν έχει σχέση με το δίκτυο κινητής... Τέλος πάντων. Δεν υπάρχει σωτηρία. Χάσαμε κατά κράτος από την βλακεία. Ομολογώ την ήττα μου...🙄

 

Τελικά ειχε δικιο αυτός που έλεγε πως περάσαμε όλο το 2021 να αναρωτιομαστε "μα δεν μπορεί να ειναι τόσο βλάκας"...

 

Σε άλλα νέα, η νέα κυβέρνηση στη Νορβηγία, η οποία έκανε αυστηρη κριτικη στην προηγουμενη πως ήταν υπερβολικη με τα μέτρα κατά του κορονοϊού, τα έχει κάνει τόσο πουτ@να, που μαλλον θα κάνουμε γιορτες κλειδαμπαρομενοι στα σπιτια μας. Η Νορβηγία δεν εχει ξαναδεί τέτοια νουμερα ούτε σε κρουσματα, ουτε σε θανάτους, ουτε σε διασωληνομενους απο την αρχη της πανδημίας.

  • Like 6
  • Haha 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, jax7480 said:

Σε άλλα νέα, η νέα κυβέρνηση στη Νορβηγία, η οποία έκανε αυστηρη κριτικη στην προηγουμενη πως ήταν υπερβολικη με τα μέτρα κατά του κορονοϊού, τα έχει κάνει τόσο πουτ@να, που μαλλον θα κάνουμε γιορτες κλειδαμπαρομενοι στα σπιτια μας. Η Νορβηγία δεν εχει ξαναδεί τέτοια νουμερα ούτε σε κρουσματα, ουτε σε θανάτους, ουτε σε διασωληνομενους απο την αρχη της πανδημίας.

 

Υπομονή και προσοχή. Αλλά να θυμάστε ότι υπάρχουν και χειρότερα! 😵

 

image.png

 

Για την ιστορία, το είχαμε σπάσει ήδη το φράγμα του Top-50, αλλά είπα να μη γίνομαι κάθε μέρα μακάβριος. Η παρακάτω ημερομηνία είναι αυτόματη από τη συνάρτηση, αλλά προφανώς δεν συμπεριλαμβάνει τα σημερινά νούμερα...

 

image.png

  • Like 2
  • Haha 1
  • Sad 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος honda22 έγραψε:
ektakto-1.jpg
WWW.IN.GR

Απίστευτες εικόνες στην Πιερία με τον διευθυντή σχολείου, να βρίσκεται περικυκλωμένος από αυτοαποκαλούμενους «θεματοφύλακες του Συντάγματος».

 

 

Μπορεί η βλακεία να μην είναι έγκλημα, αλλά αυτοί οι βλάκες είναι πλέον κοινοί εγκληματίες.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

 

Μπορεί η βλακεία να μην είναι έγκλημα, αλλά αυτοί οι βλάκες είναι πλέον κοινοί εγκληματίες.

 

Παράθεση

ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΠΛΗΣΣΕΣΤΕ, ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΟΤΙ Ο ΚΑΘΕ ΠΟΛΙΤΗΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΥΛΛΗΨΗ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΝΟΜΕΙ. Η ΤΗΡΗΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΘΥΝΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Η ΠΟΛΙΤΕΙΑ. ΔΕΝ ΑΝΗΚΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ. ΤΗΡΟΥΜΕ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ

 

  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.