Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Επειδη δεν εχω διαβασει 262 σελιδες οποτε συγχωρεστε με για αυτο που θα ζητησω.
Θελω να μαθω ΕΝΑΝ λογο(οχι δυο) που καποιος δεν κανει το εμβολιο.
(απο τους αρνητες κυριως και οχι αυτα που ακουγονται δεξια και αριστερα")

Ετσι να εχω μια εικονα.

#iremarwtaw

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Επειδη δεν εχω διαβασει 262 σελιδες οποτε συγχωρεστε με για αυτο που θα ζητησω.
Θελω να μαθω ΕΝΑΝ λογο(οχι δυο) που καποιος δεν κανει το εμβολιο.
(απο τους αρνητες κυριως και οχι αυτα που ακουγονται δεξια και αριστερα")

Ετσι να εχω μια εικονα.

#iremarwtaw

Πιστευουν οτι βαζουν τον εαυτο τους σε κινδυνο χωρις λογο. Προτιμουν να παρουν τα ρισκα τους και οτι βγει.

Αυτο που δεν καταλαβαινουν ειναι οτι ρισκο παιρνουν ετσι και αλλιως απλα το ενα εχει χαοτικη διαφορα απο το αλλο.

Υπαρχουν και καποιοι που λενε για οργανομενο σχεδιο για τον ελεγχο του πληθυσμου. 
Για ποια ομαδα ενδιαφερεσαι? ?

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, GoMaR said:

Επειδη δεν εχω διαβασει 262 σελιδες οποτε συγχωρεστε με για αυτο που θα ζητησω.
Θελω να μαθω ΕΝΑΝ λογο(οχι δυο) που καποιος δεν κανει το εμβολιο.
(απο τους αρνητες κυριως και οχι αυτα που ακουγονται δεξια και αριστερα")

Ετσι να εχω μια εικονα.

#iremarwtaw


δεν νομίζω να έχουμε αρνητές εδώ μέσα αλλά σκεπτικιστές .

O κούλης  βάφτισε όποιους δεν συμφωνούνε με την κυβέρνηση ψεκασμένους/αρνητές με  φασιστικές διαδικασίες.

 

όσο περνάει ο καιρός τόσο πολύ φαίνεται ότι ο πωλητής θέλει να ξεστοκάρει την παλιά σειρά τηλεοράσεων για να φέρει νέες

Βρε @GoMaR εσύ το έκανες για την πάρτη σου τι σε νοιάζει γύρω τι γίνεται , στο τέλος έτσι και αλλιώς όλα είναι προμελετημένα , παίζουμε μπάλα σε γήπεδο που γέρνει ! ότι θέλουν κάνουν.

Tο πρόβλημα είναι ότι πρέπει να δούμε όλοι μαζί (εμβο και μη εμβό) ότι τα μέτρα που παίρνονται είναι φασιστικά και δεν γίνονται πουθενά στο πλανήτη

κάνει ότι μπορεί η ΝΔ να πάρει 3%


ΕΚΛΓΟΈΣ.exe
...LOADING...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:

Επειδη δεν εχω διαβασει 262 σελιδες οποτε συγχωρεστε με για αυτο που θα ζητησω.
Θελω να μαθω ΕΝΑΝ λογο(οχι δυο) που καποιος δεν κανει το εμβολιο.
(απο τους αρνητες κυριως και οχι αυτα που ακουγονται δεξια και αριστερα")

Ετσι να εχω μια εικονα.

#iremarwtaw

 

Καλα εσυ εισαι τοσο παρτακιας που ουτε καν διανοησε οτι υπαρχουν και αλλοι ανθρωποι στον πλανητη που εχουν διαφορετικες αποψεις απο εσενα ?

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, yanni said:

Τόσες δεκαετίες κανείς δεν κυνήγησε τους ενεργούς ή ακόμα και φανατικούς καπνιστές που καθιστούσαν όλους τους υπόλοιπους παθητικούς καπνιστές.

Δίκιο έχεις σε αυτό, αλλά τις πρώτες δεκαετίες της εξάπλωσης του καπνίσματος κανείς δεν ήξερε. Μετά αρχίσανε να παρατηρούνε και ήρθαν οι τεράστιες καπνοβιομηχανίες και τα σιώπησαν όλα για πολλά χρόνια.

Μετά έγιναν οι αποδείξεις τόσο ακράδαντες που κανείς δεν μπορούσε να τις αρνηθεί. Ακόμη κι έτσι οι καπνοβιομηχανίες κάνουν σημεία και τέρατα εκεί που τους παίρνει, μηνύσεις επί μηνύσεων, νομικές επιθέσεις σε κράτη ολόκληρα για να κρατήσουν τις πωλήσεις τους υψηλά.

 

Οπότε έχεις δίκιο, πρέπει να κυνηγήσουμε τους καπνιστές, γιατί είναι ξεκάθαρο ότι το κάπνισμα μόνο κακό κάνει, στον καπνιστή αλλά και στο δίπλα του.

 

Διαπιστώνεις ένα παραλληλισμό με τον κοβίντ?

Ο ανεμβολίαστος κολλάει πιο εύκολα, μεταδίδει και κάνει κακό στον εαυτό του και στους άλλους. Και φυσικά αν υπάρχει πραγματική ιατρική αντένδειξη εμβολιασμού, τι να κάνουμε. Αλλά το ''δε γουστάρω εμβόλιο'' ακούγεται λίγο σαν τις ατάκες των καπνιστών όταν τους λες να πάνε πιο πέρα

''άσε ρε φλώρε''

''δεν ενοχλώ κανέναν''

''να πας εσύ πιο πέρα''

''ό,τι γουστάρω θα κάνω'' και άλλα ευήκοα...

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Επειδη δεν εχω διαβασει 262 σελιδες οποτε συγχωρεστε με για αυτο που θα ζητησω.
Θελω να μαθω ΕΝΑΝ λογο(οχι δυο) που καποιος δεν κανει το εμβολιο.
(απο τους αρνητες κυριως και οχι αυτα που ακουγονται δεξια και αριστερα")

Ετσι να εχω μια εικονα.

#iremarwtaw

Το οτι προσπαθουν με λυσσα να στο επιβαλλουν ο Κουλης ,ο Αδωνης  ο Προτοσαλτε κ ολα τα τσοντοκαναλα κ ραδιοφωνα που την τελευταια 10ετια της οικονομικης κρισης εδωσαν τα διαπιστευτηρια τους ,δεν το θεωρεις εναν καλο λογο????

Αν δεν τσιριζαν ,ουρλιαζαν κ απειλουσαν ,[οπως τοτε] τα καλοπληρωμενα φερεφωνα κ αντι γι αυτους υπηρχαν σοβαροι κ με τεκμηριωμενες αποψεις ,[με υπερ κ κατα] σοβαροι επιστημονες, [τωρα θα μου πεις ποιος σοβαρος καταδεχεται να βγει σε τβ] πιστευω οτι τουλ. πολλοι περισσοτεροι ανθρωποι θα ειχαν προχωρησει σε εμβολιασμο ...

Επισης πολλοι περισσοτεροι θα χαν παει αν ηξεραν οτι θα γινοντουσαν πριν το εμβολιο καποιες εστω ,υποτυπωδεις εξετασεις υγειας...[μια πιεση βρε αδερφε, μια μετρηση καρδιακων παλμων  , εστω κατι ...]

Κ οπως εγραψε καποιος εδω, δεν υπαρχουν πολλοι αρνητες εμβολιου, πολλοι επιφυλακτικοι υπαρχουν μ αυτα που βλεπουμε γυρω μας...

Κανενας ιος δεν θελει να σκοτωσει τον ξενιστη του ,αρα καθε μεταλλαξη του γινεται ποιο μεταδοτικη κ λιγοτερο θανατηφορα συνηθως...ολα αυτα παραπανω ειναι καθαρα υποκειμενικη γνωμη κ ουτε γιατρος ειμαι ,ουτε διεκδικω το αλαθητο του Παπα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Stelios13 said:

Το οτι προσπαθουν με λυσσα να στο επιβαλλουν ο Κουλης ,ο Αδωνης  ο Προτοσαλτε κ ολα τα τσοντοκαναλα κ ραδιοφωνα που την τελευταια 10ετια της οικονομικης κρισης εδωσαν τα διαπιστευτηρια τους ,δεν το θεωρεις εναν καλο λογο????

Αν δεν τσιριζαν ,ουρλιαζαν κ απειλουσαν ,[οπως τοτε] τα καλοπληρωμενα φερεφωνα κ αντι γι αυτους υπηρχαν σοβαροι κ με τεκμηριωμενες αποψεις ,[με υπερ κ κατα] σοβαροι επιστημονες, [τωρα θα μου πεις ποιος σοβαρος καταδεχεται να βγει σε τβ] πιστευω οτι τουλ. πολλοι περισσοτεροι ανθρωποι θα ειχαν προχωρησει σε εμβολιασμο ...

Επισης πολλοι περισσοτεροι θα χαν παει αν ηξεραν οτι θα γινοντουσαν πριν το εμβολιο καποιες εστω ,υποτυπωδεις εξετασεις υγειας...[μια πιεση βρε αδερφε, μια μετρηση καρδιακων παλμων  , εστω κατι ...]

Κ οπως εγραψε καποιος εδω, δεν υπαρχουν πολλοι αρνητες εμβολιου, πολλοι επιφυλακτικοι υπαρχουν μ αυτα που βλεπουμε γυρω μας...

Κανενας ιος δεν θελει να σκοτωσει τον ξενιστη του ,αρα καθε μεταλλαξη του γινεται ποιο μεταδοτικη κ λιγοτερο θανατηφορα συνηθως...ολα αυτα παραπανω ειναι καθαρα υποκειμενικη γνωμη κ ουτε γιατρος ειμαι ,ουτε διεκδικω το αλαθητο του Παπα.

 

Και τι ακριβώς θέλουν να πετύχουν αυτοί που κατ' εσέ τσιρίζουν και κάνουν ?
Να σε σκοτώσουν με ένα εμβόλιο σε 10 χρόνια ? να σκοτώσουν 1 άτομο στους 1.000.000 εμβολιαζόμενους ?

Πολύ έξυπνο σχέδιο!
Μιλάμε μόνο άτομα με IQ > 150 μπορούν να σκεφτούν κάτι τέτοιο!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Spiros77 said:

 

Καλα εσυ εισαι τοσο παρτακιας που ουτε καν διανοησε οτι υπαρχουν και αλλοι ανθρωποι στον πλανητη που εχουν διαφορετικες αποψεις απο εσενα ?

Παρτακιας που ρωτάω να μάθω μια διαφορετική άποψη απο μένα;

Χαχαχαχα 

Και το καλύτερο ποιο είναι; ότι απάντηση δεν έχω πάρει μέχρι στιγμής με τόσα replies.

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

embolio-koronoios.jpg
M.NAFTEMPORIKI.GR

Τα άτομα που εμβολιάστηκαν έναντι του COVID-19 και στη συνέχεια μολύνθηκαν με τον κορωνοϊό έχουν...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, billpeppas said:

Και τι ακριβώς θέλουν να πετύχουν αυτοί που κατ' εσέ τσιρίζουν και κάνουν ?
Να σε σκοτώσουν με ένα εμβόλιο σε 10 χρόνια ? να σκοτώσουν 1 άτομο στους 1.000.000 εμβολιαζόμενους ?

 

αυτο ακριβως ειναι το λογικο αλμα που κανενας δε κανει, σε ολες τις συναφεις συζητησεις, οταν δηλαδη υπαρχει καποιο υπουλο σχεδιο πισω απο τα φαινομενα. "Αυτοι" που ειναι πισω απο ολα, τι σκοπο εχουν με αυτο που "μας κανουν", οποιο και να ειναι το θεμα. Εκει συνεχιζεται ο παραλογισμος βεβαια σε μεγαλυτερο συνηθως επιπεδο, του στυλ "μπορει να παιρνουν λεφτα και οι δημοσιογραφοι ελα τωρα".

Έγινε επεξεργασία από fuz10n
  • Like 4
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Αλλα ποιον αφορα? Μιλαμε για σοβαρες μαλακιες απο ασχετους ανθρωπους, συγνωμη κιολλας.

 

Εδώ η πολιτεία βάζει στη φυλακή το πρεζάκι που σουτάρει παραμύθα γιατί υπάρχει πιθανότητα να βλάψει μια στο δισεκατομμύριο κάποιον άλλον και σου φαίνεται άτοπο ο εμβολιασμός να θεωρείτε υποχρέωση στο κοινωνικό σύνολο;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Το να μη κανεις εμβολιο γιατι φοβασαι το δεχομαι και σεβαστο.

Που το είδες το σεβαστό; Ελπίζω εσύ να την εννοείς τη λέξη σεβαστό γιατί εδώ μέσα όποιος εκφράσει την οποιαδήποτε επιφύλαξη, με όσα disclaimers, μόνο σεβαστός δεν γίνεται. Αντιθέτως παίρνει τη ρετσινιά του αρνητή, παρτάκια, αντικοινωνικού κ.α. και μπαίνει στο ίδιο τσουβάλι με τους flaterthers παρέα με 2ήμερο banάκι εάν τολμήσει και επισημάνει την προσβλητική αυτή και γεμάτη μίσος συμπεριφορά.

 

Έγινε επεξεργασία από Γιάννης_84
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν ρώτησα πιο πριν για έναν λόγο κανείς δε μου έδωσε απάντηση.

Αν μου πεις ότι φοβάσαι για τους δικούς λόγους που θα ήθελα να ακούσω, δε μπορώ παρά να το σεβαστώ. Άσχετα αν θα συμφωνώ η Όχι.

 

Link to comment
Share on other sites

Πώς αλλιώς να το έγραφα;

Έγραψα επίσης και ήρεμα ρωτάω.

Οπότε αν έγραφα έναν λόγο απο αυτούς που δε θέλουν να κάνουν εμβόλιο θα ήταν καλύτερα;

πως θα το έγραφα με για λέξη;

Δε καταλαβαίνω τι σε πείραξε απο την λέξη αρνητής

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.