Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

πριν 48 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

 

Νομίζω πως είναι κατανοητό. Το έγραψα πριν 2 μέρες. Τα υπόλοιπα (περί ασφάλειας), τα αφήνω στην κρίση του καθενός.

Μην ανησυχείς και έχεις λύσει πολλές απορίες με τα τελευταία σου ποστ.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

πριν 8 λεπτά, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Σε λάθος άνθρωπο απαντάς νομίζω. Το 2. το βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσα άποψη, δεν το είχα σκεφτεί έτσι.

Πράγματι, πολύ ενδιαφέρουσα άποψη.

Πχ από αυτούς που πέθαναν, το 100% είχε πάρει Οξείδιο του Υδρογόνου - H₂O, καλύτερα να το απαγορέψουμε.

 

  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Σε λάθος άνθρωπο απαντάς νομίζω. Το 2. το βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσα άποψη, δεν το είχα σκεφτεί έτσι.

Ε μάλλον δεν ξέρει ότι είμαι στην κατηγορία των ψεκασμένων που έφαγε μπαν.

 

Το 2 είναι λιγάκι "μισογεμάτο-μισοάδειο" ποτήρι και μπορεί να ερμηνεύεται από αυτούς που κάνουν τις ανακοινώσεις ανάλογα με τα κέφια με τα οποία σηκώθηκαν το πρωί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Ναι, σε αντίθεση με Κούλη, Ευαγγελάτο και σένα.

Δεν ξέρω.

Από όσο ξέρω οι ασθενείς του, λογικά.

Και πάλι σε αντίθεση με σένα, τον Κούλη και λοιπά. Και όλα αυτά επειδή δεν πήρε την ευθύνη να με συμβουλεύσει για κάτι που αν πάει στραβά υπάρχει νομικό ακαταδίωκτο για όλους τους εμπλεκομένους. Δεν μου είπε καν να μην το κάνω. Απλώς να αποφασίσω μόνος μου. Άσχετος ο γιατρός μου. Να τον καταγγείλουμε να του πάρουμε την άδεια γιατί είναι και επικύνδυνος από πάνω.

Παραβλέποντας το γεγονός ότι εάν απαντήσω κι εγώ με τέτοιο γηπεδικό ύφος θα φάω instant ban όπως έχει ξαναγίνει μερικές φορές, θα σου πω ότι δεν έχω μιλήσει για DNA, bioengineering και λοιπά, δεν με πονάει κανενός το PhD ή οι peer reviewed δημοσιεύσεις αλλά θα με πονούσε πολύ εάν ήμουν συγγενής του Μεταξάκη, της Νεκταρίας και όσων άλλων έχουν μπει σε αυτό το 0,0001% των στατιστικών που <<μάλλον δεν σχετίζονται με το εμβόλιο>> ή καλύτερα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να σχετίζονται με το εμβόλιο. Επίσης πιθανότατα να με πονέσει πολύ εάν κολλήσω και το περάσω άσχημα και ειδικά εάν πάρω και κανέναν χριστιανό στο λαιμό μου κολλώντας τον. Και τέλος, θα με πονέσει η μυοκαρδίτιδα, οι θρόμβοι και όλα αυτά τα ανύπαρκτα συμπτώματα αν τα πάθω εγώ ή τα παιδιά μου ας πούμε.

 

Αντικοινωνική συμπεριφορά, αγραμματοσύνη, ανευθυνότητα, ηλιθιότητα είναι μόνο μερικά από τα χαρακτηριστικά που αποδίδουν κάποιοι σε αυτούς που απλώς παραμένουν επιφυλακτικοί (και όχι αναγκαστικά αρνητές) στο εμβόλιο της συγκεκριμένης περίπτωσης και όχι γενικώς των εμβολίων.

 

Αυτός ο συνδυασμός φανατισμού, μίσους, χαιρεκακίαςυπεροψίας και άλλων συναφών αρετών είναι τρομερός.

 

 

Εγώ που κολλάω με την κυβερνηση και τον Ευαγγελάτο? Δεν με ενδιαφέρει να συμμετέχω στο γαϊτανάκι covid-ινφο-ηλιθιότητας.

 

Το μόνο που είπα είναι πως αν κάποιος είναι άσχετος με το αντικείμενο η άποψή του είναι προσωπική και όχι επιστημονική και ως τετοια πρέπει να κρίνεται.

Είναι ανάξια μια άποψη προσωπική κάποιου που ίσως δεν ξέρει για τι μιλάει? Μπορεί και ναι. Μπορεί και όχι.

 

Peer review mistakes, μου λινκάρεις για να μου πεις τι? Peer reviewed άρθρα για λάθη σε peer reviewed άρθρα? Ναι προφανώς και λάθη γίνονται.

Αλλά ο μόνος λόγος που ξέρουμε οτι γίνονται είναι επειδή έχουμε peer reviews δηλαδή διάλογο πάνω σε θέματα από τους πλέον ειδικούς πάνω στα θέματα αυτά.

Το εξειδικεύω και για εμπειρικές μελέτες που ίσως αφορούν τις περιπτώσεις που αναφέρεις : Ναι μπορείς με παραποιημένα δεδομένα να δημοσιεύσεις κάτι χωρίς να το πάρουν χαμπάρι οι peers. Μπορείς να ξεφεύγεις για πάντα με αυτό? Όχι.

Σ' αρέσει δε σ' αρέσει το peer review είναι διάλογος που μας έχει πάει απ τον σαμανισμό και το να αλείφουμε με ιερό λάδι τα κουτέλια για να φυγει ο δαίμονας στο να έχουμε πενικιλίνη. 

 

Για τα υπόλοιπα όχι σε μένα, δε με αφορά η αντιπαράθεσή σας και μου είναι τελείως αδιάφορο τι κάνει ο καθένας με την υγεία του.

Απλά υπογραμμισα κάτι που μου χτύπησε,  το να χρησιμοποιείς μια δήθεν αυθεντία για να υποστηρίξεις την άποψή σου. 

 

Υ.Γ.  

Παράθεση

Η προσφυγή στην αυθεντία είναι ένα είδος λογικού επιχειρήματος επίσης γνωστού και ως argumentum ad verecundiam (Λατ. επιχείρημα προς σεβασμό) ή ipse dixit (Λατ. το είπε ο αυτός ο ίδιος), το οποίο χρησιμοποιείται όταν η τιμή αλήθειας μίας θέσης είναι ευθέως ανάλογη με την αξιοπιστία, τις γνώσεις ή το αξίωμα του προτείνοντος τη θέση.

 

Αποτελεί μέθοδο απόκτησης σχολιαστικής γνώσης και συχνά είναι λογική πλάνη.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

Πράγματι, πολύ ενδιαφέρουσα άποψη.

Πχ από αυτούς που πέθαναν, το 100% είχε πάρει Οξείδιο του Υδρογόνου - H₂O, καλύτερα να το απαγορέψουμε.

 

Όταν το επιχείρημα είναι ο χλευασμός και η απαξίωση, υπάρχει όντως επιχείρημα; Ή μήπως απουσιάζει;

 

Και σταματάω εδώ.

Εξάλλου κακά τα ψέματα, ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΛΑΘΟΣ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΥΠΕΡΑΝΑΛΥΩ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ.

Ελπίζω να μην υπάρχει παρεξήγηση όσον αφορά αυτό.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, sdim said:

 

Μπορείς να μου εγγυηθείς ότι όλες οι παρτίδες είναι ακριβώς οι ίδιες και δεν "παίζουν" με την σύσταση για να βελτιστοποιήσουν το τελικό προϊόν;

Μπορείς να εγγυηθείς πως το εμβόλιο για την Ιλαρά είναι το ίδιο και δεν παίζουν με την σύσταση ?
Μπορείς να εγγυηθείς ότι η ΕΥΔΑΠ δεν ρίχνει κάποιο φάρμκακο για να μας ελέγχουν στο νερό που πίνουμε ?
 

:D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος minast έγραψε:

Πράγματι, πολύ ενδιαφέρουσα άποψη.

Πχ από αυτούς που πέθαναν, το 100% είχε πάρει Οξείδιο του Υδρογόνου - H₂O, καλύτερα να το απαγορέψουμε.

 

 

 

- Νεκρός από τροχαίο

- καρκινοπαθής στο τελικό στάδιο που πέθανε 

- νεκρός από τρομοκρατική επίθεση 

- νεκρός από εργατικό ατύχημα 

...

Σε όσους από  τις παραπάνω έγινε τεστ covid  μετά τον θάνατο και βγήκε θετικό , θεωρείται ότι είναι θύματα covid.

 

@billpeppas

Δεν το ξέρω αλλά το γεγονός ότι έχουν νομική ευθύνη στην περίπτωση που αποδειχθεί κάτι τέτοιο θα τους πάρουν και τα σώβρακα  σίγουρα τους αποθαρρύνει.

Για τα εμβόλια covid δεν υπάρχει νομική ευθύνη.

 

Δεν είμαι κατά των εμβολίων για τον covid. Καλό είναι να  υπάρχουν επιλογές. Είμαι κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού μέχρι να ολοκληρωθούν οι  δοκιμές και να πάρουν οριστική άδεια.

Έγινε επεξεργασία από sdim
  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

Πράγματι, πολύ ενδιαφέρουσα άποψη.

Πχ από αυτούς που πέθαναν, το 100% είχε πάρει Οξείδιο του Υδρογόνου - H₂O, καλύτερα να το απαγορέψουμε.

 

 

πριν 19 λεπτά, το μέλος yanni έγραψε:

Ε μάλλον δεν ξέρει ότι είμαι στην κατηγορία των ψεκασμένων που έφαγε μπαν.

 

Το 2 είναι λιγάκι "μισογεμάτο-μισοάδειο" ποτήρι και μπορεί να ερμηνεύεται από αυτούς που κάνουν τις ανακοινώσεις ανάλογα με τα κέφια με τα οποία σηκώθηκαν το πρωί.

 

πριν 18 λεπτά, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

 

 

Εγώ που κολλάω με την κυβερνηση και τον Ευαγγελάτο? Δεν με ενδιαφέρει να συμμετέχω στο γαϊτανάκι covid-ινφο-ηλιθιότητας.

Από καθαρή σύμπτωση.

πριν 18 λεπτά, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

Το μόνο που είπα είναι πως αν κάποιος είναι άσχετος με το αντικείμενο η άποψή του είναι προσωπική και όχι επιστημονική και ως τετοια πρέπει να κρίνεται.

Είναι ανάξια μια άποψη προσωπική κάποιου που ίσως δεν ξέρει για τι μιλάει? Μπορεί και ναι. Μπορεί και όχι.

Πρακτικά παρέθεσα τη μη ανάληψη της ηθικής ευθύνης (γιατί νομική δεν θα είχε), στο να συμβουλεύσει έναν 37χρονο να κάνει ή όχι το covidοεμβόλιο. Απέφυγε να με συμβουλεύσει, δεν είπε άποψη, ούτε υπέρ, ούτε κατά. Αυτό δεν είναι ακριβώς άποψη και γι'αυτό δεν τη συνόδευσα/ε με τα απαραίτητα credentials σαν αυτά που ζητάς.

πριν 18 λεπτά, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

Peer review mistakes, μου λινκάρεις για να μου πεις τι? Peer reviewed άρθρα για λάθη σε peer reviewed άρθρα? Ναι προφανώς και λάθη γίνονται.

Αλλά ο μόνος λόγος που ξέρουμε οτι γίνονται είναι επειδή έχουμε peer reviews δηλαδή διάλογο πάνω σε θέματα από τους πλέον ειδικούς πάνω στα θέματα αυτά.

Το εξειδικεύω και για εμπειρικές μελέτες που ίσως αφορούν τις περιπτώσεις που αναφέρεις : Ναι μπορείς με παραποιημένα δεδομένα να δημοσιεύσεις κάτι χωρίς να το πάρουν χαμπάρι οι peers. Μπορείς να ξεφεύγεις για πάντα με αυτό? Όχι.

Όπως (ελπίζω να) καταλαβαίνεις, δεν είμαι αρνητής του peer review. Απλώς όπως και εσύ παραδέχεσαι ακριβώς παραπάνω, επισημαίνω ότι δεν είναι πάντα end of story.

πριν 18 λεπτά, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

Σ' αρέσει δε σ' αρέσει το peer review είναι διάλογος που μας έχει πάει απ τον σαμανισμό και το να αλείφουμε με ιερό λάδι τα κουτέλια για να φυγει ο δαίμονας στο να έχουμε πενικιλίνη. 

Μ' αρέσει, μην παραβιάζεις θύρες ανοιχτές. Αλλά και το ιερό λάδι, όπως και τα placebo φάρμακα κάποιες φορές λειτουργούν και γι' αυτό και στις μελέτες χρησιμοποιούνται πάντα placebo για να υπάρχει μέτρο σύγκρισης. Γι' αυτό και το ιερό λάδι επιβιώνει ακόμα σε κάποιες συνειδήσεις, επειδή <<δουλεύει>>. Και όσοι (έστω ελάχιστοι) ασθενείς της οποιασδήποτε πάθησης, δεν θεραπεύτηκαν με την ιατρική και θεραπεύτηκαν από κάποια placebo φάση, κέρδος είναι, όχι χασούρα αλλιώς να τους βρούμε να τους καθαρίσουμε που τόλμησαν να επιβιώσουν με ιερό λάδι.

πριν 18 λεπτά, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

Για τα υπόλοιπα όχι σε μένα, δε με αφορά η αντιπαράθεσή σας και μου είναι τελείως αδιάφορο τι κάνει ο καθένας με την υγεία του.

Απλά υπογραμμισα κάτι που μου χτύπησε,  το να χρησιμοποιείς μια δήθεν αυθεντία για να υποστηρίξεις την άποψή σου. 

Ξέρω τι είναι η επίκληση στην αυθεντία και δεν είναι αυτό που προσπάθησα να κάνω. Θα έβαζα τουλάχιστον έναν Ιωαννίδη εάν ήθελα να κάνω αυτό :p Ο λόγος που παρέθεσα την απάντηση του γιατρού είναι για να δείξω ότι κάποιοι σέβονται την επιφύλαξη περισσότερο από άλλους που τη χλεβάζουν.

 

Και μιλώντας για επίκληση στην αυθεντία υπάρχουν κι άλλα κόλπα (λογικές πλάνες) που χρησιμοποιούνται και εδώ και αλλού όπως είναι η πλάνη του αχυρανθρώπου, το ban :hehe: και άλλα πολλά.

 

 

 

πριν 34 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

Πράγματι, πολύ ενδιαφέρουσα άποψη.

Πχ από αυτούς που πέθαναν, το 100% είχε πάρει Οξείδιο του Υδρογόνου - H₂O, καλύτερα να το απαγορέψουμε.

 

1.

πριν 17 λεπτά, το μέλος yanni έγραψε:

Όταν το επιχείρημα είναι ο χλευασμός και η απαξίωση, υπάρχει όντως επιχείρημα; Ή μήπως απουσιάζει;

2. Σε δεύτερη σκέψη του επιχειρήματος του sdim έχω να πω προς υπεράσπιση της αντίθετης άποψης, ότι πρακτικά θα ήταν πολύ δύσκολο να γίνεται τέλειος διαχωρισμός ανάμεσα σε αυτούς που πέθαναν με covid από άλλη αιτία (που θα πέθαιναν δηλαδή και χωρίς covid) και σε αυτούς που στα αλήθεια δεν θα πέθαιναν εάν δεν υπήρχε ο covid γιατί από εκεί ξεκίνησε η κατρακύλα της υγείας τους. Βλέπουμε να καταγράφονται θάνατοι και κουσούρια που έχουν χρονική συσχέτιση με εμβολιασμό για covid αλλά δεν έχει αποδειχθεί (ακόμα; ) αιτιακή σχέση ανάμεσά τους. Δεν ξέρω εάν σε αυτά τα περιστατικά στα οποία τελικά αποφαίνονται μη συσχέτιση με εμβόλιο, αφαιρούνται μετά από τις σχετικές λίστες ή όχι. Εάν αφαιρούνται τότε όλοι οι χρονικά συσχετισμένοι με εμβόλιο θάνατοι είναι εν δυνάμει εξ αιτίας του εμβολίου και είναι χιλιάδες αυτοί οι εν δυνάμει. Αν όχι, άντε βγάλε άκρη.

 

Άρα έχουμε από τη μία οι με covid* θάνατοι να μην ερευνούνται εάν στα αλήθεια ευθύνεται ο covid (ή εσφαλμένα ιατρικά πρωτόκολλα ή το ίδιο το νοσοκομείο ας πούμε) και παρόλα αυτά να καταγράφονται πρακτικά ως θάνατοι από covid χωρίς ιδιαίτερη αμφισβήτηση από πλευράς των αρχών, αλλά από την άλλη ότι περιστατικό είναι χρονικά κοντά με εμβόλιο είναι by default σύμπτωση μέχρι αποδείξεως του εναντίου και με σοβαρά κίνητρα να μην αποδειχθεί ποτέ αυτό το ενάντιο. Και εκεί αρχίζει η καχυποψία και αμέσως μετά ο χλευασμός των καχύποπτων.

 

*εννοώ αυτοί που εισήχθησαν για άσχετους με covid λόγους και κόλλησαν μέσα ή απλώς το είχαν παράλληλα και ασυμπτωματικά.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος sdim έγραψε:

 

 

- Νεκρός από τροχαίο

- καρκινοπαθής στο τελικό στάδιο που πέθανε 

- νεκρός από τρομοκρατική επίθεση 

- νεκρός από εργατικό ατύχημα 

...

Σε όσους από  τις παραπάνω έγινε τεστ covid  μετά τον θάνατο και βγήκε θετικό , θεωρείται ότι είναι θύματα covid.

Πηγή; Κάτι έγκυρο κατά προτίμηση.

πριν 1 ώρα, το μέλος sdim έγραψε:

Από την στιγμή που όσοι πέθαναν ΜΕ covid καταγράφονται ως θύματα covid, θα περίμενα και όσοι πέθαναν εμβολιασμένοι να καταγράφονται ως θύματα του εμβολίου.

 

Αυτό θα συνέβαινε αν υπήρχε μια πλεκτάνη, ή όσοι καταγράφουν τις αιτίες θανάτου ξέχασαν την Ιατρική επιστήμη. Επειδή φαντάζομαι δεν πιστεύεις το 2ο, πιστεύεις το 1ο. Και προφανώς ότι αυτό συμβαίνει σε παγκόσμιο επίπεδο.

Το κακό με τις θεωρίες συνωμοσίας είναι ότι όταν καταλήγεις να ψάξεις τα κίνητρα ή/και την δυσκολία να καλυφθούν πάντα φτάνεις σε αδιέξοδο. Εκατομμύρια υγειονομικοί σε όλο τον κόσμο καταγράφουν ψευδείς αιτίες θανάτου, έτσι ώστε να χαθεί το 10% παγκοσμιού ΑΕΠ, αλλά να κερδίσουν χρήματα 2-3 φαρμακευτικές.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Πηγή; Κάτι έγκυρο κατά προτίμηση.

 

Αυτό θα συνέβαινε αν υπήρχε μια πλεκτάνη, ή όσοι καταγράφουν τις αιτίες θανάτου ξέχασαν την Ιατρική επιστήμη. Επειδή φαντάζομαι δεν πιστεύεις το 2ο, πιστεύεις το 1ο. Και προφανώς ότι αυτό συμβαίνει σε παγκόσμιο επίπεδο.

 

Δεν είναι αναγκαστικά ή το ένα ή το άλλο. Υπάρχει μια οδηγία και τηρείται για πρακτικούς λόγους.

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Δεν είναι αναγκαστικά ή το ένα ή το άλλο. Υπάρχει μια οδηγία και τηρείται για πρακτικούς λόγους.

 

Υπάρχει μια οδηγία που αντίκειται στην Ιατρική πρακτική; Ποιος την έδωσε και για ποιο λόγο. Έχουμε κάποια απόδειξη ότι υπάρχει αυτή η οδηγία; Και θα καταλήξουμε στα  προηγούμενα "κάποιος μου είπε, έχω ακούσει κτλ κτλ". Εν έτει 2021 δεν βρέθηκε κανένας με ένα κινητό να καταγράψει κάτι...

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Υπάρχει μια οδηγία που αντίκειται στην Ιατρική πρακτική; Ποιος την έδωσε και για ποιο λόγο. Έχουμε κάποια απόδειξη ότι υπάρχει αυτή η οδηγία; Και θα καταλήξουμε στα  προηγούμενα "κάποιος μου είπε, έχω ακούσει κτλ κτλ". Εν έτει 2021 δεν βρέθηκε κανένας με ένα κινητό να καταγράψει κάτι...

Δεν είναι κανένα κρυφο μυστικό ρε παιδιά. Το είπε ο Τσιόρδας και δεν τον κατηγορώ. Απλώς εάν δεν δεν γινόταν έτσι θα κατηγορούνταν ότι κρύβουν κρούσματα και θανάτους για να φαίνονται αποτελεσματικές οι κυβερνήσεις. Είναι μια επιλογή να καταγράφονται στις covid στατιστικές, δεν είναι κανένα μυστικό που θα χρειαζόταν κρυφή κάμερα για αποκαλυφθεί.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 58 λεπτά, το μέλος dfk_7677 έγραψε:

Πηγή; Κάτι έγκυρο κατά προτίμηση.

 

Αυτό θα συνέβαινε αν υπήρχε μια πλεκτάνη, ή όσοι καταγράφουν τις αιτίες θανάτου ξέχασαν την Ιατρική επιστήμη. 

Στο 3:30

https://youtu.be/c4BGMn3Xg2Y

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, GFFermari said:
social1316.jpg
WWW.SKYLINEWEBCAMS.COM

Live Cam View of Plaka beach in Litochoro

 

  Reveal hidden contents

Beauty~Funny~Trippy

 

 

Είναι γνωστό ότι το χλώριο σκοτώνει τον ιό. 

Το είχε πει και ο Ντόναλντ,αλλα ποιος τον άκουσε; ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος sdim έγραψε:

Εάν θες να πέσουμε στο επίπεδο αυτό της απομόνωσης δηλώσεων, είναι εξαιρετικά εύκολο.

 

Παρατήρησε στο video ότι ο χρόνος που χρησιμοποιείται είναι ο αόριστος ("κάναμε καταγραφή") και όχι "κάνουμε καταγραφή". Χώρια του ότι αναφέρεται σε μια περίοδο που είχαμε το μικρότερο ποσοστό θανάτων.

 

Εν πάση περιπτώσει, εφόσον οι θάνατοι και οι θνητότητα από covid είναι τόσο μικρή, να μη κάνετε εμβόλιο και πάρτε το ρίσκο σας από Σεπτέμβριο που θα αρχίσουν να ανεβαίνουν τα κρούσματα.

 

Εγώ απλά ελπίζω ότι η κυβέρνηση θα φανεί θαρραλέα και δε θα κλείσει τίποτα ούτε θα επιβάλλει κανένα μέτρο, έτσι ώστε ο καθένας να αναλάβει την ευθύνη του μη εμβολιασμού του χωρίς να περιορίζονται οι υπόλοιποι.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, sdim said:

 

αν ισχύουν αυτά είναι καραγκιοζιλίκια !
δεν θα μας χάλαγε και μια αύξηση 200% στο μισθό πάντως !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.