Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

πριν 2 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Karma is a bitch

Θα πας να χορέψεις πίνοντας και γελώντας πάνω από τον τάφο του;

 

Έχω χάσει πάσα ιδέα για μερικούς εδώ μέσα, τι είδος άνθρωποι είστε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

πριν 2 λεπτά, το μέλος yanni έγραψε:

Θα πας να χορέψεις πίνοντας και γελώντας πάνω από τον τάφο του;

 

Έχω χάσει πάσα ιδέα για μερικούς εδώ μέσα, τι είδος άνθρωποι είστε.

Σου ανταποδίδω τα συμπεράσματα. 

Πέθανε φίλος μου, αρνητής εμβολίων αλλά και του ίδιου του ιού. 

Έριξα ζεϊμπέκικο πάνω από τον τάφο του. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος schumifer έγραψε:

Δεν ξέρω αν πληροί τον ορισμό της προκατάληψης, περισσότερο προς δεισιδαιμονία.

Και για κάποιον που οργώνει το ίντερνετ βρίσκοντας πηγές για τα νέα του, οι πληροφορίες που στηρίζεις την κρίση σου σε αυτό το θέμα είναι πολύ χαμηλής αξιοπιστίας. Μερικές φορές πρέπει να στηριχτούμε σε τέτοιες πληροφορίες, όταν δεν έχουμε επιλογή. Όπως στην αρχή της πανδημίας που δημοσιευόταν κάθε π@π@ριά, μιας και τα περιοδικά διψούσαν για σχετικά άρθρα. Αλλά τώρα υπάρχουν τεράστιες μελέτες που δίνουν πολύ σαφέστερη εικόνα της πανδημίας και των παραμέτρων της. Καμία προσέγγιση δεν πλησιάζει το κέρδος σε ανθρώπινες ζωές που μας δίνει το εμβόλιο.

Το ΑΖ έσωσε χιλιάδες ζωές, δυστυχώς είχε επιπλοκές σε μερικές δεκάδες, τώρα που έχουμε τη δυνατότητα να το αντικαταστήσουμε, θα το κάνουμε. Το πρόσιμο της παρέμβασής του όμως είναι τρελά θετικό.

 

Το πείραμα που αναφέρεται δεξιά και αριστερά πέτυχε. Δοκιμάσαμε εμβόλια σε κλίμακα και με ταχύτητα που ποτέ πριν δε θα μπορούσαμε καν να ονειρευτούμε. Και δουλεύει. Με ελάχιστες επιπλοκές. Αν μας είχε βρει πριν 40 χρόνια απλά θα συνεχίζαμε να χάνουμε κόσμο και να αφήνουμε πολύ λαό με προβλήματα υγείας για δεκαετίες...

 

Δε νομίζω να γίνει υποχρεωτικό το εμβόλιο, ίσως όμως -μιας και θα ζήσουμε όπως φαίνεται με τον κορόνα για καιρό- να είναι λογικό να τεθούν περιορισμοί σε μη εμβολιασμένους. Ακριβώς όπως το παιδάκι που είχε την ατυχία να αρνούνται οι γονείς του εμβολιασμούς δεν μπορεί να γραφτεί νηπιαγωγείο.

 

 

Προσπαθώ να καταλάβω το ύφος σου, είτε τρολάρεις ή υπονοείς ότι αφού οι ιατρικές υπηρεσίες λένε ότι δε σχετίζεται με εμβολή τότε σίγουρα λένε ψέμματα. Μπορώ να προχωρήσω τη σκέψη μου σε πιθανές προεκτάσεις τέτοιων συλλογισμών, αλλά δεν έχω καταλάβει το ύφος του ποστ σου οπότε σταματάω εδώ.

 

Πριν χρησιμοποιήσουμε το συγκεκριμένο άρθρο ως βάση για σκέψη ίσως να αναλογιστούμε τι λέει ο τίτλος και τι αναφέρει ο ιατροδικαστής. Ο τελευταίος λέει ότι η πρώτη εξέταση δεν έδειξε εμβολή. Ο τίτλος έγραψε δε σχετίζεται με το εμβόλιο. Υπερβάλλων ζήλος για να ανακοπεί το αντιεμβολιαστικό πάτημα; Ή απλά άγνοια του λογικού άλματος;

Δεύτερη δόση εμβολίου. Ποιου; άμεση απώλεια επιπέδου συνείδησης και καρδιοαναπνευστική ανακοπή; Πρόδρομα συμπτώματα; Ιστορικό; Εργαστηριακά;

 

Γενικώς, κάθε φορά που γίνεται επιφανειακή θεώρηση μίας ιατρικής συγκυρίας για να ταιριάξει σε μία κατηγορία/κατάσταση, το μόνο που διαβάζω είναι : κανείς δεν ξέρει ακόμη, οπότε ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα που τον συμφέρουν/ταιριάζουν με τη διαφορική του διάγνωση/αφορούν.

 

 

Η άποψη που δεν είναι απόλυτα εναρμονισμένη με την δική σας, όχι αντίθετη ή διαφορετική, απλά όχι απόλυτα εναρμονισμένη, είναι τρολάρισμα, χαμηλού επιπέδου, απογοητευτική. Thank you very much. Much appreciated.

 

Και τι ακριβώς είναι δεισιδαιμονία; Δηλαδή εκφράζονται ανησυχίες για εμβόλια τα οποία βγήκαν με fast track διαδικασίες και εγγυημένη νομική προστασία των εταιριών που παρήγαγαν τα εμβόλια αυτά και αυτό το λέμε δεισιδαιμονίες; Ορμάτε σαν όχλος σε όποιον εκφράζει ανησυχίες για πράγματα που όχι εσείς δεν γνωρίζετε, αλλά ούτε και αυτοί που παρήγαγαν τα εμβόλια δεν είναι σε θέση ακόμα να ξέρουν και μου μιλάς για δεισιδαιμονίες και χαμηλού επιπέδου σχόλια και κρίση;

 

Και τι ακριβώς πηγές θα πρέπει να κοιτάω; Τον ΣΚΑΙ, το Πρώτο Θέμα, τον ANT1, τα αντίστοιχα κανάλια άλλων χωρών, τα δελτία τύπου των εταιριών που έβγαλαν τα εμβόλια; Δηλαδή να κοιτάω μόνο πηγές που κοιτάνε να καθησυχάσουν τον κόσμο; Δηλαδή όταν κάποιος βγαίνει από το εμβολιαστικό κέντρο και πεθαίνει μέσα σε λίγα λεπτά, να υποθέσω ότι τυχαία συνέβη αυτό, επειδή αυτό ανακοίνωσαν την επομένη μέρα; Ανάδρομος Ερμής, αλλά όχι το εμβόλιο.

Να κάτσω να περιοριστώ μόνο στο ποσοστό θανάτων που οι αρμόδιοι είναι διατεθειμένοι να αποδεχθούν και να αποκλείσω την πιθανότητα να έχουν πεθάνει πολλοί άνθρωποι χωρίς να βγει αυτό προς τα έξω ή χωρίς να καταλήξουν σε ένα εύκολο "δεν έφταιγε το εμβόλιο", σωρίς επιπλέον επεξηγήσεις; Στο χωριό της μάνας μου πέθανε ένας 3 μέρες μετά την δόση. Πουθενά δεν γράφτηκε. Γιατί να γραφτεί; Χωριουδάκι που δεν βρίσκει κανείς στον χάρτη. Να αγνοήσω τις περιπτώσεις σημαντικών παρενεργειών που δεν αναφέρονται πουθενά; Αφού δεν πέθανε, ας το κάνουμε γαργάρα. Το ότι άκουγα στο άσχετο την προηγούμενη βδομάδα πελάτισσα καταστήματος να λέει για τον ξάδερφό της που έχασε το ένα μάτι από θρόμβωση μετά το εμβόλιο και κινδυνεύει να χάσει και το άλλο, ας το αγνοήσουμε και αυτό. Θα ζήσει. Δεν κινδυνεύει να πεθάνει και από τον covid, οπότε θετικό το πρόσημο. Τυφλός ο άνθρωπος, αλλά σώθηκε. Αυτό μετράει. Που είναι άλλος ένας παραλογισμός εδώ, που ενώ τον γράφετε, μάλλον δεν καταλαβαίνετε ότι τον γράφετε. Γράφετε λες και όποιος δεν κάνει το εμβόλιο θα πεθάνει σίγουρα από covid. Όχι ότι κινδυνεύει σε ποσοστό 1-2%, αλλά θα πεθάνει σίγουρα. Μετά γράφετε για ελάχιστες επιπλοκές, αγνοώντας ότι δεν θα βγει ΚΑΝΕΙΣ να πει ότι "από θρομβώσεις λόγω του εμβολίου τυφλώθηκαν/σακατεύτηκαν τόσοι". Και πριν βάλετε θετικό πρόσημο με χαρά και υπερηφάνεια στο όλο εγχείρημα, να ξέρετε ότι με τα ίδια ποσοστά στο μυαλό πήγαν και έκαναν το εμβόλιο οι άνθρωποι που τελικά έπαθαν ζημιά ή και πέθαναν λόγω του εμβολίου. Τις ίδιες διαβεβαιώσεις είχαν στο μυαλό τους.

 

Και βέβαια μην ξεχνάμε και κάποιες λεπτομερειούλες. Απειροελάχιστο λένε το ποσοστό να κινδυνέψεις από την δεύτερη δόση του AZ, αλλά εδώ και μήνες συζητάνε για συνδυασμό εμβολίων, ώστε αν δίνεται η δυνατότητα, να αποφευχθεί η δεύτερη δόση με AZ. Επίσης μην ξεχνάμε ότι δεν ξεμπερδέψαμε με το εμβόλιο. Πιθανόν σε 6-8 μήνες θα καλέσουν τον κόσμο να κάνει και συμπληρωματική δόση. Δεν ξέρω αν κάποιος που ξεπέρασε τον κορονοιό και ξανά αρρωστήσει, υπάρχει κίνδυνος να τον περάσει την δεύτερη φορά σε πολύ πιο βαριά μορφή, αλλά όσον αφορά τα εμβόλια έχει αποδειχθεί ότι μπορείς να την πατήσεις με την δεύτερη δόση.

 

 

Τέλος πάντων. Απλά μην πυροβολείτε αυτούς που είναι σκεπτικοί. Δεν είναι ψεκασμένοι. Απλά είναι σκεπτικοί. Δεν ξέρω αν κατανοείτε την διαφορά.

Και βέβαια για να το ξεκαθαρίσω. Το ιδανικό είναι να ισχύουν ΟΛΑ όσα λένε οι αρμόδιες αρχές και οι εταιρίες. Και οι σκεπτικοί να αποδειχθεί ότι κακώς ήταν σκεπτικοί.

πριν 40 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Σου ανταποδίδω τα συμπεράσματα. 

Πέθανε φίλος μου, αρνητής εμβολίων αλλά και του ίδιου του ιού. 

Έριξα ζεϊμπέκικο πάνω από τον τάφο του. 

Να άμα πεθάνω και εγώ αύριο από κορονοιό, μπες μέσα και πόσταρε

"karma is a bitch" με το avatar μου από πάνω

 

Δεν έχεις καταλάβει με τι τρόπο ποστάρεις μου φαίνεται.

 

Όχι ειλικρινά, να το πάω παραπέρα. Αν αύριο πεθάνω από κορονοιό, ποσταρέ το.

Εγώ δεν λέω σε κανέναν να μην κάνει το εμβόλιο. Και με απλά νούμερα να το δούμε, αν πρέπει να διαλέξεις, ΚΑΝΕΙΣ το εμβόλιο. Αν κάποιος επιτακτικά σε ρωτάει "να το κάνω ή να μην το κάνω, θέλω εδώ και τώρα απάντηση", του λες "κάνε το", διότι τα νούμερα και οι στατιστικές αυτό λένε.

 

Αλλά δεν έχεις καταλάβει τι και πως το ποστάρεις. Ελπίζω δηλαδή να μην έχεις καταλάβει.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Τι διαβάζω ο καψερός... 

Δεν έχω καταλάβει πως ποστάρω... 

 

Κατάλαβες όμως εσύ (karma is a bitch, άρα χάρηκα που πέθανε ένας άνθρωπος), με χαρακτηρίζεις και μου κάνεις και κύρηγμα.

Με έστησες στον τοίχο και μου'κανες την μούρη κρέας, εμένα που δεν κατάλαβα πως ποστάρω. 

 

 Που είδες ότι λέω εγώ να κάνει ο άλλος το εμβόλιο όταν γράφω ξεκάθαρα 

  

πριν 3 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

΄Έχω ξαναπεί, πιο πίσω, ότι είναι δικαίωμά τους να αρνούνται το δικαίωμα στην υγεία τους. Και μάλιστα, αναφαίρετο.

 

και μου επιτίθεσαι λες και αναφέρθηκα σε σένα, είναι απορίας άξιο.

(μάλλον χρειάζεται μετάφραση το παραπάνω για να καταλάβεις τι σημαίνει ή μπορεί να μην ξέρω πως ποστάρω - σε ελεύθερη μετάφραση, ο καθένας είναι υπεύθυνος για το τι θα κάνει, ενήλικες είμαστε)

Μην συνεχίζεις για να μην το πάω κι εγώ παραπέρα, γιατί δεν είναι ανάγκη.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

Συνεχίστε να αποδομείτε αυτό που θα αποδειχθεί νομοτελειακά στο μέλλον: Τα εμβόλια είναι πειραματικά και ανασφαλή. Όπου ανασφαλή βλέπε τα πρωτόκολλα που ορίζουν τις διαδικασίες και προϋποθέσεις για διάθεση ενός εμβολίου για μαζικό εμβολιασμό. Με την ίδια έννοια που αν δεν φορέσεις ζώνη στο αυτοκίνητο δεν σημαίνει ότι θα σκοτωθείς, αλλά είναι ανασφαλές να οδηγείς χωρίς ζώνη. Το ένα μετά το άλλο θα απορριφθούν και θα προκριθούν λύσεις φαρμακευτικές για τη θεραπεία του covid.

 

ΥΓ Αν δεν μας προλάβουν οι "μεταλλάξεις" που θα ενισχυθούν πιθανόν και λόγω του εμβολιασμού. Είναι οικονομικό και πολιτικό το θέμα. Μαζικός εμβολιασμός να κινηθεί η οικονομία και για ό,τι προκύψει βλέπουμε.... Αυτό δεν είναι επιστήμη/ιατρική. Είναι λύση ανάγκης με παράπλευρες απώλειες και ως εκ τούτου ιατρικά ανήθικη.

Το γεγονός ότι έχεις μαλώσει με την κοινή λογική, δεν δικαιολογεί τον αντιεμβολιαστικό κατήφορό σου.

Προσπαθείς, μέσα από ενεργητική, επίμονη και επαναλαμβανόμενη προπαγάνδα, να μας πείσεις ότι η γη είναι επίπεδη. 

Ξέρεις, υπάρχουν συγκεκριμένα άρθρα στον Ποινικό Κώδικα, τα οποία προβλέπουν συγκεκριμένες ποινές, για όσους ασχολούνται με το ευγενές άθλημα της διάδοσης/διασποράς ψευδών ειδήσεων. 

 Τώρα καταλαβαίνω από πού προέρχεται το χαμηλό επίπεδο γνώσεων των περισσότερων νέων. ''Μ' όποιον δάσκαλο καθίσεις'' λέει ο σοφός λαός και αλίμονο αν αυτός ''ψαρεύει'' στα θολά νερά των αναπόδεικτων αντιεπιστημονικών θεωριών.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, yanni said:
emboliasmos-embolio-koronoios-themistokl
WWW.IEFIMERIDA.GR

Δεν φαίνεται να σχετίζεται, σύμφωνα με τα πρώτα ευρήματα της ιατροδικαστικής εξέτασης ο ξαφνικός θάνατος της 56χρονης γυναίκας, στα Καλάβρυτα μετά τη χορήγηση της β' δόσης του...

 

 

Εντάξει, παίδες, ούτε εδώ έφταιγε τελικά το εμβόλιο. Πάλι καλά διότι θα ανέβαινε/χάλαγε το ποσοστό και θα βρίσκαν πάτημα οι ψεκασμένοι. Ευτυχώς 99 στις 100 περιπτώσεις που αναφέρονται (ή και δεν αναφέρονται) θανάτων μετά το εμβόλιο, πάντα φταίει κάτι άλλο. Ουφ ηρέμησα τώρα.

Εμπιστοσύνη στην επιστήμη ρε! Εμπιστοσύνη λέμε. Τυφλή, φανατική, εμπιστοσύνη. Επιστήμη, η νέα θρησκεία!

 

(Ξέρω πως θα το διαβάσετε, ξέρω πόσο ψέκασμα θα βρείτε, ξέρω πόση τρέλα θα ανιχνεύσετε. Μην τσιμπάτε που σας το πασάρω όπως θέλετε να το διαβάσετε μερικοί μερικοί για να επαναβεβαιωθείτε)

 

Όπως σχολίασα και αλλού: Όλοι οι θάνατοι μη εμβολιασμένων στην Ελλάδα είναι από covid. Όλοι οι θάνατοι εμβολιασμένων δεν έχουν καμία σχέση με το εμβόλιο. Το εμπεδώσαμε... ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ.

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνουν οι μπετόβλακες είναι ότι τα ίδια τα μίντια κάνουν "κακό" με αυτές τις πληρωμένες τακτικές, περισσότερο από εμάς τους "ψεκασμένους".

 

ΥΓ Τώρα που το αφήγημα του επιτυχούς εμβολιασμού στο UK κατέρρευσε (πήραν την ανιούσα πάλι τα νούμερα κρουσμάτων/θανάτων) μετά την περιοδική πτώση (και όχι λόγω του εμβολιασμού) ξεκινανε να μας παραμυθιάζουν ότι οι νέοι είναι υπεύθυνοι... Άντε να τους εμβολιάσετε και αυτούς να δούμε μετά τι θα λέτε... Ξεκινήστε από τα μωρά... Μετά θα φταίνε οι εξωγήινοι.

 

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DEADLAZARUS said:

Το γεγονός ότι έχεις μαλώσει με την κοινή λογική, δεν δικαιολογεί τον αντιεμβολιαστικό κατήφορό σου.

Προσπαθείς, μέσα από ενεργητική, επίμονη και επαναλαμβανόμενη προπαγάνδα, να μας πείσεις ότι η γη είναι επίπεδη. 

Ξέρεις, υπάρχουν συγκεκριμένα άρθρα στον Ποινικό Κώδικα, τα οποία προβλέπουν συγκεκριμένες ποινές, για όσους ασχολούνται με το ευγενές άθλημα της διάδοσης/διασποράς ψευδών ειδήσεων. 

 Τώρα καταλαβαίνω από πού προέρχεται το χαμηλό επίπεδο γνώσεων των περισσότερων νέων. ''Μ' όποιον δάσκαλο καθίσεις'' λέει ο σοφός λαός και αλίμονο αν αυτός ''ψαρεύει'' στα θολά νερά των αναπόδεικτων αντιεπιστημονικών θεωριών.

 

Κάθε σου πρόταση δείχνει πλήρη άγνοια... Σορι δεν θα σε ακολουθήσω.... Ιδού η Ρόδος , ιδού και το πήδημα: στείλε καταγγελία στον εισαγγελέα... Ή κάνε ένα πέρασμα από τη νομολογία να δεις τι θεωρείται διασπορά ψευδών ειδήσεων.... Όσο για τη δουλειά μου, με κρίνουν άλλοι, πολύ πιο αρμόδιοι από εσένα...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gdp77 said:

Κάθε σου πρόταση δείχνει πλήρη άγνοια... Σορι δεν θα σε ακολουθήσω.... Ιδού η Ρόδος , ιδού και το πήδημα: στείλε καταγγελία στον εισαγγελέα... Ή κάνε ένα πέρασμα από τη νομολογία να δεις τι θεωρείται διασπορά ψευδών ειδήσεων.... Όσο για τη δουλειά μου, με κρίνουν άλλοι, πολύ πιο αρμόδιοι από εσένα...

Εσύ είσαι αρμόδιος να τους κρίνεις ολους αλλά δεν μπορούν να σε κρίνουν όλοι;

Έγινε επεξεργασία από swatoner
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gdp77 said:

Θέλω να πιστεύω ότι δεν αραδιάζω καμία "προκατάληψη".

 

Κι εγώ θέλω να πιστεύω ότι ο γάιδαρος πετάει.

 

Αλλά βάζεις συνδέσμους από ψυχοπαθείς σαν την AAPS που θεωρούν ότι o Ομπάμα υπνώτιζε τους ψηφοφόρους του, ότι ο HIV δεν προκαλεί AIDS, ότι η κλιματική αλλαγή είναι μύθος, ότι η νικοτίνη δεν είναι εθιστική και δεν υπάρχει λόγος να προσπαθούμε να περιορίσουμε το κάπνισμα. Αφήνω σ' εσένα το προνόμιο να τους χαρακτηρίσεις.

 

4 hours ago, yanni said:

Τέλος πάντων. Απλά μην πυροβολείτε αυτούς που είναι σκεπτικοί. Δεν είναι ψεκασμένοι. Απλά είναι σκεπτικοί. Δεν ξέρω αν κατανοείτε την διαφορά.

 

Κι εμείς σκεπτικοί είμαστε, Γιάννη. Είναι ένα θέμα να έχεις κάνει μια δόση του εμβολίου της AZ και να καλείσαι να κρίνεις (εξιοποιώντας τα επιστημονικά δεδομένα) αν είναι σκόπιμο να το αλλάξεις για τη δεύτερη δόση. Είναι τελείως διαφορετικό να αρχίζεις να υποστηρίζεις τις εικασίες ανθρώπων που ταυτόχρονα με τη δαιμονοποίηση των εμβολίων ισχυρίζονται ότι η γη είναι επίπεδη.

 

Αυτό είναι που υπονομεύει τον γόνιμο σκεπτικισμό.

  • Like 7
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

Κάθε σου πρόταση δείχνει πλήρη άγνοια... Σορι δεν θα σε ακολουθήσω.... Ιδού η Ρόδος , ιδού και το πήδημα: στείλε καταγγελία στον εισαγγελέα... Ή κάνε ένα πέρασμα από τη νομολογία να δεις τι θεωρείται διασπορά ψευδών ειδήσεων.... Όσο για τη δουλειά μου, με κρίνουν άλλοι, πολύ πιο αρμόδιοι από εσένα...

Κάθε σου πρόταση δείχνει για ποιον λόγο η ελευθερία του λόγου κακώς θεωρείται κεκτημένο δικαίωμα και όχι προνόμιο/κατάκτηση όσων αξίζουν, πρέπει και οφείλουν να εκφέρουν δημόσια τις απόψεις τους (δεν ανήκεις σε αυτούς).

Γνωρίζεις περισσότερα από εμένα για το τι θεωρείται διασπορά ψευδών ειδήσεων; Παρακαλώ, διαφώτισέ με, είμαι όλος αφτιά.

 

πριν 2 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

Όσο για τη δουλειά μου, με κρίνουν άλλοι, πολύ πιο αρμόδιοι από εσένα...

Happy Danny Glover GIF by Regal

Θα είχε ενδιαφέρον να ενημερωθούν αυτοί οι αρμόδιοι για τις πηγές που παραθέτεις και τι υποδηλώνουν αυτές σου οι αναζητήσεις για την πνευματική σου κατάσταση. Να δούμε τότε πόσο αρμόδιοι είναι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά, δεν είναι εφικτό να διατηρείτε ένα επίπεδο ενώ διαφωνείτε? Γιατί πέφτει τόσο χαμηλά η συζήτηση σε αυτό το θέμα? Με τις προσβολές και τις ειρωνείες δεν κερδίζει κανένας κάτι. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

showthumb55_19.jpg
WWW.LIBERAL.GR

Το 4ο κύμα της Πανδημίας το φθινόπωρο θα αφορά σχεδόν αποκλειστικά τους ανεμβολίαστους υποστηρίζει με ανάρτησή του στο Facebook ο καθηγητής Φαρμακολογίας στο Πανεπιστήμιο...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος astrolabos έγραψε:
showthumb55_19.jpg
WWW.LIBERAL.GR

Το 4ο κύμα της Πανδημίας το φθινόπωρο θα αφορά σχεδόν αποκλειστικά τους ανεμβολίαστους υποστηρίζει με ανάρτησή του στο Facebook ο καθηγητής Φαρμακολογίας στο Πανεπιστήμιο...

 

Who Cares Bill Murray GIF

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.