Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

8 ώρες πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Καλώς τονε. 

Covid Round 2. Fight :p 

Σίγουρα πιο ελαφρά από την άλλη  φορά. 

37.6 μέγιστο (δέκατα), αρθρώσεις πονάνε λίγο, αυχένας περισσότερο (όπως και πέρσι αλλά μικρότερης εντάσεως). Λίγος βήχας.

Αυτά. 

 

 

 

Τριπλοεμβολιασμένος ε? Άρα τα εμβόλια δεν εμποδίζουν τη μετάδοση.. Γιατί μας πίεζαν να τα κάνουμε άραγε??? Δεν ξέρω απλά ρωτάω!!1!

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

24 λεπτά πριν, το μέλος Simon έγραψε:

 

Τριπλοεμβολιασμένος ε? Άρα τα εμβόλια δεν εμποδίζουν τη μετάδοση.. Γιατί μας πίεζαν να τα κάνουμε άραγε??? Δεν ξέρω απλά ρωτάω!!1!

1 δόση τον Μάιο πέρσι. Που ήταν ο κοβιντ , άρα γερή δόση. Μία τον Σεπτέμβρη (πιανόταν για 2η) και μία τον Γενάρη (για αναμνηστική).

Από τον Γενάρη μέχρι τώρα είναι και 6 μήνες και έτσι κι αλλιώς οι νέες όμικρον διαφέρουν αρκετά και δεν τις "πιάνει". 

Δεν την εμπόδιζαν ποτέ την μετάδοση. Την μείωναν και μείωναν και την περίπτωση σοβαρής νόσησης. 

 

Αυτό στο οποίο μοιάζει με την περσινή είναι ότι έχω παρόμοια συμπτώματα, σε μικρογραφία. 

Πέρυσι ήμουν σαν να με πάτησε τρένο (όλη η αμαξοστοιχία).

Τώρα μόνο το ένα βαγόνι. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

48 λεπτά πριν, το μέλος hurin έγραψε:

Θετικός και εγώ, την γλύτωσα από τους 15000 manowarriors και την πάτησα από συνάδελφο.

Τριπλά εμβολιασμένος, όχι ότι έχει καμιά σημασία.

Την έχω γλιτώσει κι εγώ από συναυλία (Accept) και την πάτησα τώρα σε ένα μαγαζάκι στου Ζωγράφου όπου παίζαμε και μουσική. Βγάζεις άκρη; 

 

Περαστικά.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι συμβατός με τον ιό ότι και να έχεις κάνει σε στέλνει ... Αν είσαι κολλητός του Μαξίμου παίρνεις εκεί μονοκλωνικά και στηρίζεις το τσίρκο μετά .

 

Και εγώ Νόσησα που το άρπαξα δεν γνωρίζω με σιγουριά αλλά σίγουρα από εμβολιασμένους που μεταφέρουν τον όλεθρο σαν βιολογικά όπλα με την κατάλληλη πιστοποίηση φρονημάτων .

Έχω μια υποψία από μια θεία που είχε αυτό το βηχαλακι του covid, όποιος τον έχει περάσει ξέρει το ακουστικό του,  τετραπλο εμβολιασμένη παρακαλώ παρακαλώ . Και δεν ισχύει ότι κολλάς πιο ήπια από εμβολιασμένο κλπ μπούρδες

 

Armageddon 2.0 παρακαλώ πλέον, Ο5 πέρασα , υψηλός πυρετός χωρίς να χάσω όσφρηση γεύση

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

 

Τα εμβόλια εμποδίζουν να ψοφολογήσεις 😛 

Τα εμβόλια μειώνουν (!) τις πιθανότητες να ψοφολογήσεις... 

😎😎😎

Έγινε επεξεργασία από andreasomageiras
Link to comment
Share on other sites

49565158953_6fb79f1c01_b.jpg
WWW.IN.GR

 Κωδικοποίηση των εξετάσεων για long covid και δημιουργία επτά κέντρων αναφοράς στη χώρα...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

virus-gf3108dd89_1920.jpg
WWW.IN.GR

Ο ιός ΕΒV κρύβεται στον οργανισμό των περισσότερων ανθρώπων και σε σπάνιες περιπτώσεις προκαλεί...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ot_covid43-1-620x350.png
WWW.IN.GR

Όσο δεν γεμίζουν οι ΜΕΘ και δεν πιέζονται τα Συστήματα Υγείας, οι «27» δεν φέρονται διατεθειμένοι να...

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

"Όσο δεν γεμίζουν οι ΜΕΘ και δεν πιέζονται τα Συστήματα Υγείας, οι «27» δεν φέρονται διατεθειμένοι να υιοθετήσουν αντιδημοφιλείς υγειονομικές απαγορεύσεις"

 

Και δίκιο έχουν. Όποιος φοβάται μπορεί ακόμη να μένει σπίτι, φοράει μάσκα, αποφεύγει πολυσύχναστα μέρη, κλπ

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος l2phile έγραψε:

Και δίκιο έχουν. Όποιος φοβάται μπορεί ακόμη να μένει σπίτι, φοράει μάσκα, αποφεύγει πολυσύχναστα μέρη, κλπ

 


Δυστυχώς κάποιοι πρέπει να πάνε στις δουλειές τους οι οποίες είναι σε εσωτερικούς χώρους, όπου οι συνάδελφοι δε φοράνε μάσκα. Ένα από τα πολλά παραδείγματα.

Απλά όλοι θα δεχτούμε 10-15Κ θανάτους από covid κάθε χρόνο και η ζωή συνεχίζεται.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, το μέλος schumifer έγραψε:

Ίσως αν σταθεροποιηθεί η κατάσταση να μπορέσουμε να το αποδεχτούμε στη ζωή μας. Δε γίνεται να πατάμε παύση συνέχεια, έχει τεράστιες επιπτώσεις στον κοινωνικό οικονομικό ιστό

 

Θέλω τα 2 χρόνια μπουζούκια - club κλπ πίσω
επίσης τα θέλω για όλους πίσω

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

 

Θέλω τα 2 χρόνια μπουζούκια - club κλπ πίσω
επίσης τα θέλω για όλους πίσω

Το τι θέλει ο καθένας δεν επηρεάζει αυτό που είναι σωστό να γίνει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

Το τι θέλει ο καθένας δεν επηρεάζει αυτό που είναι σωστό να γίνει.

 

Και ποιος είναι αυτός που κρίνει το σωστό ή το λάθος ο Πλεύρης ή το ακαταδίωκτο ή Ο "ΘΕΟΣ" ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ή ο Ένας Και Μοναδικός astrolabos :D ;
Οι πολιτικές δράσεις έχουν αποτύχει σε όλους τους τομείς ! Απλά κονομάνε οι λίγοι στην πλάτη των πολλών !

Δεν τους ενδιαφέρει να σώσουν κανέναν μας αυτοί, απλά πως θα τα κονομήσουν !

 

Έννοια σου έρχονται εκλογές και θα δούμε κανένα έκτρωμα συγκυβέρνηση να πέσουν οι μάσκες ...
Όλοι να πάτε να ψηφίσετε !

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

 

Και ποιος είναι αυτός που κρίνει το σωστό ή το λάθος ο Πλεύρης ή το ακαταδίωκτο ή Ο "ΘΕΟΣ" ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ή ο Ένας Και Μοναδικός astrolabos :D ;
Οι πολιτικές δράσεις έχουν αποτύχει σε όλους τους τομείς ! Απλά κονομάνε οι λίγοι στην πλάτη των πολλών !

Δεν τους ενδιαφέρει να σώσουν κανέναν μας αυτοί, απλά πως θα τα κονομήσουν !

 

Έννοια σου έρχονται εκλογές και θα δούμε κανένα έκτρωμα συγκυβέρνηση να πέσουν οι μάσκες ...
Όλοι να πάτε να ψηφίσετε !

Το θέμα είναι ιατρικό και εσύ μιλάς με πολιτικά επιχειρήματα. Η πανδημία είναι θέμα υγείας και πρέπει να αντιμετωπιστεί σαν τέτοιο. Όλα τα άλλα είναι περί ορέξεως και comfort talk σε καφενείο. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

Το θέμα είναι ιατρικό και εσύ μιλάς με πολιτικά επιχειρήματα. Η πανδημία είναι θέμα υγείας και πρέπει να αντιμετωπιστεί σαν τέτοιο. Όλα τα άλλα είναι περί ορέξεως και comfort talk σε καφενείο. 

Δεν αναγνωρίζεις δηλαδή ότι υπήρξε πολιτική διάσταση στην διαχείριση της πανδημίας στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

57 λεπτά πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

Το θέμα είναι ιατρικό και εσύ μιλάς με πολιτικά επιχειρήματα. Η πανδημία είναι θέμα υγείας και πρέπει να αντιμετωπιστεί σαν τέτοιο. Όλα τα άλλα είναι περί ορέξεως και comfort talk σε καφενείο. 

 

Βρε όσο και να θέλει να κρυφτεί ο Ελέφαντας στο δωμάτιο στο τέλος θα φανεί !

Ας πω και ένα σχετικό ο Μηχανικός μου , ο Πατέρας του μεγάλος σε ηλικία 80 plus Full εμβολιασμένος , ε λίγο το κρασάκι ε λίγο τα κρεατάκια  ε λίγο το τσιγάρο ε λίγο ο βηματοδότης ε λίγο λίγο μην τα πολυλογώ , κατέληξε στο νοσοκομείο να τον φέρουν στα ίσια του γιατί οι εξετάσεις ήταν στο κόκκινο τα πάντα όλα

Ε μαντέψτε τι έγινε οι ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΙ υγειονομικοί γιατί μόνο ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΙ υγειονομικοί εργάζονται αυτή τη στιγμή , ΚΟΛΛΗΣΑΝ τον Παππού covid !
Ο Παππούς κόλλησε και ότι άλλο υπήρχε στο νοσοκομείο και σήμερα τις πρωινές ώρες έφυγε δηλώνοντάς τον ότι έφυγε από covid !
Για πάμε λίγο τι έλεγε η ΠΟΛΙΤΙΚΗ γιατί περί πολιτικής πρόκειται και όχι ιατρικής η κατάσταση.
ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΕΙΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΣΕΤΕ / ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΤΕ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ! ΝΑΙ ή ΌΧΙ ; Έτσι δεν λένε μέχρι και σήμερα !

Αλλά ξέχασα έχουν το ακαταδίωκτο μπορούν να λένε ότι θέλουν !

Συνεχίστε να προσπαθείτε να κρύψετε τον Ελέφαντα

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.