Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

3 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Παρατηρεις λοιπον ποιο ειναι το δικο σου προβλημα; Χωρις διαθεση ειρωνιας. Για ενα αλλο θεμα πλεον, τον τροπο καταμετρησης των θανατων, ξαναβαζεις στη κουβεντα τα εμβολια. Ακριβως αυτο δλδ που σας εοανε να χασετε τη μπαλα. Λοιπον, για να μπορεσει κανεις να βγαλει ασφαλη συμπερασματα για τη χρησιμοτητα των μετρων, για την αποτελεσματικοτητα των εμβολιων, και ολα τ αλλα, πρεπει να ειναι ικανος να το κανει. Πιστοποιημενα ικανος. Τελος. Οι πολιτικοι (οι οποιοι ειναι το προβλημα σας) δεν ειναι πιστοποιημενα ικανοι, μιας και δεν ειναι ολοι γιατροι. Γι αυτο και παμπολλες φορες εχουν παρει μπουρδες αποφασεις και αυτο ειναι κατι στο οποιο θα συμφωνησω ειλικρινα. Πολλες μπουρδες μιλαμε. Για πολλες μπουρδες. Απλα, αφηστε τους λιγο απεξω και δειτε το πραγματικο προβλημα. Το οτι ανθρωποι πεθαναν, πεθαινουν και θα πεθαινουν, δυστυχως. Και δεν εχει σημασια το ποσοι ειναι και το ποσοι θα ηταν αν μετραγαμε αλλιως κλπ. 

 

Εχεις ενα χωριο με 500 κατοικους. Εαν ολοι πεθανουν απο ενα συγκεκριμενο βακτηριο η ιο, και αυτο το χωριο εχει δεχθει 5-6.000 επισκεπτες-περαστικους τιυς τελευταιους 6 μηνες, ενας επιδημιολογος θα προτεινει καραντινα ισαμε για τη μιση χωρα. Μια χαρα ηταν τα μετρα, και γι αυτο λειτουργησαν οταν τα τηρουσαμε. Οταν δεν τα τηρουσαμε "με το 6" επικρατησε πανικος. Αλλα σ αυτο φταινε οι πολιτικοι. 

 

Ωπα τωρα μας φταινε οι πολιτικοι και οι κακες αποφασεις τους.. Για τις μπουρδες του ΕΟΔΥ και της επιτροπης "εμπειρογνωμονων" κανενα σχολιο.

Κανενα σχολιο και για τους τηλεμαϊντανους "ειδικους" που εχουν μπουκωσει απο τις επιχορηγησεις και τις θεσεις στα ψηφοδελτια. Γιατροι κατα τα αλλα.

 

Κανενα σχολιο και για τις φαρμακευτικες και τα "αποτελεσματικα" εμβολια, κανενα σχολιο για την ξαφνικιτιδα.

Κανενα σχολιο για τα χαμενα sms μεταξυ Μπουρλα και Φον ντερ Λάιεν. Ρε συ Κυριακο τοσες επισυνδεσεις..

 

Οτι και να λεμε η ερωτηση και η απαιτηση παραμενει. Γιατι νεος υπολογισμος θανατων ?

και καταμετρηση θανατων απο την αρχη της πανδημιας με το νεο μοντελο.

 

Και ολα αυτα γιατι και συμφωνω μαζι σου σε αυτο οτι "ανθρωποι πεθαναν, πεθαινουν και θα πεθαινουν, δυστυχως." η εχασαν την δουλεια τους

και καταστραφηκαν οικονομικα και οικογενειακα να συμπληρωσω για να πλουτισουν καποιοι και να επιβαλουν την ατζεντα τους καποιοι αλλοι.

Έγινε επεξεργασία από Proteas
  • Wow 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ματίνα Παγώνη στην ΕΡΤ:

《Ήμουν κάθετα αντίθετη από την αρχή και το είχα πει, να γίνεται η καταγραφή έτσι. Ήταν εισήγηση της επιτροπής, από κει και πέρα τη στιγμή που αποφασίστηκε έτσι συνεχίσαμε στα νοσοκομεία αυτό το πρωτόκολλο. Μετά από δύο χρόνια να θυμόμαστε τώρα να αλλάξουμε το πρωτόκολλο, δεν έχει νόημα.

Όλοι ξέραμε πως γινόταν η καταγραφή μέχρι τώρα και ο κόσμος το ήξερε.

Όποιος έμπαινε για οποιαδήποτε αιτία, καρκινοπαθής, έμφραγμα και διαπιστωνόταν ότι είχε covid, η τελική ετικέτα που βάζαμε ήταν covid. Αυτό για μένα ήταν λάθος από την αρχή, το είχαμε επισημάνει, δεν έχει νόημα να κάνουμε τώρα αυτή τη συζήτηση》.

 

 

 

 

Πόσο πιο ξεκάθαρη παραδοχή λάθους και μάλιστα ρίχνοντας στην επιτροπή των ακαταδίωκτων ειδικών το φταίξιμο για αυτό το λάθος; Όταν κάποιοι παραθέταμε απόσπασμα δηλώσεων Τσιόδρα για το θέμα και στη συνέχεια έγιναν και νέες διευκρινιστικές δηλώσεις του, οι οποίες επιβεβαίωναν χωρίς περιθώρια αμφισβήτησης την ακραία υπερκαταγραφή, ήταν κοπτοραπτική και εκτός context ή δεν είχαμε καταλάβει τι εννοούσε και τώρα το (ξανά)παραδέχονται μόνοι τους και ο μόνος λόγος που εξετάζεται αλλαγή τακτικής είναι επειδή τους γύρισε μπούμερανγκ λόγω των συγκρίσεων αποτελεσματικότητας των πολιτικών αντιμετώπισης με τις αντίστοιχες άλλων κρατών.

 

Άραγε θα μάθουμε πόσες ζωές χάθηκαν επειδή π.χ. τα εμφράγματα δεν πήγαιναν στην καρδιολογική αλλά πήγαιναν στην κλινική covid; Εκεί υπάρχουν τίποτα ευθυνούλες ή δεν επιτρέπεται να το συζητάμε όσοι δεν έχουμε phd σε κάποια σχετική ειδικότητα;

 

 

  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

46 λεπτά πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Άραγε θα μάθουμε πόσες ζωές χάθηκαν επειδή π.χ. τα εμφράγματα δεν πήγαιναν στην καρδιολογική αλλά πήγαιναν στην κλινική covid; Εκεί υπάρχουν τίποτα ευθυνούλες ή δεν επιτρέπεται να το συζητάμε όσοι δεν έχουμε phd σε κάποια σχετική ειδικότητα;

 

Αν μπορεις να αιτιολογησεις οτι οι γιατροι σε μια κλινικη κοβιντ δεν μπορουν να αντιμετωπισουν ενα εμφραγμα και εξαιτιας αυτων των γιατρων το εμφραγμα προκαλεσε θανατο ενω το ιδιο εμφραγμα δεν θα προκαλουσε θανατο αν πηγαινε σε αλλη κλινικη, καντο. Μετρα ζωες και πες μας. 

Υποθεσεις μπορω να βγαλω κι εγω. Εκατονταδες. Και να υπαρχουν ευθυνουλες μεχρι και στον περιπτερα της γειτονιας. Ειμαστε κομπλε; Να κανουμε υποθεσεις; Αισθανεστε καλυτερα ετσι; Κανοντας πχ μια υποθεση που βολευει ενα προκαθορισμενο σεναριο μεσα σ' ενα κεφαλι; 

 

10 ώρες πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Ωπα τωρα μας φταινε οι πολιτικοι και οι κακες αποφασεις τους.. Για τις μπουρδες του ΕΟΔΥ και της επιτροπης "εμπειρογνωμονων" κανενα σχολιο.

Κανενα σχολιο και για τους τηλεμαϊντανους "ειδικους" που εχουν μπουκωσει απο τις επιχορηγησεις και τις θεσεις στα ψηφοδελτια. Γιατροι κατα τα αλλα.

 

Δεν θα την ξαναπω την αποψη μου. Νταξει, κουραστηκα. Την εχω πει πολλες φορες. Εχω πει παμπολλες φορες, οτι οταν ο κοσμος σταματησει να πεθαινει και να κινδυνευει σοβαρα, ο πρωτος που θα πεταει ντοματες και με τα δυο χερια, θα ειμαι εγω. Οκ; Οπως και πολλακις εχω πει οτι δεν εμβολιαστηκα και δεν τηρησα τα μετρα γιατι μου το ειπε ο Μητσοτακης. Γνωριζω 5 πραγματα απο το σχολειο, αλλα 5 απο το Πανεπιστημιο, και αποφασισα πως αυτο ηταν το ορθο. Χεστηκα για ολα τ αλλα.

 

10 ώρες πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Κανενα σχολιο και για τις φαρμακευτικες και τα "αποτελεσματικα" εμβολια, κανενα σχολιο για την ξαφνικιτιδα.

Τα εμβολια ειναι αποτελεσματικα χωρις εισαγωγικα. Ολα τα εμβολια, εναντια ολων των ασθενειων. Δεν επιτρεπεται κανενα σχολιο ουτε απο υποστηρικτη ουτε και απο αντιεμβολιαστη. Ειδικα απο προκατειλημμενο αντιεμβολιαστη. Συγγνωμη αλλα δεν χωρανε σχολια.

 

10 ώρες πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Οτι και να λεμε η ερωτηση και η απαιτηση παραμενει. Γιατι νεος υπολογισμος θανατων ?

και καταμετρηση θανατων απο την αρχη της πανδημιας με το νεο μοντελο.

Ζητα ο,τι θες. Ο,τι νουμερο και να σου δωσουν εσυ προσωπικα ΔΕΝ μπορεις να το ερμηνευσεις. Ουτε κι εγω. Ουτε κανεις εδωπερα. 

 

10 ώρες πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

η εχασαν την δουλεια τους

και καταστραφηκαν οικονομικα και οικογενειακα να συμπληρωσω για να πλουτισουν καποιοι και να επιβαλουν την ατζεντα τους καποιοι αλλοι.

Οκ. στο δικο μου κυκλο παντως, περισσοτεροι κατεστρεψαν τις οικογενεις τους απο πεισμα εναντιων των εμβολιων, παρα απο τα μετρα. Και καποιοι κοντεψαν και να πεθανουν παντως ακριβως απο αυτο το πεισμα. Πεισμωστε οσο θελετε. Ευτυχως περναμε σε μια φαση που οσο και να πεισμωσετε, το πεισμα σας εχει ακομα πιο μηδενικη αξια. Ψαχτε δαιμονες παντου, καλη τυχη. 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

31 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 

Αν μπορεις να αιτιολογησεις οτι οι γιατροι σε μια κλινικη κοβιντ δεν μπορουν να αντιμετωπισουν ενα εμφραγμα και εξαιτιας αυτων των γιατρων το εμφραγμα προκαλεσε θανατο ενω το ιδιο εμφραγμα δεν θα προκαλουσε θανατο αν πηγαινε σε αλλη κλινικη, καντο.

Μπορώ να αιτιολογήσω ότι στην κλινική covid δεν μπορούν να αντιμετωπίσουν τίποτα non covid και ο ασθενής δεν παίρνει επαρκή φροντίδα και δεν σε αφήνουν ούτε αποκλειστική να βάλεις και βγαίνει είτε νεκρός είτε χειρότερα από ότι μπήκε. Είχε την ατυχία ο συγχωρεμένος ο πατέρας μου να νοσηλευθεί σε τέτοια κλινική ΧΩΡΙΣ να έχει ΚΑΝΕΝΑ θετικό τεστ κόβιντ και όσο ήταν μέσα, μας έλεγαν ότι να 'ναι για μικρόβια στο αίμα που τελικά δεν υπήρχαν γιατί ήταν επιμολυσμένα τα δείγματα και άλλα τρελά. Επίσης είπαν να μην ανησυχούμε για το αν θα κολλήσει covid γιατί ούτε οι υπόλοιποι ασθενείς της covid κλινικής ήταν θετικοί. Ότι να 'ναι. Μπήκε και βγήκε χωρίς καμία διάγνωση και καμία φροντίδα, μόνο random αντιβιώσεις επί λανθασμένων εξετάσεων. Καμία τύχη ο μη κόβιντ ασθενής σε κόβιντ κλινική. Όσοι βοηθήθηκαν σε κόβιντ κλινικές ήταν όσοι είχαν πραγματικά συμπτώματα κόβιντ και έλαβαν μονοκλωνικά ή άλλες σχετικές με κόβιντ αγωγές ή απλώς ήταν τυχεροί μέσα στην ατυχία τους γλυτώνοντας από θεραπευτικές αστοχίες από κόπωση προσωπικού, ανεπαρκή γνώση τον πρώτο καιρό ή γενική ασχετοσύνη σε κάτι ΜΕΘ επαρχίας με 100% θανάτους κλπ.

 

31 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Μετρα ζωες και πες μας.

Εγώ δεν ανέλαβα να μετρήσω ζωές, ούτε να αναρωτηθούμε δεν μας αφήνει ο φανατισμός; Μόνο να μοιράζουμε φταίξιμο για θανάτους σε όσους απλώς δεν εμπιστεύτηκαν ή δεν πείστηκαν από τα συγκεκριμένα εμβόλια; Αυτοί που πράγματι ανέλαβαν να μετρήσουν θανάτους, το έκαναν με εν γνώσει τους λανθασμένο τρόπο και κουνώντας ασταμάτητα το δάχτυλο με σκοπό την τρομοκρατία και τώρα που αρχίζει και γίνεται λίγο πιο ξεκάθαρο, πάλι να μη λέμε τίποτα; Ούτε ανοιχτές ερωτήσεις;

 

31 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Υποθεσεις μπορω να βγαλω κι εγω. Εκατονταδες. Και να υπαρχουν ευθυνουλες μεχρι και στον περιπτερα της γειτονιας. Ειμαστε κομπλε; Να κανουμε υποθεσεις; Αισθανεστε καλυτερα ετσι; Κανοντας πχ μια υποθεση που βολευει ενα προκαθορισμενο σεναριο μεσα σ' ενα κεφαλι; 

Το ποιοι έχουν προκαθορισμένα σενάρια στα κεφάλια τους φάνηκε από τα ρεπορτάζ των ΜΜΕ από τις πρώτες μέρες της πανδημίας όταν ακόμα οι γνώσεις ΟΛΩΝ πάνω στο θέμα ήταν εκ των πταγμάτων ελάχιστες αλλά τα ΜΜΕ μάλλον κρυστάλλινη σφαίρα διάβαζαν.

 

31 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 

Δεν θα την ξαναπω την αποψη μου. Νταξει, κουραστηκα. Την εχω πει πολλες φορες. Εχω πει παμπολλες φορες, οτι οταν ο κοσμος σταματησει να πεθαινει και να κινδυνευει σοβαρα, ο πρωτος που θα πεταει ντοματες και με τα δυο χερια, θα ειμαι εγω. Οκ; Οπως και πολλακις εχω πει οτι δεν εμβολιαστηκα και δεν τηρησα τα μετρα γιατι μου το ειπε ο Μητσοτακης. Γνωριζω 5 πραγματα απο το σχολειο, αλλα 5 απο το Πανεπιστημιο, και αποφασισα πως αυτο ηταν το ορθο. Χεστηκα για ολα τ αλλα.

Δεν είναι μόνο οι πολιτικοί. Και οι ειδικοί έκαναν ένα σωρό φάουλ. Τώρα εάν εσύ νομίζεις ότι αυτά δεν κόστισαν τίποτα, πάω πάσο αλλά δεν τολμώ να το υιοθετήσω από σεβασμό σε κάτι ψυχές των οποίων οι συγγενείς μοιρολογούσαν με disclaimers.

 

31 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Τα εμβολια ειναι αποτελεσματικα χωρις εισαγωγικα. Ολα τα εμβολια, εναντια ολων των ασθενειων. Δεν επιτρεπεται κανενα σχολιο ουτε απο υποστηρικτη ουτε και απο αντιεμβολιαστη. Ειδικα απο προκατειλημμενο αντιεμβολιαστη. Συγγνωμη αλλα δεν χωρανε σχολια.

Σχόλια δεν χωράνε στη Β. Κορέα, εδώ χωράνε.

 

31 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ζητα ο,τι θες. Ο,τι νουμερο και να σου δωσουν εσυ προσωπικα ΔΕΝ μπορεις να το ερμηνευσεις. Ουτε κι εγω. Ουτε κανεις εδωπερα. 

 

Οκ. στο δικο μου κυκλο παντως, περισσοτεροι κατεστρεψαν τις οικογενεις τους απο πεισμα εναντιων των εμβολιων, παρα απο τα μετρα. Και καποιοι κοντεψαν και να πεθανουν παντως ακριβως απο αυτο το πεισμα. Πεισμωστε οσο θελετε. Ευτυχως περναμε σε μια φαση που οσο και να πεισμωσετε, το πεισμα σας εχει ακομα πιο μηδενικη αξια. Ψαχτε δαιμονες παντου, καλη τυχη. 

Στο δικό μου κύκλο έχω ανάποδα παραδείγματα αλλά αυτά είναι ανεκδοτολογικές αναφορές.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ωραια λοιπον. Σπουδαστε γιατροι, και βγειτε μπροστα. Ευκολο θα σας ειναι. Ηδη ξερετε τα παντα. Σε ενα ετος εχετε ξεπεταξει τα μαθηματα, αντε κανα δυο ακομη για τα εργαατηρια και ειστε ετοιμοι. Εμπρος λοιπον. Μονο σ ενα απαντω, στα αλλα χαμενος κοπος.

 

43 λεπτά πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Σχόλια δεν χωράνε στη Β. Κορέα, εδώ χωράνε.

 

Σε οτιδηποτε μετρησιμο ΔΕΝ χωρανε σχολια. Επιστημονες ειστε, θα περιμενα αυτο να το ξερετε. Σημερα ας πουμε ειναι Τεταρτη. Σχολια επ αυτου, δε χωρανε.

 

Αντε, βαλτε τα με ολους σας εκαναν να χασετε τον υπνο σας δυο χρονια, γραφτε και μπολικες αρλουμπες ακομη, ανταλλαξτε και like και γελακια και ζηστε με τους δαιμονες σας. Ελπιδα ετσι κι αλλιως δεν υπαρχει. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για την λογοκρισία τι έχεις να πεις ;

@giorgos2187

Όσο υπάρχει λογοκρισία άντε βγάλε άκρη ! Δυναμώνει η αντίθετη πλευρά!

 

Ήταν και ειναι φάουλ !

 

και ειδικά με τα έκτροπα που γίνονται τώρα στον τουρισμό !!!

 

Η αλήθεια πάντα στο τέλος θα βγει !

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και όπως είπα η αλήθεια θα βγεί

 

Εδώ δεν ειμασταν και έλεγα ότι μετράμε μπαρμπουτααλα και όπως μας βολεύει ε ορίστε τώρα θα μετράμε διαφορετικά by Πλεύρης !

 

Έχετε ενημερωθεί;

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Για την λογοκρισία τι έχεις να πεις ;

@giorgos2187

Όσο υπάρχει λογοκρισία άντε βγάλε άκρη ! Δυναμώνει η αντίθετη πλευρά!

 

Ήταν και ειναι φάουλ !

 

και ειδικά με τα έκτροπα που γίνονται τώρα στον τουρισμό !!!

 

Η αλήθεια πάντα στο τέλος θα βγει !

 

 

Ναι. Οκ. Σωστα. Μπραβο.

Καμια φορα βγαινει και απο την αρχη η αληθεια βεβαια. Απλα πολλοι πεθαινουν περιμενοντας την αληθεια που τους βολευει. Καλη υπομονη.

 

45 λεπτά πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Και η αποτελεσματικοτητα των εμβολιων μετρησιμη ηταν..

Φυσικα. Και φυσικα ηταν ακρως πετυχημενα τα εμβολια. Η αποτελεσματικοτητα τους μετριεται ως πολυ μεγαλυτερη και απο αλλα εμβολια που κυκλοφορουν δεκαετιες. Απλα, στο ξαναλεω. Δεν το καταλαβαινεις γιατι δεν μπορεις.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

embolio-koronoios-620x350.jpg
WWW.IN.GR

Την έναρξη της κυλιόμενης αξιολόγησης του προσαρμοσμένου στις παραλλαγές της Covid-19...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Μπορώ να αιτιολογήσω ότι στην κλινική covid δεν μπορούν να αντιμετωπίσουν τίποτα non covid και ο ασθενής δεν παίρνει επαρκή φροντίδα και δεν σε αφήνουν ούτε αποκλειστική να βάλεις και βγαίνει είτε νεκρός είτε χειρότερα από ότι μπήκε. 

Αγαπητέ μου λές ανακρίβειες ........

Έγινε επεξεργασία από xdoc
  • Like 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι εξαιρετικά δύσκολο (έως αδύνατο) η πλειονότητα, που επηρεάστηκε από μαζικές ψυχολογικές επιχειρήσεις με συνδυασμό ακραίας προπαγάνδας και εκβιασμού, να παραδεχτεί ότι εξαπατήθηκε. Κατανοώ όσους ακόμα υπερασπίζονται τα "εμβόλια", τους συμπονώ, αλλά η πραγματικότητα είναι ότι όλα όσα εμείς οι "ψεκασμένοι", "αντιεμβολιαστές" λέγαμε κατόπιν μελέτης και δεδομένων από την αρχή, τώρα όλα επαληθεύονται.

 

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη απόδειξη για την κακία και τον δόλο ενός απολυταρχικού καθεστώτος όταν

α) χιλιάδες υγειονομικοί είναι σε αναστολή όταν έχει αποδειχθεί ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΚΟΤΕΣ ότι οι εμβολιασμένοι νοσούν και πεθαίνουν (ειδικά για νόσηση, πλέον οι περισσότεροι που νόσούν είναι εμβολιασμένοι)

β) οι ανεμβολίαστοι εργαζόμενοι πρέπει να πληρώνουν rapid από την τσέπη τους όταν ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ότι όλοι οι τριπλοεμβολιασμένοι νοσούν και μεταδίδουν κανονικά χωρίς απολύτως σε τίποτα να βοηθάνε τα εμβόλια.

 

Πραγματικά απορώ πώς μερικοί υπερασπίζονται ακόμα αυτές τις ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΕΣ και ΑΝΤΙΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ πρακτικές, χωρίς να ντρέπονται καθόλου για τους εαυτούς τους.

 

Η "ξαφνικίτιδα" δεν έχει φτάσει στο peak της ακόμα. Έχει μέλλον η υπόθεση και κάποιοι εντός του time-frame της ζωής σας θα θυμάστε με δάκρυα αυτή την περίοδο και το στρατόπεδο που επιλέξατε. Όχι γιατί εμβολιαστήκατε, αυτό είναι προσωπική επιλογή, αλλά γιατί με τις πράξεις ή τις παραλείψεις σας επιτρέψατε σε ένα απολυταρχικό καθεστώς να εκβιάσει και να παραβιάσει συνταγματικές ελευθερίες και να συνθλίψει την προσωπικότητα του ανθρώπου. Δεν έχετε πάρει κανένα από τα διδάγματα της Ιστορίας και αυτό είναι το πλέον θλιβερό.

  • Like 1
  • Agree 1
  • Haha 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

5787cb3655194ef2b120ba4435152602.jpg
WWW.THETOC.GR

Το νοσοκομείο Κορίνθου υποχρεούται να καταβάλλει στην υγειονομικό το ήμισυ των καθαρών αποδοχών της.
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος xdoc έγραψε:

Αγαπητέ μου λές ανακρίβειες ........

Λέω αυτά που έχω ζήσει στο Αγία Όλγα αλλά εδώ πέρα σε ότι δεν ταιριάζει σε βγάζουν ψεύτη ή δεν αφήνουν καν το μήνυμα να εμφανιστεί στο forum.

Link to comment
Share on other sites

23 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Είναι εξαιρετικά δύσκολο (έως αδύνατο) η πλειονότητα, που επηρεάστηκε από μαζικές ψυχολογικές επιχειρήσεις με συνδυασμό ακραίας προπαγάνδας και εκβιασμού, να παραδεχτεί ότι εξαπατήθηκε. Κατανοώ όσους ακόμα υπερασπίζονται τα "εμβόλια", τους συμπονώ, αλλά η πραγματικότητα είναι ότι όλα όσα εμείς οι "ψεκασμένοι", "αντιεμβολιαστές" λέγαμε κατόπιν μελέτης και δεδομένων από την αρχή, τώρα όλα επαληθεύονται.

 

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη απόδειξη για την κακία και τον δόλο ενός απολυταρχικού καθεστώτος όταν

α) χιλιάδες υγειονομικοί είναι σε αναστολή όταν έχει αποδειχθεί ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΚΟΤΕΣ ότι οι εμβολιασμένοι νοσούν και πεθαίνουν (ειδικά για νόσηση, πλέον οι περισσότεροι που νόσούν είναι εμβολιασμένοι)

β) οι ανεμβολίαστοι εργαζόμενοι πρέπει να πληρώνουν rapid από την τσέπη τους όταν ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ότι όλοι οι τριπλοεμβολιασμένοι νοσούν και μεταδίδουν κανονικά χωρίς απολύτως σε τίποτα να βοηθάνε τα εμβόλια.

 

Πραγματικά απορώ πώς μερικοί υπερασπίζονται ακόμα αυτές τις ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΕΣ και ΑΝΤΙΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ πρακτικές, χωρίς να ντρέπονται καθόλου για τους εαυτούς τους.

 

Η "ξαφνικίτιδα" δεν έχει φτάσει στο peak της ακόμα. Έχει μέλλον η υπόθεση και κάποιοι εντός του time-frame της ζωής σας θα θυμάστε με δάκρυα αυτή την περίοδο και το στρατόπεδο που επιλέξατε. Όχι γιατί εμβολιαστήκατε, αυτό είναι προσωπική επιλογή, αλλά γιατί με τις πράξεις ή τις παραλείψεις σας επιτρέψατε σε ένα απολυταρχικό καθεστώς να εκβιάσει και να παραβιάσει συνταγματικές ελευθερίες και να συνθλίψει την προσωπικότητα του ανθρώπου. Δεν έχετε πάρει κανένα από τα διδάγματα της Ιστορίας και αυτό είναι το πλέον θλιβερό.

 

17 λεπτά πριν, το μέλος Proteas έγραψε:
5787cb3655194ef2b120ba4435152602.jpg
WWW.THETOC.GR

Το νοσοκομείο Κορίνθου υποχρεούται να καταβάλλει στην υγειονομικό το ήμισυ των καθαρών αποδοχών της.

 

Είμαι σερβιτόρος/μάγειρας και είμαι αρνητής σαπουνιού και πλυσίματος χεριών. Θα τρώγατε το φαγητό που σας σέρβιρα/μαγείρευα;

1 λεπτό πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Λέω αυτά που έχω ζήσει στο Αγία Όλγα αλλά εδώ πέρα σε ότι δεν ταιριάζει σε βγάζουν ψεύτη ή δεν αφήνουν καν το μήνυμα να εμφανιστεί στο forum.

 

Δεν αφήνουμε τα εμπρηστικά μηνύματα να βγουν. Αυτό.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν ο άλλος ουσιαστικά με λέει ξερόλα δεν είναι εμπρηστικό, μόνο όταν απαντάω είναι, τι να πω, μπράβο. Μαζί και με την επιμονή στο σχολιασμό και στην επισήμανση των διαφωνιών ανάμεσα στους επιστήμονες που βρίσκονται μάλιστα στην ίδια γενική κατεύθυνση απόψεων. Αυτό κι αν είναι εμπρηστικό και άξιο λογοκρισίας. Τελικά είχα άδικο στο αν και γιατί χωράει συζήτηση και σχόλια.

 

Να προσθέσω εδώ μια πρόσφατη διαφοροποίηση της πολιτικής εμβολιασμού της Δανίας που κάνει ατομική την αξιολόγηση ανάγκης εμβολιασμού για τους κάτω των 18. Ατομική, μας πως τους ήρθε;

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

Είμαι σερβιτόρος/μάγειρας και είμαι αρνητής σαπουνιού και πλυσίματος χεριών. Θα τρώγατε το φαγητό που σας σέρβιρα/μαγείρευα;

Ειμαι υγειονομικος/γιατρος 3πλοεμβολιασμενος κολλαω και μεταδιδω και μεσα σε ΜΕΠ δεν φοραω μασκα, αλλαζω δε πεταλουδες

στα χερια ασθενων χωρις γαντια. Ο σερβιτορος.μαγειρας στην ερωτηση σου μου φαινεται μικροτερη απειλη.

Έγινε επεξεργασία από Proteas
Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

κολλαω και μεταδιδω και μεσα σε ΜΕΠ δεν φοραω μασκα

Άμα δε φοράς μάσκα, εμπίπτεις στην κατηγορία του τυροβρωμίκουλα μάγειρα/σερβιτόρου 😛 

Link to comment
Share on other sites

32 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

α) χιλιάδες υγειονομικοί είναι σε αναστολή όταν έχει αποδειχθεί ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΚΟΤΕΣ ότι οι εμβολιασμένοι νοσούν και πεθαίνουν (ειδικά για νόσηση, πλέον οι περισσότεροι που νόσούν είναι εμβολιασμένοι)

β) οι ανεμβολίαστοι εργαζόμενοι πρέπει να πληρώνουν rapid από την τσέπη τους όταν ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ότι όλοι οι τριπλοεμβολιασμένοι νοσούν και μεταδίδουν κανονικά χωρίς απολύτως σε τίποτα να βοηθάνε τα εμβόλια.

 

Τα εχουμε πει και αιτιολογησει πολλες σελιδες πισω. Το οτι περιμενατε απο τα εμβολια να σταματησουν τη νοσηση και τη μεταδοση δειχνουν ποσο:

1)Βαθυα ασχετοι ειστε

2)Ομολογουμενως ποσα ψεμματα ελεγαν ΟΛΟΙ οσοι υποστηριζαν αυτο.

Λοιπον, απλες στοιχειωδεις γνωσεις λυκειου δεν θα κατσουμε να σας τις κανουμε ακομα πιο νιανια μπας και τις καταλαβετε. Αν δε θελετε, κανενα προβλημα. Δικο σας ειναι το θεμα και το δικαιωμα. Αλλα ψεμματα σαν αυτα που παραθετω ειναι ακρως επικινδυνα , εντελως ανυποστατα και τιποτα παραπανω απο ενα πεισμα ωστε να αποδειξετε μονο εσεις, μονο στους εαυτους σας οτι ειχατε δικιο σε κατι που προφανως δεν ειχατε αλλα και δεν μπορειτε να το καταλαβετε.

 

36 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Πραγματικά απορώ πώς μερικοί υπερασπίζονται ακόμα αυτές τις ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΕΣ και ΑΝΤΙΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ πρακτικές, χωρίς να ντρέπονται καθόλου για τους εαυτούς τους.

LOL. Αυτα οντως τα πιστευεις; Να ντραπει ποιος; Αυτος που συνεταχθη με την ΤΕΡΑΣΤΙΑ πλειονοτητα της Ιατρικης κοινοτητας; Σοβαρα τωρα; Οντως το πιστευεις;

 

38 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

θα θυμάστε με δάκρυα αυτή την περίοδο και το στρατόπεδο που επιλέξατε

Στρατοπεδο; Πολεμο εχουμε; Το οτι εσεις το χετε δει πολεμο, δε σημαινει οτι ειναι κιολας. Απλα, οτι εχουμε κανει για τοσες αλλες νοσους, το καναμε και τωρα. Ακου εκει στρατοπεδο. Μια ερωτηση: Το αντιεμβολιαστικο "στρατοπεδο" που διαλεξες, το διαλεγεις εφαπαξ εσυ; Δλδ, δε θα ξανακανεις ποτε κανενα εμβολιο ουτε σε εσενα, ουτε σε γονεις σου , ουτε σε παιδια σου, ουτε σε κατοικιδια σου; Τιποτα; 

 

40 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Δεν έχετε πάρει κανένα από τα διδάγματα της Ιστορίας και αυτό είναι το πλέον θλιβερό.

Εδω δεν πηρατε εσεις, μετα απο τοσες δεκαετιες που η ανθρωποτητα χρησιμοποιει εμβολια.

 

17 λεπτά πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Λέω αυτά που έχω ζήσει στο Αγία Όλγα αλλά εδώ πέρα σε ότι δεν ταιριάζει σε βγάζουν ψεύτη ή δεν αφήνουν καν το μήνυμα να εμφανιστεί στο forum.

 Αν στο Αγια Ολγα βρηκες γιατρο που δεν μπορουσε να παρασχει στοιχειωση φροντιδα σε εναν "απλο" αρρωστο, να κινηθεις νομικα εναντιον του Αγια Ολγα και του γιατρου. Προφανως ο συγκεκριμενος γιατρος ειναι ακαταλληλος. Και μενα μ εχει κλεψει βενζινας, δεν σταματησα να βαζω αλλου βενζινη.

 

8 λεπτά πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Ειμαι υγειονομικος/γιατρος 3πλοεμβολιασμενος κολλαω και μεταδιδω και μεσα σε ΜΕΠ δεν φοραω μασκα, αλλαζω δε πεταλουδες

στα χερια ασθενων χωρις γαντια.

 

Υποθεση και αυτο; Ειπαμε, με υποθεσεις απο το κεφαλι μας θα συνεχισουμε; Εγω προσωπικα σε οσους γιατρους και φαρμακεια εχω παει, η μασκα δεν εχει λειψει ΠΟΤΕ. Σε ιατρους για θεματα ασχετα με covid.

11 λεπτά πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Να προσθέσω εδώ μια πρόσφατη διαφοροποίηση της πολιτικής εμβολιασμού της Δανίας που κάνει ατομική την αξιολόγηση ανάγκης εμβολιασμού για τους κάτω των 18. Ατομική, μας πως τους ήρθε;

 

Τις στοιχειωδεις γνωσεις, ενας Δανος τις εχει παρει ηδη στα 18 του. Εδω ειναι το προβλημα, που ακομα και αποφοιτοι πανεπιστημιου βλεπουν παντου συνωμοσιες. 

 

  • Like 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.