Jump to content



Recommended Posts

Μολις μπηκαν τα 7αρια . Ακομη δεν εχω κλεισει κανενα service οπως prefetcher/indexing κλπ κλπ / pagefile...

Σωστα δε δειχνει ? Stripe 128K ... Write back cache disabled .

attachment.php?attachmentid=36209&stc=1&d=1251823398

Οτιδηποτε αλλο θελετε να τρεξω , απλα πειτε το .

post-75-1416074098,182_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατι write back cache disabled?

Βασικα το defrag κλεισε για αρχη και το indexing. Τα υπολοιπα δεν επιρρεαζουν τοσο.

Ερωτηση. Τα 7αρια ειναι x64 RTM?

Τα 7αρια ειναι αυτα ακριβως που γραφεις.

Περι write back cache .... δε θα εχω προβλημα σε περιπτωση διακοπης ρευματος με το write back cache ? UPS δεν εχει πανω αυτο το PC .

Link to comment
Share on other sites

[offtopic]

Και εγώ με την σειρά μου παράγγειλα σήμερα έναν 80αρι αλλά δεν ξέρω τι νούμερα θα πιάσω με την μητρική μου που έχει JMicron® JMB363 PATA and SATA controller

Το 790 της NVidia δίνει στο Southbridge της μητρικής σου 6 x SATA II θύρες. Ο JMB controller είναι για τα e-SATA.

[/offtopic]

Μπορείς άνετα να τον βάλεις τον Intel σε ένα από αυτά τα 6 SATA ports.

Link to comment
Share on other sites

Τα 7αρια ειναι αυτα ακριβως που γραφεις.

Περι write back cache .... δε θα εχω προβλημα σε περιπτωση διακοπης ρευματος με το write back cache ? UPS δεν εχει πανω αυτο το PC .

Δεν χρησιμοποιεις τους δισκους για backup. Για λειτουργικο τους εχεις. Οποτε οτι και να κανεις access εκεινη την στιγμη το εχασες...

Ενεργοποιησε το και δωσε αλλο ενα crystaldiskmark. Θελω να δω τα random writes 4K που θα φτασουν.

Link to comment
Share on other sites

attachment.php?attachmentid=36216&stc=1&d=1251832419

να και οι δικοι μου 2xraid0, με win7 x64 rtm και full progs drivers κτλ και 70gb γραμμενα. αμεσως μετα το setup των win τα νουμερα μου ηταν ιδια με εσενα stelara παρα την μικρη πτωση μετα το ολοκληρωμενο στησημο το συστημα πεταει, μακραν η καλυτερη αναβαθμιση που εχω κανει εδω και χρονια.

το μονο που χρειαστηκε να απενεργοποιησω ηταν το indexing. hibernation, defrag ειχαν ηδη κανονιστει απο τα win7.

post-95-1416074099,8995_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση σ όσους έχουν τους postville σε raid0 εκτός απο τ αποτελέσματα του crystalmark που είναι όπως τ περίμενα..βλέπουν την διαφορά απο τον 1 δίσκο σκέτο ή είναι απλά για τα test? θέλω να πω αυτό το 167 στο write ισχύει κ στην πραγματικότητα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που δίνει το eshop είναι με το καινούριο, οπότε δεν χρειάζονται.

Έχει κανείς εγκαταστήσει κανένα παιχνίδι σε G2 με windows7 ?

Έγω, όπως και ένα φίλος μου, τρέχουμε τα games μετά την εγκατάσταση και μας πετάει το κλασσικό program is not responding.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ο δικος μου χρειαζεται...

ειναι δυνατον? .. πατατια :tomato:postville:tomato:

intel.png

intel2.png

intel3.png

btw αυτη ειναι η ονομασια του μεσα στα w7: intel SSDSA2M080G2GC

Έγινε επεξεργασία από hondo1
Link to comment
Share on other sites

μαλλον ο δικος μου χρειαζεται...

ειναι δυνατον? .. πατατια :tomato:postville:tomato:

intel.png

intel2.png

intel3.png

btw αυτη ειναι η ονομασια του μεσα στα w7: intel SSDSA2M080G2GC

Φίλε μου κι εμένα ίδια νούμερα μου βγάζει με X58.

Στο NFORCE 780 εβγαζε ελαφρώς καλύτερα.

Ασε που στο DISK PERFORMANCE βγάζει 5.9 ενω στο NFORCE εβγαζε 7.6

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.